Téma: Kéjutazás

8/10
King Diamond 2012 júl. 22. - 00:07:59 8/10
(89/109)
Úgy szeretem, amikor megmondja a 'tutit' egy-egy hozzászóló, aki szinte csak azért regisztrál be, hogy egy-egy filmet lehúzzon, aztán nem is ír többet. Az ilyen majmokat törölni kéne a faszba egy idõ után. Mert, ahogy elolvasgattam a hozzászólásokat, ennél a filmnél is van egy jó pár ilyen faszkalap. A hozzászólók egy részének tetszik a film, a másiknak annyira nem. Kábé 50-50% ahogy néztem ennek aránya. Nem volt ez pedig rossz, sõt, nekem kifejezetten bejött a története. Az, hogy lerágott csont lenne, én még speciel nem láttam hasonló cselekményû thrillert/horrort. Bár, inkább thriller ez, mintsem horror. Jók voltak a szereplõk is, Rusty Nail hangja szerintem a magyar szinkronban remek lett, Kránitz Lajos nagyon eltalálta a beszédét, állati volt. Én ugyanis az elsõ szinkronnal láttam. Végig lekötött, izgalmas volt, és nagyon vártam, hogy mikor derül ki, hogy ki is Rusty Nail.
Többen is írták itt, hogy 'elaludtam, írja már le valaki a végét'...stb. Pedig ha visszaolvasnának egy kicsit, akkor látnák, hogy már korábban leírták, csak basznak visszaolvasni a majmok. Pedig nem 1000 kommentet kell.
SPOILER!!!
Én is olvastam a wikipedia-n, hogy több alternatív befejezést is készítettek a DVD-re, és azok közül mindegyikben meghal Rusty Nail. Csak a hivatalos verzióban nem. Sajnos ezeket nem tudtam megnézni sehol, pedig érdekelnének. Kíváncsi vagyok, hogy a folytatás valamilyen módon kapcsolódik-e az elsõ részhez, mert így, hogy nem halt meg a gyilkos, még akár kapcsolódhatna is. Holnap megnézem azt is.
8/10
Véleményem 2012 júl. 09. - 14:04:50
(88/109)
Rengeteget bénázik a két srác, ennek ellenére nekem tetszett a film, csípem Paul Walkert is. Egy kamiont azért rém egyszerûen le lehet rázni. Persze ha nem bénáznának az áldozatok akkor nem lenne belõle film, minden thrillernek ez a lényege...
olahmiki1959 2012 jún. 28. - 03:04:35
(87/109)
Régebben már láttam, most megint megnéztem, és azt kell mondjam, hogy veled ellentétben nagyon jó filmnek tartom.
Messze kiemelkedik a mostanában játszott thrillerek közül. Végig izgalmas, állandóan történik valami, ráadásul a fordulatok kiszámíthatatlanok, újabb-és újabb csavarokat rakott bele a filmbe a rendezõ.
Sõt, még a végén, a csúcsjelenet után, amikor már azt hinnénk, hogy ezt már tényleg nem lehet fokozni, ott is van még egy újabb, megint csak nem várt fordulat.
Gyakorlatilag hibátlan film. Izgalmas, fordulatos, feszült.
bubble 2012 jún. 28. - 00:34:41
(86/109)
Nem hiszem el, hogy már megint ez.. Még, ha jó film lenne, de nagyon nem az!! Ha még egyszer leadják kivágom a tv-t az ablakon. :D Komolyan lassan már inkább törlöm a film+t a csatornáim közül, mert csak felidegesít.
olahmiki1959 2012 máj. 31. - 17:13:53
(85/109)
Nagyon jó film, már csak azért is, mert tökéletesen bemutatja a buta, felületes, az egész életet hülyéskedésnek, poénkodásnak vevõ, másokkal szórakozó amerikai fiatalokat, akik baromira meglepõdnek, amikor egyszer csak megfordulnak a szerepek, õvelük kezd macska-egér harcot játszani valaki, és a végén õnekik kell az életükért menekülniük.
Az amerikai társadalom helyében én elgondolkodnék azon, hogy hogyan lehetséges az, hogy szinte minden filmben ilyen idiótáknak ábrázolják a rendezõk ezeket a fiatalokat, nincs ott valami nagyon nagy baj?...De ez csak egy zárójeles megjegyzés.
Nekem nagyon tetszett a film, gyakorlatilag az elsõ néhány percet leszámítva a feszültség töretlenül végighúzódik az egész filmen, egyre súlyosbodik, egyre komolyabbá válik az elején még csak egy ártatlan ugratásnak induló történet, míg a végén egy õrült gyilkos elõl való kétségbeesett, eszeveszett menekülésben csúcsosodik ki a film, váratlan fordulatokkal, látványos jelenetekkel, tökéletesen felépített dramaturgiával.
A "Kéjutazás" az utóbbi idõk egyik legjobb horror-thriller-krimi-akciófilmje, remek szórakozás, látvány és feszültség egészséges arányú keveréke, mindenkinek ajánlható, aki szereti az izgalmas filmeket. 9/10.
1/10
sjnagy 2012 ápr. 16. - 21:52:43 1/10
(84/109)
Bosszantóan ostoba, gyenge.
9/10
Tamás22 2011 dec. 26. - 20:46:44 9/10
(83/109)
Jó film, izgalmas, nem vontatott. 10/9 a maga mûfajában. A 2. része már nem olyan jó...
10/10
Statham20 2011 dec. 08. - 00:55:52 10/10 Előzmény antimason
(82/109)
Mind a 2x végignéztem a viharszigetet, a "majdnem elaludtam rajta" jelzés arra, milyen unalmas volt. Értettem a filmet, minden tiszta, még egy darabig hangulatos is a nyomozósdi, de szerintem unalmas film. Thriller kategóriában nem lehet összehasonlítani egy Kéjutazással, Disturbiával, Árvával vagy egy Elhagyatott szobával. Tudom, tök más kategória, de mégis thriller ként van feltûntetve, vagyis én úgy megyek moziba vagy úgy veszem meg a filmet, hogy thriller, ami annyit tesz, izgalom, feszültség keltés vagy borzongás, vagy mind egyszerre de a viharsziget ezekbõl egyiket sem tudja nyújtani, inkább krimi, misztikus, dráma, de mindenbõl egy kicsi, ám semmibõl sem elegendõ. Kéjutazás viszont 100% thriller, ilyennek kell lennie egy igazi thrillernek, minden szempont megvan benne, ami kell.
10/10
Ford Mustang 2011 nov. 27. - 23:07:59 10/10 Előzmény Gonzo
(81/109)
Az az egyik legjobb része, vagyis szövege a filmnek. :))
rege 2011 nov. 27. - 19:12:13 Előzmény kachorra
(80/109)
SPOILER
A végén kiderül, hogy a holttest az ártatlan hûtõkocsis férfié. Tehát Rusty Nail él, s a mentõautó CB-rádióján be is jelentkezik, hogy túlélte és elmenekült. Egyébként utánaolvastam a wiki-n, s 5 (!) alternatív befejezést is forgattak hozzá. Egyébként szerintem túlértékelt film.
Zich 2011 nov. 27. - 15:50:34 Előzmény kachorra
(79/109)
Szerintem tévedsz! Õ volt az Ice kocsis csávó, akibe belement a kamion, de a kamionos majom megszökött..
kachorra 2011 nov. 27. - 00:54:42
(78/109)
Ezt most nem értem. Mire jöhettek rá a srácok, mikor megtudták, hogy hûtõcégnél dolgozott a pasas? Azt értem, hogy nem õ volt a holttest, és õ beszélt az adóvevõn, de mi ez a hûtõs cucc? :D
pmester 2011 nov. 27. - 00:25:50
(77/109)
Túlélik a fiúk????
buncow 2011 nov. 27. - 00:02:55 Előzmény Koeroesi86
(76/109)
Érdekes ízlésed lehet.. mindenesetre én csak ajánlani tudom, izgalmas, érdekes, szórakoztató kis "road thriller" :) Szinkronnal sem volt semmi probléma szerintem, szándékosan adtak neki olyan beteg hangot...
antimason 2011 nov. 26. - 19:45:45 Előzmény Statham20
(75/109)
A Viharszigetet nem szeretni, csak aki nem érti, az nem tudja.
Egyszer nézd végig.
10/10
Statham20 2011 nov. 11. - 20:24:02 10/10
(74/109)
Nem akarok senkivel vitázni, csupám megjegyzem: szerintem azok, akik ezt unalmasnak és gagyinak tartják, mint thrillert, valószínûleg a "viharsziget" és ehhez hasonló "izgalmas és érdekfeszítõ" 2 és fél órás unalmat tartják nagy filmnek, amin megjegyzem másodszorra is majdnem elaludtam, akárhogy próbáltam rákoncentrálni a filmre és több ismerõsömmel együtt néztem második alkalommal, a Kéjutazást viszont eddig akárkivel néztem, mindenkinek bejött.
1/10
Hesler 2011 szept. 18. - 21:46:10 1/10 Előzmény Koeroesi86
(73/109)
Nagyon szar film volt. Unalmas volt, kiszámítható volt, az alakítások sem voltak a legjobbak és néhány jelenet kifejezetten gagyi volt.
1/10
Koeroesi86 2011 szept. 18. - 21:18:42 1/10
(72/109)
Te jó Isten, ezt az ultragagyitron filmet józanul TILOS épeszû embernek megnézni. Nagyon rossz film, nincs értelme az életbõl másfél órát erre pazarolni.

Spoiler:
A gyilkos szinkronja kb a 60-as évek derekán még elment volna ijesztegetésnek, na de 2000 után? Természetesen a régi amcsi horror/thriller minden hibája benne van. A fõszereplõk össz IQ-ja nem haladja meg a 40-et, arendezés kritikán aluli, az operatõri munkát is kifogásolnám (pl. a film elején még a kamera is beremeg). A színészi alakítások meglepõ módon még akár hitelesnek mondhatóak, már ha élnek ezen a glóbuszon ennyire buta és tehetetlen emberek...
MolnarErik 2011 aug. 09. - 19:51:09
(71/109)
éppenhogy elmegy.
10/10
Hajnica21 2011 júl. 30. - 00:51:13 10/10
(70/109)
Eszméletlen film!! 10/10