Téma: Kaland

10/10
krampampuli 2012 ápr. 12. - 10:37:42 10/10 Előzmény hepinyo
(31/51)
Pont fordítva látom. Eperjes hozza az Eperjest... A szálvezetés és ennek az ütemezése is hibátlan. A vontatottságnak még csak a gondolata sem merül fel. Ez a 30-as évek, nem napjaink pörgése, s ha hiteles kor rajzot akar ábrázolni sikerült. nagyon tetszett!
9/10
pneklara 2012 ápr. 12. - 08:04:40 9/10
(30/51)
Márai mûveit nehéz lehet filmre vinni, mert nem annyira a cselekmény a fontos, hanem a gondolatok cseréje, az elmélkedés.
Így is sikerült a párbeszédek közé a betétdallal, a báli tánccal szépen illeszkedõ mozgalmasságot vinni. Berkes Gábor zenéje nagyszerû. Az a képi megoldás is, hogy Anna kék ruhájában kiragyog a környezetébõl.
Kezdetben csodálkoztam, hogy Törõcsik Mari elvállalt egy ilyen "kis" szerepet, de a nézésével, a várakozásával mindent elmondott, hogy õ ismeri a házaspárt, kimondatlanul is mindent tud róluk, és képes valahogy szavak nélkül is beavatkozni az életükbe.
SPOILER:
A történet tipikus: az idõsödõ, szakmájáért odaadó orvos elhanyagolja fiatal feleségét.
Mikor vizsgálja, úgy néz rá, mint ha elõször látná. Érdekes, hogy az orvos-beteg viszonyban közelebb kerül hozzá, mint a feleséghez. Azt azonnal tudni akarja, hogy mi van a testében, de nem érdekelte eddig, hogy mi van a lelkében.Anna is - amikor megnézi a haldokló lányt - talán elõször szembesül azzal, milyen súlyos terheket hordoz a vállán a férje.
Nem tudom, milyen megfontolás alapján dönt így a doktor: akar még néhány szép hónapot ajándékozni Annának, szerelemben? Zoltánra miért terheli a súlyosan beteg nõ várható szenvedéseinek kezelését? Hisz õ nem ilyen reményekkel kelt volna útra Annával.
SPOILER vége:
Tetszett az örök dilemma Eperjes felvetésében: nem azt kell kutatni, mitõl betegszünk meg, hanem miért maradhatnánk egészségesek.
Az is örök probléma: leginkább arra a betegre kell figyelnie az orvosnak, aki bizonytalan panaszokkal érkezik.
Jó film volt, elmélkedésre késztet.
Talavera 2012 ápr. 12. - 07:38:55
(29/51)
A kritikusok egymásnak írnak, én jót nevetek némely kritikán, ahogy legtöbbször próbálnak egymás közt valamilyen torz, sznob mércének megfelelni. Felnõtt ember nem hagyja magát befolyásolni. Ebben a mûben sem a valóban banális történet a lényeg, hanem AHOGY meg van írva, ahogy a filmbe sikerült néhány mondatot átmenteni ami elgondolkodtat és szíven üt. A kritikusok meg hablatyolnak sminkrõl polgári unalomról meg hasonlókról..szánalmasak!
Talavera 2012 ápr. 11. - 22:54:54
(28/51)
Ne hagyd, hogy elrontsák az élményt, mindenhol vannak mindenféle emberek:) Akkor is, ha nem veszünk tudomást róluk, akkor is ha vitába bocsátkozol, az csak olaj a tûzre.
Talavera 2012 ápr. 11. - 22:50:25
(27/51)
Remek és lenyûgözõ film, nagyszerû alakításokkal, már ha valaki értékeli az olyan apró mozzanatokat, mint pl. Törõcsik Mari pillantása amikor ajtót nyitott a fiatal doktornak, Eperjesrõl nem is beszélve.
Ezüstliliom 2012 ápr. 11. - 22:49:13 Előzmény hepinyo
(26/51)
Te honnan tudod, ki énekli a betétdalt? Mert én még a hivatalos honlapon sem találtam meg a nevét.:( Engem elvarázsolt ez a dal. Abszolút passzol az énekesnõhöz és a filmhez. Hiába no! Tud ez a Berkes gyerök valamit.:)
Ezüstliliom 2012 ápr. 11. - 21:55:49 Előzmény Vicuskaa
(25/51)
Sajnos az utóbbi évek divatja, hogy a fõszerepet külföldi színésszel játszatják. Az én csõrömet is nagyon piszkálja. Lásd még: Az ajtó.
Ezüstliliom 2012 ápr. 11. - 21:52:55
(24/51)
Nálatok is akadozik a film, vagy ez az én szolgáltatóm bûne?:/
perry 2012 ápr. 11. - 20:59:22
(23/51)
Az azért szomorú , hogy egy jó Márai mû okán azonnal "VÉRMAGYAROZNI" hivatottak emberek.
Vagy az a fontos, hogy senki se kapjon angol szinkront vagy feliratot mert így megbosszulhatjuk azt, hogy rajtunk kívül senki sem beszél magyarul.
Ha van az érték és aránynak avatott tolmácsolója akkor Márai az.
Olvasva a drámát, annak jellégénél fogva tele van feszültséggel visszafogott indulatokkal.
Számomra -érthetõ módon- a képi megjelenítés érdekében átdolgozták az eredeti anyagot több külsõ helyszínnel, ellenben az ami sikerült Sípos Józsefnek az Eszter hagyatékában addig a Kalandban számomra inkább elmegy a mesterkéltség irányában pontosan a miatt, mert a színpadon jó színészekkel erõs dinamikája van a kimondott szónak, addig itt hosszú dialógusokat nézhetünk jó színészi interpretációkban lassú dialógusokat. Gyönyörködhetünk kosztümökben és "autentikus" helyszínekben de aztán csak képek képek után.
Pontosan az tûnik el példának okáért a fáradt tónusú "antikolt" fényképezéssel ami Márai sajátja a fekete-fehér drámaiság.
A Kaland szépen fogalmazott adaptáció jó egyéni alakításokkal, nem véletlenül írtam az egyénit mivel számomra
sajnos nem csapatjáték.
Részemrõl nem csatlakoznék egyik vagy másik eszmei lövészárkot magának mondó fórumozóhoz sem.
Az sem tisztem , hogy megítéljem Márai munkásságát. A történelem során mindig létezik kurzus mûvészet és értéket képviselõ alkotó. Ezt jobb estben az olvasó, nézõ dönti el , rosszabb esetben bér és média tollnokok.
Értelmes és emberi hangon írt kommentárra szívesen reagálok.
Hõzöngõk, politikai identitások mentén közlekedõk, csak azért is beléd rúgok kérem kíméljenek.
Talavera 2012 ápr. 11. - 20:52:58
(22/51)
Ha már másokat kioktatsz, hogy tanuljanak meg magyarul, csak halkan mondom: az, hogy oszd csak egy dö:)
kozmamonika 2012 ápr. 11. - 14:40:26 Előzmény runningday
(21/51)
Üdv!
Engedd meg, hogy gratuláljak. Dicséretre méltó stílusban voltál képes reagálni egy ilyen ordenáré megnyilvánulásra. Az már csak másodlagos, hogy teljesen igazad is van. Azért mert Magyarországon élünk (aki nem tudná, nagy betû), még talán meg szabad szólalni más nyelven is ugyebár így a 21. században, Európa közepén. Bár ettõl mi bizonyára már nem is számítunk magyarnak. A hõbörgõk szerint legalábbis. Az "igaz" magyarok szerint biztosan a nyelvtanítást is be kéne tiltani az iskolákban, mert hátmármilyendologaziskéremszépen........
5/10
hepinyo 2012 jan. 23. - 15:10:50 5/10
(20/51)
Marozsán Erika tényleg nagyon szép és van egy jó betétdal Ambrus Rita elõadásában. Ezen kívül sajnos csak Eperjes nyújt elfogadhatót, a színészek többsége bántóan gyenge, mint ahogyan a film is unalmasan vontatott. Pedig drukkoltam, hogy jó legyen, de hiába...
10/10
Bolond Pierrot 2012 jan. 23. - 10:53:35 10/10 Előzmény hoholr
(19/51)
Teljesen egyetértek, szerintem is nagyszerû, hibátlan film. és az a korhûtlen "hamisság" is elkerülte, amely A vizsga címû (egébként szintén remek) magyar filmben van benne...
balazsele 2011 dec. 22. - 14:23:28
(18/51)
Megvettem a Márai-könyvet, nagyon kíváncsi voltam, és alig két nap alatt, majdnem egyhuzamra elolvastam. Nekem tetszett, és nagyon kíváncsi vagyok a filmre. Ha tud vki vmilyen elérhetõséget a letöltéshez, érdekelne (privátban). Mert moziban nálunk nem játsszák.
10/10
hoholr 2011 nov. 17. - 20:49:06 10/10 Előzmény AnalogNostalgia
(17/51)
Üdv Mindenkinek! Most jöttem a moziból, sikerült megnézni. Hibátlan film, és lehet kritizálni, de a stílusra azért figyeljünk. Nagyon megosztó darab, az tény, de azért nem kell kategorikusan lehúzni. Én speciel azt hiszem, hogy az elmúlt jópár év legjobb magyar filmje. Az értékrenden is felesleges vitázni, mivel minden értékrendnek megvan a létjogosultsága, csak nem kell az egyiknek a sajátját a másikra erõltetni, és moziba sem muszáj járni, illetve nem kell minden filmet megnézni. Magam részérõl 10/10.
AnalogNostalgia 2011 nov. 15. - 19:53:30 Előzmény Vicuskaa
(16/51)
Igazából az a legszomorúbb dolog az, hogy egy ilyen szemét (illetve alapjába véve, hogy magyar film) bekerül a mozikba. Köpedék. Kritikán aluli szemét, amit a magyar filmpiac okádott ki. Az abc-ben már nincs olyan betû, amivel jellemezni lehetne...
9/10
Vicuskaa 2011 nov. 09. - 10:02:58 9/10
(15/51)
Nekem tetszett a film, bár azt az egyet nem értem, hogy a rendezõnek miért kellett egy külföldi színészt választania a fõszerepre, amikor van nekünk egy olyan nagy színészünk, mint Mécs Károly, aki ráadásul nagyon sokszor és nagyon hitelesen alakította színházban ezt a szerepet.
8/10
kalad 2011 nov. 07. - 19:12:16 8/10
(14/51)
Az összes fellelhetõ kritikussal ellentétben nekem nagyon tetszett a film.
Bár nem vagyok kritikus.
És a moziban is egyedül voltam.
Sokkal többet nem írnék, akit érdekel nézze meg, amit ígér a Márai mû, azt meg is adja a film.
10/8.
10/10
runningday 2011 nov. 05. - 22:16:12 10/10
(13/51)
Külföldi barátaimnak szeretném megmutatni egy kiváló magyar író alkotásának filmre vitt változatát. Mivel a film trailerében angol feliratot láttam, bíztam benne, hogy õket is el tudom vinni a filmre, hogy megismerkedjenek a magyar irodalom egyik legjelesebb képviselõjének mûvével. Mindig örülök, ha a világnak is megmutathatjuk, mire vagyunk képesek mi, magyarok.
10/10
cserkutiz 2011 okt. 24. - 19:17:29 10/10
(12/51)
A film nagyszerû, csak értékes embereknek szól, akiknek mély érzelmi élete, értelme és értékei vannak. A többi 99% idióta ne nézze meg, így nem kell primitív hozzászólásokat írniuk legalább...