Téma: Kate Winslet

9/10
fpete85@gmail.com 2016 ápr. 26. - 17:05:14 9/10
(105/105)
Átlapozgattam Kate fényképeit, és noha a színészi játékára 8-ast adtam, azt kell, hogy mondjam, sajnos az "IKEA"-s képén nem hozta a formáját. Arra a képre csak egy kettest érdemelne! :P
Edmond Dantes 2015 okt. 02. - 10:58:17
(104/105)
KW korosztálya kimagasló színésznõje volt, van és valszeg/remélhetõleg lesz/marad is. Fiatalkori Értelem és érzelem & Titanic óta elsõ vonal, jobbnál jobb filmek, csúcson A felolvasóval meg egyebekben azóta is jókat csinált. Nem az õ bûne pl Az öldöklés istene, õ megtette a magáét. Felkészül = jönjönjön: Steve Jobs és remélhetõleg sorban a többi, az õ korának, korosztályának, mai (és holnapi) karakterének való szerep. Az tuti h 20 éves sosem lesz már (én se). Más baj meg nincs vele.
beszelo86 2015 szept. 30. - 23:07:35 Előzmény Hohenstaufen
(103/105)
Inkább mi? Amit elkezdtél, fejezd be... És miért van az, hogy bármikor beszélsz róla, elõbb vagy utóbb mindig a puncijára terelõdik a hangsúly nálad? Milyen érveket tudsz felsorakoztatni amellé az állításod mellé, hogy Winslet csak egy domb, nem pedig a Mount Everest? Mesélj, nálad melyik színész vagy színésznõ az, aki megütötte ezt a szintet? Érdekel.
Hohenstaufen 2015 szept. 09. - 17:44:25 Előzmény beszelo86
(102/105)
Nem kedvelem a felszínes, kissé link és elfogult urbánus feminizmus értetlenkedését. Nem szeretem, amikor egyértelmûen fogalmazok, és mondanivalóm ellenkezõjét hámozza ki valaki, aki képtelen szabadulni a nemi sztereotípiáktól, és éppen azt a szexizmus kéri tõlem számon, aminek bevetését és indokolatlan használatát éppen jómagam olvastam Winslet fejére. A külsõ nem minden persze, de fenntartom, hogy aki nem elsöprõ tehetség, akár fogatlanul, vagy éppen kövéren, csúnyán, az ne legyen középszerû. A középszerû színész adjon többet a küllemére, a személyes varázsára, hogy azzal ellensúlyozza a hiányosságait. Vannak jó sztorik, ajándék karakterek, amelyekben lehet tündökölni....csak hát más egy-egy villanásnyi domb, meg más egy masszív Mount Everest, amely életfogytig, lélegzetelállítóan magasodik a látóhatár felett. Hát Winslet nem az utóbbi kategória. Megismétlem: jó színész, jó mesterember. Ilyenekbõl viszont Dunát lehetne rekeszteni. A puncija nyers és váratlan látványa pedig inkább taszító volt, mint izgató és felemelõ. Talán a Titanicban kellett volna, s nem pályafutása leszálló vagy stagnáló ágában.
beszelo86 2015 aug. 30. - 10:26:25 Előzmény Hohenstaufen
(101/105)
Na, azért az Egy makulátlan elme örök ragyogásában, a Mennyei teremtményekben, a Mildred Pierce-ben vagy a Lidércfényben többet nyújt. A hozzászólásod második felével nem tudok mit kezdeni, egyszerûen tükrözi azt a fajta patriarchális ideológiát, amiben benne élsz, és aminek a címszavait - egy nõ csak akkor tehetséges, ha megfelel a "divatos" ideálnak, és ha kielégíti az úgynevezett "férfi tekintetet" - puffogtatod. Persze, egy férfi lehet szõrös, elhízott és narancsbõrös. Mi úgy vagyunk jól, ahogy vagyunk, és semmit nem kell tennünk a saját testünkért. De a nõ egy külön "állatfaj". Mondok valamit: annak idején egy Bette Davisnél is voltak sokkal szebb, sokkal vékonyabb és sokkal teltebb keblû fiatal színésznõk, mégis, mind a mai napig Davist tartják a 20. századi nyugati filmmûvészet egyik legnagyobb alakjának. Hiába, szépséggel nem lehet mindent eladni.
Hohenstaufen 2015 aug. 02. - 07:24:04
(100/105)
Én éppen ellenkezõleg látom, szerintem Winslet "kifingott", még mindig túl van értékelve. Ezen a porondon lenyûgözõnek kéne lenni, csak az nem megy neki. Bájos nõ - ennyi. Azért azt tessék már tudomásul venni, hogy a színész jellemzõen a külsejébõl él. Winslet nem hajlandó fogyni, bájos teheneket viszont tömegével láthatunk mindenhol. Lassan átlépi a bûvös 40-et, rengeteg a trónkövetelõ, köztük szép, üde és tehetséges jelöltek tucatjaival. Ami pedig a színészi játékát illeti - középszer. Ismétlem, nem elég pusztán bájosnak lenni. Megfigyeltem, hogy amikor baj van a karrierrel, nagyot akarnak lendíteni rajta, bevetik a nemi szervek látványát. A felolvasó-ra utalok. Hát mit mondjak, ez nem jött be, sõt inkább kissé taszítóra sikeredett. A filmet nem tudtam végignézni, annyira gyenge volt Winslet teljesítménye - erre megmutatja a nuniját, szexinek vélt szerkóban....ez inkább kínos volt, mint izgató. Nem akarom megsérteni a Winslet-rajongókat, mindössze jelezni szeretném, hogy Winslet nálam eltûnt a süllyesztõben. Többet kéne nyújtani a mosolynál és a tágra meredõ bociszemeknél.
10/10
10/10
Kiccike 2013 máj. 25. - 17:38:36 10/10
(98/105)
:)
10/10
Kiccike 2013 máj. 25. - 17:14:24 10/10
(97/105)
Meryl Streep mellett õ a másik kedvenc színésznõm. Egyszerûen minden filmet meg kell néznem, amiben õk szerepelnek. Kate Winslet a Titanic után eszméletlen nagyot fejlõdött, nem számítottam rá, hogy az után a gyenge teljesítmény után lesz belõle valaki. És mégis. Minden filmje/szerepe/játéka 10 pontos nálam. Gyönyörû nõ lett belõle, és nagyon kellemes a tekintete.
10/10
convar 2013 máj. 21. - 00:20:49 10/10
(96/105)
Csak a napokban olvastam hogy milyen cirkusz volt a Vanity Fair-es fotózása körül:

http://divany.hu/tejbenvajban/2008/11/17/kate_winslet_kiakadt_a_vanity_fair_re/


Akit érdekli a többi fotó is. Fõleg férfiak figyelmébe ajánlom :)

http://www.emercedesbenz.com/lifestyle/women/kate-winslet-in-vanity-fair/attachment/01/
beszelo86 2013 febr. 08. - 12:45:18
(95/105)
Nem gondolom, hogy az adott hozzászóló látta volna Kate bármelyik filmjét, kivéve talán az Apró titkokat vagy a Titanicot. A Mennyei teremtményekben Kate egy angol úrilányt játszik, az Irisban Iris Murdoch írónõt alakítja, a David Gale életében pedig egy meglehetõsen arrogáns újságírót. Mindhárom szerep más-más karaktert, más-más fizikai adottságot igényel. A Mennyei teremtmények szerepéért rengeteg kilót leadott, alakítása egyszerre energikus és - pozitív értelemben - riasztó. Az Irisban valós karaktert kellett játszania, tehát a fizikai hasonlóság elengedhetetlen volt. A David Gale életében pedig csak egyszerûen jól nézett ki. :)
Egyébként, ha a külsõ adottságai szerint ítél meg valaki egy színészt, és nem az alakításai alapján, az az egyén magáról állít ki bizonyítványt mûvészi esztétikai érzék terén.
10/10
convar 2013 jan. 06. - 03:17:35 10/10 Előzmény Hoegaarden
(94/105)
Ezeket az állításaidat mire alapozod?
9/10
Hoegaarden 2013 jan. 05. - 15:58:08 9/10 Előzmény convar
(93/105)
Sajnos egy csalóhoz sikerült férjhez mennie, aki kifejezetten az ilyen sikeres, gazdag nõkre bukik. Kár érte.
10/10
convar 2013 jan. 02. - 15:43:06 10/10
(92/105)
Csak most olvastam:

http://www.metropol.hu/kultura/cikk/980113-kate-winslet-titokban-megint-ferjhez-ment

Ezek szerint Leo vezette az oltárhoz :)
Rommi 2012 máj. 09. - 21:49:17
(91/105)
Tényleg nagyon tehetséges, sokarcú, egyedi. Ráadásul a szerepeit is nagyon ügyesen és szerencséses válogatja ki. Nekem a személyisége annyira nem szimpatikus, már amennyi átjön belõle a médián keresztül. Ja és a szõke verzióját se bírom, szerintem absz nem áll neki jól. A vörös vagy barna sokkal jobb lenne.
10/10
fenegyerek18 2011 dec. 19. - 16:02:21 10/10 Előzmény Ford Mustang
(90/105)
Csak mikor elõször láttam a Titanicot jóval fiatalabb voltam és inkább a David Gale életébe tetszett meg!:D
Ford Mustang 2011 dec. 15. - 05:07:45 Előzmény fenegyerek18
(89/105)
Pedig már a Titanicban is szép kis bögyös böske volt. :)
10/10
fenegyerek18 2011 dec. 10. - 17:45:36 10/10
(88/105)
Régen nem tetszett, de mostani szemmel nagyon szépnek találom! Elbûvölõ arca van!
Ford Mustang 2011 nov. 24. - 18:20:18 Előzmény haeva
(87/105)
Egyetértek!
10/10
convar 2011 márc. 22. - 20:30:09 10/10
(86/105)
Én is kedvelem Katet. Sztem modern korunk legjobb (de nem a legszebb :) ) színésznõje. Az ilyenekért pedig, mint pl. ...

"De az biztos, hogy mindig valami mást és újat keresek, valamit, ami kihívást jelent. Ez most teljesen más, mint bármi, amit eddig csináltam."

(forrás: http://www.premierpark.hu/cikk.php?cikk=1007555 )

...külön pirospont. Díjazom ezt a hozzáállást, nyilvánvaló, hogy nem csak a kiváló pénzkereseti lehetõséget látja a hivatásában.