Téma: Just Mercy

Mizantropeee 2023 okt. 23. - 13:36:58 Előzmény Dr. Classic
(27/27)
Rasszista?😆😅🤣ez a szó, ez a fogalom egy kitalált baromság. Amúgy meg: kik is a legelvadultabb, legvéresebb szájú rasszisták?
7/10
Dr. Classic 2023 júl. 05. - 23:24:42 7/10
(26/27)
Igen sajnos ez megtörtént, ilyen volt az igazságszolgáltatás, és a színesbőrűek helyzete... Szörnyű. Aki ezt fordítva látja az nyíltan rasszista... Mélyebben nem is szándékozok ebbe belemenni, ez egy nagyon jó film!
Akinek lassú meg vontatott az nézzen inkább Steven Seagal vagy Feláldozhatóak remekműveket, abban tetőfokára hág az öldöklés.
Egyetlen apró észrevétel: A film legdrámaibb jelenete bizony az 1999es Halálsoronból (ami szintén egy bitang jó film) lett remakeelve.
9/10
Nótárius 2022 okt. 19. - 16:24:20 9/10
(25/27)
Mivel ez a figyelemre méltóan jó film a valósághitelűen alapvető fontosságú témáját tényszerű alapossággal és érzelmileg is erős hatásúan dolgozta fel; az emellett számomra lényegtelen kifogásolhatóságainak számbavételét meghagyom másoknak.

"Bryan Stevenson több mint 35 éve küzd a szegényekért a bebörtönzöttekért és a halálraítéltekért. Ő és az Equal Justice Initiative (Kezdeményezés a jogegyenlőségért) ügyvédei több mint 140 halálraítélt ítéletét segítettek enyhíteni, felülvizsgálni, vagy visszavonni."

A filmben látotton kívül, további példaként:

"Anthony Ray Hintont 1986-ban kettős emberölésért ítélték el. A vád szinte kizárólag egyetlen téves ballisztikai jelentésen alapult. Az ügyész azt állította, hogy elég volt ránéznie, hogy tudja, hogy bűnös. Bryan az Egyesült Államok Legfelsőbb Bíróságáig vitte az ügyét és győzött. 2015-ben közel 30 év ártatlanul halálsoron töltött év után Mr. Hintont szabadon bocsátották."



"Az Egyesült Államokban minden kilenc kivégzettre jut(ott) egy ártatlanul halálra ítélt, akit később szabadon engedtek. Ez megdöbbentően magas hibaszázalék."

A kegyelem egyébként, a szó eredeti értelme alapján, csak a végleg bebizonyosodottan, valóban bűnös számára kérhető és adható.
Ezért aztán


... Walter McMilliant sem kegyelmet kapott, hanem mivel kétséget kizáróan bizonyítást nyert az ártatlansága, ejtették az ellene felhozott vádat.



Továbbiak Bryan Stevensonról:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Bryan_Stevenson
4/10
Ildikó Nóra 2022 jan. 27. - 13:18:07 4/10
(24/27)
A film nem tetszett, jobbra számítottam az igaz történet, a szereposztás alapján. Unalmas, nagyon hosszú (több, mint 2 órás). A színészi alakítások, a szinkron sem tetszett, utóbbi már-már idegesítően rossz volt, kivéve Kálid Artúr hangját. Nagyon gyenge volt az Oscar díjas Brie L. és Jamie F. alakítása is, Michael B. Jordan játéka többször idegesítő volt, semmilyen nem volt, felejthető.
sazoo 2021 nov. 11. - 22:01:46 Előzmény Bullózus pemfigoid
(23/27)
Nem érsz több karaktert.
1/10
Bullózus pemfigoid 2021 nov. 05. - 21:36:04 1/10 Előzmény sazoo
(22/27)
Nahát, egy kis guy fawkes maszkos majom fingott egy nagyot a liftben...
Mondd, kicsi fiam, a meszesgödör-szökevény kis beteg fajtádnak van bármikor kedve akár egyetlen lentebb felsorolt szót is megindokolni, bizonyítani, esetleg személyesen is megtárgyalni, vagy te csak épp ennyi veszélyt kerestél?
offtopic
sazoo 2021 nov. 05. - 21:25:10 Előzmény Bullózus pemfigoid
(21/27)
Ahogy a rasszista, náci lelkű, beteg családverő, molesztáló, kamukeresztény, álbuziellenes primitívek sem. Te vagy rá az élő példa. :D
5/10
sexykex 2021 máj. 30. - 08:35:17 5/10
(20/27)
Egy filmet nézhetünk számtalan módon temperamentumunk függvényében. Mondhatjuk, hogy a déliek ismerik jól az elmaradott feketéket, ők tudják igazán, hogy milyenek általában és ezért bánnak így velük. Gondolhatjuk azt is, hogy a műveltség, a jobb életkörülmények, az asszimiláció annyira megváltoztatta az afroamerikaikat, hogy kiderülhetett milyenek lettek volna elnyomás nélkül. Egyébként is azonos jogok illetik meg az embereket bőrszínüktől függetlenül. Azt is mondhatjuk, hogy véletlenül találtak egy teljesen ártatlant, aki lehetett volna akár fehér is, kár emiatt elmarasztalni egy ország igazságszolgáltatását. Különben sem izgatja a legtöbb embert, hogy levetkőztetik az ügyvédet, ha a halálsorra látogat vagy nem.
Ám gondolhatjuk azt is, hogy milyen barbár állam az, ahol még mindig van halálbüntetés és mekkora szerencse, hogy léteznek ilyen jogvédők. Vagy gondolhatjuk az ellenkezőjét: a fekete közösség milyen jól el van eresztve, hogy különféle szervezeteket és embereket pénzelhet, akik még azelőtt kiszabadítják a bűnözőket, mielőtt rabosítanák őket.
Gondolhatunk akármit, ez a film akkor is rossz, akármilyen emberek vagyunk mi, a nézői. A rendező annyi mindent akar nekünk bemutatni, hogy kicsusszannak kezéből az események és mind a tárgyalás, mind az egyes elítéltek élete kibontatlan marad.
10/10
Frankiboy 2021 máj. 23. - 22:54:38 10/10
(19/27)
Kíváló film!
Csak ajánlani tudom
tortura 2021 máj. 01. - 17:59:13
(18/27)
??????
5/10
Böhöm 2021 ápr. 29. - 22:38:15 5/10
(17/27)
Látva, hogy milyen indulatokat vált ki a film, csak ezért megemelném a korábban adott 5-ös értékelésemet 6-ra, csak ezt utólag már nem lehet megtenni. Egyébként a indulatokat valójában nem is maga a film kelti, hanem maga a téma és a helyzet, amit ezzel kapcsolatban elsősorban az amerikaiak, feketéstől-fehérestől közösen teremtenek maguknak még ma is. Nem tudom igaz-e, de állítólag az átlag amerikai intelligenciája lényegesen alacsonyabb az átlag európaiénál. Valóban, elég sok jel mutat erre...
Brierley 2021 ápr. 29. - 19:08:18
(16/27)
Elfogult egy mozi; nem csodálom, hogy sok emberből előhozza a cinizmust.
tortura 2021 ápr. 29. - 16:01:13 Előzmény nefefe
(15/27)
"Mert ez viszont színtiszta rasszizmus"
Pont azért kell ezzel kezdeni, mert ez mostanában olyan trendi......
Én viszont pont azon döbbentem meg, hogy 1987-tel indul a film. A filmbéli történésekről azt gondoltam naivan, hogy ilyenek csak az ötvenes években történtek meg (igaz, M. L. Kinget is 68-ban lőtték le).
Aztán hat éven át ível még a történet, amikor már nálunk is megvolt a rendszerváltás. Hihetetlen, hogy egy fejlett, felvilágosult országban még kérdés lehet a bőrszín meg a származás. Mert egy (mentálisan, kulturálisan) elmaradott országban még valamelyest megértenem (ha el nem is fogadom), de ott.....
Abban az időben, amikor már több színes bőrű színész is megkapta az Oscart.
Sőt, megvan a diszkrét bája annak, hogy pont ott székel az egyik ügyész, ahol a Ne bántsátok a feketerigót c. klasszikust forgatták és még büszkék is rá, hisz tábla hirdeti... Szóval van még tennivaló ott is, itt is és a világ többi felén.
Ha én ezzel a véleményemmel fehérgyűlölőnek számítok, hát istenem, vállalom a billogot.
A film egyébként szerintem is jó, elgondolkodtató, ugyanakkor biztos vagyok benne, hogy sokaknak kár megnézni, mert úgysem nyer befogadásra. Nálam egyszer nézős, mert nagyon lehangoló.
6/10
pihes 2021 ápr. 29. - 15:15:25 6/10
(14/27)
Minden elítélt ártatlannak mondja magát a börtönbe, azért vannak kivételek is. Láttam már ilyet.
Csak majdnem bealvós volt!

6/10
1/10
Bullózus pemfigoid 2021 ápr. 27. - 23:34:59 1/10 Előzmény Pali666666
(13/27)
Nincs baj a véleményeddel... amíg legalább nyomokban tartalmaz indoklást is. Addig viszont ez nem több egy szofisztikéltambb kurvaanyadnál...
Vili?
9/10
Pali666666 2021 ápr. 27. - 23:29:50 9/10 Előzmény Bullózus pemfigoid
(12/27)
Téged sem az eszedért szeretnek :)
9/10
Pali666666 2021 ápr. 27. - 23:28:13 9/10
(11/27)
Leszögezném nem nem vagy fehér gyűlölő illetve fekete imádó sem... de az egyenlő bánásmódból viszont nem engedek! Zseniális film! Igazságot az igazságszolgáltatásban!
8/10
Szaymon 2021 ápr. 26. - 20:55:00 8/10
(10/27)
Nagyon jó film és elgondolkodtató
1/10
Bullózus pemfigoid 2021 ápr. 26. - 16:04:06 1/10 Előzmény nefefe
(9/27)
Én nem ismerem az objektivitást? :)
Bezzeg te vagy maga Justicia bal csöcse azzal a nyitással, hogy "ha úgy kezded egyfilmről a kommentedet, hogy az fehérelenes propagandafilm", akkor - függetlenül attól, hogy az a film vajon igaz-e -, az azonnal"színtiszta rasszizmus"...


9/10
nefefe 2021 ápr. 26. - 08:15:42 9/10 Előzmény Bullózus pemfigoid
(8/27)
Nem szoktam felülni a provokációnak, így most sem teszem. Te hírből sem ismered az objektivitást.
Ne válaszolj, többet és sem fogok.