Téma: Kenny Lin

Riamara 2020 máj. 17. - 18:25:56 Előzmény bori4
(3067/4727)
Xiaofeng iszonyúan haragszik. Ezért most a gyűlölet kerekedett felül a szerelmen. De a két érzés továbbra is harcol benne egymással.
Riamara 2020 máj. 17. - 18:16:12 Előzmény bori4
(3066/4727)
Ki jelölte ki a határokat? Erre most azért rendesen választ kaptunk. A szabályokat az oroszlán hozza meg. Tehát amikor Gao azt mondta, hogy az ő legnagyobb alakítása (és egyben bűne) az volt, hogy együttműködött őfelségével, magyarán ő végezte el a piszkos munkát, akkor bizony nem túlzott. Cserébe pedig a császár elnézte neki a stikliket.
Ami bizony erősen előrevetít egy újabb nagy koppanást. Miért és hogyan is került Gao ebbe a pozícióba?
Riamara 2020 máj. 17. - 18:03:58 Előzmény bori4
(3065/4727)
Ó, én sajnos attól tartok, hogy gyermekáldás megakadályozását egészen másképp oldotta meg őfelsége. :(
Nyilván ismertek olyan szereket, amik vetélést, vagy meddőséget okoztak. Ezt már láttuk más sorozatokban is.
Én inkább azon csodálkoztam, hogy Gao, aki ennyire jól ismerte a császárt, hogy merte neki adni a kedvenc lányát? Én biztos nem tettem volna a helyében.
bori4 2020 máj. 17. - 16:06:14 Előzmény bori4
(3064/4727)
Ez is elvi kérdés "lett"??? :-(((
bori4 2020 máj. 17. - 16:03:39 Előzmény bori4
(3063/4727)
Most abba bukik bele, amit nem is ő szervezett...
Viszont ezen biztos el fog gondolkodni a császár...
bori4 2020 máj. 17. - 16:01:32
(3062/4727)
lehet benne valami, végeredményben minden gazemberségét hagyta, fedezte a császár....
Azért az meglepett, hogy ezek szerint az elhunyt császárnéval nem is hált együtt soha....
Nagyon úgy nézett ki, hogy mindenkinek megvolt a kis játszótere, bizonyos határokig ... igen ám, de ki jelölte ki a határokat? Nehéz megmondani, hogy valójában kinek a kezében futottak össze a szálak...
bori4 2020 máj. 17. - 15:54:20 Előzmény Riamara
(3061/4727)
Éppen hatalmas pofont kap a Gao hitves .... Belegondolva, a gyerek sem jelentett számára semmit, borzasztó mit művel őfelsége.
Riamara 2020 máj. 16. - 15:49:32
(3060/4727)
Goodbye My Princess 49. rész
A nagy meglepetések epizódja. Nemcsak az egyes szereplők koppannak óriásit, a néző álla is leesik olykor, amikor a jeleneteket nézi.
Riamara 2020 máj. 15. - 20:36:21 Előzmény bori4
(3059/4727)
Ming Yue, szerintem abba az érzésbe szeretett bele, hogy szeretik őt. Hogy valaki számára ő a legfontosabb. Hogy nem egy kurtizánként tekintenek rá, hanem egy értékes embernek tartják. Így egy pillanatra elfelejtkezett attól a ténytől, hogy az illető az ország uralkodója, és beleszeretett. De szép lassan ráébred, hogy csapdába esett.
Most még osztotta az észt Xiaofengnek arról, hogy egy koronahercegi rang milyen kötelezettségekkel jár. (Itt mondjuk nem bántam volna, ha a hercegnő rákérdez a merényletre is. Csak a tisztánlátás kedvéért.)
De amikor a hercegnő visszakérdezett, hogy vajon akkor is ezt mondaná-e, ha a családja tragédiájáért a császár lenne felelős, Ming Yue egyből magába szállt.
Azért azt megnéztem volna, vajon Ming Yue hogy reagálta le Gu Jian halálát? Végül is ő beszélte rá, hogy vállalja el a merényletet.
Riamara 2020 máj. 15. - 20:08:49 Előzmény bori4
(3058/4727)
Nem hinném, hogy Gu Xiaowu a sivatagban halt volna meg. Bizony ott rejtőzködött Chengyinben a palotában is. Különben nem szeretett volna újra belé. Ott volt, mikor kihúzta őt a tavacskából, mikor együtt nyomoztak, vagy amikor kint az utcán kardbemutatót tartott, hogy cukorkát vehessen a lánynak. Mikor felboncolta neki a rákot, vagy amikor együtt csónakáztak.
Xiaofeng ezt a fiút szereti.
Ugyanakkor a koronaherceg, akivé vált, egyre kevésbé szimpatikus neki.
Riamara 2020 máj. 15. - 19:42:05 Előzmény bori4
(3057/4727)
Igazad van. Nem rossz, csak más a megközelítésed.
És az elhallgatásból eredő félreértéseken egyet értünk. De pont ez volt lényege a történetnek. Hogy ők saját akaratukból el akarták felejteni a régi tragédiát. A többiek pedig úgy döntöttek, segítenek nekik ebben.
Új, tiszta lapot kezdtek.
Szerinted helytelen volt eltitkolni előlük a múltat. És ezért nem sikerülhetett nekik másodszor sem.

Szerintem ettől még sikerülhetett volna.
A Silvert említetted. Rong Le is túl tudott lépni a családja miatti bosszúvágyán. Xiaofeng is fel tudta volna dolgozni a Dan Chiban történteket.
Én a kudarc okát inkább abban látom, hogy nem felnőttként bántak vele. Chengyin abban hibázott, amit Wu You viszonylag gyorsan megtanult. (persze ő is a saját kárán) Ezeket a csajszikat partnerként kell kezelni, különben iszonyat be tudnak dühödni. És akkor megnézheti magát a pasi. Fu Chou is ott vérzett el, hogy folyton Rong Le háta mögött machinált, amitől persze a lány rögvest ideges lett.
Chengyin úgy vélte, mivel Xiaofeng olyan hebrencs, nem képes megérteni a problémákat. Ezért el kell őt elzárnia mindentől. Pedig a lány csak azt mondta, hogy nem szereti a bonyolult dolgokat. Ami hát nem ugyanaz. A hercegnő az a fajta, aki igenis szeret problémákat megoldani. Gyorsan és velősen. Többek közt ezért is járt ki a palotából, és lépten-nyomon intézkedett. Ezt próbálta a minap Pei megértetni a herceggel. Mivel a lány nem bonyolítja túl a dolgokat, hamarabb rátalál a jó megoldásra.
A másik tévedése, hogy Xiaofeng annyira naiv, mindent kifecsegne. Na most aztán leckét kap abból, mennyire tud elhallgatni dolgokat.

bori4 2020 máj. 15. - 18:34:48
(3056/4727)
"Xiaofeng úgy élte meg a történteket, hogy Gu Xiaowu örökre meghalt. És Chengyin ölte meg." Igen, de ez már megtörtént a sivatagban.... Én valószínű ezért nem tudok "meghatódni" most.... Itt ami köztünk a vitát kiváltja talán az, hogy Chengyin erről semmit a világon nem tud. Ő most koronaherceg és ennek megfelelően teszi a dolgát, dönt ahogy a jelenlegi helyzete, szituáció megkívánja.
bori4 2020 máj. 15. - 18:18:27 Előzmény Riamara
(3055/4727)
Én úgy érzem, nem rosszabb az az oldal, amivel én közelítek :)) de nem tudok ilyen lehengerlően érvelni - ez tény :-DD
Nincs tisztában mindennel Chengyin, amivel a másik kettő már igen... És ez zavar. Elvi kérdéshez: nem minden sorozatban öli meg a riválisát a másik pasi.... pont az Ezüst hercegnőben szép példát láttunk az ellenkezőjére, mindkettőt a sorsára bízta...

A váratlan fordulatok alaptétele a tudatlanságból, a másik elöli elhallgatásból adódó félreértés - ez vonul végig... Nem ragozom, nem tudtál meggyőzni.... 'bocsi :))))
Riamara 2020 máj. 15. - 18:05:08 Előzmény bori4
(3054/4727)
Xiaofeng most iszonyúan haragszik. És büntet. Igenis higgye azt, hogy Gu Jian volt az a férfi akit ő a legjobban szeretett.
Ugyanakkor az igazat mondja. Mert számára Gu Jiannal együtt most Gu Xiaowu is meghalt. Hol az a fiú, akibe ő beleszeretett? Most csak egy koronaherceg áll előtte, aki képes volt megölni az unokatestvérét. És aki képes bárkit feláldozni a saját céljainak elérése érdekében.
Mit is mondott Pei? Neki az a dolga, hogy megölje az orgyilkost. Ezen borult ki a hercegnő. Hisz ő nem is orgyilkos, hanem Gu Jian! Erre kattant be Chengyin és adta ki a tűzparancsot. Mert rájött, hogy Gu Jian kitálalt Xiafengnek a merényletet illetően.
Igen. Xiaofeng úgy élte meg a történteket, hogy Gu Xiaowu örökre meghalt. És Chengyin ölte meg.
Riamara 2020 máj. 15. - 17:43:35 Előzmény bori4
(3053/4727)
Azt hiszem alapvetően rossz oldalról közelíted meg a problémát.
Tévedsz ha azt hiszed, hogy ha most Chengyin emlékezete hirtelen visszatérne, akkor nem ölné meg Gu Jiant. Az ő ellenségeskedésük nem most kezdődött, hanem még Liangban. Tehát, ha ő végig emlékezett volna, akkor erre az összecsapásra már jóval hamarabb sor került volna.
Azért bízott meg benne a fővárosban, mert elfelejtette hogyan nyúlta le Xiaofenget. Hisz akármilyen hibás döntéseket is hozott a mester, attól még ők egy pár voltak.
Xiaofeng háromszor kérte meg Gu Jian kezét. És legelőször gyakorlatilag igent mondott. Ekkor határozták el, hogy megszöknek, 15-én. De ez volt a merénylet napja. És Gu Jiant megkérte a keresztapja, hogy addig maradjon az ágyas mellett, amíg ő elmegy kideríteni, mi történt a herceggel. Ezért késte le a találkozót. Helyette viszont Chengyin ért oda a homokdűnékhez.
De aztán amikor két nappal később mégiscsak rátalált a lányra, folytatták a szökést.
De akkor meg utolérte őket a királyi testőrség. Gu Jian hajlandó lett volna levágni őket, de a lány visszatartotta, mondván, hogy majd legközelebb szöknek meg.
De aztán nem lett legközelebb. Mert addigra befutott Chengyin, és a keresztapja kereken megtiltotta, hogy elmenjen a hercegnővel. Mert az ő dolga a bosszú... bla bla bla... Gu Jiant elborította a küldetéstudat, és meghozta élete legrosszabb döntését. Ezután mutatta be őket egymásnak.
Az út első felében pedig Chengyin végignézte, ahogy Xiaofeng a mesternek udvarol. Galád módon még segített is neki benne. Aztán addig mesterkedett, amíg közéjük nem furakodott.
Először akkor kapott össze a két pasi, amikor Gu Jian közölte Chengyinnel, hogy elmegy a hercegnőért Dan Chiba, még a háború kitörése előtt. De addigra Chengyin már saját tulajdonának tekintette a lányt.
Aztán akkor, amikor el is ment érte, de Xiaofeng nem ment vele. Végül mikor kivitte a táborból.

Erre kellett volna őt emlékeztetnie a hercegnőnek? Vagy teszem azt Pei-nek? Aki szintén erősen befogta a száját, pedig őt is erősen megviselte a dolog. Még sírt is.

Szóval ezek után úgy véled, hogy nem ölte volna meg ? Akkor Togon például miért ölette meg Vangjut? Vagy ott volt Kína első császára, aki szintén simán mermérgeztette a felesége exbarátját. Náluk ez elvi kérdés.

De ezt meg is mondta kereken. Ha nem jön el, életben maradhat, de ha eljön megöli. Ez nem vita tárgya. És ezt Xiaofeng is tudta.
Gu Jian is tudta, végül is azért ment oda. Mert ha simán lelép, akkor soha nem nyer Xiaofengtől megbocsátást. (Lévén nincs már olyan sok ideje hátra, hogy kivárja, amíg a lány haragja elmúlik)
Ahogy mondta is: vannak dolgok, amik megérik, hogy meghaljon érte az ember.
bori4 2020 máj. 15. - 12:47:09
(3052/4727)
.... ???? - valamit lehet, hogy alapjaiban nem értek!
bori4 2020 máj. 15. - 12:45:16 Előzmény bori4
(3051/4727)
Én itt azt vártam ezerrel, hogy Xiaofeng végre kinyögi, hogy Te vagy Gu Xiaowu, ne öld meg az unokatestvéredet... Hiszen a koronaherceg nem Gu Jiant akarta megölni...
bori4 2020 máj. 15. - 12:39:12 Előzmény bori4
(3050/4727)
Mit mondjak.... őfelsége igen-igen termékeny :)))) Gyártja a konfliktusokat, tragédiák melegágya....
bori4 2020 máj. 15. - 12:36:58 Előzmény bori4
(3049/4727)
Ezt az egész szerelmi idillt sem pontosan értem... nem bosszú miatt hagyta, hogy a császár beleszeressen? Most akkor ő is beleszeretett????
bori4 2020 máj. 15. - 12:35:07 Előzmény Riamara
(3048/4727)
Elgondolkodtam, hogy miért nem is jut Chengyin eszébe: nem lehet Gu Jian egyszerre Gu Jian és Gu Xiaowu is.... Mondja itt a keresztapa, hogy egy család vagyunk.... akkor csak "én" lehetek a másik, nem???