Téma: Kenny Lin

bori4 2021 ápr. 28. - 20:26:52 Előzmény bori4
(3887/4727)
Neki viszont a tábornok hadserege elengedhetetlen Lu család ellen .. nincs mese, érdek szövetség ez, a javából. Ráadásul már van felesége, csak ágyas lehet már a következő. Érdekes, hogy itt is milyen precizen szabályozták, hogy ha az ágyas nem nemes családból való, akkor egy senki lesz valójában...
bori4 2021 ápr. 28. - 20:22:06
(3886/4727)
Nem világos, hogy miért kell elhagynia Ligenek a házat, amig lezajlik a házasságkötés. Tudom mondták, hogy még nem jelentették be hivatalosan, hogy a család nagylánya visszatért, de a fél város már tudja. Azért is nyomozgattam, hogy ki értesült már erről... pl. a császári özvegy, a régens tudják már, nem??
bori4 2021 ápr. 28. - 20:15:38
(3885/4727)
A régens öccse a másik, aki már találkozott a lánnyal, sőt úgy hiszi a Shen család lánya - és kicsit oda is van érte, ha jól értem.
Lu miniszter viszont csak álarcban látta Ligét, ugye???
bori4 2021 ápr. 28. - 20:13:18 Előzmény bori4
(3884/4727)
Ez a kép még a 3. részből van, azon merengtem és nézegettem kicsit vissza, hogy hányan látták Ligét már.... A régenssel is találkozott, de ők nem tudják a másikról, hogy ki is valójában.... ugye?
bori4 2021 ápr. 28. - 20:09:30 Előzmény Riamara
(3883/4727)
Na igen, picinykét túltolta :))
Szegény második kisasszonyba belesűrítettek itt aztán minden elképzelhető rosszat, irigységet, gonoszságot, bosszúszomjat. . Ráadásként pont szerelmes már évek óta a régens hercegbe, naná... Na így aztán tényleg kibékíthetetlenné tették a két lányt. De egy kicsit olyan lúzerré is, nem??? :-DD
Riamara 2021 ápr. 27. - 19:01:52
(3882/4727)
The Song of Glory 5. rész
A régensherceg bejelentése, miszerint a Shen családdal házassági szövetségre lép, nem okoz osztatlan örömöt. Pontosabban szinte mindenki kiborul tőle. Élen a Shen családdal. :)
Aztán a fiatalabbik Shen lánynak jó ötlete támad, ami mindenkinek kedvére is lenne... ha nem tolná túl a tervet.
Riamara 2021 ápr. 26. - 12:49:30 Előzmény bori4
(3881/4727)
Mindhárom herceg féltestvér. Én úgy értelmeztem, hogy a jelenlegi császár az első feleség, vagyis a császárné fia. És hogy az ő édesanyja már nem él. (legalábbis őt nem emlegetik) A régensherceg mamája is egy másik feleség volt, és ő sem él. Tehát a néhai császár feleségeiből most csak a Lu családbeli császári özvegy maradt meg.

Ahogy ezt az elején jeleztem, eléggé megnehezíti az eligazodást, hogy a régensherceget két történelmi alakból gyúrták össze. Wu, vagy posztumusz nevén Gaozu császár két fiából. (Megjegyezném, hogy a neve kicsit összezavart, mert ugyanez volt az első Tang császár posztumusz neve is. De aztán a sok eszemmel összeraktam. :))) Nyilván azt jelenti a név, hogy dinasztia alapító)
bori4 2021 ápr. 26. - 12:26:26 Előzmény Riamara
(3880/4727)
Ebben én nem merülnék el, valahogy nem tudna lekötni....
bori4 2021 ápr. 26. - 12:24:53 Előzmény Riamara
(3879/4727)
Oké Mara, de azt lehet-e már pontosan tudni, hogy a jelenlegi császárnak az özvegy császárnéként fordított nő kije? Akkor kicsit világosabb lenne Peng Cheng és az öreglány viszonya.... :)
Ami még bonyolíthatja a helyzetet, hogy a három szóban forgó testvér sem biztos, hogy egy anyától van, ugye?
Riamara 2021 ápr. 26. - 12:07:30
(3878/4727)
Ő pedig Jin Ling herceg (az előbb elírtam a nevét) a legkisebb a még élő tesók közül. (két köztes herceg valahogy hirtelen elhalálozott) Ezért tesz úgy a régensherceg is, mintha gyenge és beteg lenne. Mivel a Lu család ezt a herceget szeretné a trónon látni.
Riamara 2021 ápr. 26. - 12:03:49
(3877/4727)
Ő Peng Cheng, a régensherceg, a jelenlegi császár öccse. (a császár olyan mint Columbo felesége, folyton emlegetik, de sohasem mutatják)
bori4 2021 ápr. 26. - 12:02:06 Előzmény Riamara
(3876/4727)
Igen, egyértelműnek tűnik, hogy a jelenlegi régens hercegnek nem ő az édesanyja, hiszen valami hálafélére emlékezteti a "fiát" mert életben maradhattak az anyjával, aki nyilván ágyas lehetett. De akkor a még élő, beteg császárnak az anyja lenne? és kinek az özvegye????
Riamara 2021 ápr. 26. - 12:00:20 Előzmény bori4
(3875/4727)
Én most találtam egy családregény sorozatot. A címe Kard és brokát. Nem királyos, nem félistenes, csak amolyan hétköznapi család. Olyasmi, mint a The Story of Minglan, csak pörgősebb. Hát komolyan mondom egy királydrámában nincs annyi intrika, mint itt. Döbbenet, hogy milyen kicsiségekből micsoda viszályok alakulhatnak ki egy olyan családban, ahol több különböző rangú feleség van. :D És akkor még az anyósokról, sógornőkről nem is beszéltünk.
bori4 2021 ápr. 26. - 11:57:31
(3874/4727)
Most akkor mi a neve? Vagy Ling Ping a régensherceg neve???
bori4 2021 ápr. 26. - 11:51:16
(3873/4727)
"Vele szemben meg ugye ott van a szókimondó, kicsinység erőszakos nővér, akinek nincs türelme az ilyen képmutatáshoz." - na igen, bár nem kicsit ő is képmutató, hiszen elfogadta a helyzetet, hogy életben maradhasson....
Amúgy én valamiért azt gondoltam, mert hogy táncosnők is voltak - minő sokoldalú tehetség! - hogy ismeri a zenét, vagy dalt is.
Riamara 2021 ápr. 26. - 11:51:12 Előzmény bori4
(3872/4727)
Igen, a császári özvegy a Lu család lánya. (Nem mertem úgy fordítani, hogy özvegy császárné, mert semmi utalás nem volt rá, hogy első feleség lett volna, arra még végképp nincs, hogy a jelenlegi császár édesanyja volna)
Kicsit hasonló a helyzete, mint a Goodbye My Princess császárnéjának. Gondolom a régensherceg sem véletlenül tartja maga mellett. Jobb az ellenséget szemmel tartani. Viszont így szegény Jing Ping herceg eléggé két tűz közé szorult. Szeretne segíteni a bátyjának, de a Lu család visszahúzza.
bori4 2021 ápr. 26. - 11:47:44 Előzmény Riamara
(3871/4727)
Engem is bosszantana :))) de nyilván valami plusz kell a "normális" elfogadáshoz képest, hogy kiélezett feszültség legyen a forgatókönyvben. Ezek a reakcióim már nyilván a sokadik hasonló sorozat után alakulnak így.
Riamara 2021 ápr. 26. - 11:40:36 Előzmény bori4
(3870/4727)
Nem, igazad van abban, hogy ez ilyen sarkosan jött ki, az főként a Shen házaspár hibája volt. Ugyanakkor a lányt legalább ennyire bosszantotta az, hogy most már csak második kisasszony lehet.
Riamara 2021 ápr. 26. - 11:36:06 Előzmény bori4
(3869/4727)
Igen, ez a következő részből fog kiderülni. Itt még azt lehet hinni, hogy a kisebbik lányt a méltánytalanság vezérli. De a kicsit túl átlátszó mézes-mázossága, ahogy te is írtad, már kezdettől jelezte, hogy nem őszinte. Még akkor sem, ha ez náluk kulturális követelmény. Mindenhez mosolyogni, jó képet vágni, még akkor is, ha szíve szerint inkább jól felpofozná az illetőt.
Vele szemben meg ugye ott van a szókimondó, kicsinység erőszakos nővér, akinek nincs türelme az ilyen képmutatáshoz.
bori4 2021 ápr. 26. - 11:30:36 Előzmény Riamara
(3868/4727)
Biztos vannak ilyen személyiség jegyek, de szerintem ehhez is olyan körülmények kellenek, ami ezt kihozza... Az biztos, hogy torzulhat a jelleme, ha ilyen magaslatból, ahol felnőtt más körülmények vagy megitélés alá kényszerül, retteghet a rá váró sorstól, azok után, amiben eddig élt. Nem védem, csak próbálom megérteni. Pont vele kellene kedvesnek, szeretetteljesnek lennie most a családnak...