Téma: Kenny Lin

bori4 2021 ápr. 04. - 15:30:14 Előzmény Riamara
(3767/4727)
Nekem is elölről kellene kezdenem, mert már semmire sem emlékszem abból, amit veled néztem....De nem merem még elkezdeni, mert valamiért lelassult a fordítás. Még csak 20 részt találtam, létezik???
Riamara 2021 ápr. 03. - 21:25:34
(3766/4727)
The Legend of Xiao Chuo 9. rész
Elkezdtem újra nézni a sorozatot. Megvallom így sokkal kényelmesebb, és jobban is élvezem. Már a hősnő sem bosszant annyira. Az én meglátásom szerint jobban passzolnak Mingyivel, mint Derannal. Jobb hatással van rá.
Megvolt a dupla esküvő is. Elég baljós volt úgy nézni, hogy az ember tudja, mire fog kifutni a két házasság. A második lányt és férjecskéjét kezdettől ki nem állhattam, és csak egyre rosszabb irányba fejlődnek. És az idősebbik lánynak sem lesz könnyű dolga, még úgy sem, hogy hozzá szokott az önfeláldozáshoz.
Riamara 2021 ápr. 03. - 10:48:13
(3765/4727)
The Long Ballad. Azóta már megnéztem a 6. részig. Továbbra is nagyon jónak tartom. Igazi akciós kalandfilm, fordulatos történettel, remek rendezéssel, és jó kis karakterekkel.
Fordítója is van. Kurocchi vállalta fel, ha kész lesz a jelenleg futó sorozataival.
https://kurocchiisubs.blogspot.com/p/the-long-ballad.html
Riamara 2021 ápr. 02. - 20:43:13
(3764/4727)
Bin Bin után Dilraba új sorozata is elindult. A címe The Long Ballad.
Nagyon ígéretes. A forgatókönyvét a Három királyság titka és a Novoland forgatókönyvírója jegyzi. A rendezőt nem ismerem, de dolgozott már Dilrabaval az Eternal Love-ben. A főhőst nem ismerem, de a főszereplők közül párat már láttam más sorozatokban.
A történet egy mangát dolgoz fel, amire időnként jópofán utalnak is, amikor egy jelenet hirtelen átmegy mangába.
Nagyon látványosan és izgalmasan kezdődik. Simán benyeltem belőle egyszerre három részt.
https://www.youtube.com/watch?v=ivlFEprjbc4
Riamara 2021 márc. 19. - 20:34:20
(3763/4727)
Mikor elkezdtük ezt a topikot akkor kezdtek a kínai sorozatok népszerűsödni. Akkor még kevesen fordítottak belőlük. S lám mára már a bőség zavara állt be. Sorra fordítják az újabb és újabb történeteket.
Az Aranysárkány oldalán egy sereg új sorozatot találtam.
Közülük muszáj megemlítenem egyik kedvencemet, Mengfei ágyas történetét, ami egy roppant szórakoztató, poénokban gazdag vígjáték sorozat. A címe Mengfei comes across
Hősnőnk nem a maga jószántából került a palotába, és mindent elkövet, hogy a mellőzött ágyasok között végezze. Mivel úgy gondolja, kegyencnek lenni, nem egy életbiztosítás :) De minél inkább igyekszik elkerülni őfelségét (ennek érdekében még egy klubbot is alapít, három másik hátrányos helyzetű sorstársával) annál inkább magára vonja a császár, no meg a riválisok figyelmét. :D
bori4 2021 márc. 14. - 21:08:31 Előzmény Riamara
(3762/4727)
Éppen ma olvastam erről a sorozatról az ÁÉK fórumán, valaki szeretné, ha fordítanák. Kurrocchi válaszolt, hogy lefoglalták már, de az illető megrögzött "foglaló", nem sok remény van .... :((
Riamara 2021 márc. 14. - 20:34:49
(3761/4727)
Kijött Zhang Bin Bin új sorozata. A Rattan. Egy misztikus kalandos románc, (vagy valami ilyesmi) Belenéztem az első két részbe. Nem volt könnyű dolgom, mert itt elég faramuci a gépi fordítás.

A történet szerint több ezer évvel ezelőtt idegenek érkeztek a bolygóra és mivel külsőleg hasonlatosak voltak az emberhez, elvegyültek. Bár egészen másképp működnek, mint az emberek, lévén sokkal nagyobb szimbiózisban vannak a növényekkel. Talán ezért is vannak ellenségeik, akik évezredek óta vadásznak rájuk. Így is indul a történet, mert épp megölnek egy ilyen virágtündért, valamikor 1939-ben. Rábízva a testét egy városi riksára, hogy vigye el jó messzire és temesse el.
Aztán egy ugrás, és már 2020-ban vagyunk ahol is Bin Bin és a barátnője a hegyekbe megy rokonlátogatásra. (A táj valami gyönyörűséges. Talán Nepál lehet, de nem vagyok benne biztos) Megszállnak egy hangulatos motelben, ahol viszont rájuk akaszkodik egy titokzatos férfi, akiről hamarosan kiderül, hogy egy alvilági figura, aki pénzt akar behajtani a barátnőn. A csajszi este altatót kever a fiúja italába, majd elmegy, hogy beszéljen a behajtóval, de tettlegességbe fordul a találkozás, a pasi meghal, a barátnő pedig beszuszakolja a fiúját a kocsiba és igyekszik elinalni, de a behajtó társai utolérik, a kocsit pedig a benne alvó Bin-Binnel a szakadékba lökik. Azonnal szörnyethal. Csakhogy mindezt pont azon a helyen, ahol a virágtündért hajdan eltemették. Most viszont felébredt, és első dolga volt, hogy életre keltette a fiút is, aki persze elég nehezen éli meg a történteket. Főleg amikor kiderül, hogy csak a tündérrel együtt képes életben maradni. Ha egy kilométerre eltávolodik tőle, azonnal zombisodni kezd. Márpedig a tündérlány nem egy könnyű eset. :) (Kicsit hasonlít a stílusa a Hotel Luna tulajdonosára)
A történet lehetőséget ad Bin-Binnek, hogy megcsillogtassa a humoros oldalát.
Riamara 2021 jan. 10. - 17:01:02
(3760/4727)
The Legend of Xiao Chuo 06. rész
Yanyan roppant bevállalós, és erőssége a rögtönzés. S bár a pasik frászt kaptak attól, amit csinált, azt mindannyian belátták, hogy hatalmas ütést vitt be. Miért is Derang úgy döntött, itt az ideje szerelmet vallani. :9
Riamara 2021 jan. 02. - 18:34:25
(3759/4727)
The Legend of Xiao Chuo 5. rész
A Xiao család roppant veszélyes helyzetbe kerül. A két nagyobbik lány mindent megtesz, hogy megmentsék apjukat.
Riamara 2021 jan. 02. - 18:29:32
(3758/4727)
Én is egészségben és sorozatokban gazdag, boldog új évet kívánok!
edimir 2020 dec. 31. - 19:17:09
(3757/4727)
Egészségben és örömökben bővelkedő új esztendőt kívánok!
Riamara 2020 dec. 20. - 13:59:57
(3756/4727)
The Legend of Xiao Chuo 04
A császári nagybácsi merényletet szervez a császár ellen. Mingyi kihasználja a helyzetet, és a saját testével fedezi a császárt, hogy visszanyerje a bizalmát.
A szerelmes Wuguli nagy bajba keveri magát, és az egész családját a kedvese miatt.
Riamara 2020 dec. 14. - 12:11:07
(3755/4727)
Őszintén szólva magam sem tudom, hogy milyen sorozatot néznék most szívesen.
bori4 2020 dec. 14. - 12:08:19 Előzmény Riamara
(3754/4727)
Igren, Fan mamájának a családja szinte teljes képzavar, a nő Qiből menekült(?) Qinbe, teljes homály - hogy a bánatban lett a titkos cég feje itt, közben mutattak valami olyasmit, hogy ugye ő is a mi világunkból érkezett, ezért nagy titkok birtokában van - hát igen, az ókori emberek számára. Na és ezt minden áron meg akarják tudni, ezért meg is ölik? áááá, nagyon megszaladt a forgatókönyv-író fantáziája. Nincs igazán kézben tartva, csapong a dolog szerintem.

(Ment e-mail is.. )
Riamara 2020 dec. 14. - 11:51:06 Előzmény bori4
(3753/4727)
Talán a hosszú párbeszédes részek, na meg a még hosszabb monológok voltak az okai, amiért egy kicsit lanyhult az érdeklődésem a sorozat iránt.
És igen, itt jött be az is, hogy túl sok az olyan szereplő, akit úgy kell fejben tartani, hogy igazából nem is szerepelnek, viszont folyton emlegetnek.
bori4 2020 dec. 14. - 11:38:28 Előzmény Riamara
(3752/4727)
Valójában azért vegyes alkotórészei vannak nálam a meglepetésnek, a végét illetően. Nem tudtam, hogy 2. évad is tervezve van, ezért semmi sincs szinte lezárva - a fő vonalakban még minden lehet, meg az ellenkezője is. Azzal lett itt befejezve, hogy haza sem ért még Fan Xian az életveszélyes küldetéséből, utközben leszúrják - és hát ki!  Jön a zárókép és evilági írónk megnyutatja kolleganőjét, - még nem halt meg, a történet folytatódik.Vannak hosszú párbeszédes részek itt a második felében és rengeteg új szereplő egy teljes palotabeli pereputtyal meg tábornokokkal, tokkal-vonóval, sok-sok 9-es mesterrel, meg még azon túl is..... Lehet, hogy nem is a császár az apja, minden esetre a három pecás közül még lebegtetve van a kérdés.... Kismenyasszonyát meg elfelejttették velünk, mintha kiírták volna....  Az a Qi-beli nagymester, aki Qinben láncon volt évekig a föld alatt - és ugye őt kell hazakisérnie hősünknek, na ő azt hitte, hogy Fan az ő unokája - de lesz ennél cifrább összefonódás is... Na és a kincstár korrupciós ügyei határon átívelnek, de ezt pontosan már nem tudtam követni, hogy ki-kivel üzletelt, ki-miért hagyta.... Kicsit túlbonyolították, legalábbis számomra nehezen követhető volt. Na de Fan Xian bezzeg mindent értett, azonnal átlátott mindenen és mindenkin.
Szóval nem egy Changan az tény, de még mindig jobb, mint a most futó The wolf szivet szaggató romantikája.... :)))
Riamara 2020 dec. 13. - 18:48:30 Előzmény bori4
(3751/4727)
Szerintem meg nyugodtan mesélj róla! Soha nem zavartak a spoilerek, és hátha kedvet kapok!
bori4 2020 dec. 13. - 16:34:53 Előzmény Riamara
(3750/4727)
Gondoltam, hogy szünet van. No ezért nem is ragozom, hátha majd végig szeretnéd nézni - tudjál villanyozódni :-DDD
Riamara 2020 dec. 13. - 16:13:51 Előzmény bori4
(3749/4727)
Mostanában kicsit feladtam a sorozatnézést, mivel egy csomószor elszunyókáltam a részek alatt. :) Remélem hamarosan elmúlik rólam ez az állapot, és találok valamit, ami felvillanyoz. :D
bori4 2020 dec. 13. - 11:59:41
(3748/4727)
Joy of life - végére értem. Hát sikerült meglepniük ... :)
Nézed még?