Téma: Képlet

Isengard 2010 okt. 19. - 19:57:23
(375/615)
Azok nem "ûrlények" voltak, hanem angyalok, vagy látomás- lények, a Bibliából, pontosabban Ezékiel könyve 1. részébõl.

Egyébként a filmben az a bazi nagy kerék, ami lejön a gyrekeért, kb. megfelel annak a leírásnak, amit Ezékiel próféta elõadott. Ezen kívül, a keresztény festõmûvészek rajzai, képei is hasonlóképpen ábrázolták ezt az eseményt, már aki hisz ebben.
Egy, ezt bemutató, híres, biblia által ihletett festmény fel is tûnik a filmben egy pillanatra, mikor az erdõ közepén álló lakókocsiban keresgélnek nyomokat a szereplõk.

Nyilvánvalóan szándékosan adta elõ a film bibliai képekkel, hiszen ez egy NAGYON keresztény film, csak ez nem jött le a közönség nagyobb részének.

Pl. Bibliai elemek felhasználása, Apokalipszis bekövetkezése, végítélet, a végén az Elízium bemutatása (ami eredetileg a görög- római mitológia része, de a kereszténység is átvette, részben), vagy az Élet Fája, szintén a film végén látható, és szintén gyakori vallási motívum.


Túl sokat feltételeztek a film készítõi a közönség nagy részérõl???


Ja, és csókoltatom azt, aki a film eredeti címét (Knowing) "képlet"- nek "fordította".

Az egész filmnek semmi köze semmiféle képlethez, az egész filmben nincs egyetlen képlet sem, csak egy nagy számhalmaz (az meg NEM képlet, legfeljebb egy mátrix), és a "Knowing" semmilyen értelemben nem jelenti azt, hogy "képlet".
Io 2010 okt. 19. - 19:55:15
(374/615)
Nekem van képzelõ erõm. Ezért is tudtam volna elképzelni más, jobb megoldást is az ufók részérõl, mint ezt a számkódot, amit aztán még el is zárnak 50 évre, és amit amúgy is minek megfejteni, úgy sem tudunk változtatni semmin, és úgy is eljönnek a gyerekekért, és elviszik õket. Amit te megértettél a filmbõl, azt mi is mind értjük, de van akinek ez kevés.
Én szeretem a mágusos filmeket pl Merlin, de akkor az legyen abszolút meseszerû. De egy olyan filmben, amiben ufók jönnek a megmentésünkre, akik tegyük hozzá, ugyan úgy élõ lények, mint mi, én egy kicsit racionálisabb eseménysorozatot várok el. (ha már úgy is megmenteni akarnak, és nem ki irtani minket.)
A kövekrõl én le is mondok, nem kell megmagyarázni. (Bár ha már annyi helyen feltûntek, csak szántak neki vmi szerepet.) Olyan érzésem volt, mintha 2 filmet összekevertek volna, amik külön-külön még jók is lehetnének, de így a végére csak zavartságot adott. De nem csak ez az film van a világon. Nekem nem nyerte el a tetszésemet és pont. Az életkorral való érvelésed pedig tiszteletlen, meggondolatlan és sértõ volt.
10/10
Vancsi96 2010 okt. 19. - 18:57:10 10/10
(373/615)
Szerintem ez egy nagyon jó film!Nem hiszem el,hogy semmi képzelõerõtök sincs...-.-
Ha odafigyeltetek volna,és egy kicsit rábízzátok a dolgot a fantáziátokra,megértettétek volna!Ha nekem 14 évesen sikerült,akkor nem értem,hogy nektek mi nem volt érthetõ benne(azokra gondolok,akiknek 20-30-40 akárhány évesen nem sikerült).
A lényeg,hogy szerintem nagyon jó volt!:)

Peeeeet9,ne akarj mindenre emberi szemmel nézve értelmes,megmagyarázható választ kapni egy olyan filmben,amiben ûrlények,"mágikus kövek" meg hasonlók vannak...
SPOILER
Pl.a köveket tudd be annak,hogy ezek az "ûrlények"jelei,ahol megjelennek,ott a kövek is felbukkannak...ha olyan nagy szerepük lenne,nyilván elmondták volna,hogy mik azok.
A "röhejes világító emberkék" azért jöttek,hogy a kiválasztottakat magukkal vigyék.
Szerintem azért férkõznek be a gyerekek(a kiválasztottak)fejébe,hogy rajtuk keresztül tudassák az emberiséggel a világvégét,és az elõtte lévõ katasztrófákat(bár ezeknek nincs túl nagy szerepük,inkább csak a világvégének:).Gondolod,ha odamennének hozzájuk,és megkérnék õket,hogy írjanak le egy csomó számot,megtennék??És az abszolút nem lenne rejtélyes...ráadásul szerintem nem úgy kommunikálnak,ahogy mi(ezért nem tudnak beszélni).És õk csak álcaként vették fel az emberi testet,amíg a Földön tartózkodnak.
Húú,ez jó hosszúra sikeredett...de nekem érthetõ volt a film!:)
Ronin38 2010 okt. 19. - 13:59:02
(372/615)
***SPOILER***
Most láttam a filmet, aztán elolvastam a hozzászólásokat.Hát nem semmi! "nem szeretem, ha nem magyaráznak meg mindent","a végén kik voltak a világító emberkék","az ufók nem kellettek volna"....stb.Nem értem, hogy lehet ennyire földhözragadt valaki?Ez nem a Barátok közt !Nem azt mondom, hogy a világ legjobb filmje volt, de voltak benne elgondolkoztató elemek.Amúgy ilyen, vagy hasonló katasztrófa bármikor bekövetkezhet.De itt talán nem is ez volt a lényeg.Sajnálom, hogy egyesek nem látnak semmit a sorok között.Több Asimov és Bradbury könyvet kellene olvasni és máris kinyílik az elme!!!Uff
zotyo04 2010 okt. 18. - 08:38:47
(371/615)
Nem tetszett.
az utolso szamuráj 2010 okt. 16. - 18:34:10
(370/615)
Determinizmus
6/10
!!!666k 2010 okt. 16. - 17:53:37 6/10 Előzmény Beregovo
(369/615)
Na, figyelj! Ismerem a bibliát, és teljesen értem a végét, de sztem akkor is szarul fejezték be. Sajnálom, ha neked ez ekkora probléma.
az utolso szamuráj 2010 okt. 05. - 20:12:26 Előzmény reggelicske
(368/615)
Márha azok azok voltak egyálltalán.
4/10
NADAL14 2010 okt. 05. - 19:43:41 4/10 Előzmény od.gszal
(367/615)
Nem igazán tetszett !Az alap story jónak tûnt ,de a megvalósítás már hibádzott.A végére teljesn ellaposodott a film ,igy gyeneg közepes.
4/10
od.gszal 2010 okt. 04. - 17:36:34 4/10
(366/615)
Hû, ettõl többet vártam... Ez a film semmi másról nem szól, csak arról, hogy a világ determinált, mindegy mit teszünk, úgyis az lesz, aminek lennie kell, nincs igazából választási lehetõség, nincs szabad akarat.
Io 2010 szept. 28. - 17:37:41
(365/615)
Üdv!
Csatlakozom az elõttem írókhoz. Ez a film elég sok kérdést felvet, amiket aztán nem magyaráz meg. Én izgatottan vártam pl., hogy milyen köveket adogatnak egymásnak az egész film alatt stb….a válaszokat a fantáziánkra bízták. Tettek egy próbát arra, hogy összehozzák a bibliai elemeket a tudománnyal. Elég fura film lett a végeredmény.
Az én amatõr csillagászati fantáziám nem nagyon képes elképzelni egy ilyen HATALMAS napkitörést, nem is tudok ilyenrõl, és a 10 milliárdos élet ciklusa felénél járva még igazán ráér kihalással fenyegetni. Ettõl persze még bekövetkezhet. De azt nem tudom megemészteni, hogy egy idegen civilizáció hogy láthatta ezt már 50 évvel korábban? És fõleg, hogy mért ilyen idétlen megoldást választott fajunk megmentésére. A filmben bemutatott technikával 50 év alatt az egész földet át lehetett volna telepíteni arra a másik bolygóra. Igaz akkor oda az újrakezdés. De hát nem is saját hibáink miatt lettünk kihalásra ítélve, mint az „ amikor megáll a föld”-ben.
A jóslat megmagyarázására egy idegen civilizáció „súgását” választották, ebbe bele kell törõdnünk. Aki élvezi az ilyet, nézze! Aki nem, az ne.
unisol1 2010 szept. 28. - 11:51:24 Előzmény reggelicske
(364/615)
Ez ám rohadt nagy SPOILER, néhány embernek te is elkúrod így a végét! Az agyam is felkúrnám, ha nem láttam volna már... (az ilyenek miatt utálok nem látott filmes fórumokba beleolvasni... :-/ )Amúgy a befejezés nekem se tetszett, a többi jó!
9/10
reggelicske 2010 szept. 26. - 12:25:58 9/10
(363/615)
***SPOILER PÓTOLVA***

a végét elkurták :S:S:S(ufok nem kelletek volna).
10/10
Valentino17 2010 szept. 23. - 18:37:04 10/10
(362/615)
Szerintem jó film volt
6/10
Peeeeet9 2010 szept. 23. - 17:30:34 6/10
(361/615)
lesz pár SPOILER
komolyan tele van a tököm azokkal a filmekkel amik NEM MAGYARÁZZÁK MEG A DOLGOKAT...1. kik a röhejes világító emberkék 2. mi alapján szállják meg a gyerekeket és kényszerítik õket h leírják a dátumokat mindenáron 3 mik azok a kövek 4. miért olyan rohadtul idegesítõ a kiscsaj anyja 5. mennyi pénzt kaptak az ûrlényeket alakító színészek azért hogy ott állnak és meg sem szólalnak.de most komolyan, mér kellett az ûrlényeket meg a világvégét belerakni? sokkal jobb lett volna ha mittomén valami elfeledett mészárláshoz kapcsolódik az egész ügy...váhh a feléig nagyon király volt bár amikor cage azt mondja hogy "soha nem engedem hogy megtörténjen.érted? SOHA" na akkor vertem a fejem a falba hogy ezt most miért kellett, a film csúcspontja amúgy az amikor caleb is elkezdi írni a számokat onnantól egy nagy rakás izé a film kb
10/10
Ford Mustang 2010 szept. 22. - 23:17:19 10/10
(360/615)
Hát elég érdekes és hátborzongató egy film, de szerintem jó, Nicolas Cage jól játsza a fõszerepet.
10/10
PSissy 2010 szept. 22. - 16:44:42 10/10
(359/615)
Ez nem igaz! Mafaszért küldi el egy enterre!

Szóval sokan rendesen benézték a dolgot, mert amikor a zufók (sic!) elviszik a kiválasztott két gyerkõcöt meg a nyulakat, azzal egy idõben több hasonló járgány emelkedik fel a földrõl.
Nézel, de nem látsz!

Thanx
10/10
offtopic
PSissy 2010 szept. 22. - 16:42:29 10/10
(358/615)
Folytatnám, mert még nem ért véget a kommentem, csak valmiért elküldtem. Ups...

SPOILER
10/10
offtopic
PSissy 2010 szept. 22. - 16:41:41 10/10
(357/615)
Szerintem alapvetõen optimista a film. Vannak, akik úgy gondolják, hogy az embernek nevezett állat, érdemes arra, hogy túléljen egy armageddont.
A dinók ezerszer jobban megérdemelték volna. :))))))))))

A flerek valósak, kérdés a csillagunk "képes-e" ekkora flert "kilõni". Amennyiben igen, és nincsenek a galaktikus barátaink, mindenkinek szarral meszeltek.

SPOILER
offtopic
Crazy Horse 2010 szept. 21. - 10:18:19
(356/615)
hoppá lemaradt, elõzõ hsz-hez:

***SPOILER***