kericske 2011 máj. 27. - 10:01:26
(648/988)
Egyszerre írtunk:)
De a nevét lehet tudni a dokinak?

Furcsa a Doki mert bár nem láttam az 5. évadot de úgy gondolom, hogy az új doki már nem emlegeti Rose-t. Nem tudom, így van? Mármint úgy ahogy a 10-es emlegette Marthának. (én vhogy úgy gondolom, hogy bár a doki ugyanaz az ember, de a regenerálódásával, változnak az érzelmei is. Rose a 9-es, de fõleg a 10-es doki szerelme volt.) És most nekem, aki annyira drukkolt Rose-nak és a Dokinak furcsa, hogy megjelenik River Song, és kitudja kicsoda õ a Doki életében, bár a jövõjében.

azért is írtam ,hogy a szívem szakadt meg amikor a Doki és Donna a Bad Wolf öbölben hagyta Rose-t és a halandó Dokit, mert amikor Rose megcsókolta a pasit, látszott a Dokin-, hogy akkonyát nyel:(
(Mert bár nem láttam még végig a 4. évadot, azért azt a kis részt megnéztem a neten, plusz múltkor az animaxon volt a DAvid búcsú része.)
kericske 2011 máj. 27. - 09:54:53
(647/988)
Most olvastam, hogy a késõbbi évadokban fog még szerepelni a nõ. Illetve a hozzászólók spekulációját, hogy ki lehet a nõ.
Olyan furcsa volt, amikor már nem is emlékszem ,hogy mondta Doki, hogy csak ki az akinek megmondja a nevét.
10/10
Petrapetrus 2011 máj. 27. - 09:53:48 10/10
(646/988)
Riverrõl még mindig nem tudjuk pontosan, hogy ki. Állítólag a legújabb évad végén fog kiderülni, hogy kicsoda. Amúgy az 5. évadban sokat szerepel River és folyamatosan vannak utalgatások. És most a 6. szériában is. :)
kericske 2011 máj. 27. - 08:58:00
(645/988)
Hali mindenkinek!

Tegnap néztem a 4. évadból a könyvtáros részeket.
nincs most idõm végigolvasni a hozzászólásokat, és nem tudom ki a River Song prof. (sejtésem van, de inkább más mondja meg)
Az õrületbe kergetett a két rész.
Valahol máshol olvastam, hogy ebben a részben kiderül, hogy mi a neve a dokinak, de én nem hallottam. Mert ugye az oké, hogy a Doki mondta, hogy a csaj tudja a nevét. De a másik helyen mintha azt írták volna, hogy ki is mondja, illetve ott le volt írva egy név.
Nem tudom ,hogy a késõbbi részekbe lesz-e erre még utalás mert ha igen, akkor csak annyit írjon vki, hogy majd kiderül, de ha nem akkor vki világosítson fel, mert néha nagyon lassan forognak a kerekek és most a teljes ledöbbentett, " What" állapotban vagyok!!!!!
De az nagyon jó volt a részben, hogy folyamatosan "spoilereztek":)
Elõre is köszi:)

Petrapetrus:
Tényleg cukik a baseball sapkás képen:)
Koczy85 2011 máj. 25. - 11:32:36
(644/988)
Michelle hasonlít Dér Henire? Hmmm...erre eddig nem gondoltam, de most, hogy mondod...lehet. :)

Egyébként Michelle az életben is tök normális csaj, pont két hete kaptam tõle pár aláírt fotót, nagyon örültem nekik. :)

Amúgy szerintem, amit érdemes vele megnézni, az a 2007-es "Jekyll" sorozat, mindössze 6 rész, és az a Steven Moffat írta, aki most a DW showrunnere. Szerintem nagyon jó sorozat.
Aztán nekem tetszett a szintén 2007-es Bionic Woman is (bár ezzel a véleménnyel eléggé egyedül vagyok), abban ráadásul Michelle az abszolút fõszereplõ, és egy nagy lehetõség volt neki egy hollywoodi karrierre, de csúfos bukás lett (mindössze 8 részt ért meg), és Michelle amerikai karrierjét is derékba törte.
Ja, még a Merlin 1. Évadjában is nagyon jó volt. 4 részben szerepelt ugyan csak a 13-ból, de õ volt az évad fõgonosza, és ez volt az elsõ alkalom, hogy negatív karaktert játszott.
Bár igazából a legtöbb filmjét láttam, és egyikre sem mondom azt, hogy kifejezetten rossz volt, bár nyilván az elfogultság is beszél belõlem. :)

Annak ellenére, hogy nem olvastam a "Hamlet"-et, azért David Tennant-tel megnézném. :)
Amúgy vajon a gyógyszerész felismerte David-et? :) Bár én kötve hiszem... (hiszen szerintem õ azért nálunk nem egy olyan nagyon ismert színész...)

Na, hogy ne csak abszolút OFF-oljak itt:

Igen, elvileg Amy és Rory kiszáll az évad végén. De ez valahol logikus, mert a 2005-ös újraindítás óta egy companion sem volt 2 évnél tovább. Ráadásul Karen Gillan is annyit mondott egy interjúban valamelyik új filmjérõl, hogy tök jó lesz elsõ melónak a DW után. Arthur Darvill pedig valamelyik Shakespeare darabban kapott asszem szerepet színházban.
10/10
Petrapetrus 2011 máj. 25. - 09:35:25 10/10
(643/988)
Igen, de ha ismered a sztorit, még ha nem is érted az ott elhangzottakat, tudod mirõl van szó. :)
Itt aláírható a petíció: http://www.ipetitions.com/petition/muchadotodvd/

Ami a rajongókat illeti, azt inkább privátban mesélném el... :)

A Weakest link DW special meg nagyon jóóó. :) Szegény K-9... :))))
kericske 2011 máj. 25. - 08:52:15 Előzmény Petrapetrus
(642/988)
Szia!

Nem vagyok tökéletes angolból, sok mindent megértek, de pont tegnap néztem a weakest link speciált, és, hát elég furán beszélnek, pl. Mickey-t egyáltalán nem értem, hogy mit mond, de David-et, úgy ahogy. Biztos érteném nagy részét és biztos nagyon élvezném, ha meglesz a dvd veszem is meg:) gondolkodom most a Hamletten is. Nem tudsz egy linket, ahol a peticiót alá lehet írni.
Olvasgatok sok mindent róla, de amit írtál, hogy "amit mûveltek velük a rajongók". Errõl nem tudok. Mit is jelent ez pontosan? Bár gondolom, hogy szétszedik õket rendesen.
10/10
Petrapetrus 2011 máj. 25. - 08:16:03 10/10
(641/988)
Nem az egészet forgatták itt, csak jeleneteket. És David még be is ment egy helyi gyógyszertárba... A mázlista gyógyszerészét neki... :D
Nálunk ha jól emlékszem az volt, én elolvastam és még elõadást is tartottam róla az osztályomnak. (összevetve a kapcsolódó Tom Stoppard drámával, amit szintén elolvastam) Meg a suliban, ahol dolgozom jelenleg, ott is a kötelezõk között van és mindig érettségi tétel is.
Ha mégsem kötelezõ mindenhol, akkor bocsánat. De azért attól még el lehet olvasni, nem hosszú és jó. Kedvenc Shakespeare mûvem. :))) Szóval ez igazán ne legyen akadály a Tennant-féle Hamlet megtekintésének. :)))

Azt hallottuk, hogy állítólag 'Rory' és 'Amy' kiszáll az évad végén? Kíváncsi leszek, ki lesz az új companion. :)
10/10
Petrapetrus 2011 máj. 25. - 08:11:39 10/10
(640/988)
Michelle nekem is szimpatikus egyébként, függetlenül a rész milyenségétõl, bár én úgy emlékszem, hogy másban még nem láttam... Legalábbis nem emlékszem rá. Az viszont feltûnt, hogy - szerintem - hasonlít kicsit Dér Henire. :D
Koczy85 2011 máj. 24. - 21:34:59 Előzmény Petrapetrus
(639/988)
Azt nem is tudtam, hogy nálunk forgatták az "Einstein és Eddington"-t.

Nem tudom, a "Hamlet" nálunk a suliban nem volt kötelezõ olvasmány.

Tegnap még nem voltam benne biztos, de valami rémlett, hogy David Tennant-nek már van gyereke. Amúgy én (is) abszolút megértem (õt is, és a többi színészt is), hogy nagyon védi a magánéletét.
Koczy85 2011 máj. 24. - 21:26:18 Előzmény Petrapetrus
(638/988)
Nem kell bocsánatot kérned. :) Elõfordul, hogy nem vagyunk egy véleményen. Neked a "Planet of the Dead" nem jött be, nekem meg a "Waters of Mars", meg a "The Nex Doctor". Ez van.
Azt azonban sosem tagadtam, hogy "Planet of the Dead"-re Michelle Ryan miatt sosem tudtam elfogulatlanul tekinteni úgy, mint bármelyik más DW részre. Ráadásul szerintem a karakterét is nagyon eltalálták, remek állandó companion lehetett volna a David Tennant féle Doktor mellé. (Amúgy érdekes, mert Michelle-lel kapcsolatban kétszer is pletykálták, hogy állandó companion lehet, egyszer Billie Piper távozása után, -de ez tényleg csak pletyka volt-, egyszer pedig éppen az 5. Évad elõtt. Viszont ott már én is azt mondtam, hogy a Matt Smith féle Doki mellé már nem biztos, hogy illene a karaktere.)
10/10
Petrapetrus 2011 máj. 24. - 19:12:29 10/10
(637/988)
Értem. Akkor ezek szerint több filmjét is ismered. Akkor bocsánat. :D
A Sok hûhó is pont ugyanolyan, mint a Hamlet. Shakespeare. Adott a szöveg. (Egyébként azokat nem értem, akik azért nem akarják vele megnézni a Hamletet, mert nem értik *homlokára csap - omg*. Iskolában kötelezõ volt, meg minden, akkor sem olvasták el az emberkék, vagymi..? Vagy csak rövidítettben.?!
Szerintem értenéd a Sok hûhót. A sztorit ismered, a filmet láttad belõle, gondolom olvastad is a könyvet, nem..? Akkor meg nincs mirõl beszélni. :)
Igen, tényleg itt forgatott. Az Einstein és Eddington volt ez a film egészen pontosan... :)
A Hamletet kiadták DVD-n, elérték a fanok. Most is kering egy petíció a Sok hûhó végett, ha aláírod, már tettél érte te is, hogy megjelentessék. :)
Igen, tényleg van egy kislányuk. De David tigrisként védi a magánéletét. Ami nagyon helyes. :) (meg nem is csoda, amit mûveltek vele/lük a "kedves rajongók")

OFF vége. :)
kericske 2011 máj. 24. - 19:05:16
(636/988)
Igen, ezért is írtam, hogy most már keresek olyan filmet is, ami nem dráma, mert bár imádom ezekben, de a szívem szakad meg érte, olyan jól játsza.
Jó annak, aki láthatja élõben is, bár valószínûleg nem érteném a nagyját, de az is élmény lenne, hogy látja az ember.
Most olvastam a hivatalos oldalán egy régi üzenetét, hogy 2006-ban vagy 2007-ben itt forgatott nálunk. Melyik filmet? Láttam, hogy meg lehet venni a Hamlet dvd-jét, jó lenne ha majdkiadnák a Sok hûhót is.

Vki kérdezte, a lányát.
Olvastam vhol, hogy idén vmikor márciusban (talán) született meg a lányuk, Olive.
10/10
Petrapetrus 2011 máj. 24. - 18:33:45 10/10
(635/988)
A Casanova jó, de nem a legjobb. Akkor inkább Secret smile (bár az dráma), Blackpool, Hamlet, Learners, Single father... Tény, hogy nagyon jó komikusi vénája van, de legalább olyan jó a drámai oldala is és az is nagyon jó. :) Nekem személyes kedvencem a Secret smile... :)

Jaja, a színház. Kár, hogy novemberben már nem játsszák így errõl is sikeresen lecsúszom, mint a többi darabról. (egy Catherine Tate és egy Chris Eccleston elõadás)
10/10
Petrapetrus 2011 máj. 24. - 18:28:51 10/10
(634/988)
Igen, tényleg van egy lánya...
10/10
Petrapetrus 2011 máj. 24. - 18:28:09 10/10 Előzmény szinészbob
(633/988)
Smith - szerintem - az 5. évadban eléggé harmatgyenge, viszont a 6. évadban felnõtt a szerephez. Az más kérdés, hogy a 6. évadot elnézve az ember - én legalábbis - teljesen elfelejti, hogy amit éppen néz, az DW. Nagyon amcsis lett. :(
10/10
Petrapetrus 2011 máj. 24. - 18:26:41 10/10 Előzmény Koczy85
(632/988)
Nem tudom, szerintem is a sivatagos special a leggyengébb. (bocsi) Nekem a "Mars vizei" az abszolút kedvenc ezek közül... :D (De David Morrisseyt is szeressük nagyon a Next Doctorban. Meg másban is. :))
kericske 2011 máj. 24. - 14:15:21
(631/988)
Hahó mindenkinek.
Idén találtam meg ezt a sorozatot, teljesen magával ragadott. Tetszett Chris is mint Doktor, de az igazi az David! Szerintem õ azért született, hogy eljátsza ezt a szerepet.
Annyira más az Doktorok karaktere, és a szívem szakad meg amikor látom, hogy a 10. Doki folyamatosan szenved és magányos. Erre még rátesz a The journey End vége és a regenerálódása. Na ott konkrétan sírtam.
Aki szereti David játékát és még nem látta, annak ajánlom megnézni a BBC által készített Casanova minisorozatot.

De most határozatam el, hogy megnézem egy olyan filmjét is amiben vmi vidám kis szerepe van:)

Off, de nem teljesen: Másik kedvenc filmem a Sok hûhó semmiért, imádom benne Benedeket.
Londonban a Wyndhams Theatre-ben játszák a Sok hûhó semmiért-et, David Tennant mint Benedek és Catherine Tate mint Beatrice.
Koczy85 2011 máj. 23. - 21:21:42
(630/988)
Igen, 2009-ben nem volt rendes évad, csak special részek. Eredetileg asszem azért, mert David Tennant színházban is szeretett volna játszani. De aztán végül is kiszállt õ is, és a showrunner Russell T. Davies is a sorozatból 2009. végén.
(Amúgy azt nem tudom, hogy tudtátok-e, de David Tennant a DW miatt döntötte el, hogy színész lesz egyáltalán, és neki ez egy gyerekkori álma volt, hogy eljátszhassa a Doktor szerepét.)

Ezek a 8 perces specialok nekem eddig kimaradtak, de hallottam, hogy nagyon jók.

Egyébként eleinte én is tartottam az új Doktortól, és kellett pár rész, mire Matt Smith-t megszoktam. (De ugyanígy voltam David Tennant-tel is Christopher Eccleston után.) De mostanra már rendben van. Zseniális színész õ is. Persze nem érdemes Tennant-hez hasonlítani, hiszen teljesen más Doktort játszik. Mint ahogy a sorozat is kissé más irányt vett, mióta Steven Moffat a showrunner. (De neki meg az összes sorozatát kedvelem, amihez köze volt eddig, és láttam. A 2007-es "Jekyll" például zseniális volt szerintem. És az nemcsak azért, mert egyik kedvenc színésznõm, Michelle Ryan is benne volt. :) )
szinészbob 2011 máj. 23. - 17:49:59
(629/988)
Nekem a 8 perces specialok is tetszettek.
Igazság szerint egy teljes évadot ellazsáltak, vagyis csak specialok készültek, de ezekben búcsúzik a 10. doktor. Ráadásul nagyon jól kitalált epizódok. Kicsit félek is az új doktortól, Tennant a szívemhez nõtt, végignéztem a youtube-on az összes ki vagy dokis filmet, még a Donnás kabarémûsorokat is (szétröhögtem a skót akcentusos részt...).