Téma: Kenny Lin

bori4 2020 okt. 28. - 19:25:00
(3627/4727)
Mint említettem maradtam a tangoknál, csak pár évvel korábbra landoltam az időutazóval... Itt az dinsztia alapító fiának Taizong császár udvarába "látogatunk"...
"Tang Taizong és a Tang-kori hódítások
Li Yuant 626-ban saját fia, Li Shimin – aki eddig Li Yuan hadseregeit vezette – rákényszerítette, hogy adja át neki a hatalmat (Li Shimin emellett a testvéreit lemészároltatta.) Li Shimin Tang Taizong néven uralkodott (626–649), s a kínaiak a történelmük egyik legbölcsebb, legtehetségesebb császárának tartják. Parasztkímélő politikát folytatott, visszaállította a Han-dinasztia által bevezetett hivatalnokvizsgákat, s uralma alatt megalkották a nagy Tang törvénykönyvet. Fővárosa, Chang'an (a mai Xi'an) egymillió lakójával a világ legnagyobb városa volt. Az ország fellendítése után terjeszkedni kezdett: hosszú hadjáratokkal meghódította vagy vazallusává tette Közép-Ázsia országait."
bori4 2020 okt. 28. - 19:17:59 Előzmény Riamara
(3626/4727)
"Na meg ott vannak a Dee detektívről szóló filmek, amik ugye Wu császárnő idejében játszódnak." - erről még nem hallottam. Te láttál belőlük valamit?
Annyira plasztikusan van ábrázolva a korszak, a város, minden, hogy szinte köztük érzi magát az ember, amikor nézi. Kivéve a torony, mert szerintem azért az túlzás, a fantázia kissé elszaladt az alkotóknál.... De ahogy megcsinálták, az káprázatos.
Riamara 2020 okt. 28. - 18:33:16 Előzmény bori4
(3625/4727)
A vén kecske. :)
Köszi az ismertetőt. Amúgy mindez nagyon jól van ábrázolva a sorozatban is.
Na meg ott vannak a Dee detektívről szóló filmek, amik ugye Wu császárnő idejében játszódnak. És letagadhatatlan a hasonlóságuk a sorozattal.
bori4 2020 okt. 28. - 18:12:23
(3624/4727)
A sorozatban többször elhangzik a Tian Bao korszak - éppen a 3. évében vagyunk...
"Tianbao- korszak (742–756)
Az öregúr jódogában már nem tudta mit csinál ...
"A történészek szerint Xuanzong császár több tízezer gyönyörű nőt kényszerített arra, hogy a palotájában éljenek, hogy örömet szerezzenek neki,.... És sokakat még akkor sem engedett szabadon engedni, amikor öregek voltak. [35] Amikor Xuanzong császár az örömkeresésre fordította figyelmét kedvenc ágyasa, Yang Guifei és családja mellett, egyre kevésbé figyelt birodalmának működésére, és hatalmának nagy része a korrupt Li Linfu kezébe került. (akinek Lady Yang oldott unokatestvére, Yang Guozhong vette át az utódját ) és Gao Lishi eunuchot .... " - https://en.wikipedia.org/wiki/Emperor_Xuanzong_of_Tang
bori4 2020 okt. 28. - 18:08:53 Előzmény Riamara
(3623/4727)
De ugyanakkor milyen haszontalan méregdrága pénzért.... a ráfordított temérdek pénznek ezernyi helye lett volna.
Kicsit olvasgattam a Tang korszakról és a sorozatbeli császárról. Hozzá, azaz Xuanzong császárhoz kötik a tangok fénykorát, több mint 40 évig volt császár. Ha jól követtem akkor annak a híres Wu császárnőnek (akinek a sorozatával az istennek sem halad a fordító) az unokája. A sorozatunk története - Chang'an egy napja - uralkodásának már a második felében játszódhatott.
"A Tang birodalom virágkora Xuanzong (玄宗; Xuánzōng) császár uralkodásának (712–756) első fele volt. Ekkoriban Kína volt a világ legfejlettebb, legerősebb országa. Virágzott a gazdaság, a bel- és külkereskedelem, a kultúra. Uralkodásának kezdeti éveiben a császár maga intézte az állam ügyeit, s igyekezett a birodalom legtehetségesebb embereit az udvarába gyűjteni.
Tang Xuanzong császár uralkodásának második felében azonban a birodalom gyors hanyatlásnak indult. Ennek az egyik legfőbb oka – legalábbis a néphagyomány szerint – a Yang Guifei (楊貴妃; Yáng Guìfēi) nevű császári ágyas volt, akibe a császár belebolondult, s emiatt elhanyagolta az államügyeket. Az ország irányítása az ágyas pénzéhes rokonságának kezébe került, akik hamarosan szétzüllesztették az eddig kiválóan működő kormányzatot."

Választ kaptam arra a sokszinűségre, több nemzetiségű kavalkádra, ami a sorozatban megjelent...
"A Tang-kor első fele, vagyis a 7. század elejétől a 8. század közepéig terjedő időszak a középkori Kína aranykora volt. Ekkor egyértelműen Kína volt Kelet-Ázsia központja, és történelmének számos más időszakával ellentétben egyáltalán nem volt jellemző rá a bezárkózás. Tömegesen érkeztek Kínába a kereskedők Közép-Ázsiából, Perzsiából és Arábiából, s az ázsiai országok között élénk cserekereskedelem alakult ki, amelynek központja Chang'an, a Tang főváros volt. A kereskedők egy része letelepedett Chang'anban, ahol hosszabb-rövidebb időre meghonosították saját szokásaikat és vallásaikat, így megismertették a kínaiakat az iszlámmal, a nesztoriánus kereszténységgel, a manicheizmussal, az izraelita vallással stb. Megélénkültek a kínai-japán és kínai-koreai kapcsolatok, a japánok ebben az időben vették át a kínai kultúra vívmányainak jelentős részét. Az ekkoriban még virágzó buddhizmus által a kínaiak Indiával is közvetlen kapcsolatba kerültek. "
Chang'anban ekkor egymillió ember élhetett!
(Az idézetek innen: https://hu.wikipedia.org/wiki/K%C3%ADna_t%C3%B6rt%C3%A9nelme)
Riamara 2020 okt. 28. - 16:02:46
(3622/4727)
Changan 34.
Atya világ, micsoda építmény! Egyszerűen gyönyörűséges.
Mindig lenyűgözött, hogy sok száz évvel ezelőtt, sokkal egyszerűbb technikákkal micsoda látványos dolgokat tudtak építeni. És megtették akkor is, amikor csak egyszeri látványosságról volt szó. Teszem azt egy színházi előadás, vagy egy ünnepség.
Riamara 2020 okt. 27. - 20:22:37 Előzmény bori4
(3621/4727)
Van egy sanda gyanúm, hogy az eunuch viszont Jiant pártolja. Nekem legalábbis úgy tűnt, nem nagyon ért egyet a császárral a fiát illetően. Lehet, hogy ő fogja megszellőztetni a születése titkát?
Riamara 2020 okt. 27. - 20:18:30 Előzmény bori4
(3620/4727)
Én sem értettem miért nem mutatta meg az eunuch a végrendeletet. Arra kellett neki a három nap, hogy elrejtse. A hercegnőnek meg arra, hogy csináltasson magának egy hamis császári pecsétet. Ezt farigcsálta a jáde faragó.
A házasság bizony érvényes. Jól megszívták mind a négyen. És még csak nem is hibáztathatják egymást. Jiang terve teljesen jó volt, ki gondolta volna, hogy a hercegnő lebuktatja őket. :)
bori4 2020 okt. 27. - 20:04:09 Előzmény bori4
(3619/4727)
Erre kiváncsiak vagyunk ....
Meg arra is, hogy akkor ez most érvényes házasság volt-e?
bori4 2020 okt. 27. - 20:00:48 Előzmény Riamara
(3618/4727)
A lényeg az volt ugye, hogy többszöri nekifutásra a nagynéni ugyan nem tudta eltenni láb alól Juzhant, de mégis csak borsot tört Jin orra alá, mert tudtán kívül ugyan, de Jinzhant vette el.
Közben a császár meghalt, elég fura körülmények között - ha jól értettem 3 napja már halott volt és csak úgy csináltak, mintha még élne. Ez mire volt jó, majd biztos kiderül.
Az a rendelet, amit az eunuchnak adott az trónutódlás ügyében a császár, ugyan nem került terítékre, de az eunuch azt mondta, hogy a császár Jin herceget látta volna szívesen mindig koronahercegnek. Ez most akkor elég ahhoz, hogy császár legyen? -
Lehet itt variálnak majd, ha az írásbeli rendeleten nem is Jin herceget nevezte meg a császár.... akkor már tudta, hogy van egy fia is. El tudom képzelni.
Riamara 2020 okt. 27. - 17:45:33
(3617/4727)
Legend ofTwo Sisters In the Chaos 7. rész
A császári hercegnő visszavágója. De a Fu lányok most se hagyják magukat. Persze elkél egy-két lovagias segítő is.
A már szinte megszokottnak számító, meglepetésekkel teli esküvő után, jön a feketeleves. Persze kérdés, végül ki koppan a végén.
Riamara 2020 okt. 27. - 13:45:04
(3616/4727)
Na most kicsit utánanéztem. A szereplők nagy része szerepelt a Tribesben is. :D
Tan Qi (a szolgálólány) Xu Bin, Yao, Cui Qi (a kapitány, aki végül meghalt az Egységért) meg a császár. És gondolom a mellék-mellék szereplők közül még jópár.
A rendező szereti magával vinni a kedvenc színészeit. A legközelebbi sorozatában is szerepelnek páran a Changanból.
A sorozat történetét pedig ugyanaz a pasi írta aki a Három királyság titkát.
Riamara 2020 okt. 27. - 12:57:43
(3615/4727)
Changan 32. rész
Csak én találom úgy, hogy Gao tábornok roppant élvezi a helyzetet? Vajon mennyire lehet benne?
Annyira szeretnivalóak voltak a pasik, ahogy ezerrel próbálták megmenteni megmenteni a szolgálólányt.
bori4 2020 okt. 26. - 21:30:52 Előzmény bori4
(3614/4727)
Belekezdtem a Tang dynasty tourba.... majd meglátjuk, remélem nézhető
bori4 2020 okt. 26. - 21:29:04 Előzmény Riamara
(3613/4727)
no comment... :)
Na de nem mentem én sem messzire, visszavágyom .... :-D
Riamara 2020 okt. 26. - 20:33:25 Előzmény Riamara
(3612/4727)
Ja, és azt is elég gyanúsnak találtam, amikor annyira ragaszkodott ahhoz, hogy a Farkasok után nyomozzanak és nem a mögöttük megbújó felbujtók után.
Riamara 2020 okt. 26. - 20:27:41 Előzmény Riamara
(3611/4727)
Xu Bint majdnem kicsapták az Egységből, mikor meghamisította a Zhanggal kapcsolatos információkat. Miközben eltitkolta, hogy ismerik egymást. És a Wen lányt is ismerte. Szóval ezért gondolom, hogy összedolgoztak.
Riamara 2020 okt. 26. - 20:13:07 Előzmény bori4
(3610/4727)
Igen, ő az. Úgy értettem, hogy mindketten azon dolgoztak, hogy Zhang bármi áron kiszabaduljon.
bori4 2020 okt. 26. - 19:29:47 Előzmény Riamara
(3609/4727)
"Ugyanakkor most már egyértelmű, amit régóta sejtettem, hogy Xu Bin és Wen Ran egy követ fújnak." - én nem láttam ezt, nekem Wen Ran egy hatalmas fehér folt.... Ő a parancsnok lánya ugye??? (Sajnos a nevekkel sokszor bajban voltam, csak ha láttam az arcokat, akkor tudtam kiről beszélnek...)
Riamara 2020 okt. 26. - 18:32:15
(3608/4727)
Changan 30. rész
Azt hiszem már kezd derengeni a rejtély lényege. :) Értem már, miért őfelségére gyanakodtál.
Annyira tudtam, hogy Xu Bin nem halt meg. Volt az a pici előzetes, amiben látszott, hogy elvisz néhány dolgot a tűz előtt (teszem hozzá, imádom a részek végén lévő "előzeteseket" Mindegyik egyfajta rejtélyes utalás a későbbiekre)
Ugyanakkor most már egyértelmű, amit régóta sejtettem, hogy Xu Bin és Wen Ran egy követ fújnak.
Yao pedig nem semmi. Egy igazi kaméleon. És megkockáztatnám, hogy igazi manipulátor is. Na miatta is érdemes lesz visszanézni a részeket. :)