Téma: Kenny Lin

bori4 2020 okt. 25. - 18:31:55 Előzmény bori4
(3587/4727)
Ez akkor hogy van? a császár egyrészről nem hisz a jóslatban, de azért mégis meg akarja öletni a történetben szereplőket???? biztos, ami biztos!
Az is furcsa, hogy miután olyan jól levezetted a képletet, hogy miért nem tartotta eddig jó jelöltnek Juzhant, most mégis hozzáadná Ji herceghez. Mi változott meg hirtelen?
bori4 2020 okt. 25. - 18:28:28 Előzmény Riamara
(3586/4727)
Ez ugyan az az ország, ahová férjhez kellett volna mennie Juzhannak? Most akkor ott is van egy Fu lány?
Riamara 2020 okt. 25. - 16:08:21 Előzmény bori4
(3585/4727)
Ami a fejlettségi szintet illeti. Úgy ötszáz évvel korábban Róma is ugyanilyen szinten volt. Aztán eltelt néhány évszázad, és mi maradt belőle? De a Tang birodalommal egy időben Bizánc is topon volt. Amikor keresztényekről és rómaiakról beszélnek, akkor természetesen Bizáncra gondolnak.
Riamara 2020 okt. 25. - 14:29:09 Előzmény bori4
(3584/4727)
Ami nézés közben igazán lenyűgöz, az nem is annyira a rejtély, hanem sokkal inkább az egyéni sorsok, egyéni döntések láncolata, vagy inkább szövedéke.
Az a keresztmetszet, amit a társadalomról tár elénk. Na meg az emberi természetről. Talán ezért is nem haladok olyan gyorsan vele. Mert minden rész után emésztenem kell a látottakat.
bori4 2020 okt. 25. - 13:20:05
(3583/4727)
Talán egy részletkérdésre nem kaptam választ - majd ha végeztél, térjünk rá vissza...
A kép emlékeztető...
bori4 2020 okt. 25. - 13:17:41 Előzmény bori4
(3582/4727)
Antréjával egy kiváló alakítssal lettünk gazdagabbak....
Igen, én a végére értem The longes day in Chang'an c. kínai sorozatnak. Páratlan volt a maga nemében, néha-néha itt a vége felé gondoltam először, hogy lelassult, megtorpant a történet, de ez tekintve a 48 részt abszolut belefért. Kiváltképp ha arra gondolok, hogy minden sorozatukból 10-15 rész nyugodtan átléphető, semmiről sem maradunk le.... :)))
Természetesen a rejtély megoldódott, valamiféle jövőképet is kapunk hőseink számára - de majd ha végére értél Te is, bővebben...
Annyit azért kikotyogok, hogy az én tippem - természetesen "áttételesen" - bejött, hiszen minden mögött ő volt az összes rendszerből vagy éppenséggel az ő személyiségéből adódó vétkekkel, hibákkal együtt.
Annyi technikai, építészeti meg mit tudom én mi minden tudományos brabúrt láttunk, aminek a fele is ha igaz lehetett akkortájt, nem hiszem hogy úgy életek volna ott az emberek később, ahogy éltek... Vagy valamit aztán a középkorban nagyon elszúrtak az uralkodó dinasztiák.
Riamara 2020 okt. 24. - 16:59:11
(3581/4727)
Legend of Two Sisters 6. rész
Virgonc kisasszonynak újabb képtelen ötlete támad, amivel sikerül Jiang Shaot is veszélybe sodornia.
A császár egyre betegebb, ezért úgy dönt megvalósítja a pletykát, és összeházasítja Jint a Fu lánnyal. A nővére persze azonnal ellenlépésbe kezd.
Őfelsége egymásra bízza a nevelt és az édesfiát.
Riamara 2020 okt. 21. - 21:03:24
(3580/4727)
Legend of Two Sisters 5. rész
Juzhan rendesen nekimegy a császár nővérének. Viszont sikerül tisztáznia Jin herceget.
A császár és titkos fia találkoznak. Őfelsége azonban nem akarja felfedni a titkot.
bori4 2020 okt. 19. - 16:43:59 Előzmény Riamara
(3579/4727)
Bi-bi, én már láttam a császárt!
Riamara 2020 okt. 18. - 16:55:52 Előzmény bori4
(3578/4727)
Egyértelműen a császár ellen. He tanácsos a koronaherceget szeretné látni a trónon. Márpedig a császár egy ideje azt pedzegeti, hogy a jobb főtanácsost teszi meg régensnek.
Persze ennek a hipotézisnek meg az mond ellent, hogy a merényletet már vagy fél éve szervezték. Szóval még mindig nem értek össze a szálak.
Riamara 2020 okt. 18. - 16:42:17 Előzmény bori4
(3577/4727)
Nem is azzal van bajom, hogy megleckéztette. Az nagyon tetszett. Hanem azzal, hogy képmutató. Talán az a műmosolya zavar. :)
bori4 2020 okt. 18. - 16:41:31 Előzmény Riamara
(3576/4727)
He tanácsosnak mi lenne az indítéka? és ki ellen szólna a merénylete??? A császár, vagy a koronaherceg ellen?
bori4 2020 okt. 18. - 16:31:34 Előzmény Riamara
(3575/4727)
:-)))) látom Juzhan azért nem a szíved csücske.... Pedig okos nő, és istenkém családszerető - alapjában véve ez nem rossz dolog. Én szurkolok neki, nem árt ezeket a császári familiárisokat megleckéztetni :-D
Riamara 2020 okt. 18. - 14:34:09 Előzmény bori4
(3574/4727)
Visszatérve Changanba, ha a futótűz ott van, ahol gondolom, akkor nem lehet a császár a hunyó. Bár én még nem láttam őfelségét, szóval nem tudok róla nyilatkozni, de ekkora kockázatot senki sem vállalna. (Ha ugyanis én akarnék világra szóló merényletet, akkor biztos, hogy az ünnepi tribün alá rejteném a robbanóanyagot)
Az is biztos hogy nem a jobb oldali főtanácsos, mert a délután folyamán olyan szinten volt berezelve, és olyan biztos benne, hogy a trónörökös áll az egész mögött, hogy mindez arra enged következtetni, nem ő az.
Ami azt illeti a trónörökösre még mindig gyanakszom. De itt is van néhány dolog, ami a gyanú ellen szól. És ezzel el is érkeztünk az én tippemhez, aki nem más, mint He tanácsos. És nem csak a fogadott fia miatt. Az első benyomásom az volt róla, hogy egy ravasz vén róka, aki megjátssza magát. S habár az egység rá volt bízva, kezdetben nagyon félvállról kezelte a problémát. Aztán meg mégúgy se.
Riamara 2020 okt. 18. - 13:46:13 Előzmény Riamara
(3573/4727)
Bár most, hogy az ötödik részt fordítom, már úgy vélem, a császár részéről ez nem csupán lecke, hanem kísérlet is. Kíváncsi rá, hogy ki mit fog lépni .
Riamara 2020 okt. 18. - 13:40:56 Előzmény bori4
(3572/4727)
Őfelsége nagyon boldog, hogy megkerült a fia. És kellőképpen oda is van érte. ... csakhogy ő alapjában véve, nagyon praktikus gondolkodású. Így bármennyire is kedveli, azért a trónt nem bízná rá. :)
Riamara 2020 okt. 18. - 13:38:37 Előzmény bori4
(3571/4727)
A császár mindig mindenről tud. :D Mindenhol vannak kémei. Így pontosan tudta mekkorát hazudott Jin herceg.
És ez a válasz a miért-re is. Mármint, hogy miért akar annyira megszabadulni a nagyobbik Fu lánytól, akinek Juzhan a neve ( a kisebbiket Jinzhannak hívják). Őfelsége szempontjából egy túl értelmes, ugyanakkor erős családi hátterű császárné, akinek minden esetben a családja az első, nem túl jó választás. Ha viszont máshoz menne hozzá (legyen az akárki) az még nagyobb gáz, hiszen az illető, a pletykát meglovagolva trónkövetelőként léphetne fel.
Tehát a császár szempontjából mindkét választás rossz. Ezért akarja kiiktatni.
Na most ha őszinték akarunk lenni, őfelségének igaza van. Juzhan eléggé manipulatív, rendesen beszabályozta a herceget is. :) És egyértelműen az a fajta nő, aki császárnéként is a saját családját nyomatná. Vagyis ugyanolyan, mint a császár nővére. Őfelsége meg úgy gondolja, hogy belőle egy is elég a családban. :)
Riamara 2020 okt. 18. - 13:26:32 Előzmény bori4
(3570/4727)
A börtönbe vetés nem a pénzérme miatt van. :)) A megölt testőr miatt haragszik. Ez egy fajta lecke a hercegnek, hogy ne ellenkezzen a császárral.
bori4 2020 okt. 18. - 13:21:15 Előzmény bori4
(3569/4727)
Pontosan ezt nem értem, miért is akarta a császár másvilágra küldeni az első lányt? Melyik trónörökös mellé kell tulképpen állni, hogy a császárnak is tetszen a dolog? Ez most változhatott is, mivel megkerült az igazi fia - lehet, hogy már nem annyira favorizálja Ji herceget, akármit is csinál, nem?
bori4 2020 okt. 18. - 13:17:30 Előzmény bori4
(3568/4727)
Ő mintha nem lenne teljesen Ji embere.... :)))
Az érmés akcióban benne van, ugye?