noecska 2012 jún. 05. - 19:17:12
(6904/8584)
Aranyos kommentedet nem tudom szó nélkül hagyni. Nagyon élvezem az iróniát. Gratula!
gyorgye 2012 jún. 05. - 12:25:40
(6903/8584)
Érdekes dolog ez a kereszténység.Mintha úgy olvastam volna valahol hogy egyszer elindult egy óriási nagy hadsereg valami keresztes háború vagy mi volt a neve,és a fél világot bejárták, úgy hallottam hogy hittérítés címén,és aki nem vette fel a kereszténységet azt mindet megölték.Nem tudom hogy hallott e errõl valaki valamit mert én mûveletlen vagyok de azért szeretném tudni hogy ez tényleg így volt,vagy csak kitalálta valaki?
Simple 2012 jún. 04. - 22:11:39
(6902/8584)
Ó, valaki azt is írta ezen a fórumon, hogy akik nem értenek egyet a nagy többséggel, azok a konkurens csatorna felbújtói :))
Ergo vagy kocsma és Dosztojevszkij vagy BK az RTL-en :) Ezek az opciók vannak :)
Simple 2012 jún. 04. - 22:10:00
(6901/8584)
Ott a pont.

Kereszténységen belül rengeteg felekezet létezik, ám kizárólag a katolikus papoknál van "kötelezõ" cölibátus.
Vitatkozni ezen persze lehet, hiszen milyen módon vezethet egy ilyen férfi egy felekezetet, aki a saját családját nem tudja igazgatni, hiszen tiltott számára. Ezt nevezik paradoxonnak. Amúgy nem hiszem, hogy egy napi sorozatban bármit is számítana, hogy kilép-e egy nõ miatt egy felszentelt pap. Ennél nagyobb képtelenségeket is láthatunk nap, mint nap. A producer is megmondta, ez az egész fikció, kár többet beleképzelni.
Egyébként ilyen esetben nem az a tisztességesebb, ha a pap elhagyja az egyházat, mintha titkos viszonyt folytatna?
Mert szerintem bizony, hogy az elõbbi.
vénasszonyok_nyara 2012 jún. 04. - 22:09:15 Előzmény szklarissz
(6900/8584)
AKI MEG NEM NÉZI ÉS NEM SZERETI EZT A SOROZATOT, AZ NE JÖJJÖN IDE FÓRUMOZNI!!! MENJENEK A KOCSMÁBA!!!!!!

Bizony, bizony! Milyen igazad van. Aki nem nézi ezt a sûrített kultúrát az egy kocsmatöltelék.
Az ilyenek csak isznak a kocsmában, közben meg Dosztojevszkijt olvasnak. A mûveletlen disznai!
noecska 2012 jún. 04. - 22:02:03 Előzmény fo.ma
(6899/8584)
Képzavar: nincs más rabbi,csak zsidó. A zsidó rabbi kifejezés egyenértékû a camping tábor helytelen használatával. Rabbival ezt a huzavonát nem tudták volna eljátszatni, hiszen a rabbi nem pap, nem felszentelt, hanem a közösség által legbölcsebbnek tartott ember. És nõsülhet, családot alapíthat, elválhat. Tehát tiltakozásról szó sem lenne. Nem beszélve a katolikus egyház lejáratásáról??. Mielõtt hatalmas bölcsességeket írnál, tájékozódhatnál. Marhaságokat nem csak az a kommentelõ írt, akiére válaszoltál.....
2/10
fo.ma 2012 jún. 04. - 20:37:22 2/10 Előzmény szklarissz
(6898/8584)
Micsoda ostobaság! Mikor mondták a sorozatban, h Magyarországon csak katolikus egyház létezik? A kat. egyházban van cölibátus, nem? Meg aztán, gondolj bele, ha egy zsidó rabbival csinálták volna ezt a húzd meg ereszd meg játékot, már a fél világ tiltakozna ellene. Éppen hogy a kat egyház lejáratása ez valahol. Elég kificamodottan nézed a világot, meg ezt a sorozatot is. Máskor inkább ne írj ilyen marhaságokat.
10/10
CsizmásPandúr 2012 jún. 02. - 22:06:31 10/10
(6897/8584)
Ja, Tamás akár lehetett volna muszlim xD
szklarissz 2012 jún. 02. - 21:27:05
(6896/8584)
Engem ezzel a vallásosdival kapcsolatban csak egy dolog zavar: hogy a sorozat készítõi úgy tesznek, mint ha Magyarországon kizárólag a Katolikus vallás létezne. Bár maga a szál ettõl volt érdekes. Magam részérõl megértem, hogy a forgatókönyv írók valahol nem merték bevállalni, hogy egy katolikus papot kiugrassanak egy nõ miatt az egyházából. Bár minden másban lennének ennyire következetesek (aláírás: ifjúságvédelmis!).

Mindig nézem a sorozatot, néha idegesít, de alapvetõen szeretem. Mostanában például halálra röhögöm magam a húzásaikon, kiváltképp a Bodolai-brancs tekintetében. De általában is. Humoruknál vannak.

Száraz Dénes a legszimpatikusabb színész, aki ebben a sorozatban megfordult. Szerintem tök mindegy, hogy milyen karakter formájában hozzák vissza, leggyöngébb megoldás lesz, ha Tamás atyaként. Sokkal több fordulatot rejthetne magában, ha valami hasonmás vagy ikertestvér lenne. De ha mégis "önmaga" lesz, akkor tegyék meg nekünk azt a szívességet, hogy amnéziásként tér vissza, aki elfelejti ezt a nagy ájtatosságot, és az a huncut, sharmos pasit mutatja meg, akit a Frizbiben láttunk.

AKI MEG NEM NÉZI ÉS NEM SZERETI EZT A SOROZATOT, AZ NE JÖJJÖN IDE FÓRUMOZNI!!! MENJENEK A KOCSMÁBA!!!!!!
8/10
zolee65 2012 jún. 02. - 20:57:38 8/10 Előzmény CsizmásPandúr
(6895/8584)
"Honnan tudjuk, hogy katolikus ?"
Általános mûveltség nélkül sehonnan...XD
De arra azért rá lehetett jönni, csak a sorozatot nézve is, hogy Tamás egy olyan egyház tagja, amelyik nem engedi a nõsülést. Különben miért nyüglõdött volna ennyit???;)
gyorgye 2012 jún. 02. - 15:32:23 Előzmény CsizmásPandúr
(6894/8584)
Kösz hogy távollétemben megvédtél.Teljes mértékben egyet értek veled.
gyorgye 2012 jún. 02. - 15:18:36
(6893/8584)
Térjünk vissza a sorozatra,a papokból ennyi elég volt.Vegyük úgy hogy nem ismerem a rangjelzésüket de nem is akarom tudni.Az esti részbe tetszett hogy a Budai meg az építész visszatért és nem csak Gesztesibe,hanem Rolandba is belekötöttek.Szerintem ezzel megint lesz egy kis izgalom.Az éneklõ versenyen jól láttam hogy csak Böbe meg Gyöngyi énekelt egyedül, és nem volt konkurencia?Bodolai Bandinak mekkora melle lesz eztán hogy megnyerte a bajnokságot.
10/10
CsizmásPandúr 2012 jún. 02. - 08:39:30 10/10
(6892/8584)
Honnan tudjuk, hogy katolikus ? Nem kell ezért a vérre menni, mert a másikat hidegen hagyja a vallás. Ez van. A nyugati vallás rengeteg rossz forrása, érthetõ, ha távoltartja magát tõle. Egyébként meg aki katolikus papnak áll, annak le kell mondani a nõkrõl, tehát egy kõbe vésett evolúciós dologról. Aki lemond egy nõrõl, néhány hülye -hitelességét nem bizonyítható- "szent irat" miatt, ott azért fejben probléma van, ezt kár vitatni. Elég csak ránézni legtöbb papra, fõleg ha megszólalnak "cuki" hangukon... forró kályha :D

Szóval ezen kár összeveszni.
Darth Plagueis 2012 jún. 02. - 07:03:47
(6891/8584)
Ajjaj ! Te most nagyon mellé lõttél ezzel a hozzászólással !
Honnan a fenébõl szedted, hogy nézem ezt a népbutító sorozatot ? :D
A papokat meg szintén lesz@rom ! Felõlem akár az összeset agyonüthetné a villám.
zaran.dok 2012 jún. 01. - 23:21:55
(6890/8584)
Hát ha ezek után meg merik lépni, hogy Tamás atyából meleg férfit csinálnak akkor tényleg bebizonyítják a forgatókönyvírók, hogy semmit nem értenek a szakmájukhoz.....
Különben is pap aztán meleg férfi... na ne már!!! Szegény Dénes... Komolyan nem hiszem el, hogy a sorozat írói nem akarják, hogy normális, férfias szerepeket kapjon... Mert azért a karatezés meg az ivás oké.. de azért na, ne csináljunk már szegény Dénesbõl hülyét...
Szóval nagyon remélem, hogy ez a hír kacsa...
10/10
kari001 2012 jún. 01. - 22:05:55 10/10
(6889/8584)
Hát ha igaz hogy Tamás vissza tér én nagyon örülök.
De szerintem nem mint meleg férfi,ez szerintem hülyeség.Nem a színészt csempészik vissza a sorozatba hanem Tamás atyát.
szerintem is jobban illik Kardos dokihoz az a nõ akivel hancúrozott.
Mondjuk Tamás mellé Betti is kicsit gáz.Inkább elképzelem mellé a ( jöttünk megnézni a lakást ) nõvérkét.
Bettit meg elküldeném Svájcba a "nagyihoz". Had ismerkedjenek.
gyorgye 2012 jún. 01. - 21:39:07
(6888/8584)
Köszönjük hozzászólásodat.Mély nyomot hagyott bennünk.Inkább Bodolaiék mint a Papok.Ha papot akarsz látni akkor járjál templomba!Amikor ebbe az országba a papok hatalomra jutottak,akkor mindig csak a szegénység meg a nyomorúság jött utánuk.Lásd a jelenlegi helyzetet.
Shadowgirl 2012 jún. 01. - 21:37:28
(6887/8584)
Ugye te sem gondolod komolyan amit írtál?Szerintem elõbb kicsit utána kéne járnod,mielõtt butaságokat írnál!!!!
Római katolikus pap nem házasodhat,mert cölibátust fogadott,mikor papnak szentelték!Nõi pap nincs!Csak lelkész!
Nem csak,hülye beírásokra kéne használni az internetet,hanem tudakozódni,hogy ne írjuk ekkora sületlenségeket!
arazon02 2012 jún. 01. - 21:34:27
(6886/8584)
Nem akarom borzolni a kedélyeket, de TV2s belsõ infók szerint (keresztapám bennfentes) Száraz Dénes aka Tamás atya egy meleg férfi szerepében fog visszatérni.
juan-ZSU 2012 jún. 01. - 20:24:20
(6885/8584)
szerintem a producer az agyhalott aki kiírta õt és nem a rajongók