1/10
kékibéla 2020 júl. 05. - 16:52:00 1/10
(224/224)
Látta valaki a mai "közvetítést"? Ez a szimulátoros izé... Ez a kerékpársport meggyalázása. Kb felér azzal, mintha valaki az esküvőn a torta tetejére szarna...
ccaty 2019 febr. 10. - 18:05:25
(223/224)
A szépemlékű Mágus volt az edzőnk, egyszer sem nyertünk soha sem . de a fiú csapatunk is állandóan vesztésre állt. Ha másra nem is, de arra jó volt az egész, hogy egy héten kétszer jól átmozgattuk magunkat, és még a hétvégi meccs is jól karban tartott bennünket. Javasolnám ezt minden mai fiatalnak is. Bár jól emlékszem az első meccsünkre, ahol természetesen kikaptunk a Feminától, de mi kis vékonydongájú lányok soha sem számítottunk komoly ellenfélnek velük szemben. aki abban az időben focizott, az nem a pénzért tette. Kivéve a gyevi bírót
vino-et-veritas 2019 febr. 10. - 17:14:23 Előzmény ccaty
(222/224)
OFF

Ja. Gyerekként én is jártam néha az apámmal kettős rangadókra. A "boldogult emlékű" Népstadionban akkoriban még teltház volt egy Dózsa/FTC/Honvéd/Vasas kettős rangadón (az ilyesmi még annak számított...).
Aztán létezett még a "körkapcsolás" intézménye is, amikor sokan rádión (pl. Szokol) hallgatták, hogy mi történik a többi mérkőzésen. Meg sokszor a sajátjukon is (pl. a Népstadion "lapostányérjában" nagyon messze volt a pálya).
És persze otthon is nézte, amikor lehetett. Amikor még dohányzott, a füstöt is vágni lehetett körülötte.
A nosztalgia ellenére sem vagyok focirajongó.
De valóban, a sport sok nézőt vonzott. Még a '70-es években voltunk vele NB I-es kézilabdameccsen, amit szabadtéren és aszfaltozott pályán rendeztek! És ott is tele volt a meglehetősen kis nézőtér...
Amikor gimnazistaként (1982) elment az osztály jó része a régi BS-be, a női kézi VB magyar-szovjet meccsére (ugye az ilyesminek üzenete volt), a közönség majdnem szétvetette az épületet (persze az orosz "medveanyácskák" nyertek...).
Na, ennyit a múltról.
ccaty 2019 febr. 10. - 16:06:00 Előzmény vino-et-veritas
(221/224)
Viszont még vannak emlékeim abból a korszakból, amikor a barátnőm nagypapája nézte a tv-n a focimeccset, miközben a rádiót hallgatta, pedig bennünket a Futrinka utca, majd később a Süsü a sárkány érdekelt, ezeken nevelkedtünk és persze a Foxi Maxit sem feledhetjük , mert bennünket a foci az nem érdekelt. A Városligethez és stadionokhoz pedig közel laktunk abban az időben.
vino-et-veritas 2019 febr. 10. - 14:55:51 Előzmény ccaty
(220/224)
OFF

Nagyon messze megyünk az alapkérdéstől.
Enyhén naivitás, hogy ezek a "betonemlékművek" valaha is kitermelnek bármit is.
A magyar sport és "támogatása" nem erről szól. Valóságos tulajdonosok és piac (nézők, szponzorok, gazdasági környezet, megfelelő szabályozás, stb.) nélkül ezek csak az egész társadalom drága "homokozói" maradnak....
ccaty 2019 febr. 10. - 14:30:11
(219/224)
a szolgáltatók nem követik az élő piaci helyzetet. Azt rebesgették, hogy a focipályáknál megszüntetik a regisztrációs belépéseket. Amint megszűnik az ellenőrzés, annak a sok újonnan épült stadionnak csak benépesedik a lelátótere. Kell a fizető drukker, valahogy a bekerülési értéket csak, csak vissza kell termelni. Gőz kieresztésre visszatérnek a tüntetések helyett a hagyományosra.
vino-et-veritas 2019 febr. 10. - 14:15:40 Előzmény ccaty
(218/224)
OFF

Annyira én sem követem, de a DiGi elméletileg megvásárolta az Invitel lakossági ágát. Viszont a Versenyhivatal is beleszólt, úgyhogy még nem lettek DiGi (lehet, hogy szóltak nekik, túl nagy lesz a piaci részesedés így és lenne esetleg más "jelentkező is"...).
A kínálatot látva nem is tudom mi lenne a jobb. Eleinte kedvezőbbnek látszott az új gazda, de lehet, hogy mára ez megváltozott.
ccaty 2019 febr. 10. - 13:37:02
(217/224)
Nálunk nincs vita, a sport műsorok körül. fiatal korunkban Mindketten fociztunk. Ennek ellenére, magam részéről télen a sílesiklásokat követem figyelemmel. Nyáron viszont a Forma1 a favorit. Abban nem zavart soha, ha hosszú ideig csak a Schumi volt a nyerő, de már nagyon zavar a kis színes nyerő sorozata. Ideje lenne már neki is letennie a lantot. Amelyik hétvégén nincsenek futamok, akkor a fiúk csinálnak közös programot, a Csajok is elfoglalják magukat … 1-2 órát bárhol kibírunk. A foci úgyis csak alibi lenne egy kis haveri találkozásra.

Úgy tudom, hogy a Digi nem kábel szolgáltatás, hanem valamilyen dobozt helyeznek ki az oszlopra, de nem akarok hülyeséget írni, úgy magyarázták, hogy műholdas felhőalapú valami, dekóderrel.... két szomszéddal lejjebb tőlünk már azt használják. Ha kicsit jobb idő lesz, maj d egy közös pletyire összedugjuk a fejünket, mi szomszédok és lesz időnk eldönteni, hogy miként tudjuk megoldani, hogy eltűnjön az igen "felkészült" UPC. Akiknek ősz végétől nem sikerült megoldaniuk, hogy egy sorozatban megjelenő hibát ennyi idő alatt kiküszöböljenek. késő estétől több csatornánál Valami olyan felirat jelenik meg , hogy korhatáros tartalom miatt nincs hozzáférésünk, ezért írjuk be a megfelelő jelszót. Nálunk az lesz a jelszó, hogy Isten veletek!!!n
vino-et-veritas 2019 febr. 10. - 11:29:25 Előzmény ccaty
(216/224)
Ezekhez nem nagyon tudok hozzászólni, mert nálunk nincs "kábelverseny", csak "monopolszolgáltató" (Invitel/DiGi - de egyelőre nem volt teljes "hatalomátvétel"). De a folyamat hasonló volt, amikor az önkormányzati TV-hálózat szépen ment "piaci" alapokra...

Visszatérve a ES kérdésére, nekem - bár valószínűleg "törpeminoritás" vagyok - azért "jön be", mert utálom a futballt és szerencsére itt abból van a legkevesebb...
A legtöbb csatorna meg pont ebben látja a "magyar" piacot.
Viszont olyan "piaci résekkel" is foglalkoznak, mint az autósport (WEC, Formula E, stb.) vagy pont a snooker és a kerékpár (jó, azért a drón-verseny már eléggé "határos").
Néhány szolgáltató ezeket is közvetíti néha, de a minőség (kommentátorok, technika) meg sem közelíti a ES színvonalát. És, még, ami jó, hogy nincsenek teljesen értelmetlen "beszélő fejek" műsorok, amikor a stúdióban hosszasan kitárgyalják, kommentelik vagy végigjópofázzák a sporteseményeket...
Nem mellékes, hogy a ES a nemzetközi sportmédiát jelenti a helyi "versengőtársak" mellett (más tartalmi, minőségi és üzleti alapon)....
Ja, ma snowboard is megy náluk, ami tegnap kimaradt a sorból...
ccaty 2019 febr. 10. - 10:23:02
(215/224)
UPC most Spílerkedik. Pár napja örömmel értesítettek bennünket, hogy a Spíler2 csatornával bővült a kínálatuk. Ámbár pénteken már arról értesítettek bennünket, hogy kódolatlan napjai lesznek a spílereknek... így most kissé átvertek bennünket, mert még azt sem tudtuk, hogy kódoltak voltak a beharangozott vadi új szolgáltatásaik. Nagy a káosz ott a UPC-nél, ideje lenne kicsit megnézni, hogy mit csinálnak odahaza, mert fizetés nélkül marad az a sok észlény.
ccaty 2019 febr. 10. - 10:13:07 Előzmény vino-et-veritas
(214/224)
Majd mi eldöntjük a pénzünkért, hogy mit akarunk... és, ha a szolgáltató meg sem kérdezi, hogy mire lenne igény, akkor nem lesz kinek szolgáltatnia. A UPC egyébként is a bögyünkben van egy pár évvel ezelőtti gerinctelen húzásuk miatt, amikor átjátszotta a Fibernet kezére fél Buda szolgáltatását a megkérdezésünk nélkül Hipp-hopp máról holnapra lepattintottak vagy 3-4000 előfizetőt, most majd mi játsszuk el ugyanezt velük, ha kell még kampányolni is fogunk. Arról már nem is beszélve, hogy a csiga is gyorsabb, mint a UPC internetje. Aztán ott a következő díszes társaság… a telecom, amelyik a mi pénzünkön hízlalta fel magát, de fejleszteni nem áll szándékában. Mindent összevetve, tele a surranónk a multik szolgáltatásaival, amely abban merül ki, hogy beszedik a pénzeinket
vino-et-veritas 2019 febr. 09. - 19:00:30 Előzmény ccaty
(213/224)
Nincs elég téli sport a ES-on?
Csak ma: alpesi sí, biatlon, síugrás, szánkó, északi összetett....
Meg azért valamennyi snooker és kerékpár.
Amúgy a snooker "szezonja" sem éppen a nyár. De síugrást nyáron is közvetítettek...
Közben a DiGi 1-2-3: csak a jégkorong téli sport....
Spíler 1-2: kb. ugyenez.
Közben mindkét helyen tele futballal, meg egyéb labdajátékkal...
MTV4: korcsolya és jégkorong nyomokban...
Sport 1-2: jelenleg semmi téli sport.
Ezekhez képest az ES a "Kánaán"....
ccaty 2019 febr. 09. - 15:45:32
(212/224)

ccaty
február 09. 15:37:56

Ez úton üzenném AZ EUR1 és az EUR2 sportműsor szerkesztőinek, hogy tél van. Ezt úgy látszik, hogy csak ők nem vették észre.Viszont ezerrel nyomatják a focit, a sznúkert, a kerékpározást, azt ráadásul egyszerre mindkét csatornán, de alpesi síelést még véletlenül sem látunk, hacsak nem megyünk át a határon. itt az ideje, hogy a UPC-től is érzékeny búcsút vegyünk a DIGI itt nálunk már a spájzban van. Harmadáron és jóval nagyobb, valamint színvonalasabb szolgáltatással.

Most épppen a

Kerékpározás / 6-napos verseny, 3. napjánál tartanak, így tehát a pusztába kiáltottam a szavaimat.

Emlékeztetni szeretném a szolgáltatókat, hogy én vagyok a vevő, az előfizető, akiből élnek,..... míg valamennyien el nem zárjuk a pénzcsapot.
vino-et-veritas 2018 júl. 29. - 10:53:23
(211/224)
Kb. 1 hónap és még lesz Vuelta is.
offtopic
vino-et-veritas 2018 júl. 29. - 09:04:07
(210/224)
Na, idén szinte biztos, hogy Foome nem győz.
Ide-vagy oda, az idei az elmúlt évek legkevésbé izgalmas versenye volt.
Thomas is szürkén, "lopakodó üzemmódban", jelentős küzdelem nélkül nyert. Persze mögötte ott volt a nyomasztó Sky-fölény.
A többiek képtelenek voltak - jórészt egyedül - komolyabb harcra ellenük. A végén Roglič egy kicsit belekavarhatott volna a dolgokba, de nem tudott jobb időfutamot menni...
Amúgy Sagan is óriási fölénnyel vitte megint a zöld trikót. Neki sem volt sok ellenfele idén.

vino-et-veritas 2018 júl. 21. - 14:58:04
(209/224)
Ja.
Igaz, nem annyira izgalmas, mindenki elég szürke...
Pedig nem Froome vezet! (Még?)
A Giro-n is csak a végefelé "támadt fel".
Viszont a Sky most is nagyon erős és szinte úgy taktikáznak, ahogy akarnak...
Ráadásul most Sky 1-2 látszik (jelenleg Thomas, Froome).
Amúgy a "tót atyafi" egyre taktikusabban versenyez (lásd Roubaix is + itt is 3x nyert eddig). Sanszos, hogy végigmegy zöld trikóban.
vino-et-veritas 2018 máj. 25. - 18:58:05
(208/224)
Ilyen nincs!
Teljesen felborult minden.
Froome megint a győzelem kapujában. Ha doppingolt, ha nem (most inkább nem), óriásit ment.
De emellett biztos, hogy kellett egy nagyon jó stratégia és kiszámított taktika is.
Ezt a manust nem lehet leradírozni...
vino-et-veritas 2018 máj. 19. - 18:02:55
(207/224)
Hoppá!
Ha nem is sokkal, de most frissiben nyerte meg Froome a Giro emblematikus szakaszát (Zoncolan).
Ha fel nem is, de támadt...
vino-et-veritas 2018 máj. 17. - 08:47:17
(206/224)
Ebben a Chavez gyerekben azért bíztam, hogy versenyben marad, de nagyon elcseszte...
Azért a még a későbbi hegyi szakaszok még mindig erősen átrendezhetik a sorrendet.
vino-et-veritas 2018 máj. 11. - 15:04:11
(205/224)
Nagy jelenet volt.
Amúgy, szeretjük vagy sem, még Froome-ot sem lehet teljesen leírni. Kb. 1 perc a hátránya és a komoly szakaszok még hátravannak. Ráadásul a Sky csapata szokásosan erős és jól dolgozik...