Téma: Két szeretõ

3/10
Dozer jan. 10. 05:53:54 3/10
(71/71)
Jól indít a film, de utána egyre kiszamithatóbb, valóságshow lesz belőle.
1/10
Szegényanyád 2022 szept. 22. - 21:10:16 1/10
(70/71)
Ócska, szimpla, műmájer, műdráma, unalmas, pszichopata, idióta karakterekkel. Annak a baromnak, már az elején bele kellett volna fulladni a vízbe. Egyszerű spórolás lett volna, filmmel és idővel egyaránt.
8/10
Ildikó Nóra 2021 márc. 21. - 10:55:31 8/10
(69/71)
A filmet érdemes megnézni, dráma; elsősorban Joaquin P. (egyik kedvenc színészem) miatt néztem meg, ezen filmben is nagyon jól játszott és jól állt neki a szerep. Vinessa S. játéka is tetszett, kedves, szimpatikus, Gwyneth P. viszont e filmben is idegesítő volt, nem játszott jól. Kellemes meglepetés volt, hogy Isabella R. is szerepelt a filmben. Nagyon jó a Moby szám, amikor táncolnak, ott is szuper volt Joaquin P. :) A vége kiszámítható, de jó, hogy így lett vége a filmnek.
8/10
Midnight67 2020 máj. 25. - 18:22:58 8/10
(68/71)
A nő c. film után néztem meg, Joaquin Phoenix miatt. Ez jobban tetszett, valószerűbb a történet egy szerelmi sokszögről, pszichés problémákkal nehezítve. Nagy hepiendre ne számítsunk, alapvetően elég nyomasztó hangulatú film, de érdekes.
8/10
offtopic
Midnight67 2020 márc. 04. - 16:47:36 8/10 Előzmény Midnight67
(67/71)
Némi zavar támadt az erőben.. Csupán 20 perccel később kezdődött. :(
8/10
offtopic
Midnight67 2020 márc. 04. - 16:41:04 8/10
(66/71)
Jól látom, hogy valami egész más film megy a Film Mánián?? Ez eddig leginkább a Filmcaféra volt jellemző, de ezek szerint már más csatornák is rászoktak a csere-berére.. Elég szomorú.
6/10
pihes 2018 ápr. 17. - 14:43:53 6/10
(65/71)
Rávilágít a film az emberi értékre.
Nem volt rossz.

6/10
9/10
manna1956 2017 máj. 08. - 20:58:56 9/10
(64/71)
Sokkal jobb volt, mint amire számítottam. Nekem így tetszett a vége is.
7/10
Ferenc Geisz 2016 jan. 30. - 12:18:15 7/10
(63/71)
Tetszett a film, a bégét leszámítva. Egyértelmû, hogy mindketten áldozatok, de a befejezéssel a barna lányt is azzá tették. Én a rendezõ helyében elküldtem volna egyedül Friscoba, mert úgy érzem, ezek után ez lett volna az egyetlen esélye, hogy önálló életet éljen saját, lábára állva.
10/10
marie1 2014 febr. 13. - 10:20:27 10/10 Előzmény gladiolus
(62/71)
gladiolus, nagyon egyetértek a hozzászólásoddal. Az ilyen helyzetekbõl szerintem is válás lesz. Való igaz, hogy sokan nem tudnak várni, rendbe jönni magukkal. Az egész film a kapaszkodásról szól, amolyan hullámszerûen..mindenki másba kapaszkodna...Még a barna lány is, csak még Õ tûnik a leg józanabbnak. Kevés embernek sikerül elsõre jól választania, egyfajta helyes önértékelés, és talán az érzelmi viharokra kevésbé fogékonyság kell hozzá.
10/10
marie1 2014 febr. 13. - 10:13:41 10/10
(61/71)
Szerencsére annyira elfogultan rajongok Joaquin Phoenixért, hogy egyébre nem is igen tudtam figyelni a film közben. Tíz pontot adtam a filmnek miatta, mert egyszerûen ez a pacák teljesen levesz a lábamról. Hatalmas jelenléte van a vásznon és elviszi a hátán ezt az amúgy általános sztorit. Illetve csak nekem sablonos talán, meg mind azoknak, akik átéltek már csalódást, rossz választásokat, amikor nem láttak tovább az orruknál. Amikor a szerelem annyira elvakít, hogy nem látom: a másik csak kapaszkodónak használ.
Ettõl függetlenül a film lekötött, és nem igazán figyelgettem az etniaki, vallási dolgokat, pedig tagadhatatlan, bizonyos népcsoportok, bár üldözöttnek és kisebbségnek állítják be magukat, valójában nagyon nem azok. De ez most kivételesen nem lényeg, hiszen a film is pont arról szól, hogy a szerelem nem válogat,hanem felül ír(na) mindent...
Gwyneth Paltrow-t ki nem állom, olyan szenvtelen kis savanyú béka, egyértelmûen a barna lány volt szimpatikusabb, hozzátéve, hogy a filmek mindig ideologizálnak, tehát túl szép szereplõket mutatnak a vásznon. Ez alól kivétel Joaquin, akinek mindent elhiszek, oly esetlen, és a teste sem éppen lehengerlõ, de valahogy mégis...(A röpke kis alig mutatott ágyjelenet egészen, egészen izgalmas volt.:-)
9/10
leho 2014 jan. 30. - 19:27:24 9/10 Előzmény Ameliee
(60/71)
Nem tudom,honnan vetted, hogy ez az utolsó filmje, most mutatják be A nõ c. filmet a fõszereplésével.
9/10
leho 2013 dec. 23. - 08:32:05 9/10 Előzmény Rahar
(59/71)
"Ami zavart a filmben az a propaganda jelleg, természetesen csak az adott népcsoporthoz tartozó személyrõl és annak családjáról lehet szó, mi másról. Pedig lehetett volna akár kurd, török, csecsen, arab, bolgár vagy akár még magyar is, de nem." Lehetett volna, de akár zsidó környezetben is játszódhat (ahogy "lett" is). Nem érzek tehát "propagandajelleget", egyszerûen arról van szó szerintem, hogy zsidó származású rendezõnek fontosak lehettek a személyes élmények, ill. hogy jobban ismeri ezt világot, mint mondjuk a kurd, török stb. világot. A lényeg, hogy olyan "egyetemes" érzéseket, történetet mutatott be, amely a világon szinte bárhol élõ embert megérinthet.
agicacska 2013 aug. 10. - 20:19:50
(58/71)
Én régebben láttam, drámai hangulatra emlékszem, nyomasztóra néhol... Tetszett a film, életszagúra emlékszem, hiszen az életben is vannak nem éppen logikus, ésszerû ám annál inkább tragikus pillanatok v. görcsös boldogságkereséses idõszakok.. J.P. kiváló színész bár én lehet, hogy elfogult vagyok vele kapcsolatban.
4/10
Rahar 2013 júl. 18. - 23:36:56 4/10 Előzmény Mélie
(57/71)
Hasonló gondolataim vannak nekem is a fõszereplõrõl. Aki szeretne pszichológiával foglalkozni, annak akár eme történet egy tanmese is lehet. Az önsorsrontó, vesztes vagyok sorskönyvû fõszereplõ, akinek végre dolga akad a világban, a megmentõ szerepében tetszeleghet, természetesen mivel baleknak tartja magát, ezért olyan személyen akar segíteni, akin nem lehet, így biztos a kudarc. A szõke nõ tipikus játszmás viselkedése: szerencsétlen vagyok, elveszett, kérlek ments meg, de úgy sem fogom hagyni a végén, mert én nem érdemlem meg és te sem érdemelsz meg engem. Egyedül a barna hajú ifjú hölgy volt játszmamentes, bár ebben azért nem vagyok biztos, annyira nem értek hozzá. Bár õ nem is tudott a másik két ember kapcsolatáról. Ami zavart a filmben az a propaganda jelleg, természetesen csak az adott népcsoporthoz tartozó személyrõl és annak családjáról lehet szó, mi másról. Pedig lehetett volna akár kurd, török, csecsen, arab, bolgár vagy akár még magyar is, de nem.
gladiolus 2013 ápr. 17. - 10:26:55
(56/71)
Nem kedvelem ezt a hapsit, borzasztóan elvontnak és zakkantnak látszik mindig és mindenhol, viszont úgy tûnik, elég tehetséges színész, és különösen erõs a vígjátéki elemek megjelenítésében. Amikor megpróbált breakelni a diszkóban, és félig fejre esett, azon szétröhögtem magam.Azon is, amikor az anyja az ajtórés alatt fekve figyelte, hogy vajon mit csinál a szobájában. Nagyon jó, nagyon tehetséges színész, és nagyon tetszett az alakítása.

De nem értek egyet azzal, hogy ez a jó megoldás, ami a végén született. Ez nem a jó megoldás, hanem egy megalkuvás, ami rendkívül szánalmas.
Ha a barna csaj mellett simán beleszeretett a szõkébe, és azzal akart új életet kezdeni, akkor baromi nagy elcseszés, ha a végén mégis a barnával marad, és ami még iszonyú gusztustalan, amitõl majdnem hánytam, az az, hogy ráadásul ugyanazt a gyûrût odaadja annak a szegény másik lánynak. Na nem már. Ennél nagyobb elbaszás nem létezik.
Ugyanis az életében késõbb is feltûnhet majd egy olyan, mint amilyen a szõke csaj volt, és ez a gyenge önértékelésû pasi akkor ugyanúgy meg fog inogni, és csak kihasználja ezt az aranyos, értékes barna hajú csajszit, akit sosem fog igazán szeretni, csak a biztonság és nyugalom érdekében marad vele. Miért? Mert sosem kellett ezért a lányért egy kicsit sem küzdenie, és ezért nem lesz a szemében értéke, és állandóan meg fogja csalni.

Nehéz hinnem abban, hogy valakik összekerülnek, és majd késõbb megszeretik egymást.Kérdezem én, ha már egy kapcsolat elején sincs meg valakiben a lángolás, nem reszket a lába, ha meglátja a másikat, vagy ha csak a hangját hallja, nem gyorsul fel a légzése, és nem önti el a melegség, akkor mi a franc marad késõbbre, mondjuk mi marad egy ilyen kapcsolatban 10 év múlva???


Ez egy nagyon súlyos hiba, a hülye pasi végülis csak elfojtja a saját vágyait, és hagyja, hogy mások irányítsák az életét.Egyébként mentségére szóljon, hogy ez egy baromi nehéz élethelyzet, amibe a legtöbb ember ugyanilyen hibásan belesodródik.

Itt egyetlen helyes megoldás lehetett volna, hogy a csalódás után elõször megpróbál rendet tenni önmagában és meggyógyulni, orvosi segítséggel, vagy bárhogy, és egy bizonyos idõ kihagyásával keres egy harmadik lányt, akibe tényleg, torzítások nélkül bele is szeret. Dehát ezt lelkileg sérült emberek sajnos nem mérik fel, mert túl sérülékenyek és gyengék ehez.Így viszont konzerválódnak a hibás döntések, és az abból fakadó hibás élethelyzetek.
Mike088 2013 ápr. 16. - 01:24:57 Előzmény ironnori
(55/71)
Egyet értek. Érdekes, életszagú történet és ötletes megoldások jellemzik. Érdemes megnézni a filmet! 10/7
7/10
ironnori 2013 febr. 18. - 00:27:03 7/10
(54/71)
szerintem GP-nak fantasztikus kisugarzasa van, ha ferfi lennek en is ot szerettem volna megkapni. egyebkent JP jo szinesz, tetszett az alakitasa, erdemes megnezni egyszer ezt a filmet. tenyleg eletszeru a sztori! a dontese pedig az eletigenlo magatartashoz kotheto szerintem, vegulis nem zuhant ujra magaba, hanem elindult egy masik uton es hosszutavon igy jart jol..:)

10/7 - "egyszer lattam es lekotott,de kell hozza egyfajta hangulat" kategoria
9/10
leho 2013 febr. 13. - 19:35:12 9/10
(53/71)
Egy "kedvelemet" küldök erre a hsz.-re :)
Yorath 2013 febr. 13. - 13:08:51
(52/71)
Alaphelyzet! Egy öngyilkosságot többször elkövetõ férfi, aki nem túl százas. Egy bulizni szeretõ és kitartott lány. Egy kedves, õszinte, szeretni képes lány. A labilis srác szempontjából a legjobban fejezõdik be a történet, ezt õ is megérti és el is fogadja. Ebben a történetetben csak ez lehet a legjobb megoldás, minden más az öngyilkosságba vezetett volna. Ezt a tengerparti jelenet is megmutatta, amikor végülis a boldogságához vezetõ utat választotta.