Koczy85 2011 máj. 23. - 14:38:37 Előzmény szolnok09
(628/988)
Nem vettem sértésnek. :) Vagyok annyira elfogult kedvenc színészeimmel/színésznõimmel, hogy ha játszanak valamiben, akkor onnantól kezdve nem érdekel, hogy a film jó-e vagy sem. Megnézem. :) (Valószínû többször is)

A "Planet of the Dead"-del egyébként az a legtöbb embernek az a baja, hogy egy sima DW epizódnak kiváló, de special résznek viszont gyenge. Ezzel nem teljesen értek, mert a 2009-es specialok közül szerintem jobb volt, mint a "The Next Doctor", de még a "Waters of Mars"-nál is.
Egyébként már maga az epizód forgatása is mókás volt, hiszen (eddig) az egyetlen DW rész, (a 2005. óta tartó szériából legalább is) ami sivatagban játszódik, és a stáb ragaszkodott hozzá, hogy igazi sivatagban forgassanak. És ezért képesek voltak elvinni Londonból Dubaiba a történetben fontos szerepet játszó piros emeletes buszt, ugyanis a sivatagban játszódó részeket ott vették fel. :D


Egy apró érdekesség: Jövõ szombaton lesz az AXN-en "The Doctor's Daughter" címû epizód, amelyben a Doktor "lányát" játszó Georgia Moffett az életben David Tennant barátnõje. (És amúgy annak a Peter Davison-nak lánya, aki 1981. és 1984. között játszotta a Doktort.)

Én reménykedek benne egyébként, hogy a 4. és 5. Évad közötti specialokat leadják, hiszen ezek elég fontosak a történet szempontjából.
10/10
offtopic
szolnok09 2011 máj. 22. - 18:17:44 10/10 Előzmény Koczy85
(627/988)
Ezt most nem sértés nem számom, de látszik h pasi vagy :D
Gondolok én arra h egy kedvenc színésznõd miatt kedvenced a rész, amúgy megnyugtatásként közlöm, nõként, nekem meg az egyik kedvenc színészem miatt kedvencem a The End of Time :D
Azzal kapcsolatban meg h leadják-e a részeket, amondó vagyok h várjunk. De mindegyik nagyon jó rész, csak úgy mint a sorozat többi része, és a regenerálódást tényleg nem kéne ki hagyni, de az olyanokat, akik ott válogatják a filmeket nem biztos h ez nagyon meghatja :/
Koczy85 2011 máj. 19. - 14:57:42
(626/988)
A The End of Time-ot mindenképpen le kéne adni, hiszen annak a végén van a regeneráció. Amúgy nekem is tetszik ez az epizód. Igaz, nekem az elsõ fele talán jobban bejött, mint a második.
("Planet of the Dead" egyébként azért nagy kedvencem -noha tudom, hogy nem a sorozat legjobb része-, mert abban játszik Michelle Ryan is, akit én a 2007-es Bionic Woman sorozat óta nagyon szeretek.)
10/10
szolnok09 2011 máj. 19. - 11:56:24 10/10 Előzmény Koczy85
(625/988)
Ja, igen a Christmas Invasiont elírtam, de amúgy láttam eredetiben már az egészet :D
David-et egyszerûen csak angolul érdemes nézni, vagy én legalábbis így vagyok vele. De én nem sok esélyt látok arra h azokat a special-öket leadják, de hát a remény hal meg utoljára. Mellesleg én is hiányolnám õket (bár nekem a The End of Time nagy kedvencem) mert anélkül tényleg nagy lenne a fekete folt annak aki még nem látta... :S
Koczy85 2011 máj. 15. - 23:10:56 Előzmény szolnok09
(624/988)
Igen, minden évad elõtt van egy karácsonyi special rész, egy amolyan 0. epizód. A 2. Évad elõtt a "Christmas Invasion", ebben veszíti el a Doki a kezét, és ennek van szerepe a 3. és a 4. Évad évadzáró részeiben is.
A 3. Évad elõtt a "Runaway Bride" címû epizód van. Ebben szerepel elõször Donna, de itt még nem megy a Dokival, és erre utal is a 4. Évad elsõ részében, hogy ezt a döntését megbánta. A 4. Évad elõtt pedig a "Voyage of the Damned" a már említett Titanic-os rész, amiben Kylie Minogue is szerepel.
Valóban ezek a special részek hosszabbak, mint 45 perc, lehet, hogy ezért nem adja le õket az AXN. Viszont az AXN Sci-Fi-n ezek az epizódok is adásba kerültek.

Ellenben, ha a 4. és az 5. Évad közötti specialokat kihagyják, akkor teljesen érthetetlen lesz az 5. Évad eleje, mert azok, akik most látják elõször a sorozatot, nem fogják tudni, hova tûnt David Tennant.

Ráadásul, ha a "Planet of the Dead" kimarad, akkor meg külön mérges leszek, mert az egyik kedvenc epizódom az egész sorozatból. :)
10/10
szolnok09 2011 máj. 15. - 20:52:26 10/10
(623/988)
Ja, csak a special editoinokat az AXN nem adja le, mert amúgy minden évad között (nem tudom hogy írjam) volt karácsonyi különkiadás, amire utalnak is amúgy a sorozatban, és aki nem látta az nem érti, pl amikor a 3. végén, amikor Martha kiakad h honnan van Jacknek egy üvegban keze a Dokitõl, az a 2. és 3. évad közötti karácsonyí részbõl van amikor David lett az új Doktor, és elveszítette a kezét..., mondjuk utalnak vissza rá, meg mutatják, de az nem olyan. Vagy most az elsõ Donnás részben a Titanic-másolat a palota felett, az is egy ilyen részben volt benne, és azért kár h ezeket nem mutatják, mert ezek is legalább olyan jók mint a többi, csak mivel különkiadások egy picivel hosszabbak a 45-percnél...
Ezért is érdemes eredetiben nézni õket :D
10/10
Petrapetrus 2011 máj. 15. - 18:57:03 10/10
(622/988)
Közben én is megnéztem a kiállítás oldalát, és tényleg. Amikor én néztem, akkor még csak májusig volt. Úgy látszik, hogy a nagy érdeklõdésre való tekintettel meghosszabbították.
Én is 5 napot voltam kint tavasszal (és idén õsszel megint megyek :D), azért 5 napba sok mindent bele lehet zsúfolni. De tény, hogy az is nagyon kevés. (Én eddig összesen egy hónapot voltam kint, de a látnivalók töredékét sikerült megtekintenem csupán, pedig aztán én olyan turista vagyok, hogy reggel elindulok és késõ este esek be a szállodába. A közte lévõ idõben pedig egyfolytában menni-menni-menni. :)))) Londonban is tudsz jó áron DW relikviákat venni, van kifejezetten DW üzlet is. A kiállításon van csak nagyon brutális ára a cuccoknak...
10/10
Petrapetrus 2011 máj. 15. - 18:52:07 10/10
(621/988)
Inkább azt mondanám, hogy MÉRFÖLDEKKEL jobb az eredeti hang. :))))
Koczy85 2011 máj. 15. - 18:19:34
(620/988)
Bocs a duplakommentért, de valamit kifelejtettem:

Egyrészt igen, a 4. Évadban benne van Martha Jones több részben is.
Másrészt ugyan a Doctor Who-nak nem olyan rossz a szinkronja, ettõl függetlenül szerintem eredeti nyelven azért sokkal jobb.
Koczy85 2011 máj. 15. - 18:12:41
(619/988)
Nem tudtad? Ne haragudj, akkor ezt elspoilereztem.

Igen, a 4. Évadban még David Tennant a Doktor, aztán utána van még az 5 db 2009-es special rész (The Next Doctor, Planet of the Dead, Waters of Mars, The End of Time 1-2), és utána jön az 5. Évad, amelyben már Matt Smith játszik.
Ez egyébként jó is, hogy szóba került, mert nem biztos, hogy mindenki tudja, hogy a 4. Évad után nem egybõl az 5. jön, hanem az elõbb említett special részek. (2009-ben ugyanis nem volt évad, volt egy év szünet, és csak az az 5 rész volt, és 2010-ben jött csak az 5. Évad.)
Eliza 2011 máj. 15. - 13:05:11
(618/988)
köszönöm a válaszod...
most elkeserítettél...ezt a dokit is lecserélik?:(
óóóóóóóóóó....kár...
de láttam a bemutatót...a köv részben benne lesz Martha is:))

szeretném én is megnézni a köv. részeket...de csak szinkronosan...ezért marad nekem az AXN:)
Koczy85 2011 máj. 15. - 11:54:51
(617/988)
Ha 4. Évadnál tartasz, abban ugye Donna az állandó companion, utána majd Amy Pond jön az 5. Évadtól. De abban már a Doktor-t is Matt Smith játssza. Azt még egyelõre nem tudni, hogy az az évad mikor lesz itthon TV-ben.

Én igazából eddig minden companion-nal elvoltam. Ha kedvencet kell mondani akkor (ahogy már említettem is), akkor Lady Christina de Souza (igaz, itt az is sokat számít nekem, hogy egyik kedvenc színésznõm, Michelle Ryan játszotta).
Viszont õ tulajdonképpen nem companion a szó szoros értelmében, mert sosem utazott a TARDIS-on.

A klasszikus értelemben vett companionok közül én is Rose-t bírtam, illetve most Amy is szimpatikus.
Eliza 2011 máj. 15. - 10:19:21 Előzmény Koczy85
(616/988)
én még csak a 4. évadot nézem...valszínû,hogy le vagyok maradva itt pár embertõl:)
köszönöm a válaszodat...
ki lesz a következõ "állandó" kísérõ?
nekem legjobban Rose tetszett...:(
azok a részek is valahogy érdekesebbek voltak... (számomra)...:(
persze e mellett az angyalos rész (III/10) vitte a pálmát:)
Koczy85 2011 máj. 14. - 14:04:18
(615/988)
A 2005-ös újraindítás óta csak a Rose, és jelenlegi companion (kísérõ), Amy Pond azok, akik egy évadnál többet utaztak a Dokival. Martha Jones csak a 3. Évadban, Donna pedig csak a 4. Évadban az állandó companion.
És vannak még azok a companionok, akik csak egy részben szerepeltek (pl. nagy kedvencem, Lady Christina de Souza a "Planet of the Dead" címû epizódban. Õ szerintem egy nagyon jól eltalált karakter volt, és remekül illett -volna- a David Tennant által játszott Doki mellé. Sajnálom, hogy csak ebben az egy epizódban szerepelt.)
Hogy miért cserélik gyakran a companionokat, annak több oka lehet. Pl. nem ér rá a színésznõ 1 évadnál tovább, de asszem Martha Jones-t a rajongók sem kedvelték annyira. De erre nem esküszöm meg 100%-ra.
Eliza 2011 máj. 14. - 09:56:02
(614/988)
most tényleg ismét lecserélték az "új" csajszikát egy még újabbra???
ezt már nem hiszem el...miért kell cserélgetni????
épp megszoktam,hogy nincs Rose...
(bár most jó volt újra látni,még ha pár pillanatra is:)
szinészbob 2011 máj. 13. - 17:38:49
(613/988)
A kiigazítást köszönöm.
Szinkron ügyben csak annyit tudok mondani, Lengyel Laci szabad kezet kapott a Duna tv-nél az élet a Marson magyar verziójához. Ráadásul akik átvették és kifizették a munkát beszéltek magyarul. Ez a Ki vagy doki esetén nem elmondható, sem az RTL (elsõ 2 évad) sem az AXN-rõl. Ne bennünk keressétek a hibát, mi imádjuk a munkánkat, és teljes tudásunkkal próbáljuk magyarítani a filmeket. De több csatorna nem tudja eléggé megalázhatónak tekinteni a nézõket, ami miatt nekünk is szemetet kell kiadnunk a studióból.
Koczy85 2011 máj. 13. - 12:59:32 Előzmény szinészbob
(612/988)
A regenerálódást asszem eredetileg azért találták ki, mert 1963-ban, amikor indult az eredeti sorozat, akkor egy idõs színész, William Hartnell játszotta a Doktort, és neki az egészségi állapota egy idõ után nem engedte meg, hogy folytassa a munkát. Viszont a sorozatot még nem akarták befejezni, így kitalálták ezt a regenerálódás dolgot.

Egyébként múlt héten haverommal épp azt beszélgettük, hogy a sorozat 2005-ös újraindítása óta (én csak azóta nézem), volt-e olyan companion (kísérõ), aki nem szeretett bele a Doktorba. :) Végül is abban maradtunk, hogy talán a 4. Évadban Donna nem. Na, de többiek.... :)
Koczy85 2011 máj. 13. - 12:54:15
(611/988)
Ami a DW 6. Évadot illeti, eddig szerintem nagyon jó. És ahogy néztem az elõzeteseket, a folytatás sem lesz gyenge. :)
Koczy85 2011 máj. 13. - 12:53:31 Előzmény ma.il
(610/988)
Egyetértek a "Life on Mars"-ban sokkal jobb John Simm szinkronja.
Koczy85 2011 máj. 13. - 12:52:12 Előzmény moco22
(609/988)
Nem készült még olyan film vagy sorozat, ami mindenkinek tetszene. A DW sem kivétel. ;)