Téma: Kenny Lin

Riamara 2019 dec. 17. - 21:01:22 Előzmény bori4
(1947/4727)
De hisz pont ott keresték először. A "Sötétben rejtőzők" kutakodtak mindenfelé. Csak nem találták.
Én pedig arra utaltam, hogy ha Wu You személyesen elmegy Qi-be, a palotába, akkor nincs mivel indokolnia. Hiszen Rong Le hivatalosan az ország főhercegnője. Nem követelheti vissza.
De ez már magában is rossz döntés lett volna, hiszen beleszalad Fu Yuan csapdájába. (mint ahogy bele is fognak szaladni most, hogy már a lány is és a gyerek is a banya kezében van)
Ezért volt fontos, hogy titokban nyomozzanak.
Rong Qi meg nem pont így tervezte. Ő úgy gondolta, az anyja addig nem talál rájuk, amíg ő el nem rendezi Rong Le sorsát. Ezért is küldte el Xiao Sha-t Wu Youért. Csak azt felejtette el, hogy a császárné tudott a rejtekhelyről. Hiszen az első részben épp Fu Yuan küldte oda a bosszú hite embereit, hogy támadják meg őket. Aztán azt hazudta, hogy ellenséges katonák merénylete volt. És ezzel tudta rávenni Rong Le-t, hogy elmenjen Lin-be.
bori4 2019 dec. 17. - 20:32:53 Előzmény Riamara
(1946/4727)
Nem gondoltam hogy feltétlenül támadniuk kell, de hogy nem arra keresték rögtön, az furcsa.... pláne hogy a banya és a császár is eltűnt, Qi császára meg megjelent a "testvéréért".... Nem tudom, de nekem egyáltalán nem természetes, hogy "haza megy" Rong Le, mivel már tudja, hogy nem oda valósi...
bori4 2019 dec. 17. - 20:28:58 Előzmény Riamara
(1945/4727)
Úgy tűnik, nekem az egész koncepcióval problémám van, ugyanis nem hiszem, hogy a gyerekbe át lehet vinni a mérget, és ezzel megtisztítani az anya szervezetét.... Az anya ha mérgezett, a vérén keresztül a gyerek is az.... ha egyáltalán világra tud jönni, betegen, vagy nyomoréknak születik. Rong Qi is ezért született betegesnek, ha meg van ellenméreg, akkor az vagy meggyógyítja vagy nem.... ez a időnként adok belőle, időnként nem sem tudom hogy van... ezt én nem tudom elhinni sajnos.
Rong Le a gyereke apját, azt az embert szó nélkül hagyja ott, akit ő legjobban szeret - ki tudja hányadszor, hogy elmenjen a tapasztalatai szerint legnagyobb ellensége országába vele szülni.... mi lett volna, ha ki sem tudja hordani a gyereket, közben ő is meghal, így a baba is.... Á, nekem ez nagyon erőltetett dolog.
Mindig azt az élőt kell megmenteni, számomra ez nem kérdéses.... később még lehet gyerekük, ezért nem tudok meghatódni ezen az áldozaton....
Riamara 2019 dec. 17. - 19:32:45
(1944/4727)
Mindemellett Rong Le egyáltalán nem bízik abban, hogy életben marad. Ő azért ment el a bátyjával, mert meg akarta szülni a babát, és aztán ha még mindig életben van, odaadni Wu Younak a gyereket, aztán meghalhat. Nála ezek a hetek erről szóltak.
Riamara 2019 dec. 17. - 19:22:02 Előzmény bori4
(1943/4727)
Hát mi tagadás, Hasonmás nem az anyák gyöngye. De ezt legalább őszintén be is vallja. Már akkor feltűnt, mikor elrohant a beteg baba mellől, hogy Fu Chout megmentse. Később lesz rá utalás, hogy egy házaspárra bízták a kislányt.
Riamara 2019 dec. 17. - 19:18:32 Előzmény Riamara
(1942/4727)
Ja és még valami. Amit majd Wu You is szavakba foglal. Milyen indokkal támadhatnák meg hivatalosan Qi-t? Azt legfeljebb csak sejtik, hogy a Rong Qi a banya fia. Bizonyítékuk nincs rá.
Rong Le viszont hivatalosan még mindig Rong Qi húga, tehát teljesen természetes, hogy fogja magát és hazamegy.
Riamara 2019 dec. 17. - 19:12:36 Előzmény bori4
(1941/4727)
Mennyi idő telhetett el? Nos visszafelé kell számolni. Ha Hasonmás lánya egy éves, akkor valamivel több, mint három éve indult el Rong Le Lin-be.
Szóval az emlékképek úgy négy-öt évesek. Akkortájt elég sok időt tölthettek a faluban, mert a helybeliek nem csak Qi-t ismerték, hanem a lányt is.
Riamara 2019 dec. 17. - 19:06:24 Előzmény bori4
(1940/4727)
Azért a Chenbeli események óta sejthető, hogy gondolja Rong Qi a gyógyítást. Amikor is megitatta a lányt a vérével. Ő pedig magához tért. De a megmentéséhez várnia kellett a baba megszületéséig.

Naná, hogy Wu You Qi-be kereste először őket, de Rong Qinek ez már egy régi, jól bevált menedéke volt. Évekig élt itt álnéven. Más kérdés, hogy az anyja tudott róla, ő viszont kivárta a baba születését, mert így eggyel több túszt tarthat majd a markában.
Ráadásul Rong Qi hamis nyomokat hagyott szerte szét. Például azt, hogy az északi Lin-ben rejtőzködnek. Minden nyomon végig kellett menni. És akkor jött a Wei hadsereg támadása, amit vissza kellett verni.
Ezzel vesztettek pár hónapot.

Ami pedig Rong Le-t illeti. Nála még mindig a baba az első. Ezért hagyta ott Wu Yout is, aki ugye azt erőltette, hogy a baba élete árán mentse meg magát. Nos, ha valaki megérti, miért döntött így a lány, akkor az Rong Qi. Hiszen egykor ő is ugyanabban a helyzetben volt, mint most Rong Le fia. Csakhogy az ő anyja másképp döntött. Ő pedig ezért beteg, már gyermekkora óta.
bori4 2019 dec. 17. - 18:41:30
(1939/4727)
... a búvóhely (gyógykúra hely) gyönyörű....
bori4 2019 dec. 17. - 18:40:06
(1938/4727)
Ja és az elején - mi lesz a hasonmás gyerekével, ha ők világgá mennek?
bori4 2019 dec. 17. - 18:38:07
(1937/4727)
végül is tudjuk, hogy hány év telt el?
bori4 2019 dec. 17. - 18:37:32 Előzmény bori4
(1936/4727)
A két kép között ....
bori4 2019 dec. 17. - 18:36:58 Előzmény bori4
(1935/4727)
.... ők meg békésen iszogatnak. Mi van Rong Le-val, nem értem.... :(((
bori4 2019 dec. 17. - 18:36:08 Előzmény bori4
(1934/4727)
Na ezt kérdezem én is .... nekem nem logikus így
Császárné a banya Lin-ben, császárné Qi-ben, azt csinál amit akar közben a pasik meg csak nézik, meg sopánkodnak....na ne... :((
bori4 2019 dec. 17. - 18:32:52 Előzmény Riamara
(1933/4727)
Nekem egyáltalán nem fájdult meg a szívem, inkább nem értettem ezt az egész részt.... Miért ment vele, mikor fogja meggyógyítani, miért adta át az anyjának végül babástól Rong Le-t.... :((((( Azt sem értettem, hogy miért nem mindjárt Qi-ben keresték a fivérek Rong Le-t, nem tudják, hogy Rong Qi anyja Qi császárnéja????? Szóval olyan altatásos rész volt, aminek nem látom egyelőre az értelmét.... Mintha más rendező csinálta volna az egészet - valahogy az eddigi koncepcióba nekem nem illik bele.
Riamara 2019 dec. 17. - 16:42:12
(1932/4727)
Princess Silver 55.
Miközben Rong Le gyógykúrán van, a Wu fivérek végleg kibékülnek. :)
Riamara 2019 dec. 17. - 16:41:14
(1931/4727)
Princess Silver 55.
Persze, hiába a sok emléktöredék, meg a bizonyítékok, Rong Le hárít rendesen.
És persze elhangzik a végzetes mondat is, ami egyszer már Wu Younak is balszerencsét hozott.
Riamara 2019 dec. 17. - 16:19:15
(1930/4727)
Princess Silver 55. rész
Szívfájdítóan szép jelenetekkel. Megtudhatjuk belőle mi mindenre nem emlékszik Rong Le.
Riamara 2019 dec. 15. - 19:24:02 Előzmény bori4
(1929/4727)
Igen, a hallucinációt a skorpiós méreg okozta.
A másik a végzet mérge. Ami amnéziát okoz. Ezt itatták meg a banyával is. Később pedig ezt adta Rong Le-nak.
Na most mivel a császárné akkoriban terhes volt, így ő úgy menekült meg a méregtől, ahogy az az orvosi könyvben meg volt írva. Vagyis átirányították a mérget a babába. Így Rong Qi már a születésétől kezdve meg volt mérgezve. Az anyja pedig folyamatosan adta neki az ellenmérget. (vagy éppen nem adta, ha a fiú nem fogadott szót)
Itt érdekes volt a párhuzam. Rong Le ugye nem akarja a gyerekét kitenni ilyen veszélynek. Pedig még nem is tud arról, hogy Qi egész életében ugyanettől szenvedett.
bori4 2019 dec. 15. - 18:38:18 Előzmény Riamara
(1928/4727)
Á, igen, a hallucinációt okozó bor - viszont elég furcsa, hogy milyen könnyen elhitte a bizalmasáról ezt, nem beszélve arról, hogy milyen indítéka lett volna erre a miniszternek? Vagy itt még bejátszott valami más is?
Rong Le-vel ezt a mérget Fu Chou itatta meg (tévedésből) nem? A Banyától másfajta - állandó mérgezéses állapotot előidéző izét kapott, amit a fiának is adott folyamatosan, nem?