Téma: Kaméleon

10/10
benvenuto1 2015 jún. 14. - 00:38:35 10/10
(492/532)
Végre egy nézhetõ magyar film.
9/10
Adrian1979 2015 jún. 13. - 23:08:08 9/10
(491/532)
SPOILER-szerû : A filmnek csak egy baja van. Olyan, mint az élet, a végén nincs happy end. Ezt leszámítva nagyszerû alkotás, leköti a nézõt az elejétõl a végéig.
9/10
.::::::. 2014 dec. 28. - 01:31:33 9/10
(490/532)
Nagyon jól eltalált, izgalmas fordulatos film. Bár kissé nyomasztó. Emiatt 10/9.
Cordelia 2014 jún. 07. - 22:19:08
(489/532)
éppen most adják a film+on :) Trill Zsoltnak még a testtartása is olyan, mint egy lúzeré, pedig valójában egy jóképû, magas, férfi :)
Tényleg Hámori Ildikót írtam? :))))))))))
tortura 2014 jún. 07. - 16:38:40 Előzmény Cordelia
(488/532)
Számomra is a legjobb alakítás Trill Zsolté. Eszméletlen hitelesen adja a lúzert.
A másik hsz-ben szerintem Hámori Gabriellát akartál mondani (Ildikó helyett, aki másvalaki). Igen, Gabriellának szép arca van, de rettenetes lábai. Bár itt legalább nem nagyon mutogatták, nem úgy, mint a Terézanyuban. Nem kellett volna. Trill Zsolton kívül még Kulka játszott kiválóan. De hát õ mindig profi.
Cordelia 2013 nov. 28. - 10:51:06 Előzmény ceia
(487/532)
Például a nagy rajongótáborral rendelkezõ Üvegtigris eposz számomra nézhetetlen. Pedig jó az ötlet. Az országban sok helyen látok hasonló feliratú büféket. Vicces, jópofa. Rudolf Péter egyik legkiemelkedõbb színészünk.
A Kisvárost és a Linda sorozatot nem lehet elviselni. Unalmas, vontatott. Viszont az ötletek, a sztorik mindig jók. De a kivitelezés szerkezete töredezett.

Biztos, hogy a pártállam próbálta az ideológiához igazítani a kultúrát. Lehet, hogy átvettek a szovjetektõl módszereket. Nem tudom, hogy a híres Sztanyiszlávszkij-módszer mennyiben befolyásolta a magyar színjátszást? Gondolom a filmmûvészet nem egyenlõ a színházzal, bár nem értek hozzá, csak fogyasztom... A magyar filmek sokszor "színház a filmben" benyomást keltenek.

Ott van az a film, ahol Dobó Kata vonatozik Kamarás Ivánnal és odaül hozzájuk Rátóti Zoltán, mint ukrán bûnözõ, mellette az a nagyhajú pasas, aki lóbálja a puskát (nem tudom mi a neve, Kaszás Géza?). Mindegyiknek fazonra van rendezve a mimikája. Mintha tükör elõtt grimaszoltak volna a felvétel elõtt. Dobó Kata úgy formálja az orosz szavakat (mindenki azt hiszi, hogy az orosz és az ukrán között nincs különbség. Akkor a holland és a német között sincs :)), mintha matricát ragasztottak volna a szájára.
És megint ott vagyunk: a film ötlete szellemes, a sztori kiváló, szórakoztató, vicces. Tele van klassz elemekkel: osztrák ruhába öltöztetett közönség a peronon, stb.

Ahogy írta itt valaki: a Kaméleont elkezded nézni és nem jössz rá, hogy magyar film. Na azért az a szép nõ, vastag lábakkal, Hámori Ildikó szintén úgy néz a kamerába, mintha Dezdemóna lenne. De nem baj. A két férfi fõszereplõ viszont zseniális. Õk jól csinálják.
1/10
ceia 2013 nov. 27. - 22:25:35 1/10
(486/532)
Hasonló velük a problémám. Szinte mind ugyanolyan. Kocsma, húsleves evés, hülye nevek, káromkodások, hiteltelen párbeszédek és karakterek, ahogy a valóságban soha.. és tényleg színpadiasak, ennél rosszabb már csak a magyar színház, amit végigkiabálnak a színészek..
Sajnos volt egy (pártállami) stílus, amihez igazodott minden rendezõ és színész - és sajnos a következõ generációnak is átadták nagyrészt. Nagyon kevés magyar film tetszett, a két kezemen meg tudnám számolni, pedig nem vagyok már huszonéves. A legjobbak: A tizedes és a többiek, Szamárköhögés, Légy jó mindhalálig, Kincskeresõ kisködmön.
Meg ami nem jutott az eszembe!
Texas Bill 2013 nov. 27. - 16:24:33
(485/532)
Tényleg olyan mintha nem magyar film lenne. Nem tudom, mi a titka. Talán a hang, vagy fogalmam sincs.
És nem tudom, mi a titka annak, hogy a magyar filmek egybõl felismerhetõk általában. Még akkor is, ha nem ismered a színészt aki játszik benne. Van talán bennük valami. Lehet, hogy az igénytelenség?
8/10
Moz-art 2013 nov. 27. - 15:51:23 8/10
(484/532)
Nyomokban SPOILERt tartalmaz. :)

Az elsõ 10-15 perc után nem akartam elhinni hogy egy magyar filmet nézek, de amikor a színházban észrevettem a Hamupipõkét reklámozó plakátot rá kellett döbbennem. Egy percig sem unatkoztam, az alaptörténet is jó. A színészek hitelesen alakítanak és a film végén ahogyan a fõszereplõ ott hagyja házi kedvencét, ezzel letéve a lantot, zseniális.

10/8
Cordelia 2013 nov. 27. - 12:47:14 Előzmény Texas Bill
(483/532)
vannak olyan elemek, a magyar filmekben,amelyektõl erõltetettnek tûnik (nekem) az egész. Például Bacsó Péter némelyik filmjében mindig volt pucér nõ, mint kötelezõ elem.

A színészi játék néha olyan színpadias vagy inkább olyan érzése van az embernek, hogy hangsúlyozva olvassák a szöveget a színészek. Sokszor olyan káromkodásokat építenek be, amelyek elveszik az ízét a dolgoknak, nem odaillõek és kész. Az angol fuck you messze nem olyan erõs, mint a magyar megfelelõje, amit nem használok, nem szeretek használni.

Például a Terápia sorozat nagyon tetszett, az sem volt tipikusan magyar. Nem azért, mert lemásoltak egy külföldi sorozatot, hanem a színészi játék, a párbeszédek, a cselekmény felépítése tetszett nagyon.
A Született feleségeket sokan szidják. De ha megnézel egy részt, akkor is észreveszed milyen zseniálisan vannak felépítve a párbeszédek.

Nem tudom téged mi fog meg egy filmben, mitõl tartasz jónak egy filmet. Én annak alapján ítélem meg milyen érzelmeket ébreszt bennem egy adott film. Például a Kontroll nagyon tetszik. Meg nem is. Nyomasztó. Ha nyomasztó, nehezen mondom ki, hogy jó.
A Kaméleon nem nyomasztó. Kellemesek számomra a színészek, élvezem a játékukat, a mimikájukat, a cselekményt. Nem érzek vontatott, üres jeleneteket, minden a helyén van.
Egyszer láttam Kulkát egy bankban, valamikor a 90-es években. Jóképû, kellemes férfi. A filmben is az.
Cordelia 2013 nov. 27. - 12:37:02 Előzmény feeco
(482/532)
igen, igen, igen, igen

de a valami amerika is nagyon jó!
1/10
antimason 2013 nov. 26. - 22:43:34 1/10
(481/532)
Magyar szélhámosfilm :)
10/10
Spanci 2013 nov. 26. - 20:41:20 10/10
(480/532)
Így igaz, Nyugaton megállná a helyét.
offtopic
Texas Bill 2013 nov. 26. - 20:41:12
(479/532)
A kémfilm mintájára, ami a kémregénybõl jött - gondolom.
stenmore 2013 nov. 26. - 19:40:25
(478/532)
Ez meg milyen mûfaji újítás.:"szélhámosfilm"?
offtopic
Texas Bill 2013 nov. 26. - 18:01:21
(477/532)
Lehet, hogy igazad van. Ennek ellenére kiváncsi lennék, hogy melyek azok az említett klisék?
9/10
feeco 2013 nov. 26. - 17:56:20 9/10
(476/532)
Ez egyik legjobb magyar film a rendszerváltás óta!
Cordelia 2013 nov. 26. - 15:56:36
(475/532)
az egyetlen olyan magyar film, amelyben nem jelennek meg a szokásos klisék, amik alapján azonnal be lehet azonosítani, hogy magyar
Trill Zsolt sem piskóta :)
10/10
tbc22 2013 nov. 26. - 13:52:58 10/10
(474/532)
A legjobb filmek (és nem csak magyar filmek) közé sorolom.
Magyarul: Hatalmas, fordulatokkal teli, profi alkotás.
pressing 2013 nov. 21. - 00:49:46
(473/532)
"A pénzrõl két dolgot tudtam biztosan:azt hogy nem boldogít,és hogy azt magasról leszarom.Gazdag akartam lenni,ahogy a többi csóró intézetis kölyök...
Szereztem nekik egy kis meglepetést.Egy perc alatt megvolt...
Megvártam amíg felmegy negyvenkettõ húszra,majd eladtam.Ennyi...
A Löszner persze hápogott,de hát én vágom hogy kell pénzt csinálni,õ meg nem."
Az utóbbi 25 év legjobb magyar filmje.
"Nem éreztem magam bûnözõnek.A nõk a pénzüket adták,én pedig az illúziót hogy szépek és kívánatosak.És az illúzió drága dolog..."
Ez a film az élet fonákságaira mutat rá,de tökéletesen.
Maga a film is ez:TÖKÉLETES.