Téma: Kenny Lin

Riamara 2020 febr. 02. - 20:16:14 Előzmény bori4
(2147/4727)
Ha már a régebbik között keresgélsz, akkor próbáld ki a The Princess Weiyoung-ot. 2016-os. Mert végül is nem volt rossz. A Silver alkotóitól. Csak anno jól felbosszantott a hősnő és félbehagytam. :) De nem dobtam teljesen, csak szüneteltetem.
Ez volt az a történet, amikor Hamupipőkét keresztezték a Bosszúállóval. Addig, amíg a gonosz mostoháját, meg a mostohatestvéreit csesztette nem is volt bajom vele. De amikor a királyfit is elkezdte bedarálni, akkor kicsit megorroltam rá. Tekintve, hogy a királyfi előtte számtalanszor megmentette őt, ráadásul fülig szerelmes belé. :)
bori4 2020 febr. 02. - 19:33:26
(2146/4727)
Megemlítem még, hogy háttérben elkezdtem nézni a Legend of Lu Zhen-t is, ami egy egyszerű lány nem mindennapi karrierjét mutatja be, lévén női miniszterelnök lesz a császár szerelmének hála... No és vonzott, hogy ismét láthatom Zhao Liyinget, akit ugye a Princess Agents-ben szerettünk. Hát, nagy csalódás - most nem is részletezem, de amikor egy szolgálólánynak csak úgy kimetszenek egy darabkát a szívéből, hogy valamelyik főrangúnak gyógyszert főzzenek belőle, és mindezek után saját lábán még kisétál - no ez kiverte a biztosítékot. Képtelenségek özöne, igen-igen rossz átültetésben... Nem kell ezt nekem végig szenvednem, úgy döntöttem. Elhiszem, hogy mindent túlélt a palotában, ügyes volt Zhao és mivel császárné vagy ágyas nem lehetett, miniszterelnöke lett a szerelmének. :)
2013-ban adták Kínában, mindent megnyert a sorozat, amit csak lehetett.
Megállapítottam, hogy sokat fejlődött a sorozatgyártásuk :)
bori4 2020 febr. 02. - 19:14:18 Előzmény Riamara
(2145/4727)
Igen, én is így gondolom, egészen más az alapbeállítottságuk, mivel igen különböző nevelést kaptak.De ettől még az emberségnek meg kellene maradnia. Chengyin mindent a túléléséért tesz, mindegy milyen áron, mert ezt látta maga körül - a palotában csak így lehet életben maradni. Ennek ő úgy tűnik meg is felel, minden bizonnyal alkalmas ebben a végtelenül intrikus, szívtelen és vérgőzös világban csúcsra kerülni. Kitől is tanult volna udvarolni? - abban a körben ez abszolút felesleges, sőt, el tudom képzelni, megvetendő dolog lehetett, nem is igen van tapasztalatszerzésre mód. Mert hát ami a magánélettel összefügg, az is szigorúan előírásszerűen történik.
Esetleg Xiaofeng nem is elkényeztetett hercegnő volt, hanem egy szabadsághoz szokott, talpraesett, a természethez közelélő, azt ismerő leányzó volt, aki a pusztaság minden szépségét, vadságát és szabadságát még magán "viselte" - ő még második generációs királylányként (ha jól számolom) ezt megengedhette magának... Miért is viselkedett volna másképp, hiszen neki meg ez volt természetes. A szigorú kötöttségekben felnőtt hercegnek minden bizonnyal ez megkapó volt, még ha furcsállta is, hogy a lány csak úgy leheveredett mellé a fa alatt, mint egy fiú, vagy meztelenül lóbálta a vízben a lábát ... :)))
A "számítás" amit említesz a fiú részéről az az ő köreiben teljesen természetes eszköz volt, most döbbenhetett meg ő is és a Gu Jian is, mit is okoznak ennek a lánynak, ha a családját, népét kiirtják... Ha nem ismernék ilyen közelről, még ennyi lelkiismeret furdalásuk sem lenne. Most mindketten legalább a lányt akarják menteni, mert ismerik és szeretik.... Azért említettem és örülök, hogy Te is úgy láttad, hogy Jian galádabb, mert ő valószínű gyerek kora óta mellette volt, először ő hagyta rútul cserben. Ráadásul rátukmálta Chengyint is, vezesse csak el a táborba... No igen, nem könnyű a játszma, úgy látom :)
Riamara 2020 febr. 02. - 16:58:14 Előzmény bori4
(2144/4727)
Szerintem Chengyin nem az a pasas, aki csak úgy szerelmet vall.
A palotában nőtt fel, egy nem túl szeretetteljes légkörben. Intrika minden mennyiségben. Harc a túlélésért. A császárné számára csak egy eszköz. A testvéreinek egy legyőzni való ellenfél. Az apja sem egy túl kedves egyéniség.

Így nincs tapasztalata az udvarlásban sem. Ahogy a császárné mondta, ehhez mindig túl beképzelt volt.
És ebben lehet is valami, mert ehhez a kapcsolathoz is így állt hozzá.
Először azt gondoltam, ez csak stratégia nála, Hisz Xiaofengben egy elkényeztetett hercegnőt látott, akit mindenki körüludvarol. Így hát ő inkább komiszkodással vonja magára a figyelmét. A stratégia bejött, de nem azért, amiért hitte. Hanem mert a lány ehhez volt szokva. A szókimondáshoz, az ugratáshoz, nem pedig a finomkodó stílushoz.
De kiderült, Chengyin csupán saját magát adta. Ő alapjáraton ilyen. Kicsit önző, kicsit komisz, kicsit forrófejű. :) Viszont ez Xiaofenget csöppet sem zavarja. Egyetlen tulajdonságát titkolta el csupán: a számítást. Kérdés, hogy ezt mennyire tudja majd a lány tolerálni.
Leánykérés Chengyin módra. :)


Riamara 2020 febr. 01. - 21:10:22 Előzmény bori4
(2143/4727)
Igen, ezért is írtam következetesen vezérnek. Amúgy magyarosan, a mi őseinkből kiindulva.
bori4 2020 febr. 01. - 21:07:13 Előzmény Riamara
(2142/4727)
Nem olyan sok rész ment le, még kijavíthatod.... Mondjuk semmiképpen nem király mert pusztai vándornép volt még, közigazgatás, államforma még semmi....
Riamara 2020 febr. 01. - 20:56:01 Előzmény bori4
(2141/4727)
Ohó, az öreg vezér is ravasz ám. A következő részben lecsekkolja a Chengyint rendesen. A herceg bele is szalad a csapdába, de aztán ügyesen kivágja magát.
Most hogy említetted az Empress Ki-t rájöttem, hogy talán jobb lett volna őt kánnak fordítani. De most már mindegy. :)
Riamara 2020 febr. 01. - 20:49:36 Előzmény bori4
(2140/4727)
Viszont, ha nem lenne fontos neki a lány, akkor hagyta volna, hogy Gu Jia menjen érte.
Ahogy a minap rávilágítottál, neki mindkettő kell. A bosszú is, meg a lány is. Csakhogy az ember nem kaphat meg mindent.
bori4 2020 febr. 01. - 20:47:27 Előzmény Riamara
(2139/4727)
Aha.... kicsit mellé lőtt ezzel az öreg, biztos volt benne, hogy senkinek nem sikerülhet. Most adhatja idegenhez férjhez az unokát.... Arról nem is beszélve, hogy meg se kérdezi az apját-anyját??? Mégiscsak egy ország hercegnője már és nem a kláné.... :)))
Riamara 2020 febr. 01. - 20:44:13 Előzmény bori4
(2138/4727)
Itt a képen még az erődben voltak.
Úgy szólt az ukáz, hogy bárki, aki levadássza a farkaskirályt, megkaphatja a hercegnő kezét. Gyorsan híre ment a dolognak. Ezért aztán gyorsan beindult a hamisító biznisz is.
Riamara 2020 febr. 01. - 20:40:42 Előzmény bori4
(2137/4727)
Ezen én is elgondolkodtam, mert ez a hosszabb változatban sem szerepelt. Egyszerűen csak ott termett Chai. Én először azt hittem Gu várta meg őt a határnál. De ezek szerint ő csak visszament az erődbe, és a gyámapja ment a herceg elé. Még arra is figyelt, hogy ruhát vigyen neki. :)
Riamara 2020 febr. 01. - 20:35:48 Előzmény bori4
(2136/4727)
Látod ez így eszembe se jutott, pedig lehet hogy a Shou herceg közrejátszhatott a királynéjuk halálába, pedig könnyen belefér a karakterébe, hogy nem akart másik örököst.
bori4 2020 febr. 01. - 20:32:32
(2135/4727)
Csak esküvővel tudja kivinni a mészárlás előtt - hát nem tudok meghatódni :((
bori4 2020 febr. 01. - 20:30:18 Előzmény bori4
(2134/4727)
Az sem teljesen világos, hogy itt már elhagyta az erődöt, vagy hol van???? Vagy a verseny-kiírás nemcsak a törzs fiaira érvényes?
bori4 2020 febr. 01. - 20:26:20
(2133/4727)
Milyen aljas, ráadásul sunyi - a legveszélyesebb fajta :(((
bori4 2020 febr. 01. - 20:24:13 Előzmény bori4
(2132/4727)
... bármit teszel öcsém ezután, már nem tudod jóvátenni....
bori4 2020 febr. 01. - 20:22:46
(2131/4727)
Na igen, szégyellhetik magukat mindketten...
bori4 2020 febr. 01. - 20:20:40 Előzmény bori4
(2130/4727)
... és nem elég, hogy megtalálta a tábort, még csak ezután derült ki, hogy szövetséges hadsereget is szerzett... Áldás egy ilyen testvér, nem??? :)
bori4 2020 febr. 01. - 20:17:56
(2129/4727)
Hogy került Chai mester a herceg mellé hirtelen amikor elhagyta a Danchi tábort? Mert ott egyedül volt ....
bori4 2020 febr. 01. - 20:14:42
(2128/4727)
Na még egy áruló, ennek is a trón kell - biztos benne volt a keze a királynéja halálában. Szegény öreg király meg úgy gondolja, hogy beteg volt....