Téma: Kenny Lin

bori4 2019 aug. 11. - 18:36:31 Előzmény Riamara
(1067/4727)
izé.... szóval a házasság már megköttetett, szóval ez nekem nem ok .... :))))
Riamara 2019 aug. 11. - 18:28:32 Előzmény bori4
(1066/4727)
Általában pont az ilyen fazonok, akiknek egyébként van mit a tejbe aprítaniuk, van rangjuk, befolyásuk, ők azok, akik telhetetlenek. Micsoda hatalmat jelentene neki a császár apósának lenni.
De úgy látszik nem eléggé ismeri Wu Yout. :)
Riamara 2019 aug. 11. - 18:25:40 Előzmény bori4
(1065/4727)
A 3 nap? Wu You úgy gondolta, ezzel elveszi Fu kedvét a házasságtól, és visszalép. :) De ahogy kiderült, a tábornok sem esett a fejére. Pontosan tudta, hogy semmi sem történt odabent.
bori4 2019 aug. 11. - 16:39:49 Előzmény bori4
(1064/4727)
Volt korábban erre bármi utalás? - mármint, hogy szereti a tábornokot?
bori4 2019 aug. 11. - 16:38:34
(1063/4727)
Nincs hiány itt apákból, akik a család útjának egyengetéséhez a lányukat használják.... Nem is értem, megbecsült hivatalnoka a császárnak mos is az öreg, úgy tűnik nem akármilyen vagonnal, vissza is akar vonulni már, most miért áldozza be a lányát?
bori4 2019 aug. 11. - 16:34:16 Előzmény bori4
(1062/4727)
....de ebből sem kér. Szerencsés nő - mindketten tovább "bomlanak" érte, már csak az a kérdés ki-miért ? :)
bori4 2019 aug. 11. - 16:31:59
(1061/4727)
Bejött a forgatókönyvünk, akárhogy bizonygatja Wu You, hogy őszintén szereti a lányt, mindenre hajlandó érte - Rong Le nem vállalja fel ezt a kapcsolatot, mennie kell a maga útján...
De mire volt jó az a három nap a kriptában?
Riamara 2019 aug. 10. - 16:37:09
(1060/4727)
Princess Silver 16. rész
Ekkora botrány nem maradhat következmények nélkül. Hőseink megkapják büntetésüket. Ki így, ki úgy.
Őfelsége egyértelműen Rong Le-t hibáztatja. Szíve szerint jól bezárná valahová, és eldobná a kulcsot. De mivel mindkét férfi szót emel érte, így ettől eltekint.
A szereplők életében új fejezet kezdődik. De ennek a résznek a legnagyobb meglepetését mégis Sun kisasszony szolgáltatja.
Riamara 2019 aug. 09. - 13:14:20 Előzmény bori4
(1059/4727)
Én is furának találtam, hogy egyik császár sincs jelen az esküvőn. Érdekes lett volna hallani, hogy vajon milyen indokkal mondta le a Qi császár. De mivel ő nem ment, a másik császár is csak a trónörököst küldte. Aki meg amekkora hülye, az ágyasával érkezett. (Na az ő arca az esküvő alatt egy külön tanulmány volt)
Ami az utazgatást illeti. Mikor elkapták a lányokat, akkor a császár nem a hivatalos hintóval volt. És nem is volt ott a kísérete. Ha jól láttam a "Bosszú hite" emberei kísérték. Szóval nagy valószínűséggel a hivatalos menet szépen kivonult a városból, míg a császár stikában átszállt a másik kocsiba, aztán bevárta a lányokat.
bori4 2019 aug. 09. - 12:09:58 Előzmény Riamara
(1058/4727)
Azt nagyon furcsának és hihetetlennek találom, hogy Rong Qi úgy jön-megy Linben, ahogy neki tetszik.... látszólag hazautazott, aztán látjuk, hogy nem is.... Semmi kíséretet nem ad mellé Lin császára, vagy titokban nem követik, legalább a határig, amíg elhagyja az országot???? - ez nem annyira életszerű. Az esküvőn sem jelent meg, mert ugye elvileg már elhagyta az országot.
Riamara 2019 aug. 09. - 11:29:29
(1057/4727)
Mindazonáltal én kedvelem Lin császárát. Kicsit kedvenc császárunkra emlékeztet, idősebb kiadásban. Ő is mindent beáldozott a birodalom felépítése érdekében. Neki is megvannak a maga démonjai. Neki is volt asszonya, akit nagyon szeretett, de mégis az ő keze által halt meg. És nagyon hasonló az is, ahogy átlátják és kezelik a problémákat.
Például ezt a házasság dolgot. Szüksége van a szövetségre, de nem bízik a Qi császárban, ezért szüksége van a túszra. Viszont az meglepett, hogy engedte Fu Chounak a házasságot. Politikai szempontból ez egy kockázatos döntés volt. De hát egyik fia sem volt hajlandó. Ő pedig nyomás alatt volt.
Viszont, amint kitört a botrány, egyből rájött, hogy elhibázta. Minden uralkodó tudja, hogy nem szabad túl nagy politikai teret engedni a tábornokoknak. Főleg, ha azok olyan törtetőek, mint Fu. Az álszent hazugságával meg még csak szította a császár dühét. Egyetlen uralkodó sem szereti, ha hülyének nézik. :)
Fu Chou egy pillanat alatt elvesztette azt a megbecsülést, ami miatt annyit gürizett.

Riamara 2019 aug. 09. - 10:54:58 Előzmény bori4
(1056/4727)
Így van, ahogy mondod. Teljesen egyetértek.
Vagyis még sokat kell küszködniük, amíg szétbogozzák a múltat, és elkezdhetik a jövőt. :)
bori4 2019 aug. 09. - 09:30:37
(1055/4727)
"Remekül lavírozik, egyre magasabbra és messzebbre." - ezen elgondolkodtam, valóban céltudatos... ez viszont eleve kijelöli a sorsát: nem elsőrendű szempont a szeretett férfi melletti "megállás", hiszen hajtja a identitástudat, az ismeretlen múlt és származás kiderítése.... Igen, ez az ő "keresztje"...

"Csakhogy a papírsárkány madzagját a bátyja fogja. És ha túlságosan eltávolodna, visszarántja. " - a császár madzagját viszont az anyja fogja, az ő szándékai, indítékai és múltja még totál ismeretlen. Úgy tűnik ez a második generáció (a gyerekek) a császárné és a Li császár által összehozott múlt és bűneik következményeinek áldozatai. És mintha nem vennének tudomást a fiatalok boldogságkeresésének, kötik őket a saját hatalmi és titkos bosszú szomjas vágyaikhoz .... Szóval ezt az igát kell valahogy talán lerázniuk, de igen nehéz, mivel töredékét se ismerik még a valóságnak talán.

Még egy mondat a 15. részhez - nagyon tetszettek az alakítások, kimagasló volt mindenki.

Riamara 2019 aug. 08. - 14:32:41
(1054/4727)
Igazából Fu Chout nem értem. Elég merészség volt feleségül venni egy olyan lányt, aki alapjáraton is mindenbe beleüti az orrát. Itt pedig ráadásul a saját életéről van szó. Vagyis addig nem fog nyugodni, amíg fel nem deríti, hogy miben sántikál a pasi.

Amúgy az esküvőn volt egy roppant érdekes mondata. "Őszintén azt gondolja, hogy a föld összes lányának szerelmét a saját tetszése szerint szerezheti meg és dobhatja el?" Mondta ezt annak a Wu Younak, aki messze földről arról volt hírhedt, hogy jó messzire elkerülte a nőket. Hisz pont ezért választotta őt a Qi császár. Man Yao volt az első lány, akivel összejött.
Mondja ezt az a Fu, akinek két imádója is van. Alig győzi elhessegetni Sun kisasszonyt meg a Hasonmást. Ráadásul Hasonmás szerelmét aljasul ki is használja. Úgyhogy kissé elgondolkodtatott, hogy akkor mire fel mondta? Nem szokott csak úgy a levegőbe beszélni.
Riamara 2019 aug. 08. - 14:08:57 Előzmény bori4
(1053/4727)
Azért lássuk be, eddig nem nagyon volt ideje Rong Le-nak magával foglalkoznia. Elküldték őt egy idegen országba, ahol a császáron kívül senki sem látta őt szívesen. El volt foglalva a könyv keresésével. Aztán jött Wu You. A trónörökös bandája is bekavart. Fu, a kellemetlen meglepetéssel. Végül a szökés.
Viszont a menet közben tapasztalt benyomások nem múltak el nyomtalanul. Egyre érlelődik benne az elhatározás, hogy a végére jár az emlékei titkának. Márpedig ha ő úgy dönt, hogy valaminek a végére jár, akkor azt meg is teszi. :)
Kezdetben úgy hitte, hogy az emlékei Qi-hez kötődnek, így mikor el kellett mennie, akkor ezt a témát is elengedte. De most, hogy új emlékképek sorjáznak, amik viszont ehhez az országhoz köthetőek, át kell gondolnia mindent, amit eddig magáról hitt.
Riamara 2019 aug. 08. - 12:07:44 Előzmény bori4
(1052/4727)
Fu kiakadt. Itt csak a száját húzta, de a következő részben szóvá is teszi.

Azt hiszem Sienkiewicz írta, talán az Özönvízben, hogy ez a dolog miként működik a szerelemmel, meg a bizalommal.
Ilyen esetben jobb egy kis távolság. Hogy megbizonyosodjanak, tényleg elég erős-e az az érzés. Mert ha nem, akkor majd kialszik. Ha viszont igen, akkor viszont egyre jobban fog égni.
Riamara 2019 aug. 08. - 11:45:09 Előzmény bori4
(1051/4727)
A helyzet az, hogy Rong Le továbbra is csapdában van. Nem fogja kockáztatni a maradék két lány életét. Szavát adta a bátyjának, hogy végig csinálja azt az évet. Egyetlen módon tudja magát megszabadítani. Ha sikerül rájönnie, ki is ő igazán. Honnan jött? Mit akar tőle az a két férfi?
Azt reméli, ha már mindent tud, akkor elszakíthatja azt a képzeletbeli zsinórt, és tiszta lappal újra kezdhet.

Annyira jó az a "Papírsárkány" elnevezés. És olyan nagyon illik Rong Le helyzetére. Mióta magához tért a kómából, mást se tesz, mint megpróbálja befogni a szelet. Remekül lavírozik, egyre magasabbra és messzebbre. Csakhogy a papírsárkány madzagját a bátyja fogja. És ha túlságosan eltávolodna, visszarántja.
bori4 2019 aug. 08. - 11:42:58 Előzmény bori4
(1050/4727)
(átmegyek most olvasó üzemmódba 'bocs ... :)
bori4 2019 aug. 08. - 11:41:48 Előzmény Riamara
(1049/4727)
Én amondó vagyok, hogy a szerelem mindent elsöpör... már ha elég mély. Ez átsegítheti őket ezen a bizalomhiányon.... Itt a hormonoknak kellene győzedelmeskedniük - még a kapcsolat elején vagyunk, ez mélyülni szokott, ha az érzés mély és valódi.... De kevés szenvedélyt láttam én azon az éjszakán - most nem tudom, hogy az illendőség miatt láttatták így, vagy azt akarják mutatni, hogy az csak úgy akkor megesett, nincs mögötte más....
bori4 2019 aug. 08. - 11:34:40 Előzmény Riamara
(1048/4727)
A fránya forgatókönyv-író persze nem azon van, hogy az eredeti személyisége emlékképén dolgozzon Rong Le ... terel ezerrel, köti a lányt Qi mellé.... Nekem van olyan érzésem, hogy Wu You mellé kellene állnia, de hát biztos nem fog... :(