Spedi 2008 jan. 03. - 23:24:03
(47/227)
A film tényleg jó volt! Köszi a film elõtt hozzászólóknak, hogy rábeszéltek.
Ádám_ 2008 jan. 03. - 23:23:04
(46/227)
Demagógia???Kíváncsi lennék arra, ha a karodat ne adj Isten levágja egy villamos, és csak lifeg, egy-két szövet,és izom tarja csak össze... Simán vissza lehetne varrni, de a biztosításod mégsem fedezi a beavatkozást...Szerinted mit fognak csinálni...? Amputálják és kész! Egyszerûbb, olcsóbb, és még a biztosításod is fedezi...Na, akkor beszélj majd demagógiáról...,és ez csak egy példa, a sok száz, ezer sérülés,betegség közül, ahol lehet egyszerûbb megoldást választani...A legszomorúbb az egészben az, hogy a betegek teljesen kiszolgáltatott helyzetben lesznek...Tömegével fognak az emberek meghalni, ha ezt bevezetik...

Egyébként a film jó volt, és pozitívan csalódtam az Rtl-ben, hogy le merte adni a filmet...Remélem a nagyokos egészségügyi miniszterünk, és kormány tagjai is nézték a filmet, hátha valamit megmozgatott bennük, bár tisztában vagyok vele, hogy ez csak utópia...
Axel1 2008 jan. 03. - 23:21:35
(45/227)
Egyébként a film szerintem sem thriller volt, hanem dráma.
S ellentétben vki megjegyzésével, szerintem D. Washington nem volt idegbeteg a filmben, még csak nem is játszott ahhoz hasonló szerepet. Inkább elkeseredett, dühös és elszánt volt, amit abban a helyzeben meg tudok érteni.
Nekem tetszett a film!
hbernadett 2008 jan. 03. - 23:20:10
(44/227)
a pénzt még a komcsik nyúlták le úgy a tb kasszából, mint a nyugdíjkasszából!!
Elessar 2008 jan. 03. - 23:19:19
(43/227)
A jelenlegi OEP egy nagy rakás szar,ezt is el kéne már ismerni! Óriási pénzeket nyúlnak le ott,továbbá drága,lassú,nehézkes.
Mondjuk az új törvényjavaslattal sem értek egyet,mert nekem úgy tûnik egy rossz OEP-bõl csinálnánk sok további rosszat...
hbernadett 2008 jan. 03. - 23:19:14
(42/227)
na tudod kinek kéne az õ szívük???
Ezüstliliom 2008 jan. 03. - 23:17:53
(41/227)
Feltûnt. Olvass kicsit visszább!:)
Axel1 2008 jan. 03. - 23:15:52
(40/227)
Hogy a filmhez kapcsolódóan stilusos legyek: Akkor lesz elég sziv a várólistásoknak? ;-)
Egy picit, mintha radikális lenne az általad felvetett megoldás, nem?
Ezüstliliom 2008 jan. 03. - 23:15:27
(39/227)
Jól látod. Az ellenzék nem azért tiltakozik, mert a mi érdekünket nézi, hanem csak a sajátját. Tojik rá, jó lesz-e nekünk ez a törvény vagy sem. De még mielõtt megkapnám, hogy kommunista vagyok, igyekszem megjegyezni, hogy a kormányon lévõk sem jobbak.

Mi pedig nem vagyunk az egészségbiztosítás szakértõi. Úgy vezetnek meg minket a nyilatkozatokkal, meggyõzõ dumákkal, ahogy akarnak.
Elessar 2008 jan. 03. - 23:15:16
(38/227)
Amúgy nem tûnt fel még senkinek,hogy folyamatosan löki az RTL Klub "hirtelen" az amerikai biztosítási rendszerrõl szóló filmeket??Gondolok itt a kórházas sorozatok ezen részeire,most ez a film,na mind1.
Denzel Washington ismét kitett magáért,nagyon tetszett a film. Elgondolkodtató, de ugyanakkor nem értek egyet azzal,hogy MO.-on is EZT akarják bevezetni.Ez hazugság!
Én azt nem értem,hogyha mindenki szerint rossz ez a rendszer,akkor a másik oldalról(jobb) miért csak annyi ötlet jött át,hogy többet kell adni még ennél is a kórházaknak??? Nem értem...
kuzmann.karmen 2008 jan. 03. - 23:14:00
(37/227)
Nem tudjátok honnan lehet letölteni?
avanger 2008 jan. 03. - 23:12:34
(36/227)
Akkor marad az alkotmányban rögzítés, hiszen ez nemzeti érdek! Vagy nem?
strangerr 2008 jan. 03. - 23:12:18
(35/227)
Igen a profit lesz az érdek. Hogyan éri el? Hatékonyabb gazdálkodással, olcsóbb gyógyszerek választásával, a fölösleges vagy párhuzamos vizsgálatok kiszûrésével, a járóbeteg-ellátás fejlesztésével.

Mert akik most a rendszerben dolgoznak abban érdekeltek, hogy minnél költségesebben gyógyítsanak meg. Ha a profit az érdek, akkor abban lesz érdekelt, hogy minnél olcsóbban gyógyítson meg. Ha nem gyógyít meg, az megint nem jó, mert akkor újra pénzbe kerülsz neki.

Egyébként a pénztárak 3 évig nem nyúlhatnak a haszonhoz, ezután is csak abban az esetben, ha megfelelõ céltartalékot képeznek, és nincsenek hosszú várólistáik. Ha ezek a feltételek teljesülnek, akkor is csak a fejkvótából származó bevétel maximum 2 százaléka lehet a kivehetõ nyereség, és ezen még az államnak és a magánbefektetõnek kell osztoznia.
Ezüstliliom 2008 jan. 03. - 23:11:55
(34/227)
Az a helyzet, hogy nem csak a kormány mondja, hogy az állam rossz gazda. Ez sajnos TÉNY. Nézd meg, már mennyi értékünket elherdálták!:(((
Spedi 2008 jan. 03. - 23:09:44
(33/227)
Nézzétek, ma és talán a rendszerváltás óta, jó 2/3-os törvényt Magyarországon nem szavaznak meg! A jó törvény nem jó az ellenzéknek, mert akkor a következõ ciklusban nem Õk kerülnek hatalomra! Nem akarok 2/3-os törvényeket!
Ezüstliliom 2008 jan. 03. - 23:06:30
(32/227)
"Az emberek egészségébõl nem lehet üzletet csinálni."

Lehetni lehet (lásd gyógyszergyártás és -kereskedelem), csak nem szabad.
hbernadett 2008 jan. 03. - 23:05:03
(31/227)
én is épp ezt mondom, megdöbbentõ!!!!!
ez lesz itt is, sõt már van!!!
*moderálva*
Ezüstliliom 2008 jan. 03. - 23:01:33
(30/227)
Nem véletlenül ment most ez a film.:)
portponthinnye 2008 jan. 03. - 23:00:25
(29/227)
:D és az elsõ hír természetesen mi volt a film után...?!
avanger 2008 jan. 03. - 22:51:58
(28/227)
Sok dologgal egyetértek amit mondasz, valamint az elõzõ hozzászólásodban mondtál, bár rengeteg olyan embert ismerek, aki nem azért nem fizet, mert nem akar fizetni, hanem azért mert bejelentés nélkül foglalkoztatják. Ez nagyon sok magáncégnél általános.
300000 ember szemléletét megváltoztatni nem könnyû. De tény, hogy a kórházakban a nõvérek és nagyon sok orvos a belét kidolgozza, nevetséges fizetésért, nem elszámolt túlórákért...stb. Õk is látják, hogy ráférne a változás a rendszerre, hiszen érzik a bõrükön. De abban nem vagyok biztos, hogy erre az a megoldás, hogy szétütjük az OEP-et és beengedjük az üzleti alapon gondolkodó magáncégeket. Mert ott a profit lesz az érdek, abban biztos lehetsz. Márpedig az,hogy a járulékaim ne legyenek az utolsó filléréig visszaforgatva a rendszerbe, számomra elfogadhatatlan. Szerinted?