Téma: Keresztanyu

6/10
napraforgó 2021 ápr. 16. - 11:45:00 6/10
(1938/5118)
Azt nem tudjuk, hogy volt-e birósági itélet Viki anyjának esetében, de az tuti, hogy a szabadon engedése nem egy rendőr ezredestől függ.
6/10
napraforgó 2021 ápr. 16. - 04:54:23 6/10
(1937/5118)
Gertrúd és Sukorov egymásra találása volt a másik nagy találkozás. Timike nem nagyon lepődött meg, hogy az apukája a nagybani cigaretta csempész. Ami viszont őrültség, hogy minden pénzt magával vitt, úgy, hogy még egy szál cigarettát sem látott.
Legrosszabb esetben is csak a felét kell fizetni előre egy ilyen üzletnél, a többit a leszállitás után. Ráadásul Mikola csak 20%-ot kért előlegbe a Tatarenkó fiúktól.
Na és az sem zavarta, hogy Mikola pisztollyal a kezében hadonászott az orruk előtt - ez engem kicsit zavart volna egy üzleti tárgyalásnál.
6/10
napraforgó 2021 ápr. 16. - 04:47:22 6/10
(1936/5118)
Nekem Mirella és Bonifác korábbi elbeszéléseiből úgy rémlik, hogy Mirella kb. 5 évesnek mondta magát és a bátyját 10-nek, amikor az az ominózus tűzeset történt. Itt meg karakteresen 7 és 9 évesnek mondták őket.
Talán az alkotók is felfogták, hogy egy 5 éves kislány semmiféle "bűncselekményért" nem tehető felelőssé. Persze egy 7 éves sem, meg egy 9 éves sem, de azért azok már kicsit értelmesebbek na és jobban zsarolhatók.
Azon viszont csodálkozom, hogy felnővén sem Mirella, sem Bonifác sohasem nézett utána annak, hogy ők a büntethetőségi korhatár alatt voltak, még akkor is, ha szándékosan okozták volna a tüzet.
Egy véletlen baleset esetén meg pláne, tehát nagykorúként egyáltalán nem kellett volna eltűrniük Sótonyi szeszélyeit, zsarolását, hisz mit tudott volna tenni ellenük?? Tudom más kérdés a lelkifurdalás keltése, de valahogy ebből is kilábalhattak volna egy pszichológus segitségével.
6/10
napraforgó 2021 ápr. 16. - 04:37:26 6/10
(1935/5118)
Illett volna kitalálni, hogy Mirella és Bonifác szülei mikor és miben haltak meg. Talán kreálhattak volna egy szörnyűautóbalesetet, ami miatt amúgy is árván maradtak volna.
A fiú a tűzeset után a nagyszülőkhöz került (apai, vagy anyai nagyszülőkhöz?), de a törvényes gyámja Sótonyi lett. MIlyen alapon??? Ha éltek a nagyszülők és netán akadt egy nagynéni, vagy nagybácsi is a családban, akkor miért pont egy idegen?

Mirellánál még inkább. Nem tudom elképzelni, hogy ez a korrupt rendőr magához vesz egy 7 éves kislányt és nevelgeti, gondoskodik róla nap, mint nap. Ez a tonyi???! Na nem.

Nekem nem tetszett hogy a nagy egymásra találási jelenet épp a mise alatt történt. Jobb lett volna, ha Mirella szépen meghúzódik a háttérben és inkább a mise után borul a bátyja karjaiba. Persze, akkor kimaradt volna a nyanyák szörnyülködési jelenete, vagy legalábbis mérséklődött volna. Kifelé menet még szörnyülködhettek volna....
Magdi 2021 ápr. 16. - 04:20:09 Előzmény Pünkösdi Kató
(1934/5118)
RTL Klub/Fókusz - véletlen elírás
6/10
Rojita 2021 ápr. 15. - 22:39:54 6/10 Előzmény Rojita
(1933/5118)
Nem volt világos, h Bonifácék szülei mikor haltak meg? Gondolom, csak nem a tűzvészben, mert akkor csiki-csuki. Sótonyi akkor a szülők halálával zsarolná a fiatalokat.
6/10
Rojita 2021 ápr. 15. - 22:33:38 6/10
(1932/5118)
Szépen megkomponált volt a találkozási - jelenet. Jó volt Bonifácnak a "bemutatkozó" énekszáma a húga előtt. Szépen énekelt Farkas Dénes.
3/10
Pünkösdi Kató 2021 ápr. 15. - 21:09:37 3/10 Előzmény Bonitó
(1931/5118)
Milyen fórumban?
3/10
Pünkösdi Kató 2021 ápr. 15. - 21:09:17 3/10 Előzmény kék szem
(1930/5118)
De szép volt:) Kissé megható, nekem tetszett. Ildi kiborulása kevésbé, de hát, mint tudjuk, nem kell hallgatózni, mert lehet, hogy félrehall vmit.
3/10
Pünkösdi Kató 2021 ápr. 15. - 21:05:21 3/10 Előzmény Pünkösdi Kató
(1929/5118)
:) így lett
kék szem 2021 ápr. 15. - 21:02:00
(1928/5118)
Nagy találkozások estéje volt.
Bonitó 2021 ápr. 15. - 20:25:10
(1927/5118)
És még annyit, hogy tegnap a Fórumban nyilatkozott Hámori Gabriella. Elmesélte, hogyan jelentkezett nála  szereplésre "az arab szereplő" Yaszin El Karamany, hogyan került a sorozatba. Így kerültek be és köszönhették  neki a jelenlétüket a többiek is vajon?!  Így került be "Tatyika" is?! "Ajánlották" és ennyike!  Igen ám, de az "önjelölt" szereplőknek is  ki kell találni egy karaktert és sztorit is.
És ez a nehéz! Innen és így válik szerteágazóvá, érthetetlenné, életszerűtlenné az egész sorozat.
A néző, aki  csupán csak önfeledten szórakozni akar és nem kritikus szemmel nézni az adást, kénytelen mégis belefutni a sok hülyeségbe. (Akárcsak a DÖ esetében is)
És ameddig a Keresztanyu Univerzumban  a klf. foglalkozásokat hagyják lejáratni azzal a felkiáltással, hogy úgy vicces a dolog ahogy van,  és nincs számonkérés,  felelősségre vonás, nincs mit mondani!  (Mert ugye micsoda dolog az, ha egy műszaki vizsgára felkészítendő gépjárműnek nincsen hibája?!  Micsoda dolog, hogy nem kell érte fizetni?! De kell!!!! Letörök róla valamit.....Pfúúú!)
Most  pedig még azt várom, visszahúzódva olvasó üzemmódba,  hogy Vanessza a kecske, mikor fogja magát bekönyörögni a sorozatba?! És mikor fogja a "sleppjét" a birkákat is hozni magával a megvásárolt földekre (kenderföldekre?! :)
És miért is ne?! Hiszen Vanessza ezt látta a DÖ-ben is, nem igaz?! :)
Bonitó 2021 ápr. 15. - 20:20:32
(1926/5118)
Egyébként, nem "csüggedek" senki sorsa miatt  a sorozatban! :) De nem is kardinális kérdés mi és hogyan alakul, hiszen a forgik megoldják azt majd helyettünk is, nem igaz?!
Tatyikáról leírtam a véleményem, amit nem igazán szoktam.  Csupán olvasó üzemmódban vagyok itt mindig. Ez a sorozat pedig inkább "háttérzajnak" kellett. Nem  találtam benne  szimpatikus szereplőt. Én még Molnár Piroskától sem ájultam el. ( Jöhet a kőzápor, de bevallom, a sok címmel ellátott Törőcsik Mari sem kedvencem.)
 A háttérből most Hernádi Judit miatt kezdtem el  nézni a műsort, de csak fél szemmel. Miért?! Azért, mert sajnos Hernádi Judit is nagyon maználkodva beszél, túljátssza szerepét, természetellenes hanggal. De a többiek mellett még mindig Ő a nyerőbb.  De a rendőrkapitány karaktere sem Gálvölgyi Jánosé! Alkalmatlan rá kinézetre, megformálásra  egyaránt. Annyira túltolja magát, annyira rosszul játszik, hogy már szinte jó?!  Beszéde szinte érthetetlen. Szerintem.
Persze ez csak az én kizárólagos véleményem, tiszteletben tartva mások eltérő véleményét.
offtopic
guess.who 2021 ápr. 15. - 17:40:01 Előzmény napraforgó
(1925/5118)
Aztán majd csodálkoztok, ha kiderül, hogy Szappanos Kálmánné valójában Sukorovval csalta meg Kálmánt. (És Gorant is, de psztttt!)
offtopic
guess.who 2021 ápr. 15. - 17:38:08 Előzmény kék szem
(1924/5118)
Jajj, hát mindkettő arra lefelé, Monor irányában van, de azon jóval túl... Akinek Nyíregyháza az ukrán határhoz közel van, annak elképzelhető, hogy Szeged és Kalocsa is ugyanaz. :)
6/10
napraforgó 2021 ápr. 15. - 16:23:49 6/10 Előzmény bunor
(1923/5118)
Ludmillát Gina anyjáért, a munkásnőért hagyta el Sukorov, és Gina a fattyú. De a vezetéknevét sohasem hallottuk, lehet, hogy az anyja nevét viseli, hacsak Sukorov nem vette a nevére.
Mivel Viktória is Sukorov, én egy ideig azt hittem, hogy az apja után, de kiderült, hogy Sukorovnak nem született fia, csak lányai voltak. Akkor viszont Viktória is zabigyerek, ha az anyja családi nevét kapta.

Túl zavaros Sukorov kiterjedt szerelmi élete. Meglehet Algirból hozta magával a több asszony szokását, hisz neki is vagy 4 felesége volt, mint a muszlimoknak
kék szem 2021 ápr. 15. - 16:15:30
(1922/5118)
Nagyon durva nő lehet Viki anyja, ha a legkeményebb férfi bűnözök börtönében tartják elzárva. Lehet, hogy a szegedi Csillag börtön jobban hangzik, mint a kalocsai női börtön, de akkor is....
bunor 2021 ápr. 15. - 15:51:06 Előzmény napraforgó
(1921/5118)
Igen, és mivel Timike lánykori neve Sukorov, így már Ludmillát is Sukorovként vehette feleségül az öreg Pálinkás. Ha 1976-ban tűnt el Pálinkás (ha nem így van, javítsátok, már nem emlékszem, olyan gyorsan elhadarta Márk) és utána kezdett Sukorovként élni, akkor Timike max. 42-44 éves lehet. Zozókáról viszont tudjuk, hogy 22? vagy 26 éves? - tehát még bőven tizenévesen szülhette Timike...
Arról nem is beszélve, hogy Vikicske is kb. egyidős a többi unokával, tehát a Csillagban sínylődő anyja is Mariann-Timike korú lehet. Így kérdés, hogy hogy fért bele még egy házasság a 70-es évek végén Pálinkásnak? Inkább az lehet, hogy Ludmilla a fattyú gyereknél nem Ginára gondolhatott, hanem Vikicske anyjára. Ekkor viszont az a kérdés, hogy Timike és Gina hogy találtak egymásra?
Szóval zavaros ez mindenképpen.
bunor 2021 ápr. 15. - 15:27:50 Előzmény Bonitó
(1920/5118)
Igen, egy 7-8 éves kislány már sokkal aktívabban képes reagálni a világ rezdüléseire, de sajnos a forgatókönyvírók teljesen hülyére veszik. Jóllehet már kisiskolás, de minden szereplő kivétel nélkül úgy gügyög vele, mintha egy szellemileg visszamaradt 3 éves lenne... Ráadásul nagyon rosszul játssza a szerepét. Valaki már említette korábban, de igaz: semmi természetesség nincsen benne, karót nyelt, a szövegeit pedig gépiesen felmondja (ez utóbbiban méltó vetélytársa Gálvölgyinek). Egyre jobban irritál, mert akárhányszor megszólal, mindig kizökkent az illúzióból, hogy itt azért mégis csak színészeket látunk. És mivel most az egyik fő szál pont Tatyika sorsa, így elég sokat kell hallgatnunk a kislányt. Remélem, hogy csak a szülők nyomták be a sorozatba, és neki nincsenek színésznői álmai.
6/10
napraforgó 2021 ápr. 15. - 04:27:53 6/10
(1919/5118)
Pálinkás -Sukorovnak Ludmilla is a felesége volt, Gina anyja talán nem, hisz őt többször is fattyúnak nevezte. Aztán ott van még Viki anyja is, aki valami magyar börtönben sinylődik, kitudja miért, de Sótonyi nem engedi el, amig az autópálya meg nem épül.
Ez megint valami zavaros szál lesz.