Téma: Kenny Lin

Riamara 2021 júl. 15. - 10:53:56
(4067/4727)
bori4 2021 júl. 15. - 09:48:51 Előzmény Riamara
(4066/4727)
Sajna nem játssza le... :(
Riamara 2021 júl. 14. - 21:57:24
(4065/4727)
A " Changan hosszú napja" írójának egy másik könyvét is megfilmesítették. Ez is történelmi politikai krimi. A címe: "Wind From Luoyang" Valószínűleg még az idén bemutatják.
Egy kis ízelítő belőle: https://www.youtube.com/watch?v=KN-lbtVBiq
Riamara 2021 júl. 12. - 15:21:47
(4064/4727)
The Song of Glory 30. rész
Wan kisasszony segítségével sikerül megfelelő gyógyszert szerezni Ligének. Csakhogy az orvosság utáni kutakodás felkelti a császári özvegy és Qing figyelmét is. A lány hamar rájön merre találja gyűlölt nővérét, és egy ravasz trükkel kicsalogatja a gyógyszertárból Rangidőséket. Csalódottan döbben rá, hogy a régens tényleg szereti Ligét. Dulakodásba kezdenek, de Lige az erősebb, így a húga menekülőre fogja.
Jing hercegnek máris meggyűlik a baja a miniszterekkel, akik nem szívesen áldoznak a hadjáratra.
(Az üldözésnél felbukkan egy ismerős helyszín is. :D )
Riamara 2021 júl. 10. - 18:48:43 Előzmény bori4
(4063/4727)
Az ő esetükben, számomra is érthetetlen, miért nem tudnak semmit a másik hátteréről. Kezdetben azt hittem tudják, azért olyan visszafogott, és távolságtartó vele a herceg. De hát nem. Szóval szerintem is lesz egy jó nagy koppanás, mindkét részről.
Mondjuk az is érdekelne, vajon Lu, tud-e a barátságukról?
A zenei betétek tényleg nagyon szépek. Le is töltöttem magamnak az Ost-ot. De azon csak a dalok vannak, a zenék nem.
Nekem az a darab is tetszett, amit a régens játszott, mikor kioktatta Lu Yuant a pentatonról.
bori4 2021 júl. 10. - 17:34:20 Előzmény Riamara
(4062/4727)
Ez újra olyan altatásos részecske volt, tudom erőgyűjtés :)
Nem igen értem, miért nem érdekli őket, hogy ki a másik, dettó mint Lige és a régens "barátsága" idején. Na aztán meg lesz meglepetés, ha kiderül.
Viszont Jing Ling hangszeres játékát elhallgattam volna még...
Riamara 2021 júl. 09. - 13:49:24
(4061/4727)
The Song of Glory 29. rész
Mindenki a hadjáratra készül. A régens a kormányzati feladatokat az öccsére ruházza át. A maradék idejét pedig Ligevel tölti.
Shen tábornok csak látszólag nyugdíjazta magát, titokban viszont északra készül, hogy védje Peng Cheng hátát.
Shen Zhi megpróbálkozik egy újabb lánykéréssel, és most egy "talán" választ csikar ki Wan hercegből.
Lu tábornok a főtitkárra hagyja a további intrikákat, néhány fontos tanáccsal látva el őt. (Jing Lingnek nem lesz könnyű dolga vele)
Riamara 2021 júl. 08. - 11:11:14 Előzmény bori4
(4060/4727)
Hát bizony... :)) Amint megoldódik egy probléma, rögvest ott a következő.
bori4 2021 júl. 07. - 21:03:00 Előzmény Riamara
(4059/4727)
A patvarba! - mondaná Ba Woo, ha oldaát lennénk. Nehogy már valami gömbölyű legyen...
Riamara 2021 júl. 06. - 12:58:39
(4058/4727)
The Song of Glory 28. rész
A régens végre magához tér, és újra kézbe veszi a dolgokat. Beszél a Mester fejével, így a Shen család megmenekül
A császári özvegy mélységesen csalódott, de Lu Yuan már készül az újabb fordulóra. Úgy gondolja, nincs jobb alkalom eltüntetni láb alól a régenst, mint egy hadjárat.
Riamara 2021 júl. 03. - 12:37:32
(4057/4727)
The Song of Glory 27. rész
A régens még még nem tért magához, így az egész Shen családot halálra ítélik. Csak Feng bujkál, őt a sereg tisztjei mentik meg.
Rangidős, és a régens testőre a Mestert hajkurásszák.
A császári özvegy nem átall méreggel rásegíteni Peng Cheng kómájára, de Qing résen van. :D
Eljön a kivégzés napja, Lige egy újabb kamikaze tervvel áll elő, hogy Jing herceg és Zijin segítségével elodázzák a kivégzést.
Riamara 2021 júl. 01. - 17:46:43 Előzmény bori4
(4056/4727)
Csakhogy a ruha mindig is Lige tulajdonában volt. Ezért is vágta rá rögtön, hogy az az övé.
Míg a karkötő A-Nu kezén volt kezdettől fogva. A tőr pedig a Mesternél.
A karkötő esetében még tényleg úgy hitte, hogy A-Nau a Shen család lánya, és ő a csaló. A tőr viszont már erősen elgondolkodtatta a Mester szavahihetőségén. És aztán került elő a ruha.
Mint egy összerakós játék utolsó darabja. A logika azt mondatja, hogy ha a Shen lányt azért rabolta el a mester, hogy fegyverként használja a szüleivel szemben, akkor az első merénylet idején is életben kellett tartania, hogy összefüggésbe hozhassák Shen tábornokkal. Márpedig a mester Liget védette, és nem A-Nut. Jószerivel ráparancsolt a másik lányra, hogy áldozza fel magát. És gondolom azt is ő mondta neki, hogy a karkötőt adja oda a barátnőjének. És nyilván a Mester kezdeményezte a családegyesítést is.
Szerintem azért hazudott a mester, hogy Lige ne kötődjön a Shen családhoz, és lelkifurdalás nélkül kihasználja őket. Csakhogy nem vette figyelembe Lige személyiségét, hiába volt minden hazugság, mert a lány megszerette őket. Márpedig akit megszeret, azt aztán körömszakadtáig védi.
bori4 2021 júl. 01. - 16:54:34 Előzmény Riamara
(4055/4727)
Nem pontosan értem, mert a ruhából még nem állhat össze pontosan a kép, hiszen az volt beadva, hogy a másik kislány volt a Shun család lánya, mivel meghalt Lige csak "beugrott" helyette. Ő volt az A-Nu, nem? Az a ruha akár A-Nué is lehetett, nem?
Riamara 2021 júl. 01. - 15:13:02
(4054/4727)
A babaruha volt a kulcs. Amikor Lige bosszúsan rákérdezett Lu-ra, miként került hozzá az ő ruhája? Akkor még csak azért volt dühös, mert rájött, hogy a tőrt a Mester direkt választotta, és nem értette, miért adta Lunak az ő holmiját is. De addigra az anyja kibontotta a ruhát, és felismerte, mert ő maga varrta, és hímezte rá a mintát.
És ez volt az a pont, ahol Lige totál kiakadt. Mert itt állt neki össze a teljes kép. A mester egész gonosz terve.
bori4 2021 júl. 01. - 13:56:42 Előzmény Riamara
(4053/4727)
Mi van???? :-o ez akkor még nem derült ki, ugye??? ennyire nem nézhettem mellé....
Riamara 2021 júl. 01. - 12:04:53 Előzmény bori4
(4052/4727)
Még az elején lecsekkoltam, hogy a császár nincs benne a szereposztásban. Ráadásul elvileg olyan idős lehet, mint a tesói. Márpedig a titokzatos bajkeverő sokkal idősebb. A mesterrel lehet egykorú.
Riamara 2021 júl. 01. - 11:53:24 Előzmény bori4
(4051/4727)
Az igazság az, hogy Lige tényleg a Shen család elveszett lánya. Holott a mester végig azzal etette, a szülei a régensherceg miatt haltak meg, és ezért lett árva. Vajon A-Nu tudta, mennyire átverték?
bori4 2021 júl. 01. - 10:31:05 Előzmény Riamara
(4050/4727)
Igen, Lige kénytelen volt bevetni az "igazságot" Shen család védelmében, de nincs tisztában azzal, hogy a Mester és Lu összefogtak sajna. Úgy tűnik Lu magas labdát kapott a Mestertől, amit rögtön le is ütött.... Jól megkeverik a lapokat, most az igazságot sem hiszik el Ligének.... nagy pácban van.
A Nyanya hihetetlen szemét, ezért az édes fia is guzsba van szinte kötve.....
A szálak a multba vezetnek - régi politikai csatározás és vesztes oldal évtizedekig készül a visszavágóra, leszámolásra - Ligének most biztos leesett a tantusz, hogy végig gyilkos bosszzú áldozatai voltak, kivételesen agyafúrt és elvetemült módszerrel.... Kiváncsi leszek, ki áll a leszámolás mögött . Az öreg herceg, Wan (?) nekem továbbra is nagyon gyanus :) És arra még nem gondoltál, hogy akit annyit emlegetnek, de sose látjuk - a császár egyszer csak szinre lép nem pont ahogy szeretnénk???
Riamara 2021 jún. 30. - 15:51:38
(4049/4727)
The Song of Glory 26. A nagy meglepetések része.
Qingben felülkerekedik a szerelem a gyűlöleten, és végül is segít Ligének. Viszont akkorra már megvan a baj. A régens összeesik a dísszemlén, Lu pedig letartóztatja a Shen családot.
De az igaz meglepi a tárgyaláson derül ki. Lige harmadszor is sokkot kap. :)
Riamara 2021 jún. 28. - 19:53:37 Előzmény bori4
(4048/4727)
Ez bizony benne van a pakliban. Mindez attól függ, a régens mennyire lesz képes tisztára sikálni Lige múltját. Mert a szőnyeg alá söpréssel már elkésett.