Oh jajj 2017 dec. 18. - 12:57:55
(15/15)
Megragadtad a lényeget. :)
Egyébként meg... szerinte: kétséges, bàr nem lehetetlen. Szerintem: nagyon is könnyen elképzelhetõ.
9/10
Pille 2017 dec. 18. - 05:24:09 9/10 Előzmény Oh jajj
(14/15)
Olahmiki59 sem tartotta lehetetlennek. Ha figyelmesen elolvasnád amit írt, akkor gondolom te is észrevennéd:
"Hacsak, a külföldrõl hazajött magyar fiatalember magával nem hozta nyugatról, és át is engedték a vámon. "
Bár a Gáti Oszkár által játszott fiatalember nem vallotta magát magyarnak.
Oh jajj 2017 aug. 31. - 23:56:53 Előzmény olahmiki1959
(13/15)
Jugóknál kicsit jobb volt a helyzet és Gáti egy odavalósi úriembert játszott, szóval azt a dobozos dolgot nem tartom lehetetlennek. Egyébként nézz meg egy mai, amerikai filmet, amiben ellenség van! Ugyanaz a demagógia, szóval ilyesmit kár számonkérni az akkori szerzõkön.
tik1 2017 aug. 31. - 21:40:51
(12/15)
Garas Dezsõ mint fõszereplõ, a futottak még a szereplõlistán :/
akoska70 2017 febr. 19. - 18:03:38
(11/15)
Kitûnõ sorozat!
A stáblistán illett volna az elejére tenni Garas Dezsõt Magos õrnagy szerepében.
Petterson 2014 aug. 31. - 05:31:11
(10/15)
de milyen ez, hogy az egyik részt délután adják, a másikat hajnali 4-kor???
10/10
M41 2150 2013 aug. 13. - 20:07:24 10/10
(9/15)
Remek sorozat!!!
10/10!!!
hhgygy 2013 júl. 09. - 20:30:48 Előzmény LajtaJ
(8/15)
Kis Schmidt Mária-tanonc, akkor végül is a semmiért kértünk bocsánatot tõlük? Már Áder János elnök úr is kommenista?
olahmiki1959 2013 júl. 01. - 19:35:55
(7/15)
A hatvanas-hetvenes években játszódó, magyarországi bûnügyi történetek gyakorlatilag száz százaléka - az akkori krimiírók, forgatókönyvírók szándéka szerint - mindig külföldrõl (nyugatról) szervezõdött, a régi, 1945 elõtti Magyarországot visszasíró, fasiszta, nacionalista, irredenta emigráns körök emberei követték el, ezzel is azt akarták sugallni a magyar olvasóknak és tv nézõknek, hogy a bûnözés, pláne a fegyveres, szervezett bûnözés az valami kapitalista dolog, a bûnös "nyugat" terméke, nálunk ez a fajta bûnözés elképzelhetetlen.
Mág BertalaAn történetei, vagy különösen Mattyasovszky Jenõ kémregényei mind-mind arról szólnak, hogy a gyilkos mindig "kívülrõl" érkezik, a bûnügyek gyökere mindig a régmúltban keresendõ, vagy, - egy másik, szintén nagyon népszerû vonulat szerint, - hogy a nyugati ipari kémek Magyarországra jönnek, hogy a hihetetlenül magas színvonalú találmányokat és fejlesztéseket megpróbálják ellopni tõlünk. (Ez roppant életszerû, mint tudjuk...)

Nekem egy mellékes, a történet szempontjából abszolút jelentéktelen mozzanat tûnt fel a filmben.
A sztori 1963-ban játszódik.
Gáti Oszkár, a Tarján Györgyivel való együttlét után, kibont egy dobozos sört, és jóízûen megissza.
A film 1979-ben készült, amikor már nálunk is volt dobozos üdítõital, sör, stb.
De 1963-ban még nem volt, ezt száz százalékos biztonsággal tudom. Hacsak, a külföldrõl hazajött magyar fiatalember magával nem hozta nyugatról, és át is engedték a vámon. Akkor még elképzelhetõ, bár a történetbõl ez nem derült ki.
De ha nem errõl van szó, akkor ez egy elég nagy hiba, amit a stáb nem vett észre.
szirgabor 2013 jún. 26. - 14:40:37
(6/15)
Egy igazi soviniszta-irredenta olyan mint a camera obscura, mindent csak egy szemszögbõl egy lyukon keresztül képes látni és értelmezni, ráadásul fordított képet lát. De remekül lehet rendszert építeni eköré a szemlélet köré - lásd napjainkat.
thomses 2013 jún. 26. - 11:02:58
(5/15)
Én a 80-as évek közepén voltam sorkatona és még akkor is elvtársozták és magázták egymást a hivatásosok, akkoe gy 1979-ben készült filmtõl mit is várhatnánk.
Gondolom a Ma reggel c. mûsorhoz is sok kommentárt szokott írni mert meglátásom szerint igazán ott hangzik el rendkivüli mennyiségû hazugság:))
adamnagysweetmovie 2013 jún. 26. - 10:31:38
(4/15)
Ezt azért még biztos tudnád finomítani...
Fõleg ha a pontosságot kéred (joggal) számon.
LajtaJ 2013 jún. 25. - 22:24:27
(3/15)
Ma este adta a Duna TV ennek a sorozatnak az elsõ epizódját. Most 2013-ban visszanézve ezt az 1979-ben forgatott filmet, nagyon vonalasan kommunista hangvételû, amely ma már semmilyen formában sem állja ki a tényeket.

Az egyik rendõr (következetesen elvtársozzák egymást, a kollegák közötti tegezõdésnek még a nyomai sem fedezhetõk fel) pl. azt a marxista történészek által következetesen sulykolt ostoba hazugságot mondja el, hogy a magyar honvédség 1941-ben Jugoszláviába vonult be. Ez pedig egyszerûen nem igaz, hiszen amikor a magyar honvédség átlépte a déli trianoni határt, akkor Jugoszlávia már de jure és dw facto sem létezett, hiszen Horvátország már kilépett az államszövetségbõl, kikiáltotta a függetlenségét. Ezzel egyidejúleg pedig Jugoszlávia is automatikusan megszûnt létezni, azaz a magyar honvédség a délvidéki felszabadító akciói során már nem Jugoszlávia ellen harcolt.

Másik súlyos marxista történész hazugság a filmben, hogy a magyar honvédség 1942-ben milyen atrocitásokat követett el Jugoszláviában (újvidéki hideg napok). Pedig ha 1941 tavaszán Jugoszlávia már megszûnt létezni (az önálló horvát állam kikiáltásával pedig ez történt), akkor 1942-ben ugyan miként létezhetett volna, mitõl támadt volna fel?

A magyar honvédség által felszabadított magyar Délvidékrõl egy szó sem esik, a magyar Délvidék kifejezést messze elkerülik a filmben, folyamatosan csak "jugoszláviáznak" benne.
toussel 2007 dec. 17. - 15:15:44 Előzmény Pille
(2/15)
Csak most olvastam, hogy leadták a filmet újra :-(
Valakitõl tudnék egy másolatot kérni?

Nagyon szeretném :-)

köszi
9/10
Pille 2007 nov. 17. - 00:16:14 9/10
(1/15)
De felvettem. És Te a harmadikat?