9/10
danek87 2020 dec. 27. - 22:18:49 9/10
(78/98)
Zseniális,szinte hibátlan.Azt az egy apróbb kritikát tudnám felróni neki hogy a tűzharcoknál Clint Eastwood elsőre eltalálja az összes német katonát akár 30 méterről is viszont Őt 10 német katona együttes tűzereje se találja el.De Eastwood az Eastwood :D.Puzsér anno a "Hét mesterlövésze" című rádióműsorában csinált a filmről egy kibeszélőt,minden szavával egyetértek.Nekem 10/9
5/10
gyereamozibabe 2020 márc. 22. - 13:31:51 5/10
(77/98)
Én olvastam a regényt, és csak utána láttam a filmet TV-ben (kb 90). És a film már akkor csalódás volt. Most újranéztem, és bosszantó, hogy mennyi amatőr hibát látok. A rádióadásokban egyszer kódneveket használnak, aztán a sajátjukat. A túloldalon ülő Turner ezredes még be is bemutatkozik a 26.perc-nél :-) Képesek voltak egy havazáskor készült ÁLLÓKÉPET betenni háttérnek amikor távolról figyelik a Kastélyt. Legalább találtak volna olyan képet, ahol nincsenek megmerevedett "hulló" hópelyhek. A német tábornok szemüvegén folyamatosan tükrözik a kameravilágítás. Előzmény nélküli csavarok, fölöslegesen bonyolított cselekmény. Szóval ez inkább a kor James Bond / Agatha Christie filmjeire hasonlít, mintsem egy háborús klasszikusra. Puzsér rajongását sem értem. szerinte ez szórakoztatóbb, mint a Halál 50 órája, vagy a Tű a szénakazalban, mert sok benne a csavar. Na ja. Csakhogy ezek hollywoodi csavarok. Nulla előkészítettséggel csak bedobnak valami hülyeséget, és várják, hogy lepődjek meg.
7/10
FrippRóbert 2020 márc. 16. - 10:29:38 7/10
(76/98)
Az 1968-as elvárásoknak tökéletesen megfelelő, nagyon izgalmas, feszültségekkel teli film. A magasrangú tisztek reakciója és viselkedése nem hihető számomra minden esetben. Ez főként a katartikus "kerekasztal-jelenetre" vonatkozik. Emellett ma teljesen máshogy dolgoznák fel ezt a történetet, a mostani nézők sokkal cinikusabban gondolkoznak. Ez az egyik oka, hogy egy mai 20-30 éves ember számára érthetetlen és lassú ez a film. Ott van pl. a jelenet, a végén, amikor a repülőn hazatérve derül ki, hogy Wyatt-Turner ezredes valójában Angliába beépített német kém. 2 választása van: Angliában leleplezik, vagy öngyilkos lesz. Kiugrott a repülőből. Ezt fel sem fognák manapság.
Sz. Péter 2019 dec. 28. - 10:51:03 Előzmény kékibéla
(75/98)
Miért néztek tv-csatornákon filmeket? :)
9/10
kékibéla 2019 dec. 28. - 10:09:23 9/10 Előzmény Doky2
(74/98)
Azt hittem, csak én nem figyeltem, azért nem hallottam a poént a végén.
A jó kurva édesanyjukat! Ezeket be kéne tiltani... Sok filmnél észrevettem, hogy kivágtak belőlük itt-ott, de azt, hogy pont a lényeget vágják le a végéről...
Blindmouse 2019 dec. 22. - 14:53:37 Előzmény Doky2
(73/98)
AMC csatornának rendszeres szokása egy reklámblokk kedvéért beáldozni klasszikuson utolsó 10 percét, egész egyszerűen levágják és kész. a Majmok bolygójával is ezt csinálták.
Nincs ezeknek valami elérhetősége ahol el lehet küldeni őket melegebb éghajlatra?
8/10
Doky2 2019 dec. 21. - 18:55:31 8/10
(72/98)
Az AMC sajnos csonkolta a filmet, lehagyva a végéről a csattanót..!
Egyébként jó film lenne.
1/10
atriumis 2018 szept. 05. - 06:24:33 1/10
(71/98)
nagyon rossz film
2/10
BR0214 2018 ápr. 29. - 20:20:23 2/10
(70/98)
Mérhetetlenül lassú. Lehet, hogy 1,5 óra után, mire feljutnak a várba, már jó lenne... De addigra már semmi kedved nézni az egészet.
Ljerk 2014 aug. 22. - 16:10:24
(69/98)
Szerintem a németek nem voltak bárgyúbbak bármilyen átlagos katonánál, csak szerencsétlenségükre egy-egy amerikai illetve angol szuperügynök volt az ellenfelük. A német elhárítótisztet is csak azért tudták lelõni, mert össze tudtak játszani - egy az egyben nem sikerült volna.
2/10
száva gyula 2014 aug. 22. - 00:31:38 2/10
(68/98)
Hatalmas csalódás. Tele van értelmetlen dolgokkal, képtelen jelenetekkel, amatõr hibákkal, logikai bukfencekkel. Végig az volt az érzésem, hogy Louis de Funès egy kis kiruccanás filmét nézem, ott voltak ilyen bárgyú németek. Csak a helyszín miatt 10/2. Ezt a filmet egy lapon említeni a halál 50 órájával... elképesztõ!!!!
Szegedi Szilárd 2014 márc. 14. - 18:11:59 Előzmény orgyen
(67/98)
Nekem is megvan a film szinkronosan, fájl méret terjedelmébõl Bdrip-nek nézem vagy inkább HDTV-rip-nek.
Amúgy kiadták a filmet Dvd-n csak feliratos. Én még nem láttam de belenéztem jónak igérkezik!
10/10
Hematit 2014 febr. 15. - 22:43:24 10/10 Előzmény orgyen
(66/98)
"Ennyit a "történelmi hitelességrõl", történelem hamisítás mindig volt és mindig is lesz."
Ez így van!Felháborítónak és undorítónak tartom!
orgyen 2014 febr. 05. - 01:14:59 Előzmény Sonny Burnett
(65/98)
Teljesen egyetértek:
- EZ csak egy kalandfilm, sok helyen jól felismerhetõ western klisékkel, de jól megcsinált és szórakoztató,
- szép helyen játszódik, és már csak azért sem unalmas mert nincsenek benne számítógépes effektek amelyek videojátékká silányítják a mai filmeket.
- végig képes fenntartani a feszültséget, köszönhetõen a jó rendezésnek, színészi játéknak és a kiváló magyar szinkronnak.

Nekem megvan BDVD (BD-bõl kódolt DVD9) és HD (BDrip) változatban is, szinkronosan.
orgyen 2014 febr. 05. - 00:56:41 Előzmény TopperHarley
(64/98)
Az egyenruha tévesztés és a helikopter valóban nagyon durva volt!
orgyen 2014 febr. 05. - 00:54:51 Előzmény babrafax
(63/98)
Nekem azt mesélte az apám, hogy az amerikai vadászgépek sokkal szívesebben lõttek célba a városok utcáin sétáló civilekre mint hogy harcba szálljanak a német Messersmith-ekkel. Ez vonatkozott a hõs RAF-os pilótákra is. Az apám korabeli, a II.V.H.-t megjártak hasonló jelenségekrõl számoltak be.

Persze a németek sem voltak angyalok, pld. a szüleim csak azért nem lelték halálukat a Dunában, mert nem fértek fel a Margit-hídon átmenõ zsúfolt villamosra: ugyanis a németek akkor robbantották a Dunába amikor tele volt a híd. Ennyit a "szövetségeseink"-rõl.

Persze a magyarok is megérték a pénzüket. Apámat (tartalékos tiszt volt), azért küldték az elsõ vonalba mert kifogásolta hogy a legénység mezítláb kénytelen járni, mert a Ludovikás tisztek seftelnek a bakancsokkal. Egyébként sem értek sokat: csak a háttérbõl szerettek dirigálni, elõre a tartalékos tiszteket küldték mert õk gyávák voltak. A szakmai hozzáértésükrõl meg csak annyit hogy a hivatásos tüzértisztek nem tudták kiszámítani a röppályát: ez is a tartalékosokra maradt.

A magyar lakosság meg abban a hitben ringatta magát hogy az orosz hadsereg "nem tud átjönni a Vereckei-hágón", "nem tud átkelni a Tiszán, a Dunán". Mintha egy XX.századi hadseregnek valamit jelentett volna az ami már a tatároknak sem jelentett akadályt.

Néhány éve láttam egy dokumentum filmet arról hogy az angol pilóták hogyan robbantottak fel Németországban gátakat abból a célból hogy békés falvak százait fojtsák a vízbe. Saját bevallásuk szerint sem volt semmi katonai célja csak az hogy terror bombázással megfélemlítsék a békés lakosságot.
Persze EZ nem háborús bûn, mert "a történelmet mindig a gyõztesek írják"

Annak idején bejárta a világsajtót Guernica lebombázásának híre: "katonai objektumot nem tartalmazó, békés kisvárost a német Kondor-légió porig bombázott". Picasso megfestette és évtizedekig ÍGY tudta a világ.
Mostanában már hozzáférhetõk a valóságos adatok:
- Guernica mellet volt egy 2000 fõt foglakoztató hadiüzem, a német gépek CSAK AZT bombázták,
- a tûz átterjedt a városra és nem tudták eloltani mert a legközelebbi tûzoltóság 30 km-re volt,
- az angol újságíró a fõszerkesztõje utasítására "kozmetikázta" az eseményt hogy "több legyen a hírértéke".
Ennyit a "történelmi hitelességrõl", történelem hamisítás mindig volt és mindig is lesz.
breeder 2013 szept. 16. - 18:59:12
(62/98)
A könyv is nagyon jó, tudom ajánlani! :)
10/10
Uhtred 2013 szept. 16. - 17:34:26 10/10
(61/98)
Az egyik legjobb világháborús kalandfilm, amit láttam. Minden perce izgalmas és technikailag is teljesen jó a korához képest.
8/10
Sadenal 2013 jún. 27. - 01:40:46 8/10
(60/98)
22:40 körül kezdhettem el nézni és abszolút nem untam egyetlen percét sem, bár néha összekavarodtam a film nézése közben, hogy most ki kivel van vagy mi van. :)


8/10
Pozor! 2013 márc. 05. - 20:46:27
(59/98)
Elõbb a könyvet olvastam, a film kicsit csalódás volt, de a Richard Burton alkotása megmentette a filmet.

!---SPOILER---!


Engem nagyon zavart, hogy a Gestapos százados neve teljesen más, mint ami a könyvben volt, és nem ilyennek írták le.