6/10
Ahoj poplacsek 2023 nov. 14. - 22:34:10 6/10
(4/4)
Durván bealudtam rajta, de azért méltányolom a pozitív mondanivalót, ezért felkerekítem az értékelésemet.
8/10
Rojita 2022 dec. 15. - 16:11:33 8/10
(3/4)
A yt-on találtam a filmet.
Kellemes ünnepi hangulatú svéd felnőttmese. Üde változatosság a sok hollywoodi karácsonyi szirup után. A kilátástalan szegénységet és a magamutogató gazdagságot mutatja be 1942-ben Svédországban, vmint egy a fent-maradásáért küzdő árvaház életét követhetjük soron, ahová a háború elől menekülő külföldi anyák adják be gyerekeiket.
Az egymás észrevételéről, a rászóróluknak nyújtott bármilyen szintű segítségről és a szerető család fontosságáról szól a film sokszor humoros epizódokkal. A 80 évvel ezelőtti történetnek ad egy keretet a napjainkba repítő utolsó jelenet. Ez az ok, amiért valószínűleg ezt a filmet jó ideig nem fogja vetíteni se a DunaTV, se az M2, se az M5.
Ugyan nem értettem a fsz postai jelenlétét, de így is igazi európai karácsonyi filmcsemegeként ajánlom a történetet bármely korosztálynak.
Nagyon kellemes hallgatni a sok svéd karácsonyi éneket is.

5/10
pihes 2022 dec. 14. - 14:29:47 5/10
(2/4)
5/10
7/10
alien1976 2022 dec. 09. - 20:15:49 7/10
(1/4)
Kellemes karácsonyi családi film. Kikapcsolja az embert, elvisz egy kicsit régebb korba. A film eleje számomra kicsit csapongó volt, de sikerült elindulnia, s letisztulnia. Kiszámítható volt a története. A film szólt szeretetről, odafigyelésről, és családról. A történetben volt ami kicsit elnagyoltan lett bemutatva. Iyen a főhős barátsága másokkal, vagy a szobalány, és a sofőr kapcsolata. A zene nekem nem tetszett. Egyszer simán nézhető kedves családi mese.