Téma: Kenny Lin

Riamara 2020 jan. 12. - 22:02:18 Előzmény bori4
(2007/4727)
Tényleg nagyon mutatós. A történet is érdekesnek ígérkezik. Eddig mindig csak lányok mentek vissza az időben. :D Ideje volt egy pasit is visszaküldeni. :)

Közben én is döntöttem. Képtelen vagyok ellenállni a Goodby my princessnek. Minél többet nézem, annál jobban tetszik. Úgy vagyok vele, mint a Princess Silverrel. Egyszerűen bevonzott, és nem enged el. Folyton unszol, hogy fordítsam le. :D
Ma már csaknem kész voltam az első résszel, de kicsit elbizonytalanodtam a titulosokon. A Silvernél kicsit zavart, hogy minden uralkodót császárként fordítottak. Még ha csak egy kis királyságot vezetett, akkor is. Úgyhogy itt lefokoztam őket királyokká. Igen ám, de megnézve a 8. részt kiderült, hogy azért van köztük laza hierarchia. Zhongshan uralkodója (A nevük, minő véletlen, Li dinasztia) ugyanis továbbra is császárként tekint magára. Így írhatom át újra. A többieket meghagyom királynak.
Mondjuk az is vicces, hogy az előző sorozatban Északi birodalomként emlegették, itt viszont Középföldnek nevezik. Mit mondjak, nem könnyű betájolni a helyszíneket. A történelmi korszakokról meg már ne is beszéljünk. Azt képtelenség belőni.
bori4 2020 jan. 12. - 20:50:40
(2006/4727)
Tagn dynasty tour
hamarosan fordítják :))

https://www.youtube.com/watch?v=Tnmhh8Y3uAk&feature=emb_logo

Gyönyörű kiállítású sorozatnak néz ki.
bori4 2020 jan. 09. - 11:59:46
(2005/4727)
https://www.youtube.com/watch?v=Gg0LxbKFNYw

Love and destiny - a sorozat nyitó dala (letöltve élvezhető magyarul is milli gyönyörű fordításában)...
Horváth Borbála 2020 jan. 05. - 13:49:02
(2004/4727)
bori4!

Nincs mit! :) Azért őszinte leszek, nekem a film nem igazán jött be. Sokkal többre számítottam. - igazi, vérbeli wuxia fanként XD - De egy kellemes délutáni filmezésnek jó. Nekem túl egyszerű volt.

Ha sorozatot kerestek, ajánlom figyelmetekbe amit most épp fordítok. Ugyan nem igazán az asztalom a modern sorozatok világa, és nagyon ritkán fordítok olyat. Most viszont olyan történetre találtam rá, ami nagyon szórakoztató, izgalmas, és ritka jól mutatja be az emberi érzéseket.
Plusz ráadás, hogy a Princess Agents két főbb mellék karaktere szerepel a 4 főszereplő között.
A férfi főszereplő Jin Han, aki a Princess-ben Zhao Xifeng-et alakította. Illetve a 2. fő páros hölgy tagja, Huang Mengying, aki a liangi kémhercegnő volt.

No Secrets, a koreai I hear your Voice c. sorozat kínai verziója. Igazából csak alap dolgok egyeznek meg. Nekem most ez a kedvencem. :) Nagyon jók a dalok is, sőt azok szövege is. Meg cukipofa a fő páros benne.

https://shaolinbunny.blogspot.com/2019/11/no-secrets-magyar-felirat.html
bori4 2020 jan. 05. - 11:30:30 Előzmény bori4
(2003/4727)
Köszönjük Borbála ezt a filmet (is) :)))))
bori4 2020 jan. 05. - 11:27:04
(2002/4727)
... cuki pofa.... :)))))
bori4 2020 jan. 05. - 11:26:15 Előzmény bori4
(2001/4727)
.
bori4 2020 jan. 05. - 11:25:29
(2000/4727)
Megnéztem a Jade Dynasty c. filmet, Shaolin Bunny fordítása.

https://shaolinbunny.blogspot.com/2020/01/jade-dynasty-magyar-felirat.html?fbclid=IwAR2u4GLslwoKTkE6dwjrESkmxND4F6s3DzMuI-G_hbh5duLwN1depxBiRMY

Találó az összegzője, könnyű, laza repkedős film.
Igen-igen látványos, jó kikapcsolódás ... :)))
bori4 2020 jan. 04. - 15:40:48 Előzmény Riamara
(1999/4727)
Ne várj a fordításra, a Videán online fenn van az egész magyarul. Nem gondoltam volna, hogy ilyen izgalmas lesz, nagyon gyorsan lepörgött nálam - és tetszett az összes hibájával együtt :))))
Riamara 2020 jan. 04. - 15:38:30 Előzmény bori4
(1998/4727)
Jó barátunk a google fordító. :))
Elkezdtem a Vagabondot, aztán, amikor állt a fordítás kimaradt egy csomó idő, és most ha folytatni akarom újra kell néznem legalább két részt, mert elég bonyolultat voltak az összefonódások.
bori4 2020 jan. 04. - 15:21:15 Előzmény Riamara
(1997/4727)
Na itt akció-akció hátán, hullanak szegények mint a legyek.
Angolul nézed?
Erről a sok lövöldözésről jutott eszembe: láttad a koreai Vagabondot?
bori4 2020 jan. 04. - 15:17:01 Előzmény Riamara
(1996/4727)
No igen, említettem, hogy nehezen hangolódtam rá én is. Most eszembe jutott, hogy amikor néztem - szokásomhoz híven - megolvastam a Wikipédián a sorozatismertetőt és arra gondolok, azért ilyen nehézkes és sokszor teljesen következetlen, mert alapos cenzúrán eshetett át már a kész film.
Guglis fordításban: " A SARFT ezt követő felülvizsgálata azonban a történeti beszámolók hamisításának sorozatát állította. Ezért kiterjedt változtatásokra volt szükség, amelyek visszaállították az egész tételt egy kitalált korban egy kitalált országban. A regény karaktereinek nevei, amelyek a kínai történelmi személyiségen alapultak, megváltoztak, a párbeszédek és a felirat is javult. [13]"
Nem tudom, mi lehetett az eredeti ország és milyen történelmi személyiségeket sértett.... Mindenesetre két évet csúszott emiatt a bemutatása.
Nekem ott az elején nagyon furcsa volt, hogy a farkasok nevelte sivatagi "barbár" lány milyen költői vénával rendelkezett, egyből sikeres táncművet írt, vagy koreografált - ezt sem pontosan értettem, de azt hiszem nem szöveges darab volt.
Az ambícióját azért tetemes pénzzel támogatta nyilván Mon Xun üzletember.
Arra pontosan most nem emlékezem, hogy mivel tudta az a táncoslány rávenni a lányt, hogy juttassa a palotába - mert nyilván kért valamit cserébe Yin Yue ezért. Na meg fogja ő ezt még bánni... :))
A táncoslány/császári ágyas nő szerelme Wu Yi hadnaggyal téma - hááát izé.... majd meglátod...
Érdekes milyen gyakori náluk az egy nőt több férfi imád és ennek következményei szituáció, no meg a fogyatékkal élő beteg, de penge eszű befolyásos férfi - aki ugye eleve hátrányban van....
Az PS után túlzsúfolt, agyoncicomázott "nehéz" díszletek jellemzőek - de bizonyára ez áll közelebb a korhűséghez....
Riamara 2020 jan. 04. - 12:10:25
(1995/4727)
Decoded
A teljes csapat, és egy kis előzetes.
https://www.youtube.com/watch?v=cdLisJfZvus
Riamara 2020 jan. 04. - 12:02:23
(1994/4727)
Viszont a kutakodásommal sikerült egy nagyon érdekes történetet kibányásznom.
Az úgy kezdődött, hogy rém csalódott voltam, amiért Fu Chou/Jing Chao és Shawn Dou új sorozatának indítását elhalasztották.
Ezért némi keresgélésbe kezdtem a régebbi sorozatait illetően, majd rátaláltam a Decoded című történetre. Gondoltam belenézek, hadd lássam, hogy másban is van-e olyan jó, mint a Silver Princessben.
Ez a sorozat láthatólag közelebb áll az egyéniségéhez, mert pont olyan benne, mint a forgatási videókon. Lelkes, és folyton fülig ér a szája.
De a meglepi maga a történet volt, ami egy pillanat alatt beszippantott. Egy kémtörténet a hidegháború idejéből, aminek a főhőse egy autista fiú. Először a szakmai kíváncsiság hajtott, mert tapasztalataim szerint az autistákat kutya nehéz rávenni olyasmire, amit nem akarnak. Itt pedig egy nagyon óvó családban felnőtt fiúról van szó, aki Jódokihoz hasonlóan viszonylag enyhébb tüneteket produkál kifejezetten hatalmas IQ-ja mellé, de a változásokat ő sem tolerálja. Na most jön egy kémfőnök és kiválasztja őt kódtörőnek, mivel a központban vészhelyzet keletkezett, és az előző titkos kémelhárító csapatot gyakorlatilag ledarálták. Úgyhogy újoncokra van szükség.
A kódtörés még a fiú profiljába is vágna, ha a férfi nem akarná magával vinni a kiképzőközpontba, a fiú és a nevelőszülők erélyes tiltakozása ellenére. De hát ugye Kínában vagyunk, a hidegháború kellős közepén. Ha azt mondják menni kell, akkor menni kell. :)
Szerencsére a kémfőnök rendelkezik némi empátiával, így magával viszi a fiú úgymond barátját, aki a suliban szokta őt védelmezni a többiek szekálásától. (Őt játssza Fu Chou/Jing Chao)
Most az ötödik résznél tartok, ahol már beindult a kiképzés. Hozzátenném, hogy a többi tanítvány is valamilyen szinten különleges. És persze mindnek meg van a saját, érdekes története.
Közben pedig jól szórakozom, látva hogy az oktatók ugyanazokkal a problémákkal szembesülnek, amikkel én szoktam. Mert autistákkal csöppet sem könnyű ám boldogulni. :)
A sok figyelemre méltó karakteren felül ráadásul elég akciódús is a történet. Örülök, hogy rátaláltam.
A képen a kémfőnök és a főhős fiú látható.
Riamara 2020 jan. 04. - 11:26:50
(1993/4727)
Sound of the desert
Kicsit lassan haladok vele. Olyan mint egy kanyargós folyó a pusztán. Nagy hurkokat leírva lassan csordogál.
Ami magában még nem zavarna, ha a hősnővel ki lennék békülve. Az én ízlésemhez képest túl naiv. És itt nem is annyira a gyerekes megnyilvánulásaira gondolok, hanem arra, hogy mennyire felszínesen látja a dolgokat. Remélem ez idővel meg fog változni. Megvallom a törekvéseivel sem tudok azonosulni. Most tényleg komolyan azt hitte, hogy ha övé lesz a város összes örömháza, akkor azzal kisegíti a pasit?
Most éppen ott tartok, hogy beszervezte a fátyolos csajt a palotába. Közben még csak fel sem merült benne, hogy vajon milyen oka lehet neki ilyen megszállottan bekerülni az udvarba. És hogy ennek miféle következményei lehetnek azokra nézve, akiken olyan hévvel segíteni akar.
Szerencsére a két pasi megéri, hogy nézze az ember. Mindkettő nagyon szimpatikus és vonzó. :)
Riamara 2020 jan. 01. - 14:46:54
(1992/4727)
Válasz ment. :D
bori4 2020 jan. 01. - 13:33:03 Előzmény Riamara
(1991/4727)
(Ment e-mail is, tessen nézni.... ) :))))
Riamara 2020 jan. 01. - 10:41:53 Előzmény bori4
(1990/4727)
Viszont kívánom. Na meg persze sorozatokban gazdag évet. :))
bori4 2020 jan. 01. - 09:30:20
(1989/4727)
Boldog új évet kívánok!
bori4 2019 dec. 27. - 15:50:43 Előzmény Riamara
(1988/4727)
... válasz is :))