Téma: Kaspar Hauser

Coleman 2009 aug. 13. - 10:34:23
(9/9)
Herzog 2005-ös szörnyen unalmas "sci-fi fantáziája" után muszáj, hogy írjak egy klasszikusnak számító Herzog filmrõl is. Nekem csalódást volt a film, de elsõsorban azért, mert a Kaspar Hauser történettel elõször Wassermann tolmácsolásában találkoztam, ami nagyon megragadott, Herzog filmje sokkal egyszerûbb, lecsupaszítottabb. Az erõs társadalomkritika itt jóval enyhébben jelenik meg és a történet sincs annyira megírva. Herzogot szerintem leginkább Bruno S. és a természet fogta meg az egészbõl. Bruno tipikusan nem olyan alak, mint amilyennek Kaspart képzeltem, ennek ellenére vonzza a tekintetet, óriási jelenléttel viszi a filmet. A boncolás jelenete tökéletes volt. Ez egy jó Herzog film!
wim 2009 ápr. 19. - 21:53:58 Előzmény verdeleth
(8/9)
Természetesen verdeleth-nek válaszoltam az elõbb, csak mellényúltam. Még annyit, hogy ha már líraiságról beszélünk, ez a Nosferaturól is elmondható lenne. Szerintem Herzog általában is eléggé lírai alkat, ez több filmjében tetten érhetõ, de mondjuk a Nosferatuban különösen. Na meg persze a Kasparban.
wim 2009 ápr. 19. - 21:41:13 Előzmény wim
(7/9)
A derûje miatt. A fõhõs itt is szemben áll a többiekkel, "más", mint õk, küzdelme sziszifuszi, de a film a kudarc ellenére mégsem zárul tragikusan vagy akár melankolikusan. Tudnál még ilyen derûsen végzõdõ Herzog-filmet mondani?
verdeleth 2009 ápr. 19. - 00:08:41 Előzmény wim
(6/9)
számomra a líraisága miatt nem tipikus, illetve hogy a filmjeiben a fõszereplõk szinte az õrületig hajszolják céljukat, és semmit nem vesznek figyelembe. A Kaspar Hauser pedig nem pont ilyesmirõl szól A Fitzcarraldo szerinted miért más?
wim 2009 ápr. 16. - 21:24:26 Előzmény verdeleth
(5/9)
Tipikus Herzog - éppen azért, amit írtál róla (a társadalomba beilleszkedni nem tudó emberrõl). Ha belegondolok, én inkább a Fitzcarraldót nem mondanám egy "tipikus" Herzog filmnek.
10/10
eucrow 2008 dec. 06. - 13:49:30 10/10
(4/9)
Nagyon szeretem ezt a filmet, már régen láttam, de sokszor eszembe jut.

"Hát nem hallja körös-körül ezt az iszonyú kiáltást, amit az emberek csendnek neveznek?" -az elején
"Igen. Az emberek énekét utálatos üvöltésnek érzem."- Kaspar a vége felé

Ezeket anno kiírtam magamnak. Sok mindent elmond errõl a félkegyelmû-történetrõl.(Most olvasom A félkegyelmût, ott is hasonló a helyzet. A herceg okosabb mindenkinél, Kaspar emlékeim szerint megoldott egy logikátlan logikai feladatot, persze az õ megoldása hülyeség volt, az Elefántember meg angyalszerû lény.)
verdeleth 2008 szept. 02. - 21:34:48
(3/9)
Jó megfogalmazás :)
Redfield 2008 szept. 02. - 21:26:45 Előzmény verdeleth
(2/9)
Vagy inkább a társadalom emberhez nem illõségét, bár ez relatív. :) Nekem is tetszett. A zene is, meg az egész is jó volt.
verdeleth 2007 ápr. 04. - 00:52:55
(1/9)
Az elsõ Bruno S.-el készült film. (másik a Stroszek avagy Bruno vándorlásai) Megrenditõ az igaz történeten alapuló film, és a szereplõ beleélése.Kis utánajárással tudom, hogy Brunonak is hasonló "szép" fiatalkora volt (börtön,elmegyógyintézet) mint Kaspar Hausernek.Szóval a szinjátszás nagyon ott van és a rendezés is.Nem tipikkus Herzog, bár valamilyen szinten az, hiszen ez a film is egy elveszett és társadalomhoz nem illõ embert mutat be.Gyönyörû