Téma: Kenny Lin

Riamara 2022 jan. 19. - 18:06:44 Előzmény bori4
(4587/4727)
Igen, a Goodbye my Princessben, és a Három királyságban is volt hasonló, de ott innivaló csónakázott a vízen. :)
bori4 2022 jan. 19. - 16:59:27 Előzmény Riamara
(4586/4727)
Tényleg különleges lakomát láttunk... ilyen vízen lebegő és haladó fogásokat már valamelyik kínai sorozatban szerintem már láttunk - de ez pazar volt.
Szépen el is időzhettünk az asztal mellett, alaposan kidolgozott, hosszadalmas lakoma volt, nehogy már megzavarja a nagybácsi Gao-t, aki szorgalmasan masírozik a helyi őrökkel az kastély zegzugos udvarán.... Még véletlenül sem tűnik fel senkinek az idegen :-DDD
Mondhatni mesterek a művészi időhúzásban :-)
Riamara 2022 jan. 19. - 12:57:43
(4585/4727)
Luoyang 11. rész
Liu Xunshan jól kitolt a nyomozóinkkal. Össze is vesztek rendesen. Különösen a lányoknak volt rossz napja. Yue rádöbbent, hogy Gao kezdettől nem bízik benne. Erlang felesége pedig tudomást szerzett a nagybátyja szerepéről, apósa meggyilkolásában.
Látszólag megoldódott az ügy, de a rész végére, mindhárman rájöttek, hogy korántsem tudnak mindent. Most Erlang volt a gyorsabb. Remélem nem vesztére!
Riamara 2022 jan. 18. - 15:25:46 Előzmény bori4
(4584/4727)
Amit eddig a Nemkívánatos Kútról mondtak, abból az jött le, hogy vegyesen élnek ott bűnözők, azok leszármazottai, koldusok és menekültek is. Voltaképpen egy gettó. Olyasmi, mint Párizsban volt a Csodák udvara. Csak onnan az idegeneknek volt nehéz kijutni. :)
Ugyanakkor nagyon festői városrész. :D
Riamara 2022 jan. 18. - 15:20:34 Előzmény bori4
(4583/4727)
Nem az apja, hanem a nagybátyja. Ugyanis a lány apja, már jó sok évvel ezelőtt elhagyta a családot, hogy meditáljon. Így a nagybácsi lett a családfő. Ő nevelte fel az unokahúgát is. A házasságot a lány erőltette, a nagybácsinak meg gyengéje volt a lány.
Erlang nem utálja a lányt, csak nem akarta feleségül venni. Amúgy a maga fura módján, kedveli.
Erlangnak a Liu családdal voltak problémái. És most kiderült, hogy igaza volt. Liu Xunshannak hátsó szándékai voltak. Bailival akarta elvitetni a balhét. Ezért is ölte meg, hogy ne tagadhasson. Esetleg az öreg már rá is jött, hogy mit akarnak vele, és el kellett hallgattatni.
bori4 2022 jan. 18. - 15:04:51
(4582/4727)
A számkivetettek, akik abban a nemkívánatos városrészben élnek tulajdonképpen miért számkivetettek? bűnözők, vagy migránsok??
bori4 2022 jan. 18. - 15:01:54 Előzmény Riamara
(4581/4727)
7-hez
Jól értettem, a feleségének az apja volt???
(Lehet, hogy a képen a név nem passzol... )
Nem világos miért ragaszkodott Erlang apja ehhez a házassághoz.
Na most mi lesz? hogy fogja ezt Erlang az amúgy sem kedvelt nejének megbocsátani?
Riamara 2022 jan. 17. - 17:13:33 Előzmény bori4
(4580/4727)
A Chunqiun emberei közül eddig még csak az orgyilkosokat láttuk, na meg Liu Xunshant, de tutira nem ő a főnök, még ha később majd azt is állítja. Szerintem ő csak a rézlopást és a hamispénz verést bonyolította. És persze megölte Erlang papáját. Talán mert így könnyebben tudta rákenni a sikkasztást.
A testőre is a szervezet tagja. Amúgy miféle testőr az, aki parancsolgat a gazdájának?
Riamara 2022 jan. 17. - 17:00:47 Előzmény bori4
(4579/4727)
Gao eredeti foglalkozásáról csak annyit lehet tudni, hogy tisztviselő volt a Nemkívánatos Kútban. Még az sem biztos, hogy ő odavalósi volt-e. A visszaemlékezések alapján talán nem. Viszont az anyja még mindig ott él.
Aztán jött az a bizonyos tragikus nap, mikor kivitte a fiúkat a gettóból, és mindegyiküket megölték. Csak ő maradt életben. A szülők őt hibáztatták, és hibáztatják még most is. Így otthagyta a Nemkívánatos Kutat és halottkém lett.
bori4 2022 jan. 17. - 16:08:27 Előzmény Riamara
(4578/4727)
Ja, hogy a szövetség meg ez a Chunqiu két különböző csoport! Ennek a Chunqiunak találkoztunk már a főnökével?
És Gao foglalkozására még nem válaszoltál :-)
Riamara 2022 jan. 17. - 15:58:31 Előzmény bori4
(4577/4727)
Még nem világos pontosan, hogy annak a bizonyos Chunqiu szervezetnek mi a szándéka. Annyi bizonyos, hogy elég vérszomjasak. Bárkit kinyírnak, aki az útjukban áll.
Yue bátyja... hát.... szerintem túlságosan karrierista ahhoz, hogy a császárnő feltétlen híve legyen. A két testvér közül Yue az, aki isteníti a császárnőt. A bátyus túl sokat sumákol. Őt nem csak az zavarja, hogy Gao nagy titkok nyomára bukkant, hanem az is, hogy Yue is ügyesen nyomoz, és esetleg rájöhet olyan dolgokra is, amit a bátyó eltitkolna.
Riamara 2022 jan. 17. - 15:49:03 Előzmény bori4
(4576/4727)
Gao haverja egy szélhámos, csaló. Ez a foglalkozása. :)) Amúgy nagyon ügyes, ha arról van szó, hogy ki kell deríteni valamit.
Riamara 2022 jan. 17. - 15:47:34 Előzmény bori4
(4575/4727)
Ebben a mondatban nem a Szövetségről beszélnek, hanem a Chunqiu-ról. Ez egy szervezet, bár az én olvasatomban inkább egy szekta. A nevük egy híres konfúcionista filozófiai műből ered. Lefordítani felesleges, mert hosszú és amúgy is szimbolikus. "Tavasz és ősz krónikája" vagy máshol "Tavaszok és őszök"
http://static.hlt.bme.hu/semantics/external/pages/motista/hu.wikipedia.org/wiki/Csun-csiu.html
Nem is nagyon mertem magyarázatot írni mellé, mert eddig csak utalgatások voltak a szervezetre. És nem akarom félre vinni a fordítást vele. Mert magam sem értem, hogy jön össze egy filozófiai mű, ami az idealista magatartásról szól, egy terrorista szervezethez. :O
Riamara 2022 jan. 17. - 14:55:52 Előzmény bori4
(4574/4727)
Igen, a Szövetség a császárnő kémszervezete, s mint ilyet a császárnő egyik közeli rokona irányítja. És igen ráismernénk. De nem kell sokáig várnunk a titokra, mert Gao seperc alatt leleplezi majd. :D
Valaki megfúrta a kémszervezetet. És erős a gyanúm, hogy az illető szintén a császári családból való lehet.
bori4 2022 jan. 17. - 13:47:16
(4573/4727)
Jól sejtem, hogy a palotaőr lány bátyja, aki a főnöke is egyben, azért utálja Gaot, mert érzi, hogy nagy titkok nyomára bukkant - ami esetleg nem tesz jót az istenített rokonának, a császárnőnek?
Nem világos nekem, hogy hol áll a császárnő??? Bár egyértelmű, hogy pl. nem hiszi, amit jelentenek neki, hogy Erlang apja lenne a hunyó a rézsikkasztásban....
bori4 2022 jan. 17. - 13:42:15
(4572/4727)
Van egy srác sokszor Gao mellett, segíti stb. Ki ő, és Gao tulajdonképpen magánnyomozó? vagy miből él? Mert gondolom az a halottkémkedés csak átmeneti dolog volt, nem ez a fő állása...
bori4 2022 jan. 17. - 13:40:31
(4571/4727)
Mit jelent ez a mondat? A császárné cége a Szövetség, ami most úgy tűnik hibát-hibára halmoz??
bori4 2022 jan. 17. - 13:38:39 Előzmény Riamara
(4570/4727)
Kérdezném, hogy ő az a bizonyos szövetség feje? Azért van vajon álarcban, mert egyébként rögtön ráismernénk ? :-DDD
bori4 2022 jan. 16. - 20:04:19 Előzmény Riamara
(4569/4727)
Ment erről e-mail...
Riamara 2022 jan. 16. - 19:37:50
(4568/4727)
Én is úgy véltem, hogy a könyvben kicsit idealizálták. Bár most, hogy láttam a másik legendás császárnéjukról szóló sorozatot, azért úgy vélem, ilyen rangban óhatatlan volt a kegyetlenség. Főként, ha nőnemű volt az illető. Mert maguk a klánok, és az udvari élet is arról szólt, hogy csak az erős maradhat életben. És ha nem vagy elég kemény, akkor téged ölnek meg.
Azért itt a Luoyangban is látszik, hogy rettegtek tőle rendesen.