Téma: Kenny Lin

Riamara jan. 17. 17:13:33 Előzmény bori4
(4580/4580)
A Chunqiun emberei közül eddig még csak az orgyilkosokat láttuk, na meg Liu Xunshant, de tutira nem ő a főnök, még ha később majd azt is állítja. Szerintem ő csak a rézlopást és a hamispénz verést bonyolította. És persze megölte Erlang papáját. Talán mert így könnyebben tudta rákenni a sikkasztást.
A testőre is a szervezet tagja. Amúgy miféle testőr az, aki parancsolgat a gazdájának?
Riamara jan. 17. 17:00:47 Előzmény bori4
(4579/4580)
Gao eredeti foglalkozásáról csak annyit lehet tudni, hogy tisztviselő volt a Nemkívánatos Kútban. Még az sem biztos, hogy ő odavalósi volt-e. A visszaemlékezések alapján talán nem. Viszont az anyja még mindig ott él.
Aztán jött az a bizonyos tragikus nap, mikor kivitte a fiúkat a gettóból, és mindegyiküket megölték. Csak ő maradt életben. A szülők őt hibáztatták, és hibáztatják még most is. Így otthagyta a Nemkívánatos Kutat és halottkém lett.
bori4 jan. 17. 16:08:27 Előzmény Riamara
(4578/4580)
Ja, hogy a szövetség meg ez a Chunqiu két különböző csoport! Ennek a Chunqiunak találkoztunk már a főnökével?
És Gao foglalkozására még nem válaszoltál :-)
Riamara jan. 17. 15:58:31 Előzmény bori4
(4577/4580)
Még nem világos pontosan, hogy annak a bizonyos Chunqiu szervezetnek mi a szándéka. Annyi bizonyos, hogy elég vérszomjasak. Bárkit kinyírnak, aki az útjukban áll.
Yue bátyja... hát.... szerintem túlságosan karrierista ahhoz, hogy a császárnő feltétlen híve legyen. A két testvér közül Yue az, aki isteníti a császárnőt. A bátyus túl sokat sumákol. Őt nem csak az zavarja, hogy Gao nagy titkok nyomára bukkant, hanem az is, hogy Yue is ügyesen nyomoz, és esetleg rájöhet olyan dolgokra is, amit a bátyó eltitkolna.
Riamara jan. 17. 15:49:03 Előzmény bori4
(4576/4580)
Gao haverja egy szélhámos, csaló. Ez a foglalkozása. :)) Amúgy nagyon ügyes, ha arról van szó, hogy ki kell deríteni valamit.
Riamara jan. 17. 15:47:34 Előzmény bori4
(4575/4580)
Ebben a mondatban nem a Szövetségről beszélnek, hanem a Chunqiu-ról. Ez egy szervezet, bár az én olvasatomban inkább egy szekta. A nevük egy híres konfúcionista filozófiai műből ered. Lefordítani felesleges, mert hosszú és amúgy is szimbolikus. "Tavasz és ősz krónikája" vagy máshol "Tavaszok és őszök"
http://static.hlt.bme.hu/semantics/external/pages/motista/hu.wikipedia.org/wiki/Csun-csiu.html
Nem is nagyon mertem magyarázatot írni mellé, mert eddig csak utalgatások voltak a szervezetre. És nem akarom félre vinni a fordítást vele. Mert magam sem értem, hogy jön össze egy filozófiai mű, ami az idealista magatartásról szól, egy terrorista szervezethez. :O
Riamara jan. 17. 14:55:52 Előzmény bori4
(4574/4580)
Igen, a Szövetség a császárnő kémszervezete, s mint ilyet a császárnő egyik közeli rokona irányítja. És igen ráismernénk. De nem kell sokáig várnunk a titokra, mert Gao seperc alatt leleplezi majd. :D
Valaki megfúrta a kémszervezetet. És erős a gyanúm, hogy az illető szintén a császári családból való lehet.
bori4 jan. 17. 13:47:16
(4573/4580)
Jól sejtem, hogy a palotaőr lány bátyja, aki a főnöke is egyben, azért utálja Gaot, mert érzi, hogy nagy titkok nyomára bukkant - ami esetleg nem tesz jót az istenített rokonának, a császárnőnek?
Nem világos nekem, hogy hol áll a császárnő??? Bár egyértelmű, hogy pl. nem hiszi, amit jelentenek neki, hogy Erlang apja lenne a hunyó a rézsikkasztásban....
bori4 jan. 17. 13:42:15
(4572/4580)
Van egy srác sokszor Gao mellett, segíti stb. Ki ő, és Gao tulajdonképpen magánnyomozó? vagy miből él? Mert gondolom az a halottkémkedés csak átmeneti dolog volt, nem ez a fő állása...
bori4 jan. 17. 13:40:31
(4571/4580)
Mit jelent ez a mondat? A császárné cége a Szövetség, ami most úgy tűnik hibát-hibára halmoz??
bori4 jan. 17. 13:38:39 Előzmény Riamara
(4570/4580)
Kérdezném, hogy ő az a bizonyos szövetség feje? Azért van vajon álarcban, mert egyébként rögtön ráismernénk ? :-DDD
bori4 jan. 16. 20:04:19 Előzmény Riamara
(4569/4580)
Ment erről e-mail...
Riamara jan. 16. 19:37:50
(4568/4580)
Én is úgy véltem, hogy a könyvben kicsit idealizálták. Bár most, hogy láttam a másik legendás császárnéjukról szóló sorozatot, azért úgy vélem, ilyen rangban óhatatlan volt a kegyetlenség. Főként, ha nőnemű volt az illető. Mert maguk a klánok, és az udvari élet is arról szólt, hogy csak az erős maradhat életben. És ha nem vagy elég kemény, akkor téged ölnek meg.
Azért itt a Luoyangban is látszik, hogy rettegtek tőle rendesen.
Riamara jan. 16. 19:30:10 Előzmény bori4
(4567/4580)
Az a baj, hogy azt a Wu császárnős sorozatot, amit anno elkezdtek fordítani, aztán a 7. résznél abbahagyták, iszonyúan nagy méretben lehet csak megtalálni. Több mint száz giga. Hetvenvalahány részes. Így viszont meggondolandó a letöltése. :D
https://www.youtube.com/watch?v=Say5t2Mwmgw
Igaz a Youtubon fent van, de csak ráégetett angol felirattal.
bori4 jan. 16. 17:50:54 Előzmény Riamara
(4566/4580)
Közben befejeztem a császárnő életrajzi regényének 2. részét. Ez azzal zárul, amikor császárnévá koronázzák. Csak nagy vonalakban hasonlít a wikipedia összefoglalójához, jócskán idealizált, szubjektív az írónő műve. Például a kislánya megölését el sem tudja képzelni, és szerinte nincs is rá fennmaradt bizonyíték a különböző korhű forrásokban sem. Az viszont tény, hogy nem mindennapi élete lehetett, még a korban teljesen "normális" - nőkre váró kegyetlen sors többszörösét élhette át, mire feljutott a trónra. Megemlíti az írónő a záró gondolatában, hogy amikor saját jogú császárnő lett, kialakította a belső udvarát, amit telepakolt férfi ágyasokkal. :-D - a nemes méltóságos férfiak legnagyobb megdöbbenésére! Szívesen megnéznék erről egy sorozatot, vagy filmet.... :-DDDD
Riamara jan. 15. 21:04:12 Előzmény bori4
(4565/4580)
Pedig rengeteg sort újra időzítek benne, és igyekszem lerövidíteni a mondatokat is, de iszonyat gyorsan beszélnek. :))
Nekem is Gao a kedvencem, bár szerintem Yibo is jól hozza az asperger szindrómás Erlangot. :D
bori4 jan. 15. 19:35:13
(4564/4580)
.
bori4 jan. 15. 19:34:11 Előzmény bori4
(4563/4580)
.
bori4 jan. 15. 19:33:41 Előzmény Riamara
(4562/4580)
Nah, most értem ide, azaz az 5. rész után vagyok. Volt mit bűvészkednem az "új" gépem miatt, mire nagyjából minden ott és úgy van, ahogy az elmúlt 10 évben megszoktam. Képet sem tudtam videónézés közben kivágni, amit nagyon rosszul viseltem - most már a "kamera" is a helyére került. :)
Itt van mindjárt néhány fotó a részből, nyilván kiderül az összeállításból, hogy ki a kedvencem. Elképesztően más az egész pasi, mint a Novolandban, nagyon bírom a fejét, ahogy átadja a gondolatait.... remek színész.
Az időzítéssel itt is szenvedek, nagyon kapkodja a feliratot sajnos...
Riamara jan. 15. 13:28:05
(4561/4580)
Luoyang 10. rész
Miután Erlang kiduzzogta magát, amiért őt kihagyták a Szövetséges szálból, megkeresi Gaot, hogy a maga fura módján felajánlja a segítségét, amit persze Gao azonnal el is fogad. A nyomok a főhercegnő vidéki udvarházához vezetnek. Melynek közelében meg is találják a rézöntödét.
Yue közben lelkifurdalással küzd, amiért bajba sodorta Han titkárt. De a császárnő titkárnője megvigasztalja. Így újult erővel veti bele magát a pasik védelmébe.