7/10
sawyerx 2022 nov. 15. - 19:04:56 7/10
(58/58)
Remek akciófilm, Michael Korda nálam felkerült a legállatabb gyilkosok toplistájára. Bár az vicces, hogy mindig, mikor kiabálták, hogy Korda, vártam, hogy megjelenjen Gyuri bácsi és dalolja a "Repteret".
Murphy hozza a tőle megszokott nagydumás zsarut, ami ugyanolyan jól áll neki, mint a Beverly Hills-i zsaruban, a többi rendőr is hitelesen alakít, talán a barátnős szál a film gyengébb pontja + a villamosos akció van kissé elnyújtva.
Többen okoskodnak, hogy ki mit miért nem csinált az adott helyzetben , hát megnézném, hogy egy átlagembernek egy autós üldözéses, gyilkolós, elszabadulós villamoson mennyire lenne lélekjelenléte és önuralma, vagy a végén a gomb melletti helyzetben mennyire tudna pár másodperc alatt jó döntést hozni.
Amibe valóban bele lehet kötni: a fizika a villamosos üldözésnél és Korda szökése. Utóbbi rettenetesen életszerűtlen és gagyi, erre emlékeztet: https://www.youtube.com/watch?v=P9xuTYrfrWM .
Egyébként hangulatos akciófilm.

7/10

DUNAWÖLD 2021 aug. 24. - 22:23:22
(57/58)
Ha vígjàteknak tüntetik fel a filmeket, többen nézik meg?
Az a cél vajon?
joey l 2021 márc. 14. - 12:26:12 Előzmény stupek2
(56/58)
Nem véletlen hagyta abba a filmezést , mert elmondása szerint " Szarok voltak".
5/10
sflkjs 2020 febr. 27. - 09:40:15 5/10
(55/58)
Gyerekkoromban jobban tetszett, tèny. Újra megnéztem, nem nyűgözött le.
csicso82 2017 febr. 19. - 16:37:30
(54/58)
Egy komoly baj van ezzel a filmmel. Nem Eddie Murphy-nek kellene játszani a fõszerepet. Eddie jó az akcióvígjátékokban de ez csak egy akciófilm és annak sem túl jó.
7/10
stupek2 2015 dec. 25. - 16:00:30 7/10
(53/58)
Spoiler
Hát ez a villamosos dolog túl hosszúra sikeredett, meg életszerûtlen is. Pld az utasok közül senki nem akarja meghúzni a vészféket, holott kell rajta lennie. Megaztán elsodor egy csomó autót, csak éppen azt nem ami megállítja a végén. Még maga alá sem gyûri.
A gyár jelenetnél Murphy miért nem lövi le egybõl, ott volt a táskában a pisztoly. Csakhogy hosszabb legyen a film.
SB 129 2014 ápr. 07. - 19:03:22 Előzmény ennyi baromságot...
(52/58)
Spoiler!!!


Azért van benne egy jó poén, amin felröhögtem:

Amikor a rendõrségi garázsban, kiderül, hogy melyik is az Õ autója...

-Na, ne, egy furgon? Mi vagyok én, Kunta Kinte?

:D

Amúgy a film valóbban nem vígjáték...
ennyi baromságot... 2012 ápr. 30. - 14:57:29 Előzmény zompidi
(51/58)
Épp ez jutott eszembe nekem is.
Attól, hogy Eddie Murphy a fõszereplõ, még nem lesz automatikusan vígjáték. (tegnap végignéztem, mert egyébként nem rossz)
zompidi 2012 ápr. 29. - 19:40:22
(50/58)
Ez mióta vígjáték? Majd' 1 órája nézem, de még csak el sem mosolyogtam magam...
ghost_rider 2012 febr. 04. - 18:51:52
(49/58)
Még a téliszünetben adták azthiszem az RTL Klubbon és nekem nagyon tetszett! Mondjuk ez elvileg akció-vígjáték és én nem ismertem fel benne a vígjáték részt.. Inkább kriminek nevezném. Mindenkinek ajánlom: 7 / 10
6/10
greghouse 2011 dec. 30. - 14:49:37 6/10
(48/58)
Megpróbálom feltenni fordításban a y. stb. tube..ra (nehogy modera) az amerikai filmekrõl szóló ironikus leírást, vagy odaér vagy nem.
6/10
greghouse 2011 dec. 30. - 00:54:06 6/10
(47/58)
Kösz, tárgytalan, megtaláltam a doksit. 45 "csodálatos" dolog van, amit amcsi filmek nélkül nem tudhatnánk. Nem írom most le, csak röhögök rajta, nagyon jó. (Kívánságra elküldöm, én is emailben kaptam, csak Word 2010-esben van lementve, és angolul. Ha valakit érdekel, lefordítom, két oldal az egész.)
6/10
greghouse 2011 dec. 30. - 00:44:38 6/10
(46/58)
"Javára" írandó, hogy az egyetlen üldözéses film lehet Friscoban, ahol nem botlasz bele egy kínai sárkányos felvonulásba...Valaki egyszer elküldött nekem egy angol nyelvû cikket, kb. hogy "Amit sohasem tudnál meg, ha nincsenek amerikai filmek". Ezek közül az egyik, hogy ha San Francisco kínai negyedében van üldözés, kínai sárkányos parádé van. Ha Rioban, akkor biztos a karneválban vegyül el, ha New Orleansban akkor a Mardi Grasban....
...(Ezen kívül, ami eszembe jut, és legjobban tetszik: "az amerikaik találták fel a L-alakú paplant, ami a férfinak mindig a derekáig, a nõnek meg a hónaljáig ér....ja, és ha valami Párizsban játszódik, bármely hotel bármely ablakából mindig az Eiffel torony látszik....és a nõk mindig melltartóban szeretkeznek. Nem tudom, nálunk valahogy az kerül le elõször...)
..Ha valakinek megvolna ez a "Things which you wouldn't know if there were not American films", jelezhetné, hol találom meg, mert elkallódott. kösz!
ilali 2011 dec. 30. - 00:16:19
(45/58)
(***SPOILER***
- Valamint WC papír akció van, négy tekercset kapsz egy dollár huszonháromért, hegyekben áll a budipapír.
***SPOILER VÉGE***)
6/10
greghouse 2011 dec. 30. - 00:15:58 6/10 Előzmény wowow
(44/58)
Közepes akciófilm, kis jóindulattal, és sok sok forgatókönyvi bakival. Már elõttem is írtak, én még egyet hozzáadnék, aminek kulcsfontossága van. Egy többszörös gyilkos, különösen, ha rendõrgyilkos is, sohasem hagynak dolgozni (az elõzetesben egyáltalán senkit), de itélet után sem, és FÕLEG nem ilyen "szellõs" helyen ahonnét egy hülye is úgy meg tud lépni mint a tavaszi szél. Aztán, a végsõ jelenetben mikor a lézercélzót Murphy feje akadályozza, és odébb lép a piros gombhoz, egy ilyen "zseniális mesterlövésznek" szabad a pálya. Miért nem lõ? Amikor meg az autóra lõ, hogy hogy nem, nem találja el a sofõrt....Meg még egy csomó. Egyébként sem túl érdekes, már bánom, hogy nem a Denzel Washington filmet néztem.
8/10
technokrata 2011 dec. 28. - 20:57:15 8/10
(43/58)
Nagyon kellemes kis film, melyben E.M. megmutatja, hogy nem csak ökörködni tud. Persze azért csempészett humort a filmbe, de itt nem ezen van a hangsúly. Látványos, izgalmas, mozgalmas kis mozi, nagyszerû színészi teljesítményekkel.Érdemes megnézni. Én többször is láttam már.
wowow 2011 okt. 22. - 17:32:25
(42/58)
Szerintem nem logikus a filmben 2 részlet sem.

SPOILER

Amikor Korda nyomja a gép gombját, hogy az ne forogjon tovább és a mesterlövész célzólézere már a homlokán van és Mörfi gyorsan a lézer útjába áll, hogy a spanja ne lõjön. Na most ha akkor lelövi Kordát, akkor az utána levõ kalamajka nincsen. Mörfi a gombhoz rohanhatna és meg van mentve a csaj, a kollégája kiszabadítja a nõt, amíg õ nyomja a gombot.

A másik, hogy amikor Korda jön kifelé az autóval a csarnokból, akkor rálõ a mesterlövész, de nem hal meg. Kint a csarnok elõtt kiesik az autóból, akkor miért nem lövi le?
kessy6 2011 okt. 22. - 11:09:32 Előzmény DrAnthony
(41/58)
Bocsi, a korrekcióért, de ilyen villamos, meg "hegyes-völgyes" út San Francisco-ban van.... :)
7/10
offtopic
Ford Mustang 2011 okt. 21. - 20:02:10 7/10
(40/58)
:))
kigjuju 2011 okt. 21. - 19:57:49 Előzmény Ford Mustang
(39/58)
Puccérkodni:)))