Téma: Kenny Lin

Riamara 2019 okt. 17. - 15:05:05
(1527/4727)
Princess Silver 36. rész
Két meglepetéssel is szolgál. Bár tegye fel a kezét, aki a lelke mélyén nem sejtette, hogy a császár életben maradt. :))
A másik meglepetésért viszont kicsit figyelni kell. Ugyanis teljesen random jelenetnek tűnik az őrült nő megjelenése. Holott az minden, csak nem véletlenszerű. :))
Riamara 2019 okt. 17. - 14:58:00
(1526/4727)
Princess Silver 36. rész
Tele volt remek szópárbajokkal. Egyik kedvencem, ahogy Wu You vert helyzetből is lenyomja Fu Chout. A másik, ahogy Ya Li osztja ki a tábornokot.
Riamara 2019 okt. 17. - 14:53:59
(1525/4727)
Kész a Princess Silver 36. része.
Nem tudom Rong Le milyen szert kapott a bátyjától, de ilyen nekem is kell. Olyan lett tőle, mint egy duracell nyuszi. :)
Egyébként jól áll neki a fehér haj. (pedig tartottam tőle, hogy fura lesz vele)
Riamara 2019 okt. 14. - 19:06:58
(1524/4727)
Ó, a nyavalyába! Valamiért én meg voltam győződve, hogy Fu úrnő Wei hercegnő volt.
Most viszont az egyik szereplő határozottan azt mondja, hogy Chen hercegnője. És gyorsan ellenőriztem is. Tényleg. Az elején is ezt mondták. Chen császárának fiatalabbik lánya.
Ó te jószagú!!! :O Ez egyre kacifántosabb.
Vajon Zhen Bei tudja? Hogy a saját nagynénje meg akarta őt öletni?
Riamara 2019 okt. 14. - 18:39:25 Előzmény bori4
(1523/4727)
Szerintem a császár is csak részigazságokat tudott. Ha tudta volna, hogy ő Qi császárnéja, akkor sohasem köt velük házassági szerződést. Mondjuk ettől még talán ő ismerte a legjobban. (az eunuchot kivéve)
És igen, Fu úrnő úgy tér majd vissza, mint áldozat.

Még jó sok a tisztázatlan kérdés. Például hogy kezdődött a háború közte és Yun úrnő között? Mert azért Wu You is elfogult. Nem volt az anyja annyira félénk és kiszolgáltatott, ahogy ő arra emlékezett. Nagyon is odatette magát. Ő volt az egyik kezdeményezője a reformoknak is. És rendesen beleállt abba, amikor feltörekvő korrupt miniszter meg akarta fúrni Qin főminisztert.
És volt itt egy érdekes momentum is, amiről Wu Yu mesélt. Hogy Wu You-t kiskorában megmérgezték, de az anyja elment a császárnéhoz és valamit felajánlott a gyógyulásáért, amitől a császár eléggé berágott. Talán ez lehetett az ellenségeskedés kezdete.
bori4 2019 okt. 14. - 18:05:19 Előzmény Riamara
(1522/4727)
Ha jól értelmezem, nem is mindenki tud hőseink közül a méregkeverő császárné létezéséről - ezért aztán nem is tudnak összefogni ellene gondolom.Ahogy írod is, mindenki csak részigazságokat, a vele kapcsolatos eseményeket ismeri - amíg az egész nem áll össze bennük, ez szinte lehetetlen. Aki ismerte és még tudná ki is ő, a császár, halott .... Az a félelmetes a helyzetben, hogy a "halottaiból" tér vissza, amire nyilván senki nem gondol első blikkre...
Még egy sor kérdés tisztázatlan: hogy került, kinek a jóvoltából Qi-be, ott ki volt a férje? - azzal mi lett? őt is megölte?
Riamara 2019 okt. 14. - 14:48:16
(1521/4727)
Szerintem nem véletlen, hogy a sorozat egyik jelképe a go játék. Stratégiák és ellen stratégiák.
Rong Qi-t lehet nagyon utálni (én is folyton savaztam őt a tehetetlensége miatt) viszont rá kellett jönnöm, hogy tényleg nem tud labdába rúgni a császárné ellen. Teljesen csiki-csuki helyzetben van. Próbált ő összefogni Fu Chouval, aztán mi lett belőle... Az a probléma, hogy mindannyiuk csak egy szeletét látja az igazságnak. Rong Qi például nyilván nem tud arról, hogy a kedves mama, Fu Chou anyja is, és Lin valamikori császárnéja egyben. Mert ha tudná, akkor képes lett volna kijátszani őket egymással. Hisz ő sem megy a szomszédba egy kis intrikáért.
Csak hát Fu császárné nemcsak a méregkeverés, hanem a cselszövés nagymestere is. Az eunuch pedig méltó párja benne.
Valami zseniálisan aljas lesz a visszatérése.
Nehéz lesz legyőzni. Az egyetlen módja az lenne, ha mindannyian összefognának, mint a Flame'sben. A sérelmeket és a féltékenységet félre téve. De hát erre, a jelen pillanatban, nagyon nincs esély. Pont ezért ugrasztotta össze az eunuch a tábornokot mindenkivel, hogy elszigetelje.
Így a másik lehetőségnek azt látom, hogy Fu Chou egyszer rájön az igazságra, és elborul az agya. Mert akárhonnan nézem, a legnagyobbat ő szívta a drága mama miatt.
bori4 2019 okt. 13. - 20:46:26 Előzmény Riamara
(1520/4727)
Az biztos..... mindkét pasi nagyon jól játszik :))
bori4 2019 okt. 13. - 20:45:07 Előzmény Riamara
(1519/4727)
Ha jól értem, akkor Te nézed, ahogy készül a felirat?
Riamara 2019 okt. 13. - 20:42:40 Előzmény bori4
(1518/4727)
Ami a Secretet illeti, az utolsó egy-két rész nekem is kimaradt.
Az az igazság, hogy jó nagyot fordult a történet. Úgy 180 fokot. Anno mondtam is, hogy totál elvesztettem a fonalat. És nehezen találtam rá az új csapásra.
Riamara 2019 okt. 13. - 20:38:47 Előzmény bori4
(1517/4727)
Wu You tudott a testvérről. Arról is hogy meghalt. Viszont arra még senki nem utalt, hogy vajon miért zárták be egyedül a Hideg Palotába, és miért nem volt az anyjával.
Igen, a kedves mama már Linben van. És ahogy azt már egy ideje sejtettem, Fu Chou nem tudja, hogy él. A visszatérése pedig... lehidaltam tőle rendesen. :)
Riamara 2019 okt. 13. - 20:30:33
(1516/4727)
Ami pedig Wu You megadását illeti... :) Minden volt csak megalázott nem. :)
Riamara 2019 okt. 13. - 20:27:04 Előzmény bori4
(1515/4727)
Ami a veszteséget illeti, Fu Chou nem csak Rong Le-t vesztette el, hanem gyakorlatilag mindenkit. Ya Li sem fogja tudni megbocsátani a történteket, Hasonmásról nem is beszélve. Ami azért is nagy érvágás, mert gyakorlatilag ő volt az egyetlen barátja. Most pedig a történtek miatt még a többi emberét is kinyírta.
És ahogy Wu You mondta volt, itt azért a tábornok volt az, aki elvesztette az arcát. még a saját katonái is csak döbbenten néztek ki a fejükből. És valószínűleg nem pont úgy ülepedtek le bennük a történtek, ahogy azt Fu Chou elképzelte. (Erre lesz is majd egy vicces kis utalás a következő részben)
A miniszterek arcán is az látszódott, hogy "tisztára az anyja" Márpedig senki sem tud úgy megfúrni egy koronázást, mint néhány bosszús miniszter.
bori4 2019 okt. 13. - 20:16:05
(1514/4727)
Secret ...
Mara, a még nem olvastad volna a Secret fordítója bejelentkezett a blogján, türelmet kér a visszazökkenéshez. Nem tudom, Te is megálltál-e vele, én igen... összevárom a végéig. Mindenesetre ez a kép nagy változást sugall - császárunk igen sokat fejlődhetett, és az asszonya sem a régi úgy látom.... :)))
bori4 2019 okt. 13. - 20:10:05 Előzmény bori4
(1513/4727)
Hatalmas a bűntudat, de sajnos késő....
bori4 2019 okt. 13. - 20:08:41
(1512/4727)
... nézőpont kérdése.
(Felmerült bennem, hogy Wu You tudja-e hogy volt egy bátyja, aki meghalt... vagy fogalma sem volt róla? )
bori4 2019 okt. 13. - 20:04:52
(1511/4727)
Fu a trónteremben tökéletesen hozta a "császári" vérvonalat....
Mindig is megvolt ez a tartása, kisugárzása...
bori4 2019 okt. 13. - 19:57:53
(1510/4727)
A politikai játszma folytatódik, nem tudjuk még itt ki veszít és győz ....
Minden esetre Fu császárnő Linbe van, az biztos....
Gondolom nem soká láthatjuk a nagyjelenetét ...
bori4 2019 okt. 13. - 19:55:19
(1509/4727)
Hatásos téboly ... :)))
bori4 2019 okt. 13. - 19:54:26 Előzmény bori4
(1508/4727)
Nagyon romantikus és hatásos volt ez az életmentő csók :-)))) A kis huncut herceg, ha halni kell, legyen a vége jó....!