Téma: Kenny Lin

bori4 2019 aug. 03. - 18:31:21 Előzmény Riamara
(1007/4727)
Nahát bizony ez elég furcsa helyzet volt - többet gondoltam eddig Wu Youról, minthogy erre a kelekótya lepcses szájú öccsére bármiben is hallgasson... De Rong Le is elég hamar megsértődött.... nem lehetett az olyan mindent elsöprő éjszaka ezek szerint :)
Riamara 2019 aug. 03. - 14:46:49
(1006/4727)
És itt jött az, amin olyan sokat gondolkodtam. Mi végre csinálta Fu Chou ezt a bonyolult szöktetési cirkuszt? Simán eltüntethette volna a lányt, de neeem... neki bele kellett döngölnie Wu Yout a földbe.
És akkor támadt egy elméletem. Ilyen gyűlöletnek csakis egy oka lehet. Ha Fu Chou is a császár fia. Csak őfelsége nem tud róla, vagy nem vett róla tudomást. Ez mindent megmagyarázna. Miért is haragszik a császári családra, miért szűrte össze a levet Qi császárnéval. (mert abban biztos vagyok, hogy ezt az egészet együtt főzték ki) És persze a Li herceg iránti határtalan féltékenységre is.
Volt egy érdekes arckifejezése a tábornoknak, mikor őfelsége kedélyesen azt mondta, hogy a fiatalkori önmagára emlékezteti.
Riamara 2019 aug. 03. - 14:32:06
(1005/4727)
Persze nem marad el a megtorlás. Fu Chou nagyon ért hozzá, hogyan kell megforgatni a kést a másikban.
Riamara 2019 aug. 03. - 14:27:27
(1004/4727)
Princess Silver 13
Így jár az, aki Chen hercegtől fogad el párkapcsolati tanácsot. Akinek odáig terjed ki a tudománya, hogyan kell ágyba vinni a hölgyeket. Megtartani meg ugye nem kell, hiszen mindig van másik. Így aztán egyikükben sem merült fel, hogy mi az ami szigorúan elkerülendő, az első együtt töltött éjszaka után.
bori4 2019 aug. 01. - 12:15:30 Előzmény Riamara
(1003/4727)
Remélem a képet nem cukkolásnak szántad? :-DDDD
Vagy ha ez a hasonmás, megölöm.... :)))))))))))
Riamara 2019 júl. 31. - 13:21:21
(1002/4727)
Princess Silver 13. rész
A meglepetések folytatódnak.
Rong Le úgy dönt, hogy most már azért sem adja oda a könyvet a bátyjának, és véglegesen befejezi kémes karrierjét.
Elhatározza, hogy inkább a szívére hallgat.
Na de hogy mi lesz aztán... azt nem árulom el. Kár lenne előre lelőni.
Riamara 2019 júl. 30. - 18:19:30 Előzmény bori4
(1001/4727)
Ó, igen, valamikor régen. Mostanában sokszor eszembe jutott, hogy újra kéne olvasni. Én csak a kínai Mansfieldi kastélynak hívtam magamban. :) Kicsit hasonlított ugyanis Jane Austen könyvére.
Mostanság meg azért jutott eszembe, mert ott ugye a nevek nagy része magyarítva volt. És mindig kíváncsivá tesz, hogy vajon a filmben szereplő nevek mit is jelentenek. Igaz, néha elmagyarázzák, mint Xinger nevét is. De van annak valami zamata, ha az ember tudja, hogy mit jelent a név. Mint a Kék Drágakő, vagy ilyesmi.
bori4 2019 júl. 30. - 17:22:38 Előzmény Riamara
(1000/4727)
Na ennyi mindent én nem gondoltam végig bevallom.... nagyon odaadóan át-, meg beleéled magad... :)))
Könyvben is kínait olvasok jelenleg és két sorozatot is nézek - ezt meg a Novoland Eagle flag-ot is...
Nagyon nehéz de irtó érdekes a könyv, a Vörös szoba álma a címe.... jól kiegészíti a sorozatok világát, de kell hozzá türelem. Esetleg Te olvastad?
Riamara 2019 júl. 30. - 16:06:37 Előzmény bori4
(999/4727)
Azért leesett ám, hogy mit is kérdeztél. Szóval hogyan derül ki a 12. rész alapján, hogy a hasonmás nem hercegnő?
Úgy hogy mikor megvolt a nagy előadás a trónteremben és mindenki hazasietett, akkor a hasonmás sehol se volt. Ha ő az igazi hercegnő lett volna, akkor ott van azon a megbeszélésen, amikor Rong Qi és Fu Chon jól megdicsérték magukat. És egyáltalán, akkor neki is az udvarházban kellett volna elszállásolva lennie. De nem volt ott. Sőt addigra leesett az is, hogy nem a császárral jött. Vagyis egész végig a fővárosban volt. Na de ha így volt, akkor miért is volt szükség Rong Le-ra?
Én úgy vélem, hogy itt a mélyben még van pár indok, amiről nem tudunk. :)
Riamara 2019 júl. 29. - 19:34:20 Előzmény bori4
(998/4727)
Ja igen a könyv. Ezek után tuti nem fogja odaadni a bátyónak. :) Rong Le most eléggé felhúzta magát a tesón, és lesz ez még így se.
Mikor először néztem ezeket a részeket, iszonyúan kiakadtam a pasin. Még testvérként is elég csúnyán elbánt a húgával. De ő nem testvér. Sokkal inkább tűnt kezdettől fogva a lány pasijának. Márpedig a barátnőmet nem nyújtom át tálcán egy másik férfinak. Még ha épp elkap a féltékenység, akkor se. Ez annyira stricis dolog volt.
Riamara 2019 júl. 29. - 18:46:23 Előzmény bori4
(997/4727)
Ó, teljesen biztos, hogy a hasonmás nem hercegnő. Nagyon nem. :) Ő Fu Chou embere. Foglalkozására nézve orgyilkos.
És hogy miért nem a hasonmást veszi el. Mert pont ez volt a terv lényege. A Lin Birodalom két főhercegét ellehetetleníteni. Mondjuk a koronaherceget nem nehéz. Wu You viszont kemény dió, mert igen eszes. De neki is megvan a gyenge pontja. Tudták, hogy mereven el fog zárkózni a házasságtól, és hogy időnként milyen indulatos. Az önhittségéről meg ne is beszéljünk. Vagyis minden taktikát bevetettek, hogy összeveszítsék az apjával.
Riamara 2019 júl. 29. - 18:36:10
(996/4727)
Az igazi meglepetést viszont egyértelműen a Qi "testvérek" és Fu Chou jelenete hozta. Szóval ez volt az a bizonyos terv.
Nekem azonnal összeállt a kép. (lehet hogy azért, mert én előtte láttam a Fuyao legendáját, ahol a főhős elmagyarázta, hogyan lehet egy királyságot egy kis machinációval teljesen taccsra tenni) Mondjuk Fu tábornok is elmagyarázta a vadászaton, (bármilyen hatalmas is az ellenfél, ha megtalálod a gyenge pontját, akkor legyőzhető) de akkor még azt hittem, hogy csak Li hercegről beszél.

Viszont ami furdalja az oldalamat. Kinek a terve volt ez? Minél többet gondolkodok rajta, annál kevésbé hiszem, hogy Qi császárának ötlete lett volna. Nekem egyre inkább úgy tűnik, hogy csak kényszerűségből egyezett bele. Én az anyacsászárnéra tippelek. Szinte biztos, hogy a könyv felkutatása Rong Qi menekülő terve volt. Lehet Fu Chou nem is tud a könyvről.
bori4 2019 júl. 29. - 18:22:31
(995/4727)
Igen, ha jól látja - valamivel meg fogják zsarolni, ami WuYouval kapcsolatos, amiért mégiscsak belemegy a színjátékba és hozzámegy a tábornokhoz....
Gyanítom még sok-sok részen át nézhetjük, ahogy vágyakoznak egymás után és nem győzik a másikat kihúzni a bajból, vagy az életét megmenteni.... Na ez a klisé ugye, eddig minden kínaink erről
bori4 2019 júl. 29. - 18:16:34
(994/4727)
Miért nem adja hozzá a hasonmás álhercegnőt? Áh.... de bonyolult :)))
bori4 2019 júl. 29. - 18:14:22 Előzmény Riamara
(993/4727)
Szörnyű összeesküvés áldozata Rong Le és tényleg ki ez az újabb Rong Le?? Miért is vagy biztos, hogy nem ő az igazi hercegnő?
Fu tábornok ezek szerint Qi császár összes tervéve tisztában van és összejátszanak... újabb rejtély, ha ő a titkos orvgyilkos szervezet vezetője és Rong Le (de jó lenne már tudni az igazi nevét) is tagja, akkor mit akar Fu tábornok valójában???
bori4 2019 júl. 29. - 18:08:54 Előzmény Riamara
(992/4727)
Lehet, hogy az anyacsászárnő által sakkban tartott Qi császár azért is Rong Le-t küldte Linbe, mert az asszony tisztában van a lány eredeti származásával, vagyis hogy a könyv szerzőjének a lánya.... Én odáig nem gondoltam bele, hogy Wu You lett volna mellette gyerekként - persze itt minden lehet. :)
Egyfolytában azt nem értem, hogy ezek után miért ragaszkodik még mindig a lány Qi-hez és az ál-bátyjához ? Mindig visszagondolok az eredetileg mutatott állapothoz : az emlékeit vesztett lány abban biztos, hogy nem hercegnő! Igaz, azóta sem utaltak arra, hogy elgondolkodott volna, honnan is van az ő kimagasló harcművészete, ki képezhette is és mikor és egyáltalán....
Most nála van a könyv, ugye? még nem adta át a "bátyjának" ...
Riamara 2019 júl. 29. - 17:49:41
(991/4727)
Az egyik hatalmas fordulat volt Rong Le hasonmásának megjelenése. Na és persze a párválasztó jól megszervezett színi előadása.
De ki lehet az a lány? Hisz nem csak hasonlít Rong Le-ra, hanem teljesen képben is volt. Megvallom először abban voltam, hogy biztos ő az igazi hercegnő. Persze aztán a rész végén kiderült, hogy mekkorát tévedtem.
Riamara 2019 júl. 29. - 17:41:10
(990/4727)
Princess Silver 12.
Ebben a részben egy csomó kérdésünkre választ kaptunk. Ugyanakkor minden válasszal egy sereg új titok is érkezett.
Rong Le az emlékképeknek hála, megtalálta a könyvet. Amiből persze menten kiderült, hogy a kastély az ő gyerekkori otthona volt. Amiből persze adódik az újabb kérdés. Hogy a csodába lett a kivégzett főminiszter, halottnak hitt lányából Qi hercegnője?
És ki az a másik gyerek mellette? Egy testvér? Vagy a gyerek Wu You. Mert hogy nekik ismerniük kellett egymást.
Riamara 2019 júl. 28. - 15:51:50
(989/4727)
Princess Silver 12.
A sorozat eddigi legerősebb része. Emlékezetes pillanatokkal, és hatalmas fordulatokkal. (mondjuk most zsinórban ilyen részek jönnek :D )
Ez egyike az aranyos jeleneteknek. A búcsúajándéknak szánt randevú.
Riamara 2019 júl. 25. - 13:05:49
(988/4727)
Princess Silver 11. rész
Qi császára tiszteletére vadászatot tartanak. A vadászok azonban a vadak helyett inkább egymás torkának ugranak.
Wu You egyébként is egy egészen különleges prédát cserkész be... eredményesen.
Lassan körvonalazódik, hogy Rong Le reménye a hazamenetelről, csupán önáltatás. A házasságnak így, vagy úgy de meg kell lennie.
Wu You fordít egyet a statégián, és úgy dönt, hatékonyabb, ha a lány keresi meg a könyvet.