Téma: Jóbarátok

10/10
greghouse 2012 ápr. 24. - 12:57:04 10/10
(1370/2190)
Igen. Ma lesz a Film pluszon a Már megint bérgyilkos a szomszédom, (Kevin Pollack "magyar" halandzsája zseniális), aminek az elsõ része (Bérgyilkos a szomszédom) forgatása alatt veszített el egy fogadást Willis Perry-vel szemben, és a tét két epizód Friends-ben vendégjáték volt, ingyen. Végül három lett, mert Willisnek megtetszett (lehet, hogy Jennifer Anistonnal való jelenetek is közrejátszottak...), de ingyen nem játszhatott (amerikai szinész szövetség nem engedi), ezért Willis valójában tiszteletdíjért játszott, amit teljes egészében jótékony célra adományozott.
10/10
greghouse 2012 ápr. 24. - 11:50:22 10/10
(1369/2190)
Igen...Turner a kilencvenes évek elején mélyponton volt, súlyos rheumatoid arthritise miatt kis híján csak tolókocsiban tudott mozogni (szinkronizált), vagy ezért vagy másért alkoholizált és rémesen elhízott. A most látott részben már gyógyulófélben volt, sokat fogyott, persze még mindig nem volt Nílus Gyöngye vagy Smaragd románca, de fogyott, gyógyult. (Kirstie Alley is ugyanezeken ment végig, kevés szebb nõ volt mint õ a Cheers korszakában, vagy talán még a Nicsak ki beszél ben, gyönyörû arc, zöld macskaszemek, és mázsásra hízott...õ is ivott, és jojózik a súlyával...)
10/10
nikato 2012 ápr. 24. - 10:11:03 10/10
(1368/2190)
Jaaah, Bruce Willis elvesztett egy fogadást Matthew Perry ellen, ezért szerepelnie kellett a Jóbarátokban. :DDDD (Akkoriban játszottak együtt a Bérgyilkos a szomszédomban):D
10/10
nikato 2012 ápr. 24. - 10:07:33 10/10
(1367/2190)
Hááát... A smaragd románcában '84-ben 29 éves volt, a Jóbarátokban 47, most pedig 58... Azért nem tartja magát olyan jól.. Vagy csak nem botoxoltat? De nem bántásból mondom, mert tényleg jó színésznõ, és tök jó filmjei vannak. :D
rea1 2012 ápr. 23. - 23:50:44
(1366/2190)
Igen,mindkettõ megjött,köszönöm szépen!
10/10
greghouse 2012 ápr. 23. - 23:35:24 10/10 Előzmény rea1
(1365/2190)
...ja, csak még valami (bocs, ez meg Columbo). Jon Favreau is izgalmas, bár tudom, nem a nõk bálványa, akik Monicát kerülgeti, a hiper milliárdos a nagy fejével és a rengeteg pénzével, aki utcai harcos akar lenni unalmában, és ha kedve szottyan Párizsba viszi M-t vacsorázni, nem szép pasi, de van benne fantázia (maga a szinész, Favreau, szintén a nagyon gazdagok közé tartozik, de fõleg a producerkedése miatt). És ne feledjük Phoebe másik félõrült szerelmét a fizikust, aki szintén nem egy szépség, de van benne fantázia és lököttség, (csak ne mondaná Phoebe Minszkre, hogy az Oroszországban van...- tévedés kizárva, mert akkor már önálló volt Beloruszia, nem tartozott Oroszországhoz..dehát Phoebenek mindent szabad, "hiszen én lökött vagyok, nekem mindent szabad mondani", mondja egyszer a másik két csajnak).
10/10
greghouse 2012 ápr. 23. - 23:29:01 10/10 Előzmény nikato
(1364/2190)
Ami azt illeti, aki közel a hatvanhoz így tartja magát, az még azért nem rossz. Fõleg, hogy maga volt a megtestesült erotika, az elsõ filmjében a Body Heat-ban William Hurt-tel játszott (mint az Accidental Touristban is), és Hurt bolondult érte, elképesztõen jó nõ volt, és a hangja...azért szinkronizálhatta õ Jessic Rabbit-et a szexi rajzfilm csajt a "who framed Roger Rabbit"-ben, füstös, rekedtes, szexi. Az egész nõ, fõleg a Michael Douglas - Danny De Vito - Kathleen Turner trió trilógiájában (A Smaragd románca, a Nílus gyöngye, a Rózsák háborúja), hogy ne is említsem a China Blue-t vagy a Prizzis' Honort. Imádnak vele játszani, nem csak mert szexi, és jó nõ, hanem vidám, és minden hülyeségben benne van. Ebben a sorozatban Bruce Willis nõi megfelelõje.
...Valamennyire szerintem hagyták, hogy csúnya legyen, végül is egy transzvesztita pasit játszik, aki hatvanhoz közelít, és nõnek öltözik...Szerintem imádta a szerepet, mint Bruce Willis is. (És ott lesz ám az esküvõn is...)
10/10
greghouse 2012 ápr. 23. - 23:17:35 10/10 Előzmény rea1
(1363/2190)
Szerintem a leglangyosabb limonádé, akinek a szájában is megalszik a tej, a Phoebe pasija lesz, Paul Rudd. Rachel titkár sráca (Ed Cahill, ma már asszem valami CSI-s) meg olyan, mint egy falvédõ poszter egy tini lány szobáján, olyan, mintha Pamela Anderson lenne az egyik pasi szeretõje. Ott díszeleg és kész. (Bár Pamela Andersonnak van humora, Ed Cahillnek nincs.)
...Joey meg visítva menekülne Rose-tól. Viszont a Joey sorozatban az a szõke csaj, akivel tényleg összejön, Andrea Anders tényleg hozzávaló, de még inkább a saját nõvérét játszó Drea de Matteo vagy ki.
10/10
greghouse 2012 ápr. 23. - 23:12:18 10/10 Előzmény rea1
(1362/2190)
OFF:

rea1, én válaszoltam privátban a privát kérdésedre Bergmannal kapcsolatban, két részben, mert egyben nem ment el és grafomán vagyok és így is csak súroltam a témát. Most ezt azért itt írom, mert valamiért nem megy el néha egy-egy privát levél. Kettõt küldtem (értelemszerûen a korábban keltezett olvasandó elõször, nem tudom hogy milyen sorrendben kapod meg vagy megkapod-e, de KÉRLEK, valahogy jelezz vissza elmentek-e mindketten (ma este 11 után mindkettõ), mert ha nem, holnap újra elküldöm, és még egyszer úgysem tudnám pont azt írni ami hirtelen egy ültõben elsõ reagálásként jött. Kérlek tehát, akár megkaptad, akár nem valahogy jelezz vissza. KÖSZÖNÖM.
10/10
nikato 2012 ápr. 23. - 21:43:53 10/10
(1361/2190)
Kethleen Turner hihetetlenül megcsúnyult! (Chandler apja)
rea1 2012 ápr. 23. - 19:20:47 Előzmény greghouse
(1360/2190)
:)) Ha már itt tartunk,Rose illene össze Joeyval,nem? :D Ti mit gondoltok? :) (egyébként a két pasi anyja hatalmas karakter benne! esküszöm õ a legjobb.:DDD)
rea1 2012 ápr. 23. - 19:15:24 Előzmény greghouse
(1359/2190)
Bruce még el is megy,mármint a karakter. (Síró csecsemõ.=)) De Teg,meg az olasz..olyan limonádé,ahogy Phoebe mondaná. Bár most volt a rész amiben Rachel tett egy kis leszbikus kirándulást. (Ross: -Már két feleségem! :DDD)
10/10
greghouse 2012 ápr. 22. - 17:13:31 10/10
(1358/2190)
..ja, az alábbi a törvény taxatív felsorolásából van, ahol tételesen szerepel (kizáró okok közt) "a volt házastárs vér szerinti rokona". Tehát a sógornõm. De nem szerepel az unokatestvér.
Másik. Az egész csak a gyerek miatt fontos. Mi köze a sima szexnek az egészhez? Ja hogy még nem védekeztek.
Biblia...teli van ilyenekkel, és a történelem is, fõleg a királyi házak (az angol trónörökös is 1/32-ed Habsburg).
...Azt már fel sem merem vetni, hogyan szaporodott az emberiség. Éva volt az elsõ nõ, Ádámnak és Évának három fia volt, Káin, Ábel és Seth (ez utóbbiról alig tesznek említést, csak fél mondat)..de lányuk nem. namost Káin megölte Ábelt. Éva volt az egyetlen nõ. Hogy is szaporodtak, Ádám, Káin, Seth és...Éva?
10/10
greghouse 2012 ápr. 22. - 17:06:41 10/10
(1357/2190)
Érdekes az unokatestvér. A magyar jog szerint az unokatestvérrel nem jelent jogi akadályt, csak a közvetlen vér szerinti (leszármazotti vagy oldalági) rokon. Tehát az unokatestvéremet feleségül vehetem, de érdekesség: a volt házastársam közvetlen rokonát (pl. a sógornõmet) nem. Most sem értem miért így van (megjegyzem, ez a törvény 1952 óta van hatályban...)
...Az egyház más, a legtöbb egyházban (fõleg a keresztény és a zsidó egyházban) mai felfogás szerint a házasság célja (többek közt) az utódnemzés (ami mai tudomány szerint erõsen károsodna vér szerinti rokonok közt.)
...De ha a Bibliát megnézzük, teli van ilyenekkel, keresztül kasul házasodtak az Ószövetségben különösen, de az újszövetségben is, az Egyiptomiaknál a fáraók saját lányaikat vették feleségül, még ha nem is II. Woodyallen-nek hívták a fáraót...
..Szóval enyhe joghézag. Mitõl lenne kevésbé rossz ha a sógornõmmel kötök házasságot, mintha az unokahugommal?
Majd megkérdezem a volt feleségemet, aki jogász. (Vagy az õ nõvérét, aki viszont elvált...)
10/10
greghouse 2012 ápr. 21. - 14:13:45 10/10
(1356/2190)
*bocs, vér szerinti rokona lenne anyai ágon a csaj.
10/10
greghouse 2012 ápr. 21. - 14:12:22 10/10 Előzmény sarahangel
(1355/2190)
Az angolszászoknál minden rokon vagy "cousin" ha egyidõs vagy fiatalabb, vagy nagybácsi vagy nagynéni (ha a szülõkkel egy korosztály). Másféle rokont (a közvetlen családon kívül) nem ismernek, tehát mondjuk (bár a sorozatan nem derül ilyen ki), HA Ross születése utána elváltak szülei, az apja feleségül vette a mostani feleségét, akinek már volt egy lánya (Denise Richards), és késõbb lett közös gyerekük Monica, akkor Monicának vér szerinti rokona apai ágon, Rossnak sehogy sem vér szerinti Denise. ...A nagy fogyás meg...poén. ez komédia.
..Láttam fiatalon, talán huszonegy néhány évesen C.C-t, a Family Ties ben játszott (Amerikában láttam, itthon sajnos nem mutatták pedig elég sok évadot élt meg), Michael J. Fox a fõszereplõ, a komédia alapja az, hogy van egy házaspár, Meredith Baxter és Michael Gross, akik késõi hippik, fiatal korukban hippik voltak, most is liberálisok, az apa valami köztévénél szerencsétlenkedik, stb., két gyerekük van. A lány Justine Bateman, egy kicsit butuska barna(!), de azért nem annyira, mint a Rém rendesben a szõke, van egy kis srác, nem tudom ki, és Michael J. Fox, a kõkemény konzervatív republikánus, aki hatalmas Nixon posztereket hord, és az ovodában játékok "megosztása" helyett a játékok tulajdonlására biztatja kisöccsét. Nos, itt volt elõször Courtney Cox, mint MJF barátnõje, egyszerûen bombázó volt. (Aztán lecserélték MJF való életbeli feleségére, Tracy Pollanra). CC elképesztõen jó jõ volt fiatalon is.
..És rengeteg humor volt benne, nem tudom, miért nem vették meg, ma már nagyon olcsó lehet. Talán mert nagyon sok az amerikai belpolitikára, politikai, média személyiségekre utalás, amit kevésbé értenénk meg. Bár az angolok megvették.
10/10
greghouse 2012 ápr. 21. - 14:02:37 10/10
(1354/2190)
Szerintem a Két pasi meg egy kicsi-ben Jake valójában Joey és Phoebe fia.
sarahangel 2012 ápr. 21. - 13:37:19 Előzmény greghouse
(1353/2190)
Hát attól függ. Mert mondjuk ha huszadrangú (nem vérszerinti) rokon, akkor más a helyzet, de az elsõfokú unokatestvér elég közeli rokonnak számít. Persze ez itt nem derült ki, mert ahogy írod, ott nem feltétlenül jelent ez olyan közeli kapcsolatot, mint nálunk.

Azt én sem értettem, hogy miért csak Monicának az unokatestvére, mivel õk Ross-szal elvileg édestestvérek?!
sarahangel 2012 ápr. 21. - 13:25:22 Előzmény Meklód fia
(1352/2190)
Igen, több, mint 10 éves, de még mindig népszerû. Én többször is láttam a részeket, de még mindig nem érzem kiégettnek a humorát, sõt, sokadszorra is megmosolyogtat (mondom ezt úgy, hogy a Friends-et nem a legnagyobb kedvenceim között tartom számon).

Persze ízlések és pofonok, mindenkinek nem tetszhet, de a Viasat biztos tudja, mit csinál.
sarahangel 2012 ápr. 21. - 13:19:36 Előzmény rea1
(1351/2190)
Szegény Joey. :D Nem véletlen, hogy a kamera még jó darabig õt mutatta. :D Egyébként ez a díjátadás lehet, hogy az életben is így mûködik, mármint a "megbocsájtó vesztes-arc" gyakorlás, mert ha jól rémlik, a díjazott nevének kimondása után még pár mp-ig mutatják mindenkinek az arcát.