Téma: Kenny Lin

Riamara 2021 ápr. 14. - 16:29:18
(3787/4727)
The Long Ballad 3. rész
Megismerkedhetünk Taizong császár főtanácsadóival. Akiket rendre összekeverek. (de nem csak én, a Youtube fórumán sokan panaszkodnak, hogy képtelenség megkülönböztetni őket)
Magamban csak úgy hívom őket, hogy a Kígyó (Du Ruhui)...
Riamara 2021 ápr. 14. - 15:14:12
(3786/4727)
Kész lett a Két nővér legendája. (mély sóhaj :) A tanulságokat levonva, a későbbiekben csak olyan sorozatot fordítok, aminek már legalább a negyedét láttam. :D Nem mindig tudtam követni a forgatókönyvíró koncepcióját. A végén meg pláne nem.
Ha valami ilyen meseszerű, és híján van a realitásnak, akkor miért nem lehetett a végét happyre venni? Ki érti?
Sajnos a karakterek se lopták be magukat a szívembe. Egyik-másik kifejezetten idegesített. De legalább a nem túl bonyolult párbeszédeket könnyű volt fordítani. :) Kár, hogy én a szellemes, olykor kétértelmű szópárbajokat sokkal jobban szeretem.
Csak remélni merem, hogy nézve azért sokkal élvezetesebb.
Riamara 2021 ápr. 13. - 22:10:34
(3785/4727)
The Long Ballad - eljutottam a negyedéig, valami elképesztően jó. A 14. rész annyira erős volt, hogy kétszer is megkönnyeztem.
Mint említettem már, a Három királyság és a Novoland írója jegyzi. És ez bizony meg is látszik rajta. Lélegzetelállító jelenetek váltogatják egymást. Azt hiszem a rendezőt is meg kell jegyezzem. :))
Riamara 2021 ápr. 12. - 12:53:56 Előzmény Riamara
(3784/4727)
Nos, ami meg a történelmet illeti, hát nagyon meglepődtem. Jelenleg három kínai történelmi sorozatot nézek egyszerre.
Gondoltam időrendbe állítom őket. Szentül meg voltam győződve, hogy Xiao Chuo legendája jóval régebbi, mint a Tang és a Song dinasztiáról készült történetek. Aztán koppantam.
A Song dinasztia a négyszázas években alakult. A Tangok a hatszázas években kerültek hatalomra. Xiao Yanyan pedig a kilencszázas évek végén uralkodott.
Mondjuk erre magamtól is rájöhettem volna, ha kicsit gondolkodom fölötte. Még akkor se fogtam gyanút, mikor minden déli embert hannak neveztek. Pedig igazán beugorhatott volna a Ki császárnéból, ahol a tatárok szintén így emlegették a helyi lakosságot. De most legalább megvilágosodtam khitan ügyben. :)))
Csak akkor jöttem zavarba, mikor a városokat emlegették, amik ugye megegyeztek Tang nagyvárosaival. Aztán megnéztem a térképet, és láss csodát. Ez ugyanaz az ország. Csak kicsinység leigázva a nomádok által.

Ez persze teljesen új megvilágításba helyezi a történetet is. Akárha a magyarság alternatív történetét láttam volna. :D
Jön egy nép a pusztákról és elfoglal egy virágzó, de katonai szempontból gyengébb földet. Nekik is volt István királyuk, aki úgy gondolta, letelepíti a törzseket és egy modernebb birodalmat hoz létre. Átvéve a helyiek szokásait, és kultúráját. Csakhogy náluk Koppány nyert. (Ezt látjuk a sorozat elején, jó kis mészárlás formájában) Maradtak hát az egymással torzsalkodó törzsek. Az őslakosokat (Tang népét) pedig rabszolgának nyilvánították.
Eltelik másfél évtized, és a megölt király fia (akinek han, vagyis tang tanítói voltak) úgy dönt mégiscsak megvalósítja apja álmát.

Riamara 2021 ápr. 11. - 20:08:56
(3783/4727)
Xiao Chuo legendája 18.
Közepes kezdés után egyre erősebb a sorozat. A karakterek végre kibontakoztak, és most már a színészek is rendesen odateszik magukat.
Nagy tervek, kemény megoldások, és nehéz sorsok jellemzik a történetet.
Sajnálom a három főhőst. Sikerült rémes szituációba kormányozniuk magukat. Végül is mindhármuknak igaza van. A történelem meg ugye Mingyit igazolta. Kár lett volna Yanyan tehetségét elvesztegetni. De ezért nagy árat fizettek.
Riamara 2021 ápr. 09. - 20:31:03 Előzmény bori4
(3782/4727)
Na ez a jó kérdés. Viszont azt nem tudhatjuk, hogy pontosan mi is játszódott le a szobában. Mi Changee szemével láttuk a dolgokat. Tehát azt, ahogy a herceg kijött az ajtón. És én nem vagyok teljesen meggyőződve, hogy ő ölte volna meg a hercegnét. Hisz az előző nap még szeretettel érdeklődött utána.
bori4 2021 ápr. 09. - 20:25:01 Előzmény Riamara
(3781/4727)
Bingó! Nade ő miért maradt ott? vagy ha elárulta a hites urát, akkor Qin herceg miért áldozta be, miért nem védte meg?
Riamara 2021 ápr. 09. - 19:56:22 Előzmény bori4
(3780/4727)
Az első részt nézve, erre van is egy elméletem. Mikor a koronahercegné, este egy kis rágcsát vitt a férjének, kihallgatott egy megbeszélést. Aminek mi csak az elejét hallottuk. Ő viszont helyből frászt kapott tőle. Nyilván ott beszélték meg, hogyan tehetnék el a Qin herceget láb alól. Aztán mikor az asszony visszament a szobájába, azonnal ecsetet ragadott, és írt egy levelet. Én úgy vélem, figyelmeztette a herceget. Ezután küldte el a lányát a házból. Szerintem tudta, mi következik.
bori4 2021 ápr. 09. - 19:04:58 Előzmény Riamara
(3779/4727)
De, határozottan volt ilyen érzésem, de hát nem mondták ki nyiltan, csak hát a tőr miért is került pont hozzá? Zavarban is volt a herceg. A wikipedi korszakról szóló oldalán megemlítették, hogy tulajdonképpen a történészek szerint a koronaherceg ugyan ilyen puccsra készült az öccse ellen, de valamiért az nem sikerült, szóval úgy látszik mindketten készültek a másik eltüntetésére.
Riamara 2021 ápr. 09. - 18:36:13 Előzmény bori4
(3778/4727)
Amúgy kísértetiesen hasonlított az esemény Sejo király puccsára a Pirncess Man-ből.
Nagyon hasonló volt a karrierjük is. Mindketten tehetséges stratégák voltak. Ravasz politikusok. És végül is mindkettejükből országuk nagy királya lett.
Riamara 2021 ápr. 09. - 18:26:25 Előzmény bori4
(3777/4727)
Ha már az éjszakáknál tartunk, neked nem úgy tűnt, mintha Changee voltaképpen az ő lánya lenne?
bori4 2021 ápr. 09. - 18:21:46 Előzmény Riamara
(3776/4727)
Felkészültem, amit lehetett a korról, az adott uralkodóról elolvastam. :)
Micsoda öldöklés folyt a trónért, és hogy így alakult, abban az első tang császár - az apjuk is vastagon benne volt. Lényegében folyamatosan szembeállította, versenyeztette őket, mázlija volt, hogy Taizong életben hagyta.
Az már milyen, hogy Li Changge anyja korábban pont Qin herceg (Taizong) szeretője volt. Még a nőket is elvették egymástól..... pedig hát volt elég a palotában. Taizong életét olvasva és megnézve az ágyasok, leszármazottak számát, igencsak mozgalmas éjszakáik lehettek ezeknek azidőtájt.... :))
Riamara 2021 ápr. 08. - 19:23:25
(3775/4727)
The Long Ballad 2. rész
Az első részben a csillogó, fodrozódó vízfelszín látszott, ami alatt azért már felsejlett a mélység. A második részben pedig már megnyílt az örvény és jól berántotta a hősnőt.
S bár látszólag egyszerűnek tűnik a képlet, hisz számtalanszor előfordult már, hogy a hercegek egymásnak estek a trónörökösi címért, és kinyírták egymást, meg egymás családját, azért itt van egy-két furcsaság. Amúgy a herceg később Tang egyik legnagyobb császára lett. Évszázadokon át ő volt a "mérce"
bori4 2021 ápr. 06. - 16:45:53 Előzmény Riamara
(3774/4727)
Nem csodálom, totál női hangja van.
Szép nóta biza... :)))
Ma megnézem az elsőt.
Riamara 2021 ápr. 06. - 16:24:51
(3773/4727)
Egy újabb szép betétdal (amikor először hallottam, azt hittem nő énekli :D )
https://www.youtube.com/watch?v=Dpx7xm-m47U
Riamara 2021 ápr. 05. - 16:01:30
(3772/4727)
Aki pedig lemaradt a képről az az ötödik főszereplő, Hao Du, az uralkodó család orgyilkosa (aki titkon szerelmes Le Yanba)
Riamara 2021 ápr. 05. - 15:56:59
(3771/4727)
Ééééss igen! Kurocchi már le is fordította a The Long Ballad első részét!! :D
Szuper látványos, a különleges kínai focimeccs mindent visz.
Két kedvenc színésznőm játssza a két női főszerepet, de a pasik is nagyon erősek, és mindegyiküknek izgalmas a karaktere.
Balról kezdve
Chan Ge a trónörökös lánya, aki jártas a sportokban, harcművészetben, tudományokban, amúgy az uralkodó család kedvenc gyermeke,
Ashina Sun, egy türk kagán fia, aki kémkedni (és bajt keverni) jött Changanba,
Le Yan hercegnő, elsőre olyan kis félénk mimóza, de oroszlánlelke van, a barátaiért bármire képes,
és Shu Yu a főtanácsadó fia, a lányok gyermekkori barátja, Ők hárman elválaszthatatlanok.
Riamara 2021 ápr. 04. - 19:58:50
(3770/4727)
The Legend of Xiao Chuo 10. egy olyan rész, ami maradéktalanul tetszett. Érdekes volt belepillantani a klánok gondolkodásmódjába. Most megint kiderült, hogy a Yelü fivérek nem kispályások. Akármilyen dilisnek tűnik is a király, azért elég félelmetes. Az öccséből pedig, Yansageből, aki az utóbbi időben magára húzta a báránybőrt, időnként csak kibújik a farkas.
Ebben a részben már Mingyi is villantott. Remekül összedolgoztak Yanyannal. Annyira helyesek együtt.
Riamara 2021 ápr. 04. - 15:39:05 Előzmény bori4
(3769/4727)
Igen, a huszadiknál tartanak. Szerintem sok fordításuk van egyszerre, ezért lassult be.
bori4 2021 ápr. 04. - 15:31:01 Előzmény Riamara
(3768/4727)
Ezt felvéstem a kéménybe.... :)