10/10
LajtaJ 2023 jan. 02. - 16:13:21 10/10
(34/34)
Bár Julianne Moore szépségét már többször is megcsodálhattuk, de a film számos elemében inkább LMBTQ propagandának tekinthető...
3/10
Minniemousee 2022 jún. 29. - 12:58:01 3/10
(33/34)
SPOILERes lehet......
Gyomorforgató, undorító, kiakasztó... Nem a film, hanem az igazság amit feldolgozott.
Ez a film rém unalmas, ugrál az időben, nehezen lehet követni, hogy mi történik, valamibe bele kezd aztán ugrik egy pár évet. A párbeszédek értelmetlenek, beszélnek végig, de a franc se tudja miről , érzelmekről nincs szó , nem mondja el a fiú, hogy mit tett az anyja vele, mióta, hányszor és hogy ő ezt hogyan élte meg. Persze láthatjuk, hogy megőrűlt, de nem mondja el szóban, az érzéseit. Azt sem látható, hogy mit szólnak a szülők mikor rá jönnek, hogy a fiuk meleg, vagy a srác hogyan jött rá, hogy nem a lányokhoz vonzódik, fontos részleteket hagy ki a film, így összecsapottnak érzem.
7/10
Ildikó Nóra 2022 máj. 07. - 18:32:07 7/10
(32/34)
Az igaz történet alapján készült filmet egyszer meg lehet nézni, a főszereplőknek jól állt a szerep és jól is játszottak. Tetszettek a ruhák, kiegészítők, sminkek, helyszínek, a szinkron is. Kár, hogy nem derült ki több minden a karakterekről, ezt hiányoltam.
1/10
DUNAWÖLD 2022 ápr. 26. - 04:51:16 1/10 Előzmény Anna Csukly
(31/34)
Nem véletlen a film. Érzékenyít az aberrâció felé.

Az ágyjelenet kiakasztott


10/10
steelprophet 2020 febr. 26. - 07:55:40 10/10
(30/34)
Beteg kisfiú
9/10
Owl 2015 máj. 03. - 23:02:26 9/10
(29/34)
SPOILER
Érdekes volt. Roncs emberek gyülekezete. Egyedül talán apu volt a nyeregben. A feleség egy kisebbrendûségi komplexussal küzdõ színésznõ, aki vágyott a felsõbb körök elismerésére. Így aztán kevert-kavart folyamatosan, hogy mindig a megfelelõ étteremben ücsöröghessen a megfelelõ emberekkel. Mivel apu sikeres volt a nõknél, ez még inkább kihozta belõle az ordenáré féltékenységet. A fia meg homoszexuális volt, aki unalmában széjjel füvezte magát. A film hibájának azt mondanám, hogy sajnos nem volt eléggé kidolgozva, ahogy a srác teljesen becsavarodott. Õ írt tükörírással, mégis az anyját vádolta meg egy ilyen "papír"-ral, illetve hablatyolt kettejük közötti veszekedésrõl, ami úgy tûnik, csak a fejében létezett.
Egy jól szerkesztett érdekes filmnek tartom, megérdemli a 9 csillagot. Mivel igaz történeten alapul, nem a film gusztustalan, hanem a nagybetûs élet, és így csak a filmet magát, a színészeket tudom értékelni, nem a történetet.
8/10
Babito 2015 ápr. 19. - 09:28:52 8/10
(28/34)
Ez egy nagyon elcse**ett film. Nem megvalósítását, hanem témáját tekintve. Folyamatosan egyre több a feszkó benne, szerintem tökéletesen végigvisz a bekattanásig vezetõ úton. AZ csak még szörnyûbbé és megbotránkoztatóbbá teszi a sztorit, hogy igaz történetet filmesít meg a dolog. Nekem a színészi játék és a lassú de folyamatos hangulatfokozás miatt 8/10. Aki a Szürke 50 árnyalatánál kicsit mélyebbre menne a szexuális "fertõben", annak csak ajánlani tudom.
Anna Csukly 2015 ápr. 03. - 14:55:45
(27/34)
Iszonyat undorító történet. Mivel igaz történet, elfogadom. De hogy ezt a történetet mi értelme volt filmesíteni azt már nem értem. Még ha egy film erkölcstelen , undorító és megbotránkoztató is, lehetne tanulsága, vagy akármilyen mondanivalója. De ennek nincs. Bevallom õszintén csak azért ültem végig a filmet mert kíváncsi voltam a két idei év legjobb férfi-és nõi Oscar díjat elnyerõ színész közös filmjére. Máskor is néztem már ehhez fogható undorító filmeket,ugyanis az élet nem mindig kellemes és tiszta és gyönyörû nem fordulok el az ehhez hasonló "kegyetlen bájos" filmektõl. De ez semmi mással nem jár, csak hányingerrel.
drProktor 2013 dec. 30. - 02:21:47
(26/34)
Na jó, én is pontozok: 9/10.
Annyira csodás volt a film, azt hinném, Polanski.
A szereplõk leírhatatlanul jól játszottak.

Tanulságos (mint hasonló esetekbenb szinte mindig) a kommentek olvasgatása.
A bunkóság árad, mint a gazság.
Ja, megszûnt Gyõzike? Nincs mit néznetek?
8/10
Edmond Dantes 2013 dec. 29. - 21:20:55 8/10 Előzmény sanderb
(25/34)
De nem ám, úgy bizony! Ehhez a kommenthez és pontszámhoz csatlakozom, ezzel értek leginkább egyet. Különleges hangulat: lehet, hogy az elején nem véletlen a Proustra való utalás? A történet? Az meg "csak" igaz. 10/8
borasz82 2013 dec. 27. - 19:16:19 Előzmény gyöngykuckó
(24/34)
Szia Én csak a kommenteket olvasgatom ,mivel még nem láttam a filmet és az utolsó mondatodhoz csak annyit fûznék hozzá, hogy mindenkinek ugyan annyi joga van megosztani a véleményét legyen az pozitív vagy negatív. Gondold el milyen lenne a világ ha mindenki ugyan úgy gondolkodna...
9/10
M.Zs.F 2012 aug. 30. - 18:05:16 9/10
(23/34)
Azt hiszem ez egy feledhetetlen film mindenkinek aki egyszer is látta. Vagy ezért, vagy azért. Soha nem pontoztam még ilyen módszerrel mint most, de egyszerûen képtelen lennék az egész filmre unblock 9-est adni, mert kicsit majdnem hogy nem is értettem, így hát megmagyarázom a bizonyítványom. 5 pontot adok az alaptörténetre, 2-t Julianne Moore, 2-t Eddie Redmayne kap mert egyszerre fantasztikusan és betegen játszottak. Így tehát:

10/9
9/10
M.Zs.F 2012 aug. 29. - 02:26:14 9/10
(22/34)
Tyûûûûûûûûha. Körülbelül így a film megtekintése után 10 perccel ennyit tudok hozzáfûzni.
Láttam valamit amit néha nem akartam, s amitõl viszont a gyönyör is kerülgetett mert ahogyan az elõ lett adva....
Kaptam becsomagolva egy játékot, aminek a csomagolópapírja tetszetõs, de amikor kibontottam akkor nem értettem a játék lényegét....
Érzékeltem valamit ami a szívembe is mart, de ettõl az érzéstõl undorodtam is....

Tyûûûûûû mégegyszer és ezt most így tényleg nem is tudom. És most jönne a pontozás a szokásaimhoz híven, de erre képtelen vagyok. Azt hiszem hogy sok mindent mondtam már filmekre, de ez az elsõ film, amire nem ismerem a jelzõt.
gyöngykuckó 2012 jún. 05. - 19:12:26 Előzmény Hana05
(21/34)
Sok buta és üres lelkû ember hozzászól -- ez a film lélegzetelállító. Az én életem is benne van kicsit. Hogy dráma lenne? Az élet nem vígjáték. Az ebben bemutatott három asszony nem is egyforma, annyiféle megindító helyzettel, ismerõs érzelmekkel találkozni a filmben! Olyan butaság, hogy ami nem tetszik valakinek, beírja a butaságait. Azt sem értettem soha, hogy ha nem tetszik egy zeneszám a Youtubon, miért jelzik -- kapcsoljanak a kedvencükre.
Hana05 2012 jan. 29. - 22:12:47
(20/34)
Véletlenül kapcsoltam rá ma, sajnos az elejérõl lemaradtam, de szerintem eleget láttam belõle ahhoz, hogy véleményt tudjak alkotni. Nem értek itt pár hozzászólást, mitõl lenne rossz, vagy mûvészfilm, ahogy olvastam és a filmbõl is kiderült, egy valós esetet dolgoz fel, azt pedig szerintem nagyon is igényes formában (én igazából régebbinek tippeltem, sokkal jobbnak látom a kivitelezését minden tekintetben, mint egy átlagos elmúlt néhány évben kiadott filmnek). Igen, a sztorira valóban illik a "gyomorforgató" jelzõ, de emiatt nem kéne leminõsíteni magát a filmet, csak azt mutatja be, amik néha megtörténnek az életben, nem mindennapi és nem könnyen emészthetõ, de éppen ezért volt érdemes arra, hogy filmre vigyék, mint negatív példát.
5/10
zz76zz 2011 dec. 14. - 09:08:39 5/10
(19/34)
gyomorforgató mûvészfilm. a dájhardba több érzelem volt, mint ebben, pedig az egy jó akciófilm :S
8/10
sanderb 2011 okt. 11. - 15:32:10 8/10
(18/34)
Nem volt ez olyannyira rossz film! Sõt nagyon is sok tanulsággal szolgál és talán soha ennyire nem volt aktuális, mint korunkban. Színészileg, forgatókönyvileg kifejezetten magas a színvonal, a rendezés elsõrangú, a hangulat egyedi, kifejezõ. Akkor hol a hiba? Ja, a történet! Az meg már csak úgy szokott lenni, hogy nem minden gyomor egyformán befogadó. És a történet nem fikció? Az már tényleg csak hab azon a finom/nem finom tortán. 10/8
4/10
Sadenal 2011 aug. 09. - 16:10:52 4/10
(17/34)
Logikátlan szerencsétlen rossz film az egész. Inkább ne szenvedjétek végig....


4/10
Dhalia 2011 máj. 02. - 22:36:38 Előzmény gawi0413
(16/34)
*SPOILER-gyanús...*
lehet hogy csak belemagyarázás, de sztem a nyakörv vmi állandóságot akart szimbolizálni, és amikor eltûnt, ez a nyugalom megbillent és itt a kölyök is elborult.
*SPOILER*
am csak sztem õ rejtette el? ha már skizo volt, kinézem belõle...
*SPOILER VÉGE*
kowalsky 2011 márc. 10. - 03:33:13
(15/34)
beleestek a túlzásaikba..