Téma: Kenny Lin

bori4 2022 febr. 13. - 15:47:56 Előzmény Riamara
(4647/4727)
Szánom-bánom, de én nem jöttem rá ebből a részből, ki a tégla a szövetségben :-(
(Vagy nem figyeltem eléggé?)
Riamara 2022 febr. 13. - 12:03:38
(4646/4727)
Elkezdődött a Reset fordítása. Az első rész már fent is van.
https://www.youtube.com/watch?v=9KAan0-WlHs
Riamara 2022 febr. 12. - 13:43:34
(4645/4727)
Luoyang 18. rész
amiből kiderül, ki a "tégla" a Szövetségben. (Mondjuk nem ért nagy meglepetésként, azok után, hogy a Chunqiu minden apró titkát ismerte a Szövetségnek.) A Jó hír, hogy erre Gao is rájön. :D
Most már csak az a kérdés, ki lehet az a bizonyos Rangidős, akit a "tégla" említ.
Yue szervezi Erlang védelmét, és minden a legjobb úton halad, hogy csapdát állítsanak, de aztán beüt a mennykő. (ami persze elég elgondolkodtató, abból a szempontból, ki is állhat az egész mögött)
Riamara 2022 febr. 10. - 12:12:51 Előzmény Riamara
(4644/4727)
Voltaképpen nem is nevezném betegségnek. Inkább a megszokottól eléggé különböző személyiségnek.
Mostanában azért olyan felkapott a téma, mert a jelenlegi oktatási rendszerünk egyszerűen képtelen mit kezdeni az átlagostól eltérő személyiségekkel. A munkahelyek meg detto.
Régen, a házitanítók korában ez annyira ki se tűnt. Felnőttként meg legfeljebb remete életet éltek.
Riamara 2022 febr. 10. - 11:56:10 Előzmény bori4
(4643/4727)
Ez nem új betegség. Csak régen nem diagnosztizálták. Egyszerűen nagyon furának, rosszabb esetben kettyósnak tartották őket. Emlékszel a Ming dinasztia kopóira? Ott az egyik bombakészítő volt hasonló karakter. A hercegnő férje.
bori4 2022 febr. 10. - 11:27:57 Előzmény Riamara
(4642/4727)
Gondolod, hogy a forgatókönyv író tudatosan asperger szindrómás karaktert alkotott, amikor Erlangot "megalkotta"? Mindezt a Tang dinasztia idején?
Riamara 2022 febr. 10. - 10:24:26
(4641/4727)
Én Liu Rant kicsit másképp látom. Valóban amolyan nyafka úrilánynak tűnik, de ha eltekintesz a beszédstílusától, és a tetteire figyelsz, akkor rögvest kiderül, hogy legalább annyira céltudatos, vakmerő és majdnem annyira okos, mint a barátnője. Eléggé képben van mindenben. Ezért volt lehetséges, hogy nem csak talpon maradt a rázúduló szerencsétlenségek során, hanem igyekezett a lehető legoptimálisabbra csökkenteni a következményeket.
Ráadásul nagyon empatikus. Amire szüksége is van, mert épp egy olyan fiúba szeretett bele, aki asperger sindrómás.
(Átlagon felüli intelligencia, a szegényes kommunikáció, gyenge kapcsolatteremtő készség, a szabályokhoz, a megszokott rutinhoz való görcsös ragaszkodás, a feszült idegállapot és/vagy depresszió, az aprólékos beszéd, az ingerek feldolgozásának nehézsége, a megtapadt gondolkodási sémák jellemzik.)
.Szóval itt nem csupán a szokásos keleti álszemérmes hozzáállásról van szó.h
Riamara 2022 febr. 10. - 09:57:20 Előzmény bori4
(4640/4727)
Igen, Chu mester császári herceg. Ha jól emlékszem a Long Balladából Li volt a családi nevük. A Keresztneve meg Dong Chuan.
Ő a császárnő kedvence amúgy. De még így is fosott a mamitól, mikor berendelték, hogy a Szövetségről kérdezzék. :D
Gondolom az sem véletlen, hogy folyton az aranyifjút játssza, akit semmi nem érdekel a szórakozáson kívül.
bori4 2022 febr. 10. - 09:37:02 Előzmény Riamara
(4639/4727)
Igen, a dolog teljesen nyitott - bármelyik teóriád bejöhet.
Az is biztos, ahogy mindketten megegyeztünk már az elején - trón háború zajlik, annak elbitorlása, illetve megvédése érdekében történik minden. Nem lehetett egyszerű a császárnő dolga, de az történelmi tény, hogy sokáig ült ott, ezért bizonyára kiemelkedően okos, kegyetlen uralkodó lehetett a maga nemében.
Az a variáció, hogy Gao "falból" állt be a Szövetséghez, majdnem biztosra gondolom. Így aztán ha You erre hamar rájön, talán újból beáll köztük a véd- és dacszövetség, némi egészséges vonzalommal fűszerezve.
Engem sajnos Erlang neje az örökös "erlangozással", azzal a kínai hanghordozással pont azt a korabeli női karaktert ábrázolják vele, ami számomra idegesítő... Házaspárok között a 17. részben ott tartanak, hogy a nej óvatosan megfogja a férje karját és az hagyja.... nekem túlságosan álnaiv, gyermekded. Ráadásul szegény csaj "Erlang! csak segíteni akartam neked" típus , de vonzza a bajt, hogy meg kelljen menteni....
Hatalmas kontrasztok vannak minden sorozatban náluk. Egyrészről pillanatokon belül tocsog a képernyő a vértől, erőszaktól, hullahegyek egy-egy akció után - ami természetes; másrészt a magánkapcsolatok ábrázolása: a finomkodás, udvariaskodás, álszemérem csúcsra járatva -:)
Konkrét kérdés: Chu mester az egyenlő Li herceggel?
Riamara 2022 febr. 09. - 17:51:52 Előzmény bori4
(4638/4727)
Nekem viszont van egy csomó teóriám.
1. Yue bátyja nekem továbbra is nagyon gyanús. Szerintem feleannyira sem beteg, mint amennyire mutatja magát. Mindig akkor kezd el haldokolni, mikor a az érdeke úgy kívánja.
Minden erejével megpróbálja visszafogni a húga nyomozását. És a Gao elleni ellenszenve sem biztos, hogy annyira személyes. Ebben a részben például meg kellett volna könnyebbülnie, mikor megtudta, hogy Gao a Szövetség tagja lett, hisz ez azt jelentené, hogy Yue és a férfi közti románcnak annyi. Ehelyett megdöbbent, és kissé mintha megijedt volna. Hisz ezt úgy is lehet értelmezni, hogy Gao és Li herceg szövetségre léptek. Aztán, amikor a bácsikája közölte vele, hogy őt szánja a hadügyminiszteri posztra, mintha kis diadal csillant volna fel a szemében.
A történelemből ismert, hogy Wu herceg, és családja mindenáron meg akar szabadulni a császári hercegektől. Szóval lehet, hogy erre megy ki a játék, és a Chunqiu mögött a Wu család állhat, a Liu családdal szövetkezve.
Hiszen, ahogy nemrég Liu papa említette, ők eléggé kiestek a kosárból. És ha a császárnő reakcióit nézzük, tényleg nem kedveli a Liu családot. Viszont mivel elég befolyásos famíliáról van szó, így bántani sem meri őket.

2. A másik elméletem viszont ennek pont az ellenkezője. Eddig ugyanis mindig abból indultunk ki, hogy öt évvel ezelőtt meg akarták ölni a koronaherceget. Tehát a Chunqiu a császárfiak ellen van. Majd Song miniszter bosszúból felszámolta a szervezetet és elfogta a vezetőjét.
Viszont, ahogy Yue erre olyan okosan rámutatott, elég valószínűtlen, hogy ripsz-ropsz felszámoltak volna egy ilyen szerteágazó szervezetet, amit a császárnő is támogatott.
Song pedig egész végig azt hajtogatta, mennyire gyűlöli a császárnőt. Meg hogy ő kész meghalni a nagyobb cél érdekében. És az ő szempontjából a nagyobb cél nyilván az volna, ha az elhunyt császár fia ülne a trónon. Vagyis kevés a valószínűsége, hogy összejátszott volna a Wu családdal.
És akkor itt a Szövetség, ami elvileg egy jól működő kémszervezet kellene legyen. Mégsem működik rendesen. Így nem véletlen, hogy felkeltette Gao gyanúját, és immáron Yue is pedzi már, miért is állt be a pasi hirtelen a tagjai közé.
Szóval bármennyire is kedvelem Chu mestert, azért megvan az esélye, hogy épp ő az aki szabotálja a kémszervezet működését.

Mindkét elméletnek van alapja, a Wikipédia szerint. Az író pedig ügyesen lebegteti a dolgot, és billeg a mérleg rendesen. Most pedig előbukkant egy újabb titok, amiről nem tudhatjuk, mire utalhat.
Szóval még akármi is lehet.
Riamara 2022 febr. 09. - 12:51:54
(4637/4727)
Luoyang 17. rész,
amiben párhuzamos nyomozás zajlik. Míg Yue és Gao az álszerzetesre vadásznak, addig Erlangék felkeresik a rézbányát. Találnak is valamit, csak még nem tudják pontosan mi lehet, de hogy igen fontos, az is bizonyítja, hogy hazafelé jövet megtámadják őket érte.
Riamara 2022 febr. 06. - 13:39:49 Előzmény bori4
(4636/4727)
Az azért elég sokat mondó volt, hogy amikor Gao kézlenyomatát levették, Yue járt az eszében. Szóval neki sem volt mindegy a kapcsolat. Csakhogy kettejük között hatalmas a társadalmi szakadék. Gao bűnözők gyermeke, egy kitaszított, Yue pedig a császári család tagja. Ezzel a férfi tisztában van, csak Yue képtelen elfogadni.
Ráadásuk Gao nem az az ember, aki sokáig bírná a kötöttségeket, és hogy agyonszabályozzák. Gyakorlatilag egy nap se telik el, és máris megy majd a saját feje után.
A hercegnek is ugyanez járhatott a fejében. Szerintem ő se biztos benne,
Yue meg hát nőből van, és most bünteti őt rendesen.
bori4 2022 febr. 06. - 12:25:12 Előzmény Riamara
(4635/4727)
Érdekes, egy ilyen magányos független lélek eladja a szabadságát. Vajon ő gondolt a palotaőr hölgyre "másképp" mint egy hasznos valaki aktuális céljaihoz? Úgy tűnik, ez nem terhelte a lelkét a döntésében, bezzeg Yue - biztos érez valamit Gao iránt...
De itt soha semmit nem lehet biztosan állítani, mert 3 rész múlva feje tetejére áll minden. Nem igen találgatok már, passzív szemlélő lettem... :)
Riamara 2022 febr. 06. - 12:06:12 Előzmény bori4
(4634/4727)
Hát ez aztán igazán káprázatos! Nagyon értenek a pompához.
bori4 2022 febr. 06. - 10:58:58 Előzmény bori4
(4633/4727)
Az ókori császári udvar luxusdizájnja sokat fejlődött - korunk kínai uralkodójának asztala igazán mestermű.... :-)
Riamara 2022 febr. 05. - 13:07:05
(4632/4727)
Luoyang 16. rész amiben Gao elfogadja a herceg ajánlatát, és belép a Szövetségbe, ami olyan mint egy szerzetes rend, a magánélet szigorúan tilos. Ezen aztán Yue jól megsértődik, és lépten-nyomon érezteti is vele. Így persze elég döcögősen halad a nyomozásuk. Pedig épp egy elég fontos, és friss nyomra lelnek.
Ugyanakkor Erlang és Liu Ran egyre közelebb kerülnek egymáshoz.
Riamara 2022 febr. 04. - 19:09:03 Előzmény bori4
(4631/4727)
Ezért is mondtam, hogy Liu apuka körül valami nem kerek. :D Még szerencse, hogy az ifjak nem veszik annyira szívükre a dolgot. Erlangot meg amúgy is leköti az újratervezés.
Gao viszont ezalatt kissé elkötelezi magát (ahogy az már az előző részekből sejthető volt) Amiből aztán lesz sértődés. Persze azért felvetődik a kérdés, mennyire gondolja komolyan, és mennyi ebből a taktika.

bori4 2022 febr. 04. - 17:09:21 Előzmény Riamara
(4630/4727)
Após uram megmagyarázta, hogy valami bűnt követett el a családjuk a császárnő ellen, ezért visszavonult, hogy ne provokálja és biztonságban legyen a családja. Ha jól értettem, akkor az esküvőt is rangon alulinak tartotta a lánya és Erlang között, na de ezek szerint nem volt a világ végén. Nem világos, hogy miért hagyta mégis hogy megtörténjen és magyarázkodott, hogy az esküvőre sem jött el.... Vajon miért? Mi ez az önkéntes száműzetés, ahonnan mégis csak haza jön, aztán meg megint elmegy.... Miért és hova????
Amúgy most olyan pihenő részek voltak, Gao is elbujdosott, erőgyűjtés... :)
Riamara 2022 febr. 02. - 15:37:41
(4629/4727)
Luoyang 15. rész
Yue tovább nyomoz, már csak azért is, mert a koronaherceg is a segítségét kéri. Így bukkan rá a Chunqiu előző vezérére, a saját titkos börtönükben.
Erlang megtalálja elkóborolt hitvesét, és a kapcsolatuk egy magasabb szintre lép. Még após uram is megnyugszik.
De a nyomozás továbbra sem hagyja nyugodni Erlangot. Egy véletlen baleset döbbenti rá, mi is zavarta eddig. Így hát felkerekedik, hogy utána járjon a dolognak. Csakhogy most már Liu Ran sem akar kimaradni a nyomozásból, így hát vele tart. :D
Riamara 2022 jan. 31. - 20:01:30 Előzmény Riamara
(4628/4727)
Tegnap írtam a Resetről. Na mára már lecsúszott a fele. Nagyon nézeti magát. Utoljára a 9 időutazás tetszett ennyire, bár ez annál kicsit könnyedebb. Roppant ügyesen keverik a lapokat. Végig fenntartják az érdeklődést. A szereplők pedig igazán szimpatikusak.