Téma: Just Mercy

1/10
Bullózus pemfigoid 2021 ápr. 25. - 22:51:48 1/10 Előzmény nefefe
(7/27)
A liberálbolsi agyhalottak sem nagyon változtak, te vagy rá az élő példa.
Pl. "juj, az a cúúúnya bőrtőnőr levetkőztette", ami égbekiáltó és talán valami fura, sürgető késztetést okoz benned, hogy kifosszál pár környékbéli Gucci és MichelKors boltot, de minimum zsákmányolj fájdalmadban egy lapostévét az első tescoból.
Arra persze nincs igényed, hogy utánanézz, vajon ez tényleg megtörtént és így és ennyire és ott és akkor. Nem, a cél fontosabb, mert "még ha nem is történt meg ott és akkor, valahol, valakivel biztos megtörtént", tehát a looting és a felháborodás jogos, a fehér fajta gonosz, mindenki térdeljen veled a néger lőcs előtt, mert uh, de vezekelnünk kell. Akik nem teszik parancsszóra, mind nácikok, értem?!

Aztán valahogy arra sincs igényed, hogy megnézd, miért is vannak 80-90%-ban nigrók a halálsoron, miféle bűnöket kellett elkövetni hozzá. Sőt, ott valamiért tökre színvak leszel, mert ha netántán kiderülne, hogy a fekák szeretik a farkukat fehér húsba mártani, mielőtt feldarabolják áldozatukat, de a fordítottja kicsit sem jellemző, akkor ez a disparity nagyon nem segíti a fajtád narratíváját és ez bizony gond az ügyeteknek.
Az ilyen részleteket nagy szemérmesen, minként ez a film is, elhallgatod, ignorálod, kiveszed a képletből.
Egy ilyen filmre ezer olyat lehetne csinálni, ami 5 mondtaban elmesélné a rémesnél rémesebb bűneit ezeknek a majmoknak, de ilyen film ma nem készülhet. Nem engeditek, mert lhaszista még a gondolat is, hogy egy néger bűnözhet, urambocsá szönyen durvát bűnözhet... és erről egy nem néger filmet is készítsen?!
Ma olyan korokat élünk, ahol a "pártatlan bíróság" ítélethozatali napján, egy megválasztott képviselő, kiállhat az utcára és büntetlenül felkiálthat, hogy ha és amennyiben nem az lesz az ítélet Derek Chauvin perében, amit ő akar, felgyújtják még aznap Minneapolist. És mit ad isten, Virág elvárs megtalálta az épp megfelelő ítéletet tartalmazó papírt...

Ezt csináljátok mind Tasz-ostul, hollywoodostul, magyargyörgyöstül.
5/10
Böhöm 2021 ápr. 25. - 22:21:15 5/10
(6/27)
Nehéz ezt a filmet értékelni. Tulajdonképpen minden szempontból jól kivitelezett munka. A története magát az élet írta, így ezt most nem bírálnám. A film precízen elmeséli ezt, és ennyi. Mintha dokumentum film lenne, de ahhoz túl játékfilmes. Játékfilmnek meg olyan... hát nem is tudom, olyan semmilyen. Történet elmesélve, feladat megoldva.
9/10
nefefe 2021 ápr. 25. - 22:08:36 9/10
(5/27)
Talán nem azzal kellene kezdeni egy kommentet, hogy " fehérellenes propagandafilm".
Mert ez viszont színtiszta rasszizmus. Inkább azon kellene elgondolkodni, mire is akar rámutatni a film - ami igaz történet alapján készült. Már az eleje felháborító volt, amikor az ügyvédet levetkőztetik - miért is? Én nem tettem volna meg, helyette simán feljelentettem volna az őrt. Biztos megdicsérték volna a bunkóságáért. Lassú, elgondolkodtató film a jogi visszásságokról, hamis tanúkról, az ügyek a hatóságok általi kényszerű lezárásáról illetve lezárási kényszerről és igazságtalanságokról. Dávid harca Góliát ellen. A 30 évvel ezelőtt játszódó film a mostani Amerikában is erősen aktuális téma - tehát alapjában véve nem sok minden változott azóta. A megkülönböztetés, a rendőri és egyéb hivatali túlkapások megmaradtak. A maga kategóriájában nagyon jó film.
1/10
Bullózus pemfigoid 2021 ápr. 25. - 21:10:34 1/10
(4/27)
Ezt a nigro önsajnáltatást :)
Annyira hatásvadász volt, hogy majdnem féltérdre ereszkedtemegy szivárványos tógában valahol a Fradi-pála környékén... de aztán mégsem.
Ezt megúsztam, de még egy ilyen filmnek már nem tudnék ellenállni.

3/10
kettyo 2021 ápr. 25. - 13:07:44 3/10
(3/27)
Fehérellenes propagandafilm. Fehérgyűlölőknek ajánlható, mert amúgy technikailag nem rossz, mindenki másnak ellenjavallott.
6/10
itsme1 2020 jún. 11. - 16:54:01 6/10
(2/27)
Mi a fenének kell több mint két órásra húzni egy olyan történetet, amit két mondatban is el tudok mesélni?
8/10
Koztom 2020 ápr. 28. - 23:58:40 8/10
(1/27)
10/8