Téma: Kenny Lin

bori4 2019 dec. 25. - 13:04:16 Előzmény bori4
(1967/4727)
Meglepődnek, én is - hogy végig nem jöttek rá ...
bori4 2019 dec. 25. - 13:03:02 Előzmény bori4
(1966/4727)
Wu You akcióban ..... :)
bori4 2019 dec. 25. - 13:01:48 Előzmény bori4
(1965/4727)
... no szerencsére nem, el kellett buknia - elég szerencsésen távozott.... Én kicsit több szenvedést mértem volna rá...
bori4 2019 dec. 25. - 12:59:32
(1964/4727)
Néhány gondolat képekkel, az utolsó két részből...
bori4 2019 dec. 25. - 12:55:47 Előzmény Riamara
(1963/4727)
Eddigi kínai sorozataim között előkelő helyre került, mégpedig az újranézős, maradandó sorozatok közé. Volt itt minden: szerelem, gyűlölet, felemésztő bosszú - ugyanakkor sok akció, pörgős, fordulatos és szomorú-elmélkedős részek jól adagolva váltották egymást, aminek az összhatása egy gyönyörű sorozat lett (úgy tartalmilag, mint látvány szempontjából). Nagyon tetszett.
Külön kiemelném a három szerelmes férfi és a "szerencsés" hölgy játékát, ami hatalmasat dobott a sorozaton szerintem.
bori4 2019 dec. 24. - 12:10:53 Előzmény Riamara
(1962/4727)
Mara, ezer köszönet a karácsonyi meglepetésért, valamint az egész sorozat gyönyörű fordításáért.
Boldog karácsonyt, jó pihenést!
(Bővebben holnap :) )
Riamara 2019 dec. 23. - 13:51:12
(1961/4727)
Princess Silver 57-58. befejező rész
Ahogy azt ígértem a két utolsó részt egyben lehet megnézni.
Szerintem nagyon jó lett a finálé. Izgalmas, erős, megható. Méltó befejezése a sorozatnak.
Riamara 2019 dec. 22. - 18:17:47 Előzmény bori4
(1960/4727)
Én is pont erre gondoltam. Az utolsó két rész annyira erős, és annyira egyben van, hogy kár lenne ketté szedni. :)
bori4 2019 dec. 22. - 16:41:34
(1959/4727)
Emberi ésszel már-már fel sem fogható, milyen szörnyet raktak össze Fu Yuan császárnő karakterében... Amit Le császára művelt vele, az sem volt egyáltalán normális dolog, de szerencsétlen Qin Yong miniszter mit ártott azzal, hogy éppenséggel nem az ő oldalán állt .... ez elég volt ahhoz, hogy a két kislány családját kiirtsa, őket elrabolja, tönkre tegye, halálra mérgezze.... És mindezt 20 évig csinálhatta, senki nem állította meg... A fia, amikor minderre rájött, legkevesebb meg kellett volna már ölnie az anyját, de még mindig él és rátette a kezét Rong Le gyerekére is....
Nem jöttem volna én semmi pénzért vissza Qi-be a császárkával Rong Le-nek ez a hezitálása és Wu You faképnél hagyása nekem nagyon nem "jön be".... :-(
Meg kell adni, az utolsó percig rá tudják hozni a nézőre a frászt....
Nem gondolkodtál még el rajta, hogy esetleg az utolsó két részt együtt teszed ki??? :))))
Riamara 2019 dec. 22. - 16:04:01 Előzmény bori4
(1958/4727)
Nem lesz róla szó, de biztos, hogy Rong Qi nővére volt. Gondolom a császár egyik felesége volt az anyja.
Arra sem tértek ki, hogy vajon hogy szerezte meg a banya az özvegy császárné címet. Csak annyit mondott, hogy sok erőfeszítésébe telt. :)
Kinéztem belőle, hogy a többi feleséget kicsinálta. :)
bori4 2019 dec. 22. - 15:37:47 Előzmény Riamara
(1957/4727)
"Ő volt az a felakasztott nő, a lány álmaiból a Hideg hárem bejáratánál." - aha... és valójában ki volt arról lesz még szó? Tényleg Rong Qi nővére volt? - de akkor ki volt az anyja???
Riamara 2019 dec. 22. - 14:38:51
(1956/4727)
Összerakva a mozaik darabkákat, a császárné eredeti terve az volt, hogy Man Yaoból bosszúállót farag, akárcsak Fu Chouból.
Úgy tervezték, hogy a lány, Rong Le hercegnőnek álcázva feleségül megy Li herceghez, és tönkreteszi őt. Ahogyan Hasonmás csinálta a trónörökössel.
A sors iróniája, hogy a bosszúhadjárat tervezett főhősnője lett a bosszúhadjárat kerékkötője. Ő lett az a kavics, ami folyton folyvást megakasztotta a bosszúgépezetet. :) Újra, meg újra.

Rong Qi a végén, mikor megkérdezik, miért is csinálta, azt mondja majd azért, mert a lány adott értelmet az életének.
De szerintem ez fordítva történt. Rong Qi volt az, aki megváltoztatta a lány életét. Új értelmet adott neki. És bár a méregnek szörnyű következményei voltak, azért volt pozitív hatása is. A lány elfelejtette a gyűlöletet, amiben felnőtt, és tiszta lappal indult Linbe.
Riamara 2019 dec. 22. - 14:16:24
(1955/4727)
Csakhogy a császárné rájött a dologra, és éktelen haragra gerjedt. Majd egymással zsarolta őket.
Azt nem mutatták, hogyan vette rá Man Yaot arra, hogy átvegye Rog Le helyét.
Merthogy Rong Le tényleg létezett. Emlékszel, a kezdeteknél még épp te kérdezted, hogy vajon fel fog-e bukkanni az igazi hercegnő. Csakhogy nem bukkanhatott fel, mert a császárné megölette. Ő volt az a felakasztott nő, a lány álmaiból a Hideg hárem bejáratánál.
Ezért én arra tippelek, hogy ezzel ijesztettek rá a lányra. Vagy átveszi a helyét, vagy úgy jár, mint az igazi hercegnő. Kénytelen kelletlen beleegyezett, de akkor jött Rong Qi és balhét csinált. Ez volt az a jelenet, amikor összeveszett az anyjával. Amikor közölte vele, hogy feleségül akarja venni, és ne hazudja azt, hogy a lány a testvére. Ekkor mondta azt is, hogy tudja ki valójában a lány, mert kihallgatta, mit beszélt az eunuch.
Na ezt a veszekedést meg Man Yao hallgatta ki. Rögvest annyi volt a bosszútervnek. Pity-paty összerakta, hogy őt itt most jól becsapták, mert a családját ez a nő ölette meg.
Ekkor zsarolta meg őt a császárné. Vagy beveszi a mérget, vagy megöli Rong Qit. A lány pedig a mérget választotta. Ami azt jelentette, hogy minden emlékét elfelejtette.
Mikor Qi odavitte neki a fekete ruhát, meg a kardot az üzenettel, hogy azonnal szökjön el, akkor már nem emlékezett semmire. Csupán szót fogadott, és meglépett. Persze utolérték. A többit pedig már tudtuk.
Riamara 2019 dec. 22. - 13:57:17 Előzmény bori4
(1954/4727)
Csak mi hittük azt, hogy Rong Le az esés miatt lett amnéziás. Valójában ez a méreg hatása volt.

Szóval a császárné magával hozta a lányt Qi-be, és Li Chen gondjaira bízta. Hasonló kiképzést kapott, mint Fu Chou és Hasonmás. Gyermekkora óta azt sulykolták bele, hogy a családját a Lin császár ölette meg. Neki pedig bosszút kell állnia. Éveken keresztül erre trenírozták. Csak őt nem a "Bosszú hite" központjában, hanem a Qi császári palota Hideg háremében. Ott volt bezárva évekig.
Egészen addig, amíg nem találkozott egy fura hercegfiúval, aki új értelmet adott az életének. Így mielőtt elkezdődhetett volna a császárné hadjárata, Man Yao teljesen elengedte a bosszút, és új életet akart kezdeni Rong Qivel. Gyakorta kiszöktek a palotából, és ilyenkor abba a kis házba mentek ott a tónál. A faluban úgy tudták, hogy ők egy házaspár. Ezért mondta a házvezetőnő a múltkor, hogy már elég régóta házasok ahhoz, hogy gyerekük legyen.
Nem hiszem, hogy Rong Qi kezdettől fogva tudta volna, ki is a lány. De mivel ő is kíváncsi természetű volt, nyilván egy idő után kinyomozta. Mintha olyasmit mondott volna, hogy kihallgatta, amikor az anyja és Li Chen róla beszéltek.
bori4 2019 dec. 22. - 12:13:32
(1953/4727)
Ez az önmérgezés mikor van? - most jelenidőben, vagy ez korábbi? itt valójában Ő vette be a sorsmérget vagy mit, hogy megmentse Rong Qi-t? bocsánat, ha kicsit zavaros, de nekem is a baj :))
bori4 2019 dec. 22. - 12:10:12 Előzmény bori4
(1952/4727)
Az emlékei szerint Man szolgálólánynak azt adta be a banya és az eunuch, hogy Le császára gyilkolta le a családját, ők viszont kimentették.... Hálából elfogadta a kemény kiképzést, meg a bosszú tervet is, készült a leszámolásra, de közben meglátták egymást a császár gyerekkel és szerelem lett... Na most Rong Qi már ekkor tisztában volt a lány valódi kilétével, vagy csak később jött rá, hogy mire használják és képezik ki?
bori4 2019 dec. 22. - 12:07:01 Előzmény Riamara
(1951/4727)
Az ünnepi előkészületek miatt most értem ide, csak néhány percre.
Nagyon sok képet kivágtam, hogy pontosan értsem a lényeget, de így is maradt "fehér folt" számomra.
Úgy volt az emlékeimben, hogy amikor azon a bizonyos éjszakán, amikor Rong Le megszökött és elfogta az eunuch, fejbe is verte, ezért amnéziás lett.... azaz akkor felejtette el mindazt, amit vele addig történt Qi-ben. (Eddig jól tudom?)
Nem pontosan értem, hogy Man szolgálólányból, mikor lett Rong Le főhercegnő, a császár nővére?
Riamara 2019 dec. 20. - 14:37:57
(1950/4727)
Princess Silver 56. rész
Ahol végre minden titokra fény derül. Hogyan, és miért is lett a kivégzett miniszter elveszett lányából a Qi Birodalom főhercegnője?
Milyen kapcsolat fűzte őt Li Chen-hez? Milyen kapcsolat fűzte őt Rong Qi-hez? Ki, és miért mérgezte meg? Miért gyűlölte őt annyira a császárné? Minden kérdésre választ kapunk.
bori4 2019 dec. 17. - 21:57:26 Előzmény Riamara
(1949/4727)
.... egy sor dologra nem emlékszem már, pl. az elejére, hogy azon a helyen voltak ott, meg évekig élt ott a császárgyerek álnéven - ez mind-mind sötét lyuk nekem.... No mindegy, alszom még rá egyet, hátha másképp látom majd.. :)
Riamara 2019 dec. 17. - 21:17:46 Előzmény bori4
(1948/4727)
Az amnézia, fura egy állapot. Az emlékek bezáródnak valahová, de az érzések bizonyos szempontból megmaradnak. Ezt mondogattam én már az eleje óta. A lány szeretete megmaradt, csak átalakult, a hamis emlékek által. Ezért volt olyan szoros a kapcsolatuk még akkor is, amikor Rong Le már Linben élt. Emlékszel, milyen kitörő örömmel üdvözölte. És milyen sokáig hezitált közte és Wu You között.
Ezért nem lát, továbbra sem, a bátyjában ellenséget. Mert valahol legbelül érzi, hogy a Rong Qi nem akarja őt bántani. Sőt...