Téma: Joker

10/10
filoszemitabéluska 2020 jan. 04. - 21:54:34 10/10
(154/274)
Tőlem foroghat sírjában! Rá kéne kötni egy dinamót, hogy áramot fejlesszen.
2/10
Szigi420 2020 jan. 04. - 21:14:18 2/10
(153/274)
Borzalmas és gyalázatos. Valósággal porba tiporja a sötét lovag által ihletett JOKERT.Elfuserálja ez az egy óra azt az egész gondos munkát avval,hogy hozzáköti. A szája sincsen szétvágva pedig ez az egyetlen múltbéli szál amit maga mögött hagyott a nagy joker. A világ legjobb filmes alakítását így porba tiporni fájó volt végigszenvedni. Csoda,hogy az utolsó 20percben ki volt festve... A színészi munka brilliáns,de undort kelltett bennem a rendező felé ez a fajta kidolgozatlanság egy ilyen fontos karakter felé. Heath Ledger forog a sírjában. Még jó,hogy nem láthatja! R.I.P
7/10
nick név 2020 jan. 04. - 13:31:49 7/10
(152/274)
Bárcsak ilyenek lennének a korszak tömegfilmjei, az álarcba és köpenybe öltöztetett szuperhősök tét és dráma nélküli, infantilis és banális univerzuma helyett. Ha ilyenek volnának a képregényfilmek - ez persze az alacsony ingerküszöbre és könnyű befogadhatóságra trenírozott tömegízlés miatt nagyjából lehetetlen jelenleg -, még komolyan kedvelni is tudnám őket.

7.5
1/10
lori80 2020 jan. 04. - 00:50:09 1/10
(151/274)
Odakat zengtek rola,de nem latunk mast mint egy beteg allatot,akit nagyon untam nezni.
Talan aludtam is a film alatt.
Heath Ledger Jokeret meg eddig senki nem tudta uberelni,es ez is szanalmas probalkozas volt.
Ilyen alakokat nap mint nap latni Kobanya kispesten a feluljaron,talan a rendezok is innen ihletodtek,ha mar az osszes filmet ide hozzak sporlas celjabol.
8/10
Kistupac 2020 jan. 03. - 23:02:08 8/10
(150/274)
A film maga jó, jöjjön először ami tetszett! Joachim Phoenix zseniális volt, tű pontosan hozta az elmebeteget, elhittem, hogy őrült. Az atmoszféra kellemesen nyomasztó volt, hozta azt a hangulatot, ahol már csak egy álruhás igazságosztó tud rendet tenni, megágyazott Batman-nak, és egyben kicsit a nem túl távoli Superman-nek is (a két hős ugyanis nem túl távoli szomszédja egymásnak, földrajzilag sem) és lássuk, hogy mi volt, ami zavart: a Wayne család! Csak nekem tűnt fel ez a szokatlan arrogancia? Pedig közismert volt a család a jótékonyságáról, az emberbaráti társadalomszemléletükről, és ami nagyon zavart, az az, hogy túlkorosak voltak, bárhol volt eddig szó róluk a DC kánon vonatkozó részeiben, fiatal, pályájuk elején járó párt láttunk, most pedig a két java korabeli ember, közel a hatvanhoz, eddig én őket még magamtól is fiatalabbnak, tehát negyven alatti közelebb a harminchoz korú párnak gondoltam, szóval ez zavart, a másik, hogy Fleck borzasztó sokat dohányzik, a lépcsős jelenetben (Kb huszonöt max negyven méter hosszú) a tetejétől az aljáig ké tcigaretta, a telefonhívásnál, mikor a Franklin produkciótól a titkárnő keresi ágyból érkezik, akkor ébred fel elméletileg, és egy harmadáig égett cigi van a kezében (évek óta nem dohányzom, előtte én is sokat szívtam, napi három, három és fél dobozzal, de ez azért istentelen mennyiség) más minden rendben volt, imádtam a filmet, többször nézős, még úgy is, hogy egy teljesen más eredetet mesél Joker-ról, egy új, eddig teljesen ismeretlen történetet (el tudom képzelni minden további nélkül a Robert Patinson féle Batman egyik főgonoszaként is, minden további nélkül )
8/10
Trivia Showtime 2020 jan. 03. - 12:02:24 8/10
(149/274)
A film legnagyobb erénye, hogy egyszerre több dimenzióban képes mozogni, s így egyaránt foglalkoztat(hat)ja a Batman rajongókat, a pszichológiai drámák szerelmeseit, illetve a társadalomkritikára szomjazókat.
Joaquin Phoenix láthatólag lubickol a szerepében; nagy dolog, hogy ezért a karakterért komoly önsanyargatásra is képes volt a forgatás előtt a látványos fogyás érdekében. Robert De Niro epizódszerepe nemcsak a Taxisofőrös analógia miatt volt telitalálat.
További örvendetes tény, hogy számos megfejteni valót nyitva hagy a történet; a nézőre bízza egyes jelenetek értelmezését, ami a mai szájbarágós hollywood-i műanyagok össztűzében igazán üdítőleg hat a gondolkodni szerető és képes közönség számára.
Mindezzel együtt elgondolkodtató, hogy a mai világ már inkább a Jokerekkel, mint a Batmanekkel szimpatizál. Ennek okait és veszélyeit most nem taglalnám, de a filmet ajánlom megtekintésre...
9/10
szati1984 2020 jan. 03. - 09:41:01 9/10
(148/274)
Nagyszerű alakítàs, kiváló lélekrajz!
Kovács kolléga 2020 jan. 01. - 20:29:03 Előzmény gyereamozibabe
(147/274)
Ez nem Batman-film. Ennyi.
Kovács kolléga 2020 jan. 01. - 20:20:02 Előzmény Piluka
(146/274)
Gondolom azért, mert kinyírta a kezelőorvosát (talán másokat is) és éppen szökésben van.
1/10
Kuvasz1 2020 jan. 01. - 17:36:02 1/10
(145/274)
Sokkal többet vártam ettől a filmtől.
Piluka 2020 jan. 01. - 15:32:11
(144/274)
A végét nem értem... egyébként nagy alakítás, 7/10.

Megverik,
az anyjával él,
vigye vissza a táblát, különben levonják a fizujából
megint megverik,
erre lelövi őket,
kigúnyolják (munkahely, fellépésének bejátszása a mörri showba),
találkozik azzal, akit az apjának hitt, de ő nem az apja, nem hiszi el, kap egy sallert,
elmegy a bolondokházába, ahol kiderül a drámai igazság,
a barinője nem is az, mert csak "álmodta" a gyógyszerhiánytól,
lelövi a korábbi kollégáját, mert... nem tudom, talán szimplán idegesíti,
valahol itt összeomlik,
felfedezi, hogy szereti a káoszt és a halált, közelebb áll hozzá, mint a rend és a béke,
Elmegy a mörri showba,
kinyírja mörrit,
Batman-szál,
a komikus meghal a rendőrautón és megszületik JOKER,
bolondokházába kerül,
a végét nem értem, miért rohangál véres talppal jobbra-balra?


8/10
gyereamozibabe 2019 dec. 31. - 21:38:20 8/10
(143/274)
Na ezt elég volt egyszer megnézni. Túl komor, lassú, és kissé szegényes is. (a magyar filmek jutottak róla eszembe) Persze a megőrülés folyamatát hitelesen megmutatja, de teljesen elfordultak a mesétől. Egyelőre nem tudom hová tenni ezt a filmet. Az biztos, hogy egy percét sem bántam meg, de ez mitől volt Batman film? Számomra a bestof még mindig a 2008-as dark knight. Ott jól egyensúlyoztak a mese és a valóság között.
9/10
sladka_pani 2019 dec. 30. - 00:19:50 9/10
(142/274)
Azt sem fogom kihagyni biztosan, bár megmondom őszintén nem vagyok nagy fanatikus ezért nem is nagyon emlékszek már rájuk, gyerekként láttam egyébként, videójátékkal játszottam, tisztában vagyok az alapsztorival, aztán kimaradt biztos 10 év... amik újak nem is láttam szerintem, úgyhogy akkor helyesbítek. Kedvem támadt megnézni az összes Batman filmet. :)
9/10
sladka_pani 2019 dec. 30. - 00:15:09 9/10
(141/274)
Ez baz+ ez nagyon jó volt! 9/10 Kedvem támadt az összes Batman-t újra nézni.
7/10
Richard Kovács 2019 dec. 29. - 21:34:12 7/10
(140/274)
Nekem nagyon vontatott volt, főleg az első 1 óra. A színészi munka viszont elismerést érdemel!
10/10
filoszemitabéluska 2019 dec. 28. - 23:11:56 10/10 Előzmény tzwestel
(139/274)
Ha olvasná a kommentedet Todd Phillips, elégedett lenne, hogy azt tudta üzenni a filmjével, amit akart. Tökéletesen megértetted a lényegét. Szerintem totál mellékes, hogy van valami köze a Batman meséhez. Egészen más fajsúlyú alkotás. Ha nézted a Walkin dead-et, akkor rájöhettél, hogy annak sem a lényege, hogy zombis film, hanem azt ábrázolja, hogy mi lenne, ha a világ valamilyen katasztrófa következtében kifordulna a sarkaiból, hogyan hatna ez az emberi társadalomra. Egyik sem könnyed kikapcsolódás, de utána nem azt érzi a néző, hogy elpocsékolt az életéből néhány órát
5/10
IamTwo 2019 dec. 28. - 19:27:12 5/10
(138/274)
Phoenix-nek jutalomjáték, de maga film borzalmas.
A figura annyira őrült(en van megfestve), hogy egy icike-picikét sem tudtam vele azonosulni. Márpedig erre szerintem a negatív hősöknél is szükség van, hogy ha valaki hajlandó átvenni a nézőpontját, megértse. Nekem itt nem sikerült. Ledger pszichopata figurája lehetőséget adott erre, ott egy eszelős őrültet láttam, itt nem tudtam túllépni a lepukkant elmebajos képén.
9/10
tzwestel 2019 dec. 28. - 18:51:12 9/10
(137/274)
Huhhh, az egyik legfurább hatású film amit láttam. Egyrészt alig vártam, hogy vége legyen és többször megállítanom, hogy "levegőt vegyek" annyira nyomasztó volt. Valami jó kis esti szórakoztatónak tettem be, de barmira lassú és kifejezetten lehúzott. Amikor vége lett azt mondtam, hogy "ez nagyon sz@r volt". De aztán észrevettem, hogy napokkal rá is eszembe jut és valami fura érzés fog el, meg idő kellett míg úgy leért az egész, hogy kő kemény társadalomkritika az egész egy zseniális színészi alakítással. So, végül kedvencek közé került a fejemben :)
10/10
mozi mosbourne 2019 dec. 28. - 12:12:14 10/10 Előzmény csmya
(136/274)
A film zseniális. A legnagyobbak között van a helye. Ehhez nem fér kétség.
Viszont nem mindenkinek való. Aki nem tud ráhangolódni, "lelassulni hozzá", beleérezni a dolgokba, annak számára katasztrófa meg tömény unalom, és ezt abszolút meg tudom érteni.
Annak idején pl. a 2001 Űrodüsszeiát csak harmadszori nekifutásra tudtam végignézni, annyira lassúnak és érthetetlennek tűnt - később viszont egyik kedvencemmé vált. De tudom, hogy nem lehet mindenkivel megnézetni, mert a befogadása rendesen erőt próbáló.
Ilyen a Joker is.
Ha kikapcsolódás céljából keresel filmet magadnak estére - hát nem ez lesz az. :)
6/10
csmya 2019 dec. 27. - 19:01:14 6/10
(135/274)
JP eszméletlen nagyot alakított a filmben!
Simán elhittem hogy egy pszichobeteg!
De!A film katasztrófa.
20.perctől 5 percenként néztem mennyi van még a filmből.
Eszméletlen unalmas és vontatott.
Az tuti hogy még egyszer nem nézem meg!