Téma: Kenny Lin

Riamara 2020 nov. 11. - 21:32:43
(3687/4727)
Legend of Two Sisters 11. rész
Egy újabb utazás, most Jinzhan kergesége miatt, aki lelépett a palotából. Szökését fedezendő őfelsége, és álhitvese szintén útra kél. A nagynéni pedig újfent csapdát állít. Az ifjú pár viszont észnél van.
bori4 2020 nov. 09. - 21:54:32 Előzmény Riamara
(3686/4727)
Nem azt akartad írni, hogy nekilátunk??? :))
Egy másik gyűjtögetett darab is dobva lesz, ma a nagy rendrakás napja volt a gépemen.
Ez volt a Legend of the phonix - csacska vígjáték sok hullával...
Riamara 2020 nov. 09. - 20:38:36 Előzmény bori4
(3685/4727)
Közben én is rátaláltam a blogra. El is mentettem magamnak, és ha már összegyűlik legalább a fele a részeknek, akkor nekilátok. :)
Riamara 2020 nov. 09. - 20:37:09 Előzmény bori4
(3684/4727)
Elég sokáig eljutottam benne, de inkább a Két nővér legendája típusú. Néhány mellékszereplőtől kifejezetten kiütést kaptam.
bori4 2020 nov. 09. - 20:07:46
(3683/4727)
Ezt is "bevizsgltam" - Jin Yi Zhi Xia
Erre emlékszem, hogy elkezdted, ugyan olyan nyomozós mint a Ming dinasztia kopói. Befejezted? érdemes elkezdeni???
bori4 2020 nov. 09. - 20:05:41 Előzmény Riamara
(3682/4727)
Van ám ebben is díszlet és tobzódás az aranyban ...
Az Aranysárkány blogon van a videó+fordítás, még csak az elején járnak, úgyhogy odébb lesz még mire nézni érdemes.
Riamara 2020 nov. 09. - 19:46:59 Előzmény bori4
(3681/4727)
Már egy ideje kacérkodtam a Netflixbe való belépéssel, de mindig visszatartott, hogy bankszámlás. Novembertől viszont feltöltőkártyával is működik. Úgyhogy lehet, hogy veszek magamnak egy kártyát próbaképpen. Mostanában elég sok ázsiai filmet is lehet rajta jó minőségben megnézni.
Riamara 2020 nov. 09. - 19:17:35 Előzmény bori4
(3680/4727)
Nem, ezzel a sorozattal még csak nem is találkoztam, pedig már két éves. :)
Talán mert olyan sok hasonló című sorozat van, és biztos azt hittem, hogy ez a Főnix legendája, vagy a Főnix dala, a tánca, stb. :)
bori4 2020 nov. 09. - 18:08:46
(3679/4727)
The rise of phoenixes -
megnéztem az első részét - szokásos politikai bosszú történet sok herceggel, előző dinasztiabeli hercegnőjével, aki persze ennek nincs a tudatában...
Te belenéztél már?
https://en.wikipedia.org/wiki/The_Rise_of_Phoenixes
Riamara 2020 nov. 08. - 19:34:00
(3678/4727)
Küldtem üzenetet. :)
bori4 2020 nov. 08. - 16:59:07 Előzmény Riamara
(3677/4727)
Igen, mivel ő a koronaherceg embere, jobb ha most "felkészül" és kiélvezi azt a pár nyugis évet esetleg, amíg a főnöke császár lesz. :))
Jó volt ez a sorozat abból a szempontból is, hogy valóban bele tudtam magam képzelni az uralkodók, hivatalnokok, a katonák és az emberek akkori és ottani életébe. Sokkal valóságosabbnak tűnt, igazi történelmi korrajz lett.
Többet adott, mint a gyönyörűen megépített diszletekkel, álomszerű ruhakölteményekkel elkápráztató látványvilág, a hercegek, hercegnők sohanemvolt csacska kalandjaival, életformájával...
Bár mondtam,hogy Ariaf Rahmant mindenképpen nézni fogom, de .... na szóval rezeg a léc! Remélem nem haragszol, ha majd nem bírom tovább :)) nekem ez igen-igen gyerekes vékonyka történet....
Riamara 2020 nov. 08. - 13:36:45
(3676/4727)
Li Bi bezzeg önkritikát gyakorolt. S bár tudom, hogy nem ez volt a célja (mert tényleg komolyan gondolta az elmélkedést) mégis nagyon bölcsen döntött, amikor inkább a kivárást választotta.
Riamara 2020 nov. 08. - 13:22:29 Előzmény bori4
(3675/4727)
Így viszont nem is kinyomozandó rejtvénynek kell felfogni a történetet, hanem egy tablónak. A sokféle sors és érdek mozaikjának. Annak viszont fantasztikusan jó.
Riamara 2020 nov. 08. - 13:18:36 Előzmény bori4
(3674/4727)
Igen. Én is meglepődtem a döntésén. Szerintem elszaladt vele a ló. Tényleg azt hiszi, hogy őfelsége akkor is elfogadja majd a tanácsait, ha elmúlik a merénylet hatása? Milyen naiv. Annyit mondogatta neki Zhang, hogy sokkal többre képes, így aztán a végén el is hitte. :)
bori4 2020 nov. 08. - 12:55:43
(3673/4727)

Igen, egyetértek minden gondolatoddal....
Mintha a forgatókönyv-író nem tudott volna kikeveredni a saját fantáziája keltette szövevényből. Annyi felé nyitott, annyi sorsot, szándékot "húzott" be a történetbe, hogy nem sikerült szerintem kihegyeznie a megfelelő személyre az elkövetőt. Érdekesebb, vagy hihetőbb lett a háttér, mint Xu Bin...
Minden esetre fantasztikus rendező kezébe került a forgatókönyv, mert pazar látványt és agyalós történetet prezentált - a végét meg nem ő írta... :))
Nekem nagy csalódás volt a szolgalány, azt végképp nem értettem, miért ment vissza a palotába??? Miféle küldetés-tudat írta felül a személyes boldogságot kínáló lehetőséget??
Riamara 2020 nov. 08. - 12:00:07
(3672/4727)
Ráadásul a merénylők egymás közti kapcsolatával, és motivációjával is van egy kis gondom. Külön-külön mind a négynek volt elképzelése, de mindnek tök más. És ha végig gondoljuk, ők párhuzamos világokban éltek. Az ő útjaik aligha keresztezhették volna egymást, nemhogy összefonódjanak.
Vegyük He Fu-t, akit csak a tanácsos iránti bosszú éltetett, és ezért képes volt egész életét fogyatékosnak álcázva leélni. Hogy aztán egy megfelelő pillanatban megölhesse. Az összegyűjtögetett pénzéből felbérelte... a Farkasokat? Ebben lett is volna logika. Csakhogy azokat Long Bo bérelte fel. Márpedig Long Bo és He Fu sohasem lettek volna képesek közös nevezőre jutni. Egyáltalán hogy találták meg egymást?
Persze arra utaltak, hogy Xu Bin révén. Viszont egy Xu Bin - Long Bo kapcsolat legalább ennyire hihetetlen. Long Bo tipikusan az a fazon, aki nem engedi irányítani magát, csakis ő lehet a főnök. Lehet őt persze felbujtani, viszont okosabb volt annál, semhogy csak úgy hagyja magát kihasználni.
És akkor ott a megkattant építész. Az éhező nép érdekében felgyújtom a népet? És hogy nyugodtam megtehessem előtte kinyírom a családomat? Mi ez már ez?
A végére pedig Xu Bint hagytam. Akinek a célját szintén csak találgatni lehet.
Gondolom az eredeti terv az volt, hogy egy jó kis merényletet szervez, aztán jól megmenti a császárt. Amitől őfelsége azonnal felfigyel rá, és fontos hivatalt ad neki, és majd ő lesz az az ember, aki felvirágoztatja az országot. Bár még mindig nem értem, minek kellett ehhez a futótűz? Sokkal egyszerűbben is meg lehetett volna oldani. Viszont mindenképpen kilógott volna a lóláb.
Riamara 2020 nov. 08. - 11:06:51 Előzmény bori4
(3671/4727)
Igen, én is végig úgy értelmeztem a házfoglalásos motívumot, ahogy mondtad. A hivatali visszaélés bemutatásaként. Csakhogy itt a vége felé a fiatal tudós (a cellából) bogarat ültetett a fülembe. Ő kérdezett rá, hogy mi a csodáért építettek pont oda egy követséget, az úri negyed helyett. Ugyanakkor kezdettől fogva fúrta az oldalamat, hogy Yang herceg, akit anno Zhang jól megagyalt, miféle lopott kincsek után nyomozott? Ugyanezen aranyat akarta megtalálni az alvilág fekete ura is. Végül mégsem derült ki. Majd visszanézem azt a részt, amikor Zhang beszélt vele.

bori4 2020 nov. 08. - 10:33:07 Előzmény bori4
(3670/4727)
Az én egyik kérdésem itt volt - mintha a pénzt Long Bo a perzsa származásu szerzetestől, a keresztény kolostortól kapta volna....
bori4 2020 nov. 08. - 10:21:59 Előzmény Riamara
(3669/4727)
Amikor én a végére értem, elég kényelmetlenül éreztem magam - pontosan hasonló érzéseim voltak, és alig vártam, hogy Te is befejezd. Most azért megnyugodtam, hogy nem az én felfogásommal volt a baj.... Adtak a végére Xu Bin személyével egy meg nem értett, el nem ismert zsenit, aki majd jól megbünteti a hatalmat. De a rendszerrel nem igen tudott mit kezdeni... elég ha hullik a koronás fő és több ezer ártatlan áldozat??? A megszállott terrorista és a társa, aki büntetni, bosszut állni jött a határ melletti 200 katonatársa feláldozásáért....
"Miért kellett Wen parancsnokot megölni, miért kellett annyira az a telek?" - szerintem nem annyira a telek hiányzott nekik, hanem egy olyan szál volt, amin keresztül érzékeltették, hogy milyen összefonódásokkal, csalásokkal tették tönkre a környék (utca) kereskedőit a jobboldali tanácsos panamái miatt. Pont Wei parancsnok lakott ott vagy a lánya boltja volt ott. Az egyik herceg (tán 16.), aki mögött a jobb tanácsos állt, meg a Wen pk. fegyveresei kerültek egymással szembe itt... Mert hogy igen sok "hadsereg" ilyen-olyan alakulat működött a fővárosban - alig lehetett eligazodni.
Riamara 2020 nov. 08. - 10:04:14
(3668/4727)
A végére értem Changan leghosszabb napjának.
Én azért kicsit több választ vártam. (Honnan volt az a pénz? Miért kellett Wen parancsnokot megölni, miért kellett annyira az a telek? Oda rejtették volna a lopott aranyat? Ezt használták fel aztán a merénylethez? Csupa feltett, de aztán függőben maradt kérdés.)
Világosabb magyarázatot is vártam. (De mintha Xu Bin magas sem tudta volna, hogy mit akart)
Na és a megoldást sem éreztem annyira optimistának. Jó, persze, megmenekültek, és lett, aki elvitte a balhét. De mi van a többi bűnössel? Ők megússzák? Mert amíg nem tart be őfelségének, addig mindenki bármit megtehet? A koronaherceg is szépen beállt a sorba. Tusoljunk el csak mindent. Nehogy a papi megharagudjon.