Téma: Kenny Lin

bori4 2019 máj. 16. - 15:46:16 Előzmény bori4
(627/4727)
Megvan Zhu kereskedő, de még sincs meg. Nem túl fiatal?
bori4 2019 máj. 16. - 15:43:07
(626/4727)
Ez már a 10. részből van -
:)))
Riamara 2019 máj. 15. - 18:53:30 Előzmény bori4
(625/4727)
Monak tudnia kellett. Csakhogy családi dolgokban roppantul titkolódzó. Ez később vissza is fog ütni.
Riamara 2019 máj. 15. - 18:51:29 Előzmény bori4
(624/4727)
Biztos, hogy nem lesz könnyű, amikor rájön. Igaz apránként rakja össze a képet, mindig egy kicsivel többet lát át, szóval nem egyszerre zúdul az egész szörnyűség a nyakába. De ő egy nagyon erős lány. Szóval bízom benne, hogy venni fogja az akadályokat.
Csen viszont majd telibe kapja, és totál ki is akad tőle.
Riamara 2019 máj. 15. - 18:45:10 Előzmény bori4
(623/4727)
A szisztéma még nem derült ki. De vérvonalról beszélnek kezdettől fogva. Vagyis, hogy Buqi az anyja vérvonalát örökölte, így ő is alkalmas a kincs megnyitására.
Ez kiderült abból is, hogy amikor a 7. herceg kapott pár cseppet a lány véréből, akkor a kő egyből életre kelt.
bori4 2019 máj. 15. - 18:28:48 Előzmény Riamara
(622/4727)
Mo mester ezzel tisztában van? - mármint hogy Buqi a testvére?
bori4 2019 máj. 15. - 18:27:48 Előzmény Riamara
(621/4727)
Akkor itt is az a szisztéma van, hogy a regnáló császár (király) választja ki az utódját, ha jól értem, aki nem feltétlenül a saját fia.
(Végeredményben Injo választása sem volt annyira jogtalan, hiszen mégiscsak a fia örökölte a koronát, csak éppen a másik.... )
bori4 2019 máj. 15. - 18:23:12 Előzmény Riamara
(620/4727)
Buqi anyja mitől, vagy kitől kiválasztott? miért pont ő? és hát ő meghalt, a lánya milyen oknál fogva marad kiválasztott?
Most ha jól belegondolok, szegény Buqit senki nem szereti, vagy pátyolgatja önzetlenül - csupa álsággal, életére törővel van körülvéve.... Nincs egy őszinte ember mellette.... Nem lesz könnyű ezzel megbirkóznia valószínű, ha egyszer összeáll neki a kép.

Riamara 2019 máj. 15. - 17:32:59
(619/4727)
Vagyis Mo mester nem gyakorolt azért annyira nagy kegyet azzal, hogy Buqit a testvéréül fogadta, hiszen valóban a féltestvére. Csak az anyja gyűlöletével nem számolt.
Riamara 2019 máj. 15. - 17:21:50 Előzmény bori4
(618/4727)
Igen, a királyi felség elég zavaró, mert a helyes megszólítás a fenség lenne.
A trónörökös dolgon viszont hosszan gondolkodtam. Csen a császár unokaöccse. Európai viszonylatban csak akkor lehetne trónörökös, ha a császárnak nem lenne saját gyermeke. Csakhogy, ahogy ezt a Haechiben is láthattuk, Ázsiában másképp választják ki a trónörökösöket.
Lehet, azóta már megismerkedtél a császárral is. Mit mondjak Csen helyében én sem szívesen lennék az unokaöccse. Szemtől szembe kedves, atyáskodó, aztán meg jól hátba szúr.
Riamara 2019 máj. 15. - 17:12:16 Előzmény bori4
(617/4727)
A történet bonyodalmát egy mágikus kincs okozza, aminek helyét egy térkép őrzi, amit sok évvel ezelőtt ketté szakítottak. Az egyik fele a Ming Yue/orgyilkos családfőnél van, a másik fele pedig a 7. hercegnél, aki úgy jutott hozzá, hogy valamikor a titkára volt a mágikus kincs egyik őrzője. Ő nem csak a térkép felét hozta el, hanem azt a különleges követ/gömböt is, ami a kincs lelőhelyét nyitja. Viszont a térképen, és a kövön kívül szükség van egy kiválasztott személy vérére is. Na mármost ez a kiválasztott személy Buqi anyja volt. Ezért akarta őt Ming Yue fekete ura feleségül venni. A véréért.
A lány megérezte, hogy nem szabadna hozzámennie, a családja viszont nem mert szembeszállni a fekete úrral, akinek rengeteg pénzzel tartoztak is. Így a bátyja sietett a segítségére. Álnéven elvitte őt a barátja házába. Ez volt Mo úr. Aki viszont tényleg beleszeretett a lányba, és egy részeg pillanatában megerőszakolta.
Közben azonban a 7. herceg is tudomást szerzett arról, hogy ez a lány a kulcs a kincshez. Így felkereste a Mo családot és megegyezett a rém féltékeny feleséggel, hogy elviszi tőlük a lányt és második feleségévé teszi.
Na akkor sokallt be Buqi anyja, és hívta a bátyját, hogy csináljon valamit. El is jött érte, és elmenekültek, csak hát, ahogy ezt a sorozat elején láthattuk, a 7. herceg utolérte őket. Így Buqi anyja belehalt a szülésbe. A bátyja pedig elvitte a babát. Ha még emlékszel az anya rettegett attól, hogy a babája a herceg kezébe kerülhet. Nem ok nélkül. A kincshez ugyanis fel kell áldozni a kiválasztottat.

Mo asszonyság nem csupán a régi féltékenysége miatt gyűlöli Buqit. Minden bajukért a lány anyját okolja. Ami azt illeti tényleg az összes problémájukat az okozta, hogy a lány a házukba került. Mikor a 7. herceg tudomására jutott, hogy Mo uraság összejött a lánnyal, akit feleségül akart venni, jól csődbe juttatta a családot. Ha nem lett volna olyan zseni a Mo lány-fiú, akkor koldusbotra jutottak volna. Bár férjuram is megkapta a magáét, jól megmérgezte őt is. Viszont ezért is a lányt hibáztatta.
bori4 2019 máj. 15. - 08:30:28
(616/4727)
Ja igen, még eszembe jutott Buqi anyjáról, hogy valami csoda hatása lehetett a férfiakra, mert a bérgyilkos családfő pasiról is mondták, hogy azért keresi a lányt, mert az anyjára emlékezteti... szóval, kicsit sok a jóból.... :)
bori4 2019 máj. 15. - 08:28:24 Előzmény bori4
(615/4727)
Eljutottam a 9. végére, de nem "fényképeztem" az utóbbi részekből, mert kikészült a csuklóm, pihentetni kell...
bori4 2019 máj. 15. - 08:26:21 Előzmény bori4
(614/4727)
A térkép másik fele nem a fiánál van? Jaj nagyon zavaros nekem....
A 7. herceget folyamatosan királyi felségnek fordítják, Csen-t koronahercegnek.... Hogy van ez? Közben császárról is szó van, akit még nem láttam....
bori4 2019 máj. 15. - 08:24:20 Előzmény bori4
(613/4727)
Na itt sem lettem okosabb.... mit csináltak és miért Buqi vérével ?
Ez valami szekta is vagy jóslat????
bori4 2019 máj. 15. - 08:20:09
(612/4727)
Na még mindig nem világos számomra, Buqi anyja ki a csoda volt és honnan-hova tartott...
Ki elől szökött, miért pont Mo-ékhoz, ott megerőszakolta a családfő, de közben a 7. herceg látogatáskor beleszeretett.... na ez már meghaladja a felfogó képességemet :) És akkor Mo úrtól lett terhes? Ha igen, akkor a bankár fiú/lány féltestvére...
Aztán itt van az anya eszeveszett gyűlölködése, ami igencsak végletes, ennyi év után egy lánygyereket gyűlölni - még meg is mérgezné....
bori4 2019 máj. 15. - 08:14:57 Előzmény Riamara
(611/4727)
viszont kettesben is fiamnak szólítja...
Riamara 2019 máj. 14. - 21:53:08 Előzmény bori4
(610/4727)
Visszatérve Mo mesterre, van az a jelenet a 6. részben, amikor megsebesül, és az anyja senkit nem enged be hozzá, hanem saját kezűleg ápolja. Azért ez elég sokatmondó szerintem.
Riamara 2019 máj. 12. - 21:56:50
(609/4727)
Igen. Ariel már elég rég a pályán van. Én a Lan Ling hercegben láttam először. Ott is szerettem.
Jut eszembe, az se rossz sorozat. Sokadik herceg egyik útja során találkozik egy sámánlánnyal, aki követi őt a való világba, amiből egy csomó kalamajka támad, mert nem hazudtolja meg származását, és ahol tud segít alapon folyton bajba keveredik, amiből persze a hercegnek kell őt kirángatnia. Így aztán az egyszerűség kedvéért feleségül veszi. :)
Ott láttam először, hogy micsoda felhozatal van a kínai színészekből.
https://www.youtube.com/watch?v=JZSgAtCImQQ
Riamara 2019 máj. 12. - 21:26:56 Előzmény bori4
(608/4727)
Amíg a másikban a vicces jeleneteket sűrítették össze, addig ebben a drámai pillanatok kerültek.

Hát ami a riválisokat illeti, voltaképpen csak egy veszélyes lesz. Na az viszont nagyon. Yun inkább csak amolyan igazi jóbarát.