Téma: Kártyavár

fürmender 2016 szept. 25. - 22:22:23 Előzmény loucyber
(24/44)
I agree with You.
10/10
Zizu82 2016 febr. 12. - 19:43:05 10/10
(23/44)
SPOILERES

Háááát összességében a 3. évad picit csalódás. Amennyire tetszett az elején a sok politizálás, a végére annyira unalmas lett az utazgatós (repülõn, autón ücsörgõs) jelenetekkel. Az évad közepétõl (amikor még az USA külpolitikáját nyomták meg nekem még az AmWork-ös dolgok is bejöttek) elkezdett átmenni egy érzelmi dagonyázásba a könyvvel meg Claire befordulásával. Ami viszont végig bejött az Doug féle szál, aztán a végére azt is sikerült lehúzni. Szerintem teljesen felesleges volt Doug-ot ilyen mélyre levinni, bár értem, hogy el akarták varrni azt a szálat. Vagy ennyire az arcunkba akarták tolni a Frank felé érzett tiszteletét, lojalitását? Ha Dougnak ilyen nehéz volt megtalálni a csajt, akkor mégis ki a franc keresné, szóval nem értem miért kellett így lezárni. Én hagytam volna késõbbre, akár még elõ is lehetett volna venni. Mindegy, nem én írtam a forgatókönyvet. Visszatérve Frankra, hát dög unalmas lett õ is. Még amikor a sorozat elején a templomban leköpte a Krisztus szobrot, hmmm gondoltam magamban ez egy jó évad lesz, hát nem lett. Amúgy meg befestették Kevin Spacey haját vagy miért ilyen bugyután néz ki? Ezt is egyik részrõl a másikra. Nem igazán látom, hogy lehetne folytatni az évadot. Az elsõ 2 évad színvonalát nehéz lesz visszahozni (szerintem).
9/10
Viktor6665 2015 ápr. 07. - 22:00:21 9/10
(22/44)
Teljesen rákattantam erre a sorozatra, nagyon izgalmas.
loucyber 2015 márc. 18. - 23:18:02
(21/44)
Lement a harmadik évad. Tanulság: a politikában csak rossz és még rosszabb döntések vannak.
grace08 2015 jan. 22. - 12:39:35
(20/44)
Valamiért a képernyõ -illetve a monitor - elé szegez.
Szokatlan, hogy a fõhõs nem egy pozitív figura, de nekem nagyon tetszik.
Kevin Spacey játéka fenomenális, annyira profin hozza ezt a gátlástalan manipulátort, hogy az ember kínjában csak nevetni tud rajta. Megcsak az elsõ pár részt láttam, de remélem, hogy ezeket a kamerába történõ kiszólásokat végig megtartják, mert nagyon szórakoztató.
Ebbõl a sorozatból egyébként tanulni is lehet, emberek közti kommunikációról, játszmákról, érvényesülési módszerekrõl, mert nemcsak a politikára jellemzõek ezek szituációk.
Persze aki meghökkentõ fordulatokban bõvölködõ sorozatra vágyik, az bele se kezdjen, mert az elsõ részen el fog aludni. :)
Nekem lehet, hogy az egyik kedvencem lesz.
szabot855@gmail.com 2014 máj. 13. - 13:51:39 Előzmény loucyber
(19/44)
:) szerintem nem fog "megbukni" és pont ez a történet lényege. Teljesen érdektelen story lenne, ha a megbukás esélye fennállna - vannak, lesznek akadályok, amiket le kell gyûrnie a fõ"hõs"-nek hiszen ezek a harcok alkotják a sorozatot, de mint pl. az Eden Lake-ben, nem feltétel a "bûnös" büntetése, ahogy a valóság sem erkölcsi megfontolások vagy igazság szerint mükszik. Nem akarok spoilerkedni :) Inkább érdeklõdéssel várom folytatást, hogy innen hova tovább ?? David Fincher-e meg egyébként is jellemzõ, hogy az általa elmesélt történetek java része pont a morális elvek uralmát teszik kérdésesé vagy eleve a jelentéktelenségüket domborítják ki, a Hetedik-tõl kezdve, a harcosok Klubja, a Pánik szoba vagy az egyik utolsó, A Zodiákus is, mind megoldatlanul vagy feloldatlanul hagyja a bûnhõdés kérdését :)
loucyber 2014 máj. 11. - 17:01:00
(18/44)
Democracy is so overrated...
loucyber 2014 máj. 11. - 16:52:24
(17/44)
Sziasztok,

tényleg jó,különösen a politikafüggõknek, az elsõ évead elég "belterjes", észak-amerikai kõolaj-környezetvédelem-víz-lobbizás-munkahelyek körül folyt.

***Spoiler***

Onnan válik igazán érdekessé, amikor a köztörvényes "bûn" is szerepet kap a sorozatban (az alkoholizálás-szívás ittas vezetés (DUI) már szinte "legális" a filmekben). Russo buk(tat)ása a kegyetlen, de tipikus amerikai forgatókönyv szerint történik.

A második évad elején az újságírónõvel történtek sajnos nagyon filmszerûek. Az alkotók nagyvonalúan intézik el, egy "alapfokú nyomozótanfolyamon" is megmosolyognák (bár lehet, hogy van még forgatókönyvírói terv ezzel). Az ilyen eseteben a teljes államapparátus mozgásba lendül. A telefonok ellenõrzése és a kapcsolatok feltérképezése ma már rutin, a hálózat "sokáig" (eltérõ protokollok vannak) megtartja a hívásinformációkat, hiába törlik az adatokat a készülékbõl. A helyszíni kamerák összes felvételét a szakemberek hetekig elemzik az ügy lezárása elõtt (Amerikában a terror elleni hisztiben talán csak a elnöki kló nincs bekamerázva, de nem vok benne taljesen biztos). Ezen kívül végigkérdezik az összes érintett személyt a kapcsolati hálóban. Ha a személyiségprofil nem tartalmaz szuicid elemeket, ha a környezetvizsgálat egyértelmûen visszaigazolja ezt, amit a két - az oknyomozásban részt vevõ - kolléga is megerõsíthet, ha a boncolás nem muatat ki idegen anyagot a szervezetben, akkor nagyon nagy szarban van az, aki nem tud bombabiztos alibit igazolni a kérdéses idõsávban.

A gyilkosságok nem maradhatnak megtorlatlanul.

*** End of spoiler***

Nagy dilemma az alkotóknak, hogy a következõ éved(oka)t, hogyan írják meg, és Frank Underwood hogyan bukik meg. Mert megbukik, az olyan biztos, minthogy felkel a nap.
blowup 2014 máj. 09. - 21:47:50
(16/44)
ezek szerint gif nem megy :(
blowup 2014 máj. 09. - 21:46:02 Előzmény Easy Rider
(15/44)
:)
10/10
pema25 2014 máj. 08. - 23:30:31 10/10
(14/44)
Brutál jó.... Kevin Spaceyt eddig nem nagyon kedveltem,de ebben a sorozatban annyira hitelesen alakítja a karakterét,hogy az valami félelmetesen jó. Ami külön tetszik benne,hogy kb. minden résznél elgondolkozom miközben nézem,hogy te jó ég,biztos,hogy már a valóságban is volt ilyen... Csak ajánlani tudom ! 10/10
Easy Rider 2014 márc. 20. - 20:39:17
(13/44)
Elsõ évad letudva. Nem egy nehezebb témájú sorozatot néztem meg, de itt már-már hangosan felkiáltottam: ilyen aljas ember nem létezik mint ez a Frank Underwood... Embertelen, lelketlen, rideg, terminátor.
Egyelõre nem jut eszembe több. Remek sorozat, de kell hozzá némi hozzáállás, nem szabad undorodni a politikától:-)
No jön az s02e04. Mindenkinek további jó szórakozást! Az alábbi nézésnél már csak az oldalra fordított Spacey-fej a nagyobb...
kgaba 2014 márc. 17. - 02:27:56
(12/44)
Be kell vallanom, hogy jó ég tudja mióta, ez az elsõ sorozat, amit végignéztem.
Unalmamban tettem, ezt dobta a gép (netflix) ki.
És utólag nem bántam meg.

Az eleje ütõsen indult. Kevin Spacey, mintha csak a fehérházi Jockey Ewingként lépett volna elénk.
Aztán kb. 5-6. résztõl a karaktere annyira immorálissá vált, hogy nem tudtam tovább nézni.
(És nem a homo téma miatt, mert azt átugrottam. Az csupán bevett hollywoodi klisé, vagy inkább elõírás, ami
nélkül film már ki sem jöhet a gyárból. Nem érdemes vele foglalkozni.)

Ahhoz, hogy megemésszem, amiket tett, úgy látszik nem volt elég, hogy egykor Jockeyn nõttem fel.
Frank Underwood nála jóval ridegebb, kegyetlenebb személyiségnek
tûnt. (vagy csak a Dallas volt túl régen).

Szóval egy darabig hanyagoltam, majd késõbb megint elõvettem és az elsõ évad végére túltettem magam a fenntartásaimon.
Elfogadva, hogy piszkos játékot játszik, de azt k.va hatékonyan teszi.
Sõt hozzá képest idõvel a kutakodó újságírók kis jelentéktelen alakokká válnak az ember szemében,
és rajtuk is látszik, hogy elsõsorban az önérdek hajtja õket, mindent a szenzációért. Közben teljesen érdektelen
azzal kapcsolatban, hogy Frank mit visz véghez az õ kis szánalmas erõfeszítéseik alatt.
Így aztán saját személyes drámájukat már nem hogy könnyet nem ejtünk, hanem azt várjuk, mikor íródnak ki a sorozatból, ha egyáltalán kiíródnak. De ha nem is, legalább hagyják Franket játszani.

A csúcs számomra a második évad második fele. Brilliáns.
És még nincs vége lesz folytatás. A harmadik évad egyelõre csúszik.
Mert úgy tûnik maguk a producerek is kezdenek felnõni a politikához.
Mert a sorozat címével ellentétben már nem csak várat tudnak építeni azokból a lapokból,
hanem keverni is, és osztani is maguk szeretnék :)
Vagy csupán némi extra reklámot csinálnak maguknak. Ki tudja ? Meglátjuk.
http://www.deadline.com/2014/02/house-of-cards-production-delay-season-3-maryland-tax-incentives/
kgaba 2014 márc. 17. - 01:31:21
(11/44)
A netflixen :)
Szerencsésebb országokból elérhetõ
8/10
Jeli 2014 márc. 08. - 10:36:12 8/10
(10/44)
Most kezdtem el nézni a második évadot.
Nagyon jónak tartom.
Fordításokat innen is köszönöm a Bruzsynak.
Kezdjétek el nézni!!
10/10
somber 2014 febr. 21. - 22:49:00 10/10
(9/44)
Most kezdtem el a második évadot, de még az elsõ részt sem fejeztem be, de meg kell osztanom, hogy hatalmas. Ismeretségi körömbõl senki sem nézi, ezért ahhoz kell folyamodnom, hogy itt írjam le az élményt. Mindenféle spoiler nélkül kijelenthetem, hogy azon ritka esemény történt az imént, hogy tátott szájjal nézek ki a fejembõl, és kocsisokat megszégyenítõ módon káromkodok, hogy nem lehet igaz. Remélem mindenkinek hasonlóan hátborzongató (lesz) ez az évad, mert ha lehet, akkor ütni fogja az elsõt is.
10/10
Parker 2014 febr. 20. - 23:20:14 10/10
(8/44)
Az AXN leadja a sorozatot????
Remélem nem valami kacsa.
http://sorozatwiki.hu/news.php?readmore=87963
8/10
Jeli 2014 febr. 11. - 23:12:32 8/10
(7/44)
Remélem a második évad is ilyen jó lesz!!
9/10
minnavonbarhelm 2014 jan. 04. - 18:40:05 9/10
(6/44)
zseniális...!!!!!
sdt 2013 szept. 25. - 18:52:50
(5/44)
Az elsõ évad felénél: 10-es. Esetleg 11.