3/10
napraforgó 2013 máj. 10. - 08:39:17 3/10
(2257/2797)
Jópofa Ezekiel, amikor Alex elõször telefonál neki a baleset után: honnan hív? a mennybõl? :)))
Kicsit fura, hogy Alex a haldoklás után rögtön a saját lábán távozik a kórházból.
3/10
offtopic
napraforgó 2013 máj. 10. - 08:37:19 3/10
(2256/2797)
OFF
Valószínûleg a Kettõs játszmával nagyon felcsigáztál, többet vártam tõle, mint, amit nyújt. De még bármi lehet, egyelõre játékban van nálam. Sajna Bruno zsarolásai nekem nem hitelesek.
A szív parancsa eddig jobban tetszik, habár eléggé ódivatúnak tartom Alonso nézeteit és viselkedését. És a fõszereplõ férfi is elég csinos....
A mexikói humor nekem is eltúlzott néha, de ez engem Az amit a szív diktál-nál a coommedia dell'arte mûfajára emlékeztet, vagy akár a cirkuszi bohócokra, ahol szintén nagyon el van túlozva minden, mégis nevet a közönség. Ezt egyszerûen nem kell komolyan venni, csak röhögni rajta. Nem annyira a történet a fontos, hanem a helyzetkomikumok.
Csipem Jesus ügyetlenkedéseit, Fernando beklövéseit, Rogelio stiklijeit, Jessica magakelletését, Szocsi eufórikus kitöréseit, Suzy és Sebastian szolíd udvarlási ceremóniáját, Patricia nyomulását és hisztérikus kitöréseit, és még Chatita amnéziáját is....
Ezek mennek most nálam, meg részlegesen a szenvedélyek lángjai is, de az annyira kiszámítható, hogy abból egy fél rész is bõven sok.

A bosszú angyala már a negyedik lenne a sorozatokból, és az már sok egyszerre. Normál esetben az egy-kettõ is elég, a vicces a plusz harmadik - ez nem terhel meg senkit agyilag.
10/10
suxel 2013 máj. 09. - 23:25:49 10/10
(2255/2797)
Tudom mondtad is, mikor érdeklõdtél tõlem, hogy egy még belefér neked. Én meg ugye mondtam, hogy most kettõ jó is érkezik, és beajánlottam mindkettõt. Mondtam is, hogy bármelyiket választod szerintem jól jársz. Beajánlottam a kettõs játszmát is, holott tudtam, hogy nem szereted a két fiút. Azért is ajánlottam, mert van olyan ismerõsöm, akikre szintén nem hatnak színészek, és õ csak a történet miatt nézte, meg ugye rövid is. Pont ellentétben veled, inkább olyanokat hallottam, akik a színésznõvel Maria Joséval nem voltak megelégedve, s nem a fiúkkal, a sírása kiakasztott embereket, de itt elviseltem. míg a Rubiban nem csíptem, a Candyben viszont kedveltem. Valamint a nagy Levyronni fanok is inkább a párba kötöttek bele, de levyronniék ide vagy oda, nekem ez sokkalta jobban bejött. Kezd bennem erõsödni a gyanú, hogy vannak itt még olyan részletek, amik nem tetszenének neked: Victoria és Fernando története. Viszont vannak olyanok, akik speciel erre vannak rákattanva, és van egy olyan érzésem a Raquel-Ulises-Roberto háromszög is erõsen szúrná a szemedet.
Mondtam is, hogy akármelyiket választod a kettõ közül: A szív parancsa vagy a Kettõs játszma, szerintem jól jársz. Talán azt is mondtam, hogy neked jobban fog tetszeni az elõbbi, mint az utóbbi.
A többi felsorolt sorozattal kapcsolatban:
-A szenvedélyek lángjainak adtam egy esélyt, de kb 5-10 rész után kasza, lehet sikeres 77 országban, de nekem nem jött be, untam, és nem is Mario Cimarro volt a fõ probléma.
-Az Amit a szív diktál sorozatra, azt tudom mondani, heti 1-2 alkalom nekem elég, sajnos nem vagyok vevõ a mexikói humorra.
-A bosszú angyala meg nekem egyszerûen nem fér bele a keretbe, most új eredeti Mexikóban vetítendõ novellák vannak terítéken. Olyan nagy kedvem sincs, hogy belekezdjek, állítólag nincs annyira jól kivitelezve, megmagyarázva a dolgok, de így a végefelé összeszedte a közönséget kint magának. Az elején elég gyenge számokat produkált, de a második felére egész jó lett. Sokak szerint jobb z eredeti brazil novella, de hát nézõje válogatja.
10/10
suxel 2013 máj. 09. - 22:44:44 10/10
(2254/2797)
Ha-ha! Kedvenc jeleneted: Alex és Victoria találkozása.
Kedvenc jelenetem: Maria José és Alex elsõ találkozása, és szintúgy Bruno és a halottnak hitt Alex találkozása. Ez rögtön két olyan jelenet, amit elég volt elsõ nézéskor látnom, s azóta is bevésõdött az agyamba, hogy néznem se kell megjelenik elõttem.
10/10
mary0114 2013 máj. 09. - 22:34:00 10/10 Előzmény cristina.olivia
(2253/2797)
Teljesen egyet értünk abban, hogy nem egy hétköznapi, tipikus telenovella. A mai napig nagy kedvencem, Lfdd-vel és AB-vel együtt.
10/10
mary0114 2013 máj. 09. - 22:29:43 10/10
(2252/2797)
Még így min. 3x-ra nézve is szeretem a kedvenc jeleneteimet. Alex és Victoria találkozása, miután hazatért, nagyon jól sikerült. Sütött róluk, hogy mennyire szeretik egymást.
Alex és a részleges amnézia- na persze. :D MJ kicsit sokkot kapott a halottnak hitt "férje" láttán.
Jah, és ma szerintem az elsõ és utolsó ölelést láttuk Alex-Bruno között.
3/10
napraforgó 2013 máj. 09. - 14:17:29 3/10 Előzmény suxel
(2251/2797)
Tényleg a bosszú angyala lesz, máj. 21-tõl jön 17.55-kor az rtl-en. Nem hiszem, hogy nézni fogom, már most is sok ez a 3 (3 és fél, mert a szenvedélyek lángjaiba is bele-belenézek). Épp gondolkodtam, hogy melyiket hagyjam abba - szomorú, de most a kettõs játszma áll vesztésre. Hiába a szép, tengerparti szerelmes jelenetek, az egész, úgy, ahogy van, kevéssé érdekel... Többet kellene tudnom a cselekményrõl, hogy fölcsigázzon, mert az a 3 rész, amit láttam, dögunalmas.
Még leginkább az amit a szív diktál szórakoztat az idétlenségeivel. A szív parancsa meg jobban érdekel, a történetet nézve.
Zepedát, meg Levyt el tudom felejteni.... Spanic sem érdekel, amióta szétmûttette magát.... Nem értem, miért nem tudnak megbarátkozni a korukkal, meg a természetes külsejükkel....
10/10
suxel 2013 máj. 09. - 10:10:21 10/10
(2250/2797)
nem tudom mire gondolhatsz, de talan a majus 21-tol kezdodo la otra cara del alma akar lenni gaby spanic legujabb sorozata. A cim jelentese a lelek masik arca, de ha az alma tulajdonnevkent szerepelne lehetne a cim alma masik arca is, de magyar keresztsegben a bosszu angyala cimet kapta. Tulajdonkeppem vmi olyasmirol szol, hogy a fohosnonek gaby spanicnak alias almanak ket enje van, van amit mindenkinek mutat es van az igazi az eleg gonosz, sot gonosz. Jobban utana jarok mar a dolognak, de olyan erzesem van, hogy a novella rubiekra fog hajazni, igaz itt talan nem nagyravagyas lesz a kozeppontban, hanem ha vki utban van, azt a no lesopri az utjabol barmi aron, minden rossz erzes nelkul. Nem tudom ez igy mennyire ragadott el, lehet hogy nem,mert rubiekat sem csipted. Majd azert kuldok egy bovebb kifejtest kesobb. Nem skizofren vagy ilyesmi, hanem inkabb egy negativ hosno, amugy bocsi, ha rosszul irom, de a brazil bestianak az uj valtozata a tv azteca altal.

De ha nem ezt reklamoztak, akkor fogalmam sincs.
3/10
napraforgó 2013 máj. 09. - 07:05:47 3/10
(2249/2797)
Bízom benned, ami az ízlésedet illeti, és Te tudod, hogy én miket szeretek. Lehet, hogy csak türelmetlenség, és várom, hogy na... most már majd csak kezdõdik az izgi rész.
A szép szerelmi jeleneteket én is csípem - csak ne legyen a felvezetés bugyuta. Na, szóval meg van adva neki az esély.

Közben reklámoznak valami új, induló sorozatot, a címét most nem tudom, arról kinek milyen infója van?
10/10
suxel 2013 máj. 08. - 21:23:25 10/10
(2248/2797)
amugy a sorozattal valo viszonyom erdekesen indult.
Elso ot resz utan dobtam, majd valamikor a 26 resz kornyeken inditekot kaptam, ezt nem reszleteznem, hogy belenezzek, na ket resz utan ottragadtam, par nap alatt online potoltam mindent. Aztan kb a feletol megneztem egy nappal elotte az aznapi reszt eredetiben mindig, s en nem csalodtam. Na most masodik alkalommal mar megint rakattantam, s ott tartok, hogy szerintem most pedig letoltom.
10/10
suxel 2013 máj. 08. - 21:05:33 10/10
(2247/2797)
nem mondtak be, de szerintem tuti telt el bizonyos ido a vegrendelet felolvasasa ota. Bruno haja teljesen maskepp nezett ki a felolvasaskor, es az utana kovetkezo jelenetkor is.
Pedro meg mar regota kereskedett csempeszaruval, s azert buntetik azt is. Sokszor a kicsiken csattan az ostor, persze, hogy megvan a felelem az ilyen szegeny emberekben. A csajnak maria josenak meg neheziti a helyzetet a nagyravagyo testvere paula, aki szinten csak zsarolja erzelmileg a lanyt.
3/10
napraforgó 2013 máj. 08. - 19:08:12 3/10
(2246/2797)
De még nem tartunk ennél a szép szerelemnél, csak a kissé eröltetett kezdésnél.

Nemcsak az lehet izgalmas, ami a realitástól teljesen elrugaszkodik.
10/10
cristina.olivia 2013 máj. 08. - 18:52:49 10/10
(2245/2797)
Én meg pont azért szeretem ezt a sorozatot, mert nem hétköznapi, nincsenek benne unalmas karakterek, üres párbeszédek. Alex és Maria José szerelme pedig legszebb szerelem, amit eddig telenovellában láttam. Azóta sem láttam ehhez fogható sorozatot.
3/10
napraforgó 2013 máj. 08. - 18:21:13 3/10
(2244/2797)
Maria J azt mondta, hogy egy diszkóban ismerkedtek meg, de nem emlékszem, hogy mennyi ideje. De akkor már eltervezte ezt az egész disznóságot.

Amúgy még most sem tetszik a sorozat, elég bénának találom az apa és a lány megzsarolását is. Épeszû ember nem mehet bele abba, hogy a kis stikli eltitkolása érdekében nagyon nagy bûntényben legyen bûntárs.

Kicsit az is zavar, hogy az amúgy meglehetõsen hétköznapi külsejû és nem is fiatal Daniela Romoból végzet asszonyát csinálnak, a fia lehetne Soto (Fernando, vagy mi a szerep neve?) epekedik érte.
Tudom, hogy van úgy, hogy egy fiatal srác (a kamaszkor vége felé) esetleg beleszeret egy idõsebb nõbe, nade egy felnõtt férfi egy csaknem öregasszonyba??? Úgy szemre van köztük 25-30 év.
10/10
suxel 2013 máj. 08. - 17:15:29 10/10
(2243/2797)
a gyilkossag hjol emlekszem csak azutan fordult meg a fejeben,hogy kiderult alex a fo orokos.
Inditekkent ilyen bunugyi filmekben is elofordul, az utalat az mas tema.
3/10
napraforgó 2013 máj. 08. - 14:25:57 3/10
(2242/2797)
Az elsõ két rész után nekem nagyon eltúlzottnak tûnik minden.

Anyuci nem nevelte meg eléggé a gyerekeit, különösen a fiát. Apuci meg ráhagyta. A gyerekeik már mind felnõttek, amikor meghalt, addig mégse tett semmit, hogy korlátozza a nagyobbik fiát.

Bruno elvakultan utálja az öccsét, ami nem igazán érthetõ. Nem szereti, nem kedveli - oké. Akkor kerülje, menjen el, keressen más helyet magának, más célt, stb. De nem, õ örökké az öccsét lesi, irígyli, stb. A nem szeretem, nem kedvelem és a meg akarom ölni között azonban nagyon nagy a különbség. Pláne, amikor már terveket kovácsol a gyilkosságra, illetve annak végrehajtására.

Ezek olyan eltúlzott érzelmek, amely nem annyira hihetõ. És ha kicsit sem hasonlít az életre, arra, ami úgy általában elõ szokott fordulni.... Nem tudom, hogy szeretni fogom-e ezt a sorozatot.
10/10
suxel 2013 máj. 07. - 09:26:32 10/10
(2241/2797)
ez talan igaz, hogy nem fogtak eros kezzel. Vic mondta, hogy mindig is lazado jellem volt, de mikor felrugta alexet a focipalyan, akkor sem dorgaltak meg, szinte semmi kovetkezmenye nem lett, pedig alex szerint nem ez volt az elso ilyen eset. Kb ez szurheto le, hogy bruno azt tett meg, amit akart, mikozben vic mindenkit egyforman szeretett.

Hogy mihez kezd bruno, napokon belul kiderul, az a jo,itt semmitnem huznak, nyujtaak el, brunomeg egy olyan fogonosz, akinek mindig van egy epkezlab otlete, nem ismeri a feladast, olyan mint a ket labon jaro ordog.

Szinkronhang: tipikus negativ karakterhang varga rokus, de szokott pozitiv karaktereket is kapni. Pl idotlen szerelem fohos, vagy cobra 11 ben jager. Viszont innentol kezdve o lett zepedanak az allando szinkronja, 4 sorozataban is varga rokus kapta 2 esetben fohos, itt fogonosz, masik helyen meg b-szereto. A vegzer hatalmas crespo rodrigo csak kitero volt szinkron teren, nem a megszolott hang kapta meg a szerepet, sokan hittuk, hogy ez lesz a sortilegiobeli, de nem ugy tortent.
3/10
napraforgó 2013 máj. 07. - 05:18:59 3/10 Előzmény suxel
(2240/2797)
Ha álnéven vette el a lányt, akkor nyilván már így is ismerkedett meg vele. Akkor viszont nyilvánvaló a rossz szándék, szó sincs szerelemrõl (az kizárná a hazugságokat), hanem egy körmönfont manipulációról, egy csapdáról, amibe a lányt ejtette és a cél az öccse elleni merénylet.
Akkor már csak az a kérdés, hogy mitõl is lett ilyen velejéig romlott ez az ifjú, hiszen szeretõ családban (családokban) nevelkedett. Mindkét apja, Samuel és Antonio is szerette, minden jót megkaptak, soha nem voltak anyagi gondjaik. Annyira nem kivételeztek egyik gyerekkel sem, vagy ha mégis, az épp Bruno javára történt. Talán pont ez a baj, nem fogták elég kemény kézzel.

Kíváncsi vagyok, mit fog tenni Bruno, hogy nem sikerül az Alejandro elleni merénylet. Hogy fogja megmagyarázni a feleségének, hogy álnéven vette el?

Amúgy én nem vagyok lenyûgözve ettõl az alapötlettõl, túlságosan eröltetettnek tûnik. Zepeda szinkronhangja sem tetszik, nem elég sármos.
10/10
suxel 2013 máj. 06. - 19:10:28 10/10
(2239/2797)
nah jol van akkor ha nem volt olyan szornyu, en nekem az elso resz vagyis annak is az elso fele meg mindig nem jon be, de ez mar igy is marad. Viszont innentol...

Igen alneven vette el maria joset, alejandro lombardokent,feltestvere neveben. Brunonak a birtokaban van egy info, amivel ha kell tudja zsarolni a lanyt, de bizik a szerelmeben is, csak azzal nem szamol, hogy nem mindenki olyan mint o, hanem vannak tisztesseges emberek is, akik ilyen atvereseket nem tudnak elfogadni.
3/10
napraforgó 2013 máj. 06. - 18:59:23 3/10
(2238/2797)
Nem volt olyan vészes, rosszabbra számítottam a figyelmeztetésed alapján. Az idõbeli ugrálások nem zavartak annyira, inkább az, hogy visszafelé mentek az idõben és így számoltak - 28 évvel ezelõtt, 18 évvel ezelõtt, 10 évvel ezelõtt, stb.

Kezdhették volna az elejétõl, aztán 6 év múlva, 2 évvel késõbb, stb, stb.

A két házaspár 3 tagját mindenesetre kiirtották már az elsõ részben.
Ezt a csajt Bruno álnéven ismerte meg és jegyezte el? Miért gondolja, hogy partner lesz a csalásában?