Téma: John Wick

4/10
Pantagruel59 2015 febr. 26. - 11:35:45 4/10
(59/219)
Nagyon gyenge film sajnos,pedig jo szineszek (v altalam szeretett filmekben szerepelt karakterek: tetkos lany,tronok harca,stb) vannak benne,de tenyleg annyira gagyi,h az mar zavaro. Azt gondolom,h ez az egesz a rendezo hibaja,mivel o adja az instrukciokat a forgatason; es szegenyem megprobalt berobbanni a koztudatba egy utos,cool-akcio-muveszfilmmel,de annyira bovli lett,h neha el kellett forduljak,mert nekem volt ego,h ezt nezem... A legendagyartas,("remkiraly") olyan szanalmas volt... gondolom Stahelsky urnak gyerekkoraban nem volt lehetosege jol kijatszania magat es mikor kamerat kapott a kezebe,akkor JOL kielte infantilis restanciajat. A stilust nem a szep fekete szmokingok adjak,meg a piros-egyeninges 60!kilos orosz(!!!)maffiozok - latott ez mar valaha igazi 150-200kg-s szlav bunozoket?! Mindegy is,mert az sem tette volna hitelesebbe ezt a fortelmet.
4/10,mivel az 1-2 pontot az azsiai "horror"okra tartogatom.
11messi87 2015 febr. 26. - 08:43:59
(58/219)
SPOILER
Olyan 30 hullánál abbahagytam a számolást. Szerintem mindennek van határa, ennek a filmnek is és a 31. hulla után már átfordul egy nagy unalomba. Persze akciófilm, meg minden, de olyan lehetetlen szögekbõl meg helyzetekbõl lõ és verekedi ki magát John, hogy hiába akarom élvezni a filmet és nem elveszni a részletekben, nem tudok! Tényleg, a végén, amikor a csávesz végiggurul a kocsiján õ meg kinyírja, come on man!
...és amikor a klubban, a sötétben, mindenkit akit ki kell nyírni, PIROS INGBE öltöztettek, az mekkora?? :D
SPOILWR OFF

Jó film, leköt. Csak bugyuta.
1/10
Mortix 2015 febr. 21. - 19:32:35 1/10
(57/219)
Jó látni h a fórumozok egy jelentõs része ugyanazt látja a filmben mint én.
/Aki nem látta még, de ragaszkodik Keanu Reeves-hez esetleg menjen Roninozni vagy Mátrixolni újra, mert ez bóvli sajna/

Spoiler
Nem csépelném tovább, hogy a történet irgalmatlanul gyenge, de rá kell világítanom hogy ezenfelül az akciójelenetek is azok. Rengeteg hiba van benne. Óvatlan szem nem látja, de annyit megtetetnének ha valakit lelõnek legalább a festék patront varázsolják oda.

vége
3/10
stonecold7 2015 febr. 11. - 20:39:16 3/10
(56/219)
Tyûûûûûûhaaaa... eeeeez igeeeeen!

Esetleg SPOILER lehet benne... nem'tom talán.

Ez a film aztán majdnem hozott valami újat, egy igazságosztó brutális szuperügynökgyilkosállat akit nem lehet megállítani, akár a spártai 300 at is ráereszthetnék fegyverekkel... Egy házban vagy 10 en rámennek, de õ mindenkit 1-2 halálpntos lövésel, egy kis kung-fu oszt csókolom. Mekkora nulla basszus, és az a legdurvább, hogy nyomorult 2014 ben 2015 be ez még bejön valakinek.
Te jó ég, elég megnézni EGY Van Damme, Lungdren, Jet Lee, Jackie Chan, Stallone vagy Seagal filmet, aztán ugyanez csak mínusz köbö 20 év vazze... (meg még másik több 10 ezer ilyen filmet)
Elmúlt kb. 3-4 évbõl talán ez az egyetlen film amit kb. 40 perc után abba is hagytam olyan gyenge, semmilyen alkotás.
Csak azért kezdtem el, mert sok jót hallottam róla, meg egyik haverom odáig volt ettõl, na mondom akkor lássuk... hát pfejh.
2/10
tizenegyes 2015 febr. 10. - 13:59:28 2/10 Előzmény gusztavka
(55/219)
Nagyon gyenge film, belealudtam. A kutya színészi játéka miatt kapott tõlem egy kettest.
9/10
tomasss94 2015 febr. 08. - 20:41:25 9/10
(54/219)
Nagyon király film, 9/10, az egyik legjobb akciófilm, amit mostanában láttam!

Sokan mondják, hogy túl kiszámítható és túl egyszerû, õk nem igazán látják ennek a lényegét. Nagyon mûvészi film. Direkt az a lényege, hogy egy jó nagy akciófilm, semmi mellébeszélés.

A fõszereplõ karaktere valami zseniális, én nagyon tudok vele azonosulni. Az a fajta, aki csendes, visszafogott, érzelmes egy oldalról és a legtöbb ember nem veszi komolyan elsõnek. A másik oldala pedig a gyilkológép, aki tûzön-vízen át eléri amit akar, az édes bosszút (amit kib*szott kellemes volt nézni, ahogy elintézte õket). Egyszerûen tökéletes karakter.

Másik dolog, ami nagy erõssége a filmnek azok a kamerabeállítások, a látványvilág, nagyon jól megcsinálták.

Egyedül talán annyi kis negatívum van benne, hogy egy-két jelenetnél túlzások vannak benne, de ezeket el lehet nézni.

Ajánlom mindenkinek!!!
3/10
gusztavka 2015 febr. 03. - 08:01:03 3/10
(53/219)
Borzalmas. A diszkós jelenetig bírtam nagy nehezen nézni, de ott elég volt.Nem értem, hogy ha egy hadsereg támad egy embert, akkor miért egyesével állnak ki ellene.
8/10
beo71 2015 jan. 29. - 21:49:24 8/10
(52/219)
Ne b@sz@kodj Keanu-val !!!!!
Cool akcióorgia szerethetõ fõhõssel és élvezetes stílussal.8/10.
Pár éve az agyon hypeolt Soderbergh filmjét istenítették a kritikusok,( ki tudja, miért ? )talán A bûn hálójában volt a címe.A faék egyszerû akciófilm is lehet jó ! Annak idején jót röhögtem ezen, de most ide illik nagyon, mert ez igen jó volt !
timcyykee 2015 jan. 25. - 20:06:14
(51/219)
Nekem bejött, bárki bármit mond szerintem 10/9,5 simán :)
Keló Scofield 2015 jan. 25. - 14:58:31
(50/219)
A kutyus és K. Reeves miatt 10/5, egyébként kb. 10/2, ennyi...
k11zoltan 2015 jan. 24. - 23:26:32
(49/219)
Átlagos.
10/10
Kulcskészítõ 2015 jan. 23. - 10:06:36 10/10 Előzmény Sz Peter
(48/219)
A Die Hard 5 végképp kiábrándított, de Reeves miatt adtam egy esélyt, és nem bántam meg. Úgy látom, még mindig lehet jól csinálni ezt a mûfajt.
9/10
kis.farkas 2015 jan. 21. - 21:30:04 9/10
(47/219)
Egy két apróságot leszámítva pl. még mindig nem tudom megérteni, hogy 1 ember, hogy tud elbánni egyszerre 10-20-30 másikkal, úgy hogy õ alig sérül??! na de mindegy is, ez csak egy film, így ezt a valósághûtlen dolgot leszámítva nekem nagyon tetszett,és csodálkozom is a jelenlegi 6,7 értékelésen!? Nálam 10/9
offtopic
Sz Peter 2015 jan. 19. - 21:50:08
(46/219)
Viszont akkor miért nézel egyáltalán akciófilmet ha a témakör nem szórakoztat?
Én pl az un. pszicho-(és egyéb-)thrillerekkel vagyok így de nem is nézem õket. ;)
10/10
Kulcskészítõ 2015 jan. 19. - 21:27:57 10/10
(45/219)
Majd megkapom a sok okostól, hogy biztos nincs ízlésem, de akkor is leírom: az akciófilm témaköre már évek óta nem szórakoztat, de ez a film most nagyon odatette magát, és úgy lekötött másfél órára, mint ahogy azt nagyon kevés mozi teszi. (Az utóbbi idõben többek között a Mocsok és a Gravitáció voltak a sokszor nézõs kedvenceim, de azok más mûfaji terepen mozognak). A John Wick viszont nem kínált csavaros sztorit, de amit kell, azt nagyon hozza, úgyhogy jár neki a dicséret.
VagoDurbints 2015 jan. 19. - 18:38:29 Előzmény ammok001
(44/219)
tudjuk h egy akció filmre ülünk be. de még annak is rossz szerintünk.
9/10
m3246 2015 jan. 17. - 22:44:09 9/10
(43/219)
Állat! Ebben a témában már nehéz jó filmet csinálni, de itt most nem hibáztak! És ez a lényeg! 1. Legyen stílusa: pipa, sõt kettõt is lehet tenni mellé... 2. Folyjon a vér rendesen és legyen darabolás: pipa! A történet nem erõs, de itt ez a legkisebb mértékben sem baj... sõt pont így jó! A kölyökkutya gyilkolás és a kedvenc autó ellopása minden férfinél hasonló reakciót vált ki amúgy is... bõven elég indok egy jó kis mészárláshoz :) Igazi csemege a zenei aláfestése a filmnek! A V8-asokról meg ne is beszéljünk!! Igazán jó kis film lett... 9/10
mate2003 2015 jan. 16. - 14:46:50
(42/219)
Szerintem az a baj sok csalódott nézõvel, hogy rossz filmre ültek be.
Én mielõtt megnéztem volna a filmet, elolvastam mit ír az IMDd: "An ex-hitman comes out of retirement to track down the gangsters that took everything from him." http://www.imdb.com/title/tt2911666/?ref_=nv_sr_1
Pont annyit kaptam a filmtõl, mint amennyire felcsigázott ez a mondat...
A sztori, az alakítások, a realitás mind-mind ebben az egy mondatban benne voltak. Én nem csalódtam!
Ez a toposz (magányos, visszavonult pro killer, aranyos barátokkal), meg kifejezetten kelendõnek tûnik (pl. The Equalizer, Taken1-3, stb stb). Szerintem, ahogy 10-15 éve imádtuk a JCVD, SS, AS, stb. filmeket, a mostani agresszióra vágyó fiatalok meg ezeket nézik, csak a rajongás kisebb, mert eloszlik a nagyobb mennyiségû film és videójáték dömpingben...
Az, meg hogy hányszor lehetett volna menet közben kinyírni, meg hogy hol van a rendõrség, stb-stb. fogadjuk már el, hogy ez nem egy valóságábrázoló dokufilm!


SPOILER:
Egynek jó volt, örültem volna, ha a végén nem kel fel! Mégiscsak szinte tömegeket gyilkolt!!!!
5/10
Steel89 2015 jan. 15. - 20:58:01 5/10
(41/219)
SPOILER ALERT!

John Wick semmi újat nem mutatott, a bosszú szomjas "igazságosztó" ámokfutása ismerõs lehet már jó pár Sylvester Stallone és Steven Seagal filmbõl. Keanu Reeves a szokásos "fényembert" alakítja, aki egyszerre testesíti meg az érzékeny férfit és a brutális kivégzõgépet.
A film közepéig megy a legendagyártás,2 mondat után mindenki iszonyatos nagy valakinek van beállítva, majd a karaktereket egymásnak eresztik.Ismerõs valahonnan?Guy Ritchie,Tarantino filmek? (Csak azok "kicsit" ütõsebbek, meg vannak dialógusok.) Kétszer is ellövik a szokásos hollywoodi klisét, miszerint a fõhõs már majdnem meghal, mikor nem hal meg...mert még az esküdt ellenségének szüksége van egy filozofikus monológra.
Az akciójelenetektõl se voltam elájulva, néhol bizony látszott, hogy már Neo is elmúlt 50 éves.
Összességében valamiért jobbnak éreztem, mint a szokásos gagyi Jason Statham filmeket, de ettõl még egy elég középszerû "alkotás".

5/10
8/10
ammok001 2015 jan. 12. - 17:06:56 8/10
(40/219)
Hát én megszakadok azokon akik lehuzzák a filmet,meg kérnék vissza a mozijegy árát xd Nem tudtátok mire ültök be,és most mérgesek vagytok,mert nem kaptatok Nolan féle életbölcsességet? :D
Az összes trailerrõl üvöltött,hogy ebben a filmben nem lesz story,hanem kõkemény akció lesz.Baromi jó film lett 8/10