barbi_112 2013 máj. 09. - 08:40:54
(1692/1952)
Igen ez nagyon jó rész volt! Ebben a részben annyi poén van, nagyon jól el lett találva :))
Az is jó mikor Charlie az anyjával beszél telefonon. Ugye "kõ-papír-olló" -zás elõtte, meg a telefonálás közben "Anya tényleg....tényleg....tényleg...jó nem" :D
10/10
-greghouse- 2013 máj. 08. - 22:49:06 10/10
(1691/1952)
...de nincs benne Jeri Ryan.... :-(
Jenny007 2013 máj. 08. - 20:58:22
(1690/1952)
A mai az egyik kedvenc részem, amiben Alan és Charlie oda-vissza szívatják egymást. Mikor Charlie a hónaljában lapítja ki Alan hamburgerébe a húst, azon behaltam...:D
10/10
-greghouse- 2013 máj. 08. - 17:44:51 10/10
(1689/1952)
Jenna Elfman karaktere tényleg jó (már ha valaki szereti a flúgos nõket, és én szeretem), és Jenna egy bombázó, ilyen formás lábakat ritkán látni (na ja, úgy könnyû, ha tíz évig klasszikus balettet tanul az ember...:-)
Jenna kicsit kirándult a Dharma és Greg-bõl ide, az is egy kellemes kis sorozat. Judy nem egy klasszikus szépség, de szintén flúgos (és szintén balettos volt Marin Hinkle, tehát tetszik.) Mindig slamposan öltözködik, kiállhatatlan, zsarolja Alant, akitõl még a saját ruháinak tisztítószámláit is kiszippantja válás után, így Alan havi 3500+ dollárt fizet tartásdíjként (IMDb adat). Õ ellenszenvesre van koreografálva, de szerintem õ is szeretnivaló (fõleg mikor egyetlen egyszer bikinire vetkõzik, ott látszik milyen alakot takar a slampos mackóruha). Maga sem tudja mit akar, de elmegy a végsõ határig, nem utálja õ Alant, Alan hagyja magát kiszipolyozni, totál balek.
..Mellesleg mikor Charlie elment, két kollégája volt aki nagyon keményen kiállt mellette, és kiálltak azért, hogy ne rúgják ki Charliet, mert nagyon szerettek vele dolgozni, Holland Taylor (Evelyn), és Marin Hinkle (Judy). Jon hallgatott mint a kuka, és Angus is.
reay 2013 máj. 08. - 13:24:06 Előzmény -greghouse-
(1688/1952)
Nekem azt hiszem Frankie (Jenna Elfman) volt a legszimpatikusabb a Charlie oldalán feltûnõ nõk közül, csakhogy nem is jött vele össze, mivel Alan párti volt. :P Judithot viszont nem kedvelem, az a jelenet, mikor a barátnõivel egy kupacban kérdõre vonták Alant... nagyon gáz volt.
reay 2013 máj. 08. - 13:16:35 Előzmény mobilosok
(1687/1952)
Én Alant sajnáltam a leginkább, nekem õ az elején tetszett nagyon a mániákus dolgaival. Mit is mondott Berta, úgy takarít maga után, mint egy eszelõs mosómedve? :D
Bavaria 2013 máj. 08. - 00:27:14
(1686/1952)
A 10.évad szerintem csapongó, ötlettelen, és mindenképpen átlagos. Ami ennél a sorozatnál nem megengedhetõ. Komolyan mondom, megnéztem egy epizódot, néhány óra elteltével erõsen koncentrálnom kellett, hogy valamiféle emlékfoszlány elõjöjjön. Alan egyszerûen kibírhatatlan lett, számomra idegesítõ. Walden elvan, mint az a fûben. 9.évad jobban bejött, bár az sem volt egy leányálom. Rosszul oldották meg a váltást, történetben, személyben is. Történetileg nem szabadott volna elszakadni a rokonságtól. Például Judy és Herb odaköltözik kényszerbõl, vagy Charlinak született egy gyereke korábban, és ismét egy kisebb korú gyereket lehetett volna a sorozatba tenni. Korábban már leírta valaki, de teljesen igaz, Jake felnövését nem tudták a készítõk megoldani. (Ellenben a Rém rendessel, repülnek az évadok, és az ember nem vesz észre semmit. David Faustino 13, Christina Applegate 15 volt a kezdéskor.) Be is lehetett volna fejezni, nem lett volna szégyen. Csakhogy a pénz beszél. Greghousenak igaza van, egy másik célközönségre álltak át a készítõk, ez magyarázza Kácsert, gyerekességét, bugyuta történetet. El nem tudom képzelni a 11.évadban mi a bánat lesz. A TAAHM úgy kerül be a tévézés történetébe, mint a legegyedibb kezdet, és mint a leggyalázatosabb befejezés. Nem szabadna ezt mûvelni. Ez a sorozat valamikor JÓ VOLT.
10/10
-greghouse- 2013 máj. 07. - 23:23:40 10/10
(1685/1952)
Helyesbítek. A 11. évadot már "bekérte" a stúdió, mindenki emelést kapott, jelenleg Ashton 700 ezernél, Jon 620 ezernél írta alá a 11. évadot. Az elõbb abban tévedtem, hogy Charlie is ennyit kapott: nem, Charlie még mindig a legjobban fizetett sitcom színész, 2011-ben már 1.2 millió volt a gázsija, amit azóta sem ért el senki (spóroltak?).
(StarPulse, és Hollywood Reporter hírei)
10/10
-greghouse- 2013 máj. 07. - 22:59:27 10/10 Előzmény -greghouse-
(1684/1952)
Érdemes a Wikipediában megnézni az adatait. A 8. évad (utolsó Ch.) volt a legalacsonyabb nézettségû, majd a 9., Walden megjelenésével megint nagyon jól teljesített (mindenki kíváncsi volt rá), bár nem érte el a Charlie korszak elsõ négy évének átlagát. Az idén május elején lezárult 10 évad már megint visszaesés volt (Amerikai adatok csak, persze). Ashton Kutcher fogadtatása vegyes volt, a kritikusok szerint bizonytalanok voltak a karakterek, és a 10. évadra alakult ki. (Persze, akkor nem tudom, miért esett a nézettség éppen a 10. évadban. Talán mert kialakult...) Ezzel Ashton Kutcher átvette a sitcom világ vezetõ gázsiját, a Charlie-nak utoljára járó 700 ezer dollárt epizódonként (Charlie ürügye a távozásra az volt, hogy 1 kerek milliót akart kérni, amit elõször meg is igértek neki, aztán mégsem, aztán jött a botrány, és kapott Ch. 100 milliót...) Kutcher még így sem éri el a Jóbarátok fejenkénti, egyenlõ, epizódonkénti 1 milliós gázsiját.
10/10
-greghouse- 2013 máj. 07. - 22:48:15 10/10
(1683/1952)
Én úgy vettem észre (fenntartva a tévedés jogát), hogy a post-Charlie idõben célközönséget próbálnak váltani. Charlie idejében a célközönség leginkább a fiatal értelmiség volt (ahogy a Jóbarátoknál is), míg A.C. (After Charlie) eltolódnak (szerintem szándékosan) a tévében nagyobb nézettséget remélõ késõi tinédzser- korai huszonéves korosztály felé. Maga Walden figurája is több szempontból ilyen. Elvileg befutott gazdag fiatal, DE: érzelmileg egy tinédzser lelkivilága (mint pl. Tom Hanks egy korai filmjében, mikor hirtelen harminc éves lesz, a Big-ben), ÉS a szakmája is olyan amely ezt az u.n. "square" korosztályt célozza, a számítógép.
Továbbá, próbálták a hangsúlyt a két tinire, amolyan élõfilmes Beavis és Butthead-re áttenni, de nem sok sikerrel szerintem, sokkal kevesebb a poénlehetõség, amit úgy próbáltak megoldani, hogy a stílus is átmegy a Beavis és Butthead kicsit alpáribb, direktebb "humorába" (altesti humorok, stb.), kevesebb hangsúly van a felnõtteken. Walden inkább tinédzser karakterében, Alan pedig - mint felnõtt - egyre ellenszenvesebb képet mutat. Mindez arra utal, hogy próbálják a tévézõ, számítógépen függõ késõ tini, korai huszas világot megcélozni. Nem hiszem, hogy azért, mert az íróik rosszabbak lennének, hanem tudatosan mások a poénok, a sztorik. Ez egy elég rideg üzleti gondolatmenet. Persze lehet, hogy tévedek, - de nem hiszem... :-)
mobilosok 2013 máj. 07. - 22:31:29
(1682/1952)
Hát akkor egy véleményen vagyunk.
Azok a részek nálam már nem túl bejövõsek.
Lyndsey és Eldridge karaktere gázos. Alanbõl meg egyre hülyébb/zsugoribb figurát faragnak, ami már nem vicces.
Nem tudom, hogyan váltogatják az írókat, de az elsõ pár évad olyan jól sikerült, erre sikerült idáig lesüllyedni.
reay 2013 máj. 07. - 22:20:18
(1681/1952)
Jon nem tudom milyen lett volna Chandlerként.. de Alan Harpernek tökéletes. :)
Jenny007 2013 máj. 07. - 22:14:39
(1680/1952)
A Jóbarátok és a TAAHM "kapcsolata:

Talán már nem mondok újdonságot azzal, hogy Chandler szerepére Jon Cryert is számításba vették. Állítólag egy elveszett videóanyag miatt késett le a szereprõl, de Jon egy interjúban mesélte hogy mindig is Matthew Perryt akarták Chandler szerepére, nem õt.
-Charlie Sheen szerepelt a 2. évadban mint Phoebe tengerész barátja
-Conchata Ferrel a 6.-ban mint Ross és Rachel válóperes bírója.

Mindkét sorozatban megfordult vendégszereplõk
-Denise Richard
-Brooke Shields
-Paget Brewster
-Jane Lynch
-Jon Lovitz
10/10
-greghouse- 2013 máj. 07. - 21:57:32 10/10
(1679/1952)
Õ lesz Lindsey, és még 2013-ban, Walden idejében is játszik.
(Ma este volt viszont a Charlie szerint is "vadászbombázó" Sherri, azaz Jeri Ryan (eredeti nevén Zimmermann, le sem tagadhatná, hogy echte árja német), mmmmm... (Hetes a Star Trek Voyagerbõl, avagy Jessica Devlin ügyésznõ a Shark-ból), õ három epizódban szerepel, Courtney sokáig.)
reay 2013 máj. 07. - 21:22:40
(1678/1952)
Igen rá, csak nem tudom a sorozatbeli nevét.
mobilosok 2013 máj. 07. - 19:36:10
(1677/1952)
Melyik szõkére gondoltál?
Courtney Thorne-Smith aki Pl. a Jim szerint a világban is játszott?
10/10
-greghouse- 2013 máj. 07. - 18:26:30 10/10
(1676/1952)
Ja igen, a Jóbarátokban Conchata ("Berta") Ferrel játsza a bírónõt, akihez megy Rachel és Ross Vegas után, hogy annuláltassák a házasságukat.
10/10
-greghouse- 2013 máj. 07. - 18:25:15 10/10
(1675/1952)
Jane Lynch nagyon sok film(sorozatban) felbukkan, mint pszichológus, pszichiáter, úgy látszik, erre szakosodott.. :-)
Ráadásul a legtöbbször a fordítások is jók, magyarul is ül minden poén.
Néha vannak ironikus áthallások, amik lehet, nem azonnal ugranak be.
Egyszer Alan és Charlie valamit fondorkodnak, már nem emlékszem mit, és nem sikerül, Charlie: "be kell vetnünk a nagyágyút". És besétál Berta.
(I.vh.-ban a németek egyik "csodafegyvere" volt a Berta nevû óriási ágyú, 42 cm-es (!) kaliberrel, amellyel át kívántak lõni nagy távolba az ellenség soraiba (rakéta még nem lévén), másfél tonnás (!) lövedékeket. Aztán nem nagyon vált be, itt nem részletezendõ okok miatt.)
Tehát erre az óriás német ágyúra "hallgatva" jön be Berta.... :-)
reay 2013 máj. 07. - 16:26:18
(1674/1952)
*Berta
reay 2013 máj. 07. - 16:24:51
(1673/1952)
Az átlagosnál sokkal jobb vígjáték sorozat, legalábbis ahogy indult. Jon Cryer kitûnõen alakítja Alant, de úgy éreztem,hogy átesett a ló túloldalára onnan kezdve, hogy összejön azzal a szõke nõvel, a nem tudom hanyadik évadban. Ugyanígy látom Jake-t is, ahogy múlik az idõ felette. Na de hogy ne csak kritizáljak :) Bertha akármikor felbukkan, mindig fergeteges, de nagyon jó szerintem Evelyn karaktere is. Kettejük közül nehéz megmondani ki a klasszabb nõi szereplõ. Bírom még a pszichológus/pszichiáter dokinõt is, szeretem azokat a részeket,amikben benne van. Ha jól emlékszem Bertha-val együtt õ is feltûnt a Jóbarátokban.