Téma: Kenny Lin

Riamara 2019 máj. 11. - 17:04:05 Előzmény bori4
(587/4727)
Igen, valahogy így. :) Bár a lány nem hercegnő. Egy nagyon gazdag kereskedőcsalád unokája. Ehhez a kereskedőcsaládhoz küldte most őt el a nagybátyja.
Riamara 2019 máj. 11. - 17:02:18 Előzmény bori4
(586/4727)
Nos az a fazon a fekete ruhában elég érdekes szerzet. Eredetileg az ő menyasszonya volt a kolduslány édesanyja. Valami fontos vérvonal okán. De a lány nem akart hozzámenni, így a családja elküldte őt a fővárosba, hogy elmenekülhessen az esküvő elől. A fővárosban pedig eléggé bajba került. De erről úgy is lesz majd szó. Az exvőlegény tudomást szerzett róla, hogy a vérvonal nem szakadt meg, hisz a lánynak gyermeke született. Ezért most őt akarja megszerezni.
A nőci meg a jobbkeze. Szerintem a szeretője is, bár ez még nem tiszta. Van két leányzó is a furi családban. Ikrek. Az egyiket már mutatták az első részben. Nagyon szép, nagyon ügyes, de kíméletlen harcos. A másik se kispályás, bár az ő fegyvere nem a kard, hanem a méreg. Ők a család orgyilkosai.
bori4 2019 máj. 11. - 16:58:57 Előzmény bori4
(585/4727)
Ez volt a 2. záróképe, nagybácsi elküldi a fővárosba, majd hősi halált hal...
Tulajdonképpen akkor van egy hercegnőnk, aki nem tudja, hogy hercegnő, és van egy hercegünk, aki viszont ki akarja nyírni ezt a hercegnőt.... Közben jól összejönnek.
bori4 2019 máj. 11. - 16:55:01 Előzmény bori4
(584/4727)
ők simán bérgyilkosok, de ki is a megbízó? nem a lány apja ugye?
Riamara 2019 máj. 11. - 16:54:13 Előzmény bori4
(583/4727)
Ö, hát izé... mondhatni. :)
A pasi, aki az elején üldözte a terhes nőt, a herceg édesapja. Aki pedig megmentette a kisbabát, az a nő testvére. Szóval ténylegesen a nagybátyja.
bori4 2019 máj. 11. - 16:53:42 Előzmény bori4
(582/4727)
vándorló kolduskánt elég jól forgatta a fegyvert a nagybácsi - ráadásul betegen.... :))))))
bori4 2019 máj. 11. - 16:52:37 Előzmény bori4
(581/4727)
Hát igen, bonyolódik a helyzet, egyre több szereplő - mindenki a kolduslányt keresi...
Ők kik?? :)
bori4 2019 máj. 11. - 16:51:07
(580/4727)
Itt már a 2. rész évekkel később - ez ugyan az a férfi? Nem tudom még a neveket, ő Bin-Bin apja?
Riamara 2019 máj. 11. - 16:50:27 Előzmény bori4
(579/4727)
Ugye, hogy ugye! :) És annyira aranyosak együtt. Mindkettő nagyon jó karakter. A herceg is, és a kolduslány is. Az pedig különösen tetszett benne, hogy a mellékszereplők is jók, többdimenziósak, és mindnek külön története van.
bori4 2019 máj. 11. - 16:49:59 Előzmény bori4
(578/4727)
Mara, ez a kép az első részből van, aki keresi a terhes nőt...
bori4 2019 máj. 11. - 16:47:49 Előzmény bori4
(577/4727)
Úgy tűnik a féltestvérébe botlott ??
bori4 2019 máj. 11. - 16:46:34 Előzmény bori4
(576/4727)
Ilyen elegáns rongy hátán rongy ruhát rég láttam..Ezt nagyon kitalálták neki :)
bori4 2019 máj. 11. - 16:44:23
(575/4727)
I will never let you go
Belenéztem, aztán úgy döntöttem most már folytatom, bár még nem teljes a felirata, denagyon tetszik!
Bin-Bin, vagy Vin Zhang (melyik az igazi neve?) mellett a színésznő is nagyon tetszik....
Klasszikus kaland történet, a főhősnek két karaktere van - a hétköznapi herceg, aki amolyan Zorró is .
bori4 2019 máj. 08. - 08:33:18 Előzmény Riamara
(574/4727)
Az első részt kb. egyharmadáig - folyamatos felirat időzítéssel - meg is néztem, itt aztán akkora csúszás lett, hogy ennek újbóli megtalálására már nem volt idegzetem.... De elég is volt a filmből is. Aztán miután lejött a második rész is, jó nagy fájlban, azt is elkezdtem. Ehhez pontosan stimmel Borbála felirata. De a hang elképesztően zavaró - vagy megsüketül az ember, vagy nem hall semmit - a két pasiban kicsit még gyönyörködtem, aztán passz.... ennyi elég volt.
Engem nem köt le az állandó lövöldözés, ahol a fél város összedől, de persze a főhős(ök) megmenekül, hogy aztán a következő lövöldözésben is célpont legyen. A bűnügy sem igazán érdekelt, hát ez van.
Kenny modern fazonja sem annyira jön be nekem, mint a Jégcsap szerepében, nem tudom miért. Már írtam, hogy a színész beszédhangja alig jön át, nagyon semmilyen.... Itt is a másik színész messze érthetőbb volt...
Riamara 2019 máj. 07. - 21:02:39 Előzmény Horváth Borbála
(573/4727)
Black and White. A sorozat és a film is jónak ígérkezik. Szeretem az ilyen fajta akciófilmeket. Egyszerre humoros és izgalmas. Mindig is gyengéim voltak azok a történetek, amiben két össze nem illő nyomozó közös munkára kényszerülvén kénytelen összeszokni.

A magam részéről azért szeretem jobban a történelmi kalandfilmeket a fantasyknál, mert többet lehet belőle tanulni. Nemcsak az ország történelméről, hanem a kultúrájáról is. Sokkal autentikusabbak. Alig győzöm legeltetni a szemem a díszleteken és jelmezeken. A korabeli használati tárgyakon, szokásokon. Ahogy a koreai sorozatoknál, úgy itt is lassan feltérképezi az ember a múltjukat. Ebből látni igazán, mennyi mindent nem tudtunk róluk.
Horváth Borbála 2019 máj. 07. - 12:49:36
(572/4727)
Riamara:

Nem vagyok kishitű. :)
Csak jobb angol felirattal nézni sorozatokat, mint magyarral. Sajnos nagyon sok felirat elég rossz. - nem vagyok hajlandó magyartalan, katyvasz feliratot olvasni, nagyon finnyás vagyok ez ügyben -
Teljesen másképp látom a dolgokat, persze nem ismerhetsz, így nem tudod.
Azaz igazából abszolút nem számítok sorozatrajongónak az átlagos értelemben.
Nincs már nagyon időm nézni is őket, meg régen sem voltam igazából nagy néző... oké... összességében sok kínai sorozatot láttam, de csak azért, mert szinte csak azokat néztem. Évek óta majdhogynem csak úgy látok sorozatot, amikor fordítok. XD Azokat nézem, amit fordítok. Mellette csak úgy simán nézni nagyon ritkán van időm mást. Pl itt van már május, és idén eddig 2 sorozatot néztem meg, amiből aztán el is kezdtem fordítani az egyiket - a Time Teaches Me to Love-ot - a másik meg egy rövid websorozat volt.
Szóval ezért mondom, hogy igazából nem vagyok egy nagy sorozatrajongó. :) Mert aki rajongó, az kb minden nap néz legalább egy részt. - vagy maratonban nyomatja őket -
Inkább azt mondanám, hogy kelet rajongó vagyok, azon belül is a kínai dolgok érdekelnek. De olyan dolgok, mint: építészet, kultúra, gasztronómia, szokások, ünnepek, régi kori tárgyak, régi ruhák, stb... Szóval minden érdekel, ami infó, és a filmek, sorozatok csak egy mellékes valami.
A keleti gondolkodás, hagyományok, legendák, harcművészet, shaolin témák foglalkoztatnak, és ha neten van időm nézelődni, inkább ilyen témákat olvasok, és keresek külföldi oldalakat.
Amikor csak tehetem, és van jó program, akkor a barátaimmal keleti programokra megyünk az országban. - kiállítás, múzeum, előadások, harcművész show, keleti napok, kínai újév vagy épp hangverseny, Lótusz napok, stb -
Vannak keleti ismerőseim is, de pl a Magyar Chan Wu Szövetségből személyesen ismerem a tanácsadót, és már találkozhattam a nagymesterrel, Shi Xing Hong-al is, aki egy hazánkban élő 32. generációs shaolin harcos szerzetes.
Szóval nekem úgymond a mindennapokhoz tartozik a kelet szeretet, és próbálok valamit átvenni a a nagyszerű gondolkodásukból, mert nagyon hasznos.
No, ezeket csak azért írtam le, hogy lásd, számomra a sorozatok, filmek úgymond tényleg csak egy mellékes hozadéka a keleti dolgoknak.
Mivel sok más egyéb lehetőségem van valóban kapcsolatban kerülni keleti témákkal, dolgokkal.
Talán azért is van, hogy nagyon kritikus vagyok a magyar feliratokkal kapcsolatban. Nekem valóban csak szórakozás filmet, sorozatot nézni, mert a valódi keleti értékeket tapasztalom testközelből. - voltam Japánban és Kínában is, nem körutazáson természetesen -
Meg látom, hogy mennyi faszságot fordítanak a keleti sorozatban olyanok, akik csak fordítják, és nincs mögöttes tudásuk, mert csak filmekből, sorozatokból látják keletet, és nem is érdekli őket a téma, csak a "mesék" története. - persze vannak nagyon kevesen olyan fordítók is, akik valamicskét azért tudnak pluszban, mert esetleg utána néznek valamennyire -
Ezzel most nem azt akarom írni, hogy a nézők tudatlanok. Ők csak kikapcsolódásnak nézik, és nagyon sok idős van köztük, tehát tőlük nem várnám el, hogy mindennek utána nézzenek. Inkább azt akarom ezzel mondani, hogy én azt kicsit feleslegesnek találom, hogy olyan magyar feliratok készüljenek, amik magyartalanok, és semmi mögöttes tudásról nem árulkodnak, mert akkor ott a google fordító, és minden néző meg tudja azzal is nézni akár.

Rossz angol felirattal inkább nem néztem sorozatot, hanem full kínaiul néztem meg. XD Sőt, manapság is van, hogy mindenféle felirat nélkül nézem. XD Szóval tudom, hogy miről beszélsz. :)
De úgy pont az vész el, ami egy jó felirat esetében megvan: érted azt, hogy a karakterek hogy fejezik ki magukat, és milyen viccek, beszólások, frappáns mondások vannak a beszédjükben. :)

És, hogy tetszik/tetszett a Black and White sorozat?
Vic Zhou-t én is bírtam ebben a sorozatban. Érdekes, mert néztem tőle mást is, de másban egyszer sem tudta elnyerni a tetszésem, csak ebben az egy sorozatban tetszett.
Belenéztem a Flame's Daughter-be is, első pár rész után úgy ahogy van kuka volt. Nekem unalmas, és nem jött be.

...............................................................

A Swordmaster szerintem egy nagyon jó kis mozi. :)
Egyébként teljesen jó véget kanyarintottak neki. Nem minden wuxia történetnek van szomorú, tragikus vége. - de a legtöbbnek persze igen -

Látom meggyűlt a bajotok a Black and White mozival. Hát igen... már nem friss mozi, ilyenkor már nehezebb visszakeresni, hogy melyik verzióhoz lett a felirat. - egyébként ezzel a két mozival én is szívtam anno, mert van belőlük több vágott verzió... Főleg az első mozinál! Mert ott van egy olyan verzió a filmből, amiben vannak plusz jelenetek, amolyan rendezői verzió, és az angol felirat anno ahhoz volt elkészítve, és én is azt fordítottam le. De van egy kb 25 perccel rövidebb verziója is, és egy idő után a hosszabbikat alig lehetett neten fellelni. -
Tajvani mozihoz képest szerintem nagyon színvonalas lett, nekem nagyon tetszett anno, és azóta is várom a 3. mozit. - mivel eredetileg 3 mozit terveztek forgatni -

Riamara 2019 máj. 06. - 22:48:45
(571/4727)
Hú, megdolgoztam a Black and White-tal, de úgy tűnik megérte. :)
Naná, hogy nem passzolt a felirat. Aztán letöltöttem a Youtubról. Ahhoz se illett. Végül is egy cseh feliratos oldalon megtaláltam a megfelelő magyar verziót.
Nagyon pörgős, nagyon látványos, és nagyon izgalmas. A főszereplők pedig annyira jó párost alkotnak. :)
bori4 2019 máj. 06. - 21:48:46 Előzmény Riamara
(570/4727)
Döbbenetes ez a végletesség - egyik pillanatban mintha óvodában lennénk, csipognak, csacsognak, nyafognak; következő percben hosszú tűket döfködnek büntetésül a lányukba... nekik ez normális. Így éltek, ilyen szadisták voltak? ?
Riamara 2019 máj. 06. - 21:07:38 Előzmény bori4
(569/4727)
A lazaság keveredik a gyilkos intrikával. A kettősség végig megmarad. :)
bori4 2019 máj. 06. - 20:49:06 Előzmény Riamara
(568/4727)
Ott van az Avistazon mind a kettő Black and White, én letölteném, ha elindulna, de meg sem mozdul. Úgy látszik már nem őrzi senki, akitől lejöhetne...
Találtam egy sorozatot, lehet hogy ajánlottad már, de a dömpingben nem emlékszem..
The eternal love - online elkezdtem, fog itt valami komoly dolog történni, vagy marad ilyen laza kicsit bugyuta? :)))