Téma: Kaméleon

orsivera 2011 máj. 13. - 21:22:07 Előzmény ALDO
(372/532)
Nincs ilyen mûfaj,de ha megnézed,rájössz,hogy erre a filmre ez a legtalálóbb kifejezés.Nem krimi,nem dráma,nem családi,pláne nem vígjáték és távolról sem romantikus.Viszont érdemes megnézni és akkor mindenki maga eldöntheti...Nekem nagyon tetszett,amikor elõször láttam az HBO-n.Sosem hallottam azelõtt róla,de örülök,hogy újra látom.
10/10
bubuka.b 2011 máj. 13. - 15:15:42 10/10 Előzmény Cseuz
(371/532)
jah azon én is nevettem eléggé..de tényleg érdemes lesz megnézni..nagyon jó :)
10/10
Cseuz 2011 máj. 12. - 16:42:52 10/10
(370/532)
Szélhámos film!!!! Úristen.Hát komolyan mondom mikor már azt hinné az ember hogy nem tudnak már meglepni akkor jönnek még egy újabb hülyeséggel.
De azért megnézem.
ALDO 2011 máj. 11. - 22:05:40
(369/532)
Már ilyen mûfaj is van, hogy szélhámosfilm?
Régen annyit írtak rá, hogy krimi.
ciccus92 2011 máj. 11. - 21:42:23
(368/532)
utálom a magyar filmeket,nem azért mert magyarok,hanem azért mert általában sz*arok. persze tisztelet a kivételnek! pl csak szex és más semmi,nameg ami sztem még annál is jobb,hát ez,a kaméleon. évek óta ajánlgatták figyelmembe,mire megnéztem. nem egyszer,kb 3szor. a fõszereplõ tiszta matthew mcconaughey,és tök tehetséges.a kulkás szál ééééééééééééérdekes,szuperül kivitelezve. csányi nagy arc... ááá,csupa jot lehet csak mondani errõl a filmrõl szerintem. a magyar filmekhez képest 10/13.. egyébként 10/9
9/10
M.Zs.F 2011 máj. 03. - 21:34:04 9/10
(367/532)
Nemcsak hogy végignéztem, hanem még nagyon tetszett is a film. Az online-nézhetõ filmek listájában már régóta folyamatosan kidobta ezt a filmet, de valahogy nem volt merszem nekiállni megnézni. Úgy voltam vele, hogy Csányit már láttam eleget filmben, és csömöröm is van tõle, reklámot meg tud nézni eleget az ember a tv-ben is. A magyar filmek általában azzal vannak tele-a szponzorok reklámjaival.

Pozitiv csalódás volt a film, nagyon élveztem végig, és nem volt benne unalmas rész. Szponzorreklám is nekem csak a Porsche Hungaria-é tûnt fel, bár nyilván azért voltak benne még, de annyira lekötött a film, hogy nyilván ezért nem vettem észre.
Kulka alakitása fantasztikus, nem csodálkozom, hogy anno zengett tõle a sajtó (bár én a melegkörökben azt hallottam, hogy nem véletlen játszotta ilyen jól a melegfigurát). Nagy Ervin is szépen hozta a formát, és külön örülök, hogy Csányi nem fõszerepet kapott. Hámori Gabriella nekem személy szerint már kicsit sok, mondjuk Kovács Patriciát jobban el tudtam volna képzelni ebbe a szerepbe, de igy is nézhetõ.

Nagyon jó kis magyar mozi, és mindenkinek ajánlom. Ezt a szélhámosfilm kategóriát eddig nem ismertem, ha valaki ebben a témában tud még filmeket akkor megirhatná a cimüket. Elõre is köszönöm!

10/9
aquariusgirl 2011 márc. 08. - 22:11:45
(366/532)
Nálam ez a film 9-es egy tizes listán. Nálam kenterbe ver néhány nagy amerikai mozit.
Kiváló rendezés, kiváló színészek, nincsenek unalmas részek.
Nekem Nagy Ervin Nagykedvencem :) ebben a filmben tetszett leginkább az eddig látottak közül. László Zsoltot is szeretem és pszichológusként nagyon jó volt szerintem. Csányi Sándor nagyon tetszett a hülyére vett beképzelt sztárszínész szerepében. Hámori Gabi és Kulka János is jók voltak. Képzelem Kulkának milyen kínos lehetett az a csókjelenet. (Lehet, hogy Nagy Ervinnek is, bár õt már láttam filmben smárolni pl. Csányi Sándorral)
Tényleg lehetne akár folytatás is, meg kíváncsi lennék, hogy mi van azzal a szélhámossal aki ihlette a történetet.
10/10
Cameron92 2011 febr. 10. - 12:38:21 10/10 Előzmény bamba
(365/532)
Nekem nagyon tetszett, sokkal jobb volt, mint amire számítottam. Viszont a mûfajt tekintve elégé ingadozott. Az elején még vígjáték, aztán már inkább szerelmes film, utána meg eléggé drámai lett az utolsó fél óra tájban, amikor egyre jobban szorult a hurok fõhõsünk körül, és kereste még a kiutat. a befejezés pedig kicsit furcsa lett, nekem olyan érzésem volt utána, hogy kellene ennek a filmnek egy második rész, ami úgy egységessé teszi, mert kicsit elvarratlan maradt. De nagyon tetszett, Nagy Ervin és Hámori Gabriella is remek volt.
9/10
bamba 2011 febr. 05. - 13:12:51 9/10
(364/532)
Fain!
9!

:)
1/10
kats 2011 jan. 17. - 20:30:29 1/10
(363/532)
Szeretném, ha nem írnák mellé,h vígjáték/thriller-vígjáték/szélhámosfilm stb. Ez a film minden, csak nem könnyed, pláne a 2. fele. Nagyon mérges voltam, h moziban végigszenvedtem, jobb lett volna mégis kijönni...
offtopic
nofrit 2011 jan. 04. - 15:49:40 Előzmény tgj7210
(362/532)
Nekem bejött a haja :)

SPOILER

A legnagyobb a kaméleon benne:)
zora 2010 nov. 25. - 10:57:26
(361/532)
Ez egy jó film volt! Olyasmi, mikor a nyúl visszalõ a vadászra.

*** SPOILER ***

Az mind nagyon szép, hogy szerelmes lett, ezért mindent meg akart tenni Hannáért, de a pénzt végül is magának akarta. Mikor le kellett feküdnie a sebésszel, utána meg ott rókázott a wc-ben, együtt éreztem vele, de egyáltalán nem tudtam sajnálni. Hanna kétszer kínálta fel a lehetõséget, hogy bevalljon mindent. Egyszer a hídon, mikor mondta, hogy vajon honnan tud róla ennyit, másodszor pedig, mikor Gábor lakásában mondta, hogy az egyáltalán nem passzol hozzá. A srác mindkétszer elszalasztotta.
A jó – vagy rossz – a filmben az, hogy bárhol megtörténhet. Bárkivel talán nem – bár itt a kérdés, ha az Opera elõtt Hanna nem találkozik össze a kabát gazdájával, vajon mi történt volna?

Na, most pedig elolvasom a hozzászólásokat, kíváncsi vagyok, hányan fogják felmagasztalni, mert magyar, és hányan fogják lehúzni, mert magyar...
vitkovits 2010 nov. 20. - 17:48:53
(360/532)
No, vajon milyen pénzbõl készülhetett ez a film, ha a Demszky-fõtanácsadó, szabad idejében börtöntöltelék Mesterházy Ernõ (SZDSZ) az egyik producere? Van benne villamos? Vagy fénymásoló? Mert akkor megvan a válasz is.

Amúgy pedig: muszáj ennek a bájgúnár Csányinak minden második magyar filmben szerepet adni?
franksmiths 2010 nov. 14. - 23:07:11
(359/532)
Nem rossz a film a magyar alkotásokhoz képest.
Van is benne 1-2 fordulat, meg meglepetés.
Az eléggé megdobbentõ, amikor a Marton Feri /Kulka Jani/ elkapja a hõsünk fosóját...de ez csak rátesz egy lapáttal.
A végén kezd izgalmas lenni, amikor beolvas neki a pszihomókus, akkor azért Én is elgondolkoztam.
A film vége viszont abszolut nem tetszett.
Kinek hogy....10/6
mattempus 2010 nov. 10. - 12:01:57
(358/532)
Kövezzetek meg, de én nem szeretem a magyar filmeket. De ez a film már az elsõ 5 percbe odaültetett a TV elé. A hangulata, a színész, színészek is adták azt ami kelett, a kamerázás, minden ott volt. Ez egy olyan film volt aminek keresni valója van külföldön is, Amerikában is megállná a helyét. Nem tudom, hogy az én akkori hangulatom miatt is tetszett e ennyire vagy sem, de nekem nemzetközi viszonylatba is egy erõs 8-as, ami soknak számít szerintem :)
MezgaA 2010 nov. 10. - 00:29:28
(357/532)
Az igazi elismerés a közönségdíjas film. Magyar viszonylatban tökéletes rendezés. Fölösleges részek kihagyva, így nem vontatott. A szereplõk a történetet viszik, és nem saját magukat csillogtatják/domborítják folyton. Itt a játékuk nem vonja el a figyelmet. Meg nem tûnnek idiótáknak mint a magyar filmek többségében. Itt mindenki normális. Kitûnõ alap. Irányadó a többi magyar rendezõnek.
Nem akarom megbántani de pl Eperjes Karcsi minden egyes filmjében ugyanazt a karaktert adja, ugyanaz az intonáció, ugyanaz a viselkedés stb... Meg még hány "nagy" magyar színészrõl mondható el ugyanez. Valahogy mintha a színész saját személyiségéhez legközelebbi karaktert megtanulná kihozni a színész iskolában és ebbõl soha többé nem tudna kilépni...
Tényleg Kállai Feri bácsi adott lényegesen más karakert valamelyik filmjében mint a Tanuban? Nem sok filmjét láttam :(
liv4 2010 okt. 26. - 13:34:30
(356/532)
Tetszett alapvetõen, fõleg Hámory Gabi játéka, bár kicsit túl hosszúnak találtam.
1/10
sparrow007 2010 okt. 25. - 15:05:49 1/10
(355/532)
Egyetértek! A legjobb magyar film az elmúlt 20-30 évben! Nagy Ervin simán lejátszaná az amerikai társait is. A többi színész is kíváló volt!
Dius 2010 okt. 25. - 09:16:04
(354/532)
Elismerésem, Magyar Filmgyártás!
Végre egy magyar film, ami az elejétõl a végéig teljesen lekötött, érdekes és kiszámíthatatlan volt! A szereplõk pedig nagyon eredetien hozták a figurákat! Kulka zseniális, Csányi végre önmagát hozta :))), Nagy Ervin pedig teljesen meggyõzõ szélhámos! (Igaz, engem nehezen tudna befûzni a husis pofijával és alakjával, de azért hihetõ nõcsábászként!)
Szóval, összességében nagyon jól sikerült alkotás, jó színészi gárda, zeneválasztás, stb.

A meglepetés ereje végett: 10/10
10/10
Rebbeka 2010 okt. 24. - 21:51:07 10/10
(353/532)
Vegre vannak jo magyar filmek is. Erdemes volt megnezni.