Téma: Jojo Nyuszi

biffco 2020 dec. 06. - 22:28:10 Előzmény herke02@gmail.com
(78/98)
nyugi engem nem lehet megbantani semmivel, de gondoltam h ezzel jossz, kar h nem azt irtam amire gondolsz h gondoltam:)de tenyleg azert lehet ez mert egyszeruen nem akkora volumenu(szamszeruleg) tragedia az osszes tobbi nepirtas es nem ilyan veszelyes a gazdasagi erdekekre,mint amit hitler(csinalt volna), ezert lehet az h a nacikrol kurvasok film van(mert hitlert mindenkeppen eliminalni kellett, es csak a nagy gazdasagi hatalmak osszefogadaval sikerulhetett) az osszes tobbi retekrol meg nincs sok film. mivel a nagy gazdasagi hatalmak"megmentettek a vilagot" (ez jogos kijelentes lehet sztem) nyilvan valo h evtizedekig ez tema tud lenni. a tobbi nepirtasban egyszeruen nem volt akkora fenyegetes az egesz vilagra nezve, csak helyi szinten, ezert nem avatkozik be senki kb(gazdasagi agyhatalom), ezert nem kerul be a mediaba, emiatt sokan nemtudnak rola, ezert kicsi az erdeklodes iranta mivel nem is tudjak az emberek mik tortentek, ezert nem keszul rola film(kb). mondom biztos jo filmek keszulhetnenek a tobbirol is, de ha nincs ra erdeklodes ....
1/10
herke02@gmail.com 2020 dec. 06. - 17:25:49 1/10 Előzmény biffco
(77/98)
Feltételezem magyar ember vagy, nem akarlak megbántani....
Csak gondolom.
Én történelemből nagyon is felkészült vagyok.
A Szerbiai magyar népirtásrol egy fordulatos forgatókönyvet tudnék átadni...
van benne minden (egyházi árulás, üldözés, szövődmények)
Akár 3 film is készülhet belőle.
Szerinted nemhogy Hollywood de még az európai film piac is vissza utasítaná...
A francia filmgyártás is a kezükben van Vincent Cassel leforgatta legrosszabb filmjét többek között.
Hangsúlyozom messze elítélem a Harmadik Birodalom zsidó származású emberek ellen elkövetett bűncselekményeit mert az volt!
Jelenkorban kivetített hajtásokat kritizálom!

1/10
herke02@gmail.com 2020 dec. 06. - 17:17:38 1/10 Előzmény biffco
(76/98)
Mi is emberek vagyunk és mi is számítunk nem csak ők!
1/10
herke02@gmail.com 2020 dec. 06. - 17:16:24 1/10 Előzmény biffco
(75/98)
A mondani valód első fázisa hogy elszigetelt dráma lenne ...na ez igaz sajnos, ugyanis ha valami nem a második világháborút átélt zsidóságot érinti az nem érdekel már senkit...de itt a kulcsa és kisegitelek ...Mert nincs kezükben a média.
Kérdezd meg a palesztinokat mi a véleményük erről.


biffco 2020 dec. 06. - 17:05:26 Előzmény herke02@gmail.com
(74/98)
mert "nem sok" a naci nepirtashoz kepest, biztos jo filmet lehetne csinalni masokrol is, de elszigetelt drama lenne, ahogy az osszes tobbi nepirtasrol valszeg. a nacu nepirtas nepszeru, mert volumeneben es torekveseben a legnagyobb, es a legnagyobb veszelyt jelentette, ha hitler hatalmon marad, konkretan az egesz vilagot beszantotta volna, es most nem kell okosodni h nem (mert te lattad szarra analizalva es utolag okoskodva evtizedek mulva h nemment volna neki) mert de.
7/10
sawyerx 2020 nov. 24. - 10:10:04 7/10
(73/98)
Jahahajj, annyira szánalmasak azok az emberek, akik nem tudják hová tenni ezt a filmet és emiatt szapulják. Ebből látni, hogy a gépezet működik, a rendszer sikeresen öli ki az emberekből az öntudatot, a gondolkodást, helyette ülteti a fejekbe a propagandát, a csőlátást. És a film is pontosan erről szól. Egy nagy, nagy fekete, görbe tükör, tele iróniával, szarkazmussal, és nem is annyira rejtett üzenetekkel. Waititi egy zseniális filmet tett le az asztalra, ami a náci-zsidó témát végre nem a sok bőgéssel, nyivákolással dolgozza fel, hanem tabutémákba nyúl, teszi mindezt egy 10 éves kölyök nézőpontjából. Be lehet ezt mutatni úgy is, hogy monoton zongorázásra telik el egy vívódó gyerek történetével kamukönnyes 2 óra, de be lehet így is, egy jókedélyű, naiv srác világával, akit megvezetett a propaganda.
Csoda, hogy ebben a mai retkes, minden miatt szégyenérzetet keltő, mocskos PC világban mozikba kerülhetett ez az alkotás, és igenis több hasonló kéne. Mind a vallásról, mind a háborúkról. A keresztény vallás, Hitler és a zsidók tabutémának számítanak, pedig mennyivel másabb lenne a világ, ha nyíltan ki lehetne nyilvánítani mindenkinek a véleményét, és nem óvodás kor óta ölnék bele az emberekbe a kötelező mintadolgokat...
A filmről: a színészek nagyon jól alakítottak, kivétel Scarlett Johanssont, akit egyébként csípek, de itt elég ripacs volt és ki is lógott, ő volt az, aki sok sablonjelenetért felelt. A gyerek és Hitler jelenetei zseniálisak, a két féleszű náci is telitalálat (a német juhászos poén hatalmas), a díszletekre, helyszínekre pedig nem is találom a szavakat, telitalálat. Régóta nem láttam olyan történelmi filmet, amiben ennyire hitelesek a helyszínek, egy pillanatra sem zökkentem ki, hogy ez egy átrendezett vidéki fő tér vagy hasonlók.
A sztori jól fel van építve, a Gestapo házkutatása a pont az i-re, de a zsidó csaj és az anyuka feleslegesen sok unalmas játékidőt kaptak, helyette szívesebben néztem volna a két náci szerencsétlenkedését. Waititi poénjai egyébként szintén zseniálisak.

7/10
1/10
inglorius 2020 nov. 08. - 20:28:49 1/10
(72/98)
Ennyire bunkó, beteg filmet talán soha nem láttam! Nem ias értem, ez kinek az agya helyén születhetett meg? Nem beszélve arról az állatról, aki ezt közszemlére engedte!
10/10
Sophie_Western 2020 nov. 01. - 14:48:52 10/10
(71/98)
Egyszerre sírsz és nevetsz.
1/10
crash48 2020 okt. 25. - 18:20:33 1/10
(70/98)
"...A nép pedig mind az utcán meg az ablakokban tolongott, és azt kiáltotta – Milyen gyönyörű a császár új ruhája! Milyen gazdag az uszálya, s milyen jól illik neki! – Senki se merte megvallani, hogy nem lát semmit, hiszen akkor a többiek tisztességére méltatlannak vagy földbutának tartanák. A császárnak még egy ruháját se csodálták meg ennyire..."(H.C.Andersen-A császár új ruhája)
Ez jutott eszembe erről a filmről-pedig-több,mint 30 éve nézek filmeket,elismerem azokat a filmeket is amikhez esetleg a koponyám térfogata kicsiny,h megértsem,nem vagyok rest a jót meglátni egy általam nem kedvelt filmben is,de ez nem tetszett.
Továbbá nem vagyok sem náci sem zsidó,viszont a II.vh-s,30-as,40-es évek időszaka történelmileg nagyon érdekel és a legtöbb film tetszik ebben a témában(a magyar filmek is),ez a film viszont egy blöff egy nagy kamu-szerintem.
10/10
dave555 2020 okt. 12. - 22:31:45 10/10
(69/98)
az a legjobb amikor a Hitler kiugrik az ablakon :)
10/10
dave555 2020 okt. 12. - 22:29:03 10/10 Előzmény herke02@gmail.com
(68/98)
te normális vagy?
7/10
itsme1 2020 okt. 06. - 16:35:03 7/10
(67/98)
Érdekes megközelítés. Nyolcvan év után talán már lehet viccelődni a témán. Ez a film ízlésesen teszi.
5/10
PlasZeb 2020 okt. 04. - 12:12:43 5/10
(66/98)
1. Igazi megosztó film. Miért?

Ahogy korábban írták: "vígjátéknak túl komor, háborús filmnek komolytalan, drámának túl felszínes." Szatíra. Ez utóbbi műfaj már önmagában megosztja a közönséget.

2. Hasonló elgondolások:

Az élet szép (1997) jutott eszembe róla. Ott azonban nem a film műfaja a szatíra, hanem a valóságba helyezve egy apa a gyermekéért csinál viccet az egészből. Bátrabb, érthetőbb, drámaibb hatást keltve, mint ez a film.
A másik a becstelen brigantyk (2009), ami filmdráma akart lenni szatirikus jegyekkel, ez a film (jojo nyuszi) viszont fordítva szatíra akart lenni, dramatikus jegyekkel. Akinek az tetszett, ez a film nem garantált, hogy tetszik majd, de nagy eséllyel jobban átjön majd. Amúgy mindkettő elbukik, aki nem l art pour l art nézi, vagy hat rá egy film.

3. Összhatás és vélemény

Nagyszerű jellmezek, díszlet, színészi játékok. (bár a felnőttek játéka túl lett kicsit népszerűsítve.) Egyszer mindenkinek ajánlanám, hogy véleményt alkosson róla. Ugyanakkor bebizonyosodott a filmről, hogy sokak számára nem tesz jót. A történelmi hitelességet semmilyen szinten nem szabad átvenni, elgondolni, elhinni vele kapcsoaltban. A dráma szatírán belül sosem dráma igazán, itt sem az.
A stíluson belül valami különlegeset alkotott a rendező, ugyanakkor a nagyközönség elé dobni olyan, mint a Charlie Hebdo, csak itt a tematika a tömeg számára elítélt, így tulajdonképpen kockázat nélkül lehetett hülyét csinálni ideológiából, nemzetből.
Nekem mint filmalkotás (technikai értelemben, beleértve a műfajt) 9/10, mégis elbukik az összhatás, részben azokon, amiket ezen rövid keretek között megemlítettem, így a film összhatása 2/10. Ezért 5 pont.
MattColors 2020 okt. 02. - 00:54:36
(65/98)
Nem tudom értékelni, mert nem kötött le. Nem jött át, pedig sok jót hallottam róla. Nagyon akartam, tényleg. De fél óra után, offoltam.
1/10
herke02@gmail.com 2020 szept. 26. - 21:29:22 1/10
(64/98)
Mikor lesz vége .
Büdös csicska Tarantino megcsinálta zsidó kommandós Hollywood szopkodó Brad Pitt és társaival együtt Brigantik...hú de nagyon menő ...
És most ezt megint valamelyik menahem vagy gólem adott egy kis vagy nagy pénzt .
Minden évben jön egy zongorista vagy egy ilyen utána egy München aztán egy ilyen megint...
A Kurd népirtásról miért nincs 162db Hollywoodi produkció.
8/10
tesz-vesz 2020 szept. 17. - 21:43:01 8/10 Előzmény Bendzsur
(63/98)
ez egy szatíra barátocskám, k-ra nem háborús film!
Bendzsur 2020 szept. 16. - 22:38:22 Előzmény tesz-vesz
(62/98)
Ez a film 1 groteszk, meg lehet nézni (egyszer), de halálkomolyan venni aligha lehet...Kb. olyan a film összhangja, mintha valaki egy olyan temetésről szóló filmet csinálna, amiben ott a háttérzeneként a csipkés kombiné szólna...
Bendzsur 2020 szept. 16. - 22:35:30 Előzmény tesz-vesz
(61/98)
Mi tudjuk, kedves tesz-vesz, csak egyszerűen lövésem sincsen, hogy mi a frászkunyhóra akarsz kilyukadni...Áruld már el!!!
5/10
Pöszke12 2020 szept. 16. - 11:17:56 5/10
(60/98)
Vegyes benyomásom volt a filmről. Maga a téma mindig is érdekelt, így mikor elérhetővé vált ez a film, egyből megnéztem. A színészek alapvetően szerintem zseniálisak benne, gyerekek és felnőttek egytől egyig. Azt sejtettem, hogy egy, számomra kicsit "beteg humorú" filmet fogok látni, hiszen már az alapötlet, hogy egy kisfiúnak képzeletbeli Hitler barátja van is elég abszurd. :D Így ennek mérten is kezeltem a filmet, de így is volt pár jelenet, ami nekem már túl ment egy határon. A gyerekek vs. háború kérdését szerintem zseniálisan parodizálta ki, egyik kedvenc karakterem volt Jojo legjobb barátja, és az, ahogy ő reagált az egyes történésekre. Ami nekem meglepő volt az a zsidó lányka karaktere, azt hittem majd ilyen kis elesett, visszahúzódó lesz, ehhez képest terrorizálta szegény fiút. :D Illetve elhűlve olvastam itt a kommentek között, hogy volt, aki ezt a filmet gyerekkel együtt ült le megnézni. :O :D Nem tudom, ők mit gondoltak, szerintem az előzetesből is lejön, hogy nem nekik való, csak azért, mert gyerekek szerepelnek benne még nem lesz gyerekbarát...atyaég... Összességében számomra egy elgondolkodtató film volt, jól bemutatta Jojo jellemfejlődését, és én szórakozni is tudtam rajta. De azért nálam még így is a morbid kategóriába esik, úgyhogy szerintem max ha 5-10 évenként fogom újranézni. :D
8/10
tesz-vesz 2020 szept. 14. - 21:04:20 8/10 Előzmény Richard Kovács
(59/98)
egy percig nem érzem hogy erőltetett lenne, pont az ellenkezője. nagyon laza.