Téma: Kill Bill 2.

nihilke 2008 okt. 30. - 01:32:29
(72/332)
volt egy pillanat a filmben, amikor már azt hittem, hogy "na, még 10 perc, és most már tényleg vége". és nem. onnantól kezdve még volt hátra minimum fél óra. de végignéztem. nálam ez kb. olyan "essünk túl rajta, mert mindenki errõl beszél, és én is tudjam már, hogy mi van" film volt. meg hát ugye szemét módon két részt csináltak belõle. ráadásul azt is úgy, hogy az elsõ után mindenképp meg kelljen nézni a másodikat is>:( reméltem, hogy tetszeni fog, de nem így lett.
10/10
Zempy 2008 júl. 01. - 22:58:36 10/10
(71/332)
Bennem is volt egy kis tüske, de ez nagyon hamar el is múlt.
Az elsõ állításoddal nem igazán értek egyet. A csaj nem bujkált elõle, csupán új életet kezdve hátrahagyta a régit, és ezért nem akarta csak, hogy megtalálják. A film végén különben is mondja Uma, hogy "nem hittem volna, hogy képes lennél ilyesmit tenni velem". Szóval, miután gyanútlan volt, nem volt oka menekülni. Másrészt hogyan festett volna az filmen, ha sikoltozva, gyerekkel a hasában elkezd Bill elõl szaladni?
Ami pedig a végsõ leszámolást illeti: magam részérõl sokkal jobbnak tartom, hogy Bill úgy hal meg, ahogy. Egyszerûen méltóbb hozzá ez a halálnem, mintha öt darabra hasítanák és fröcsögne a vér. Nem beszélve róla, hogy akkor meg azért kritizálnák, hogy tök ugyanolyan, mint az elsõ vérengzõs rész.
10/10
Zempy 2008 jún. 13. - 22:55:00 10/10
(70/332)
Zseniális, felejthetetlen. Mindkét rész- vagy az egész film, ha ennek tekintjük. Szájtátva néztem annak idején a Vol. 1-et, aztán alig bírtam kivárni a másodikat. Ma már számomra legenda, kultfilm, és filmgyûjteményem meghatározó darabja. Hihetelenül megírt dialógusok, baromi jól eltalált zene, a karakterek és színészek szintén hibátlanok- nem hiszem, hogy ezt bárki is vitathatja. Tarantino megint brillírozik, újabb jelét adta zsenialitásának és különcségének, de mindezt jó értelemben. Nem is tudok mit hozzátenni, nincs elég dicsérõ szavam erre a teljesítményre. A Kill Bill zseniális, hatalmas mû, amit mindenkinek látnia kell életében. Alapmû.
9/10
norton15 2008 máj. 20. - 19:56:47 9/10
(69/332)
Hehe, ez tök jó...:D Érdekes látvány, ha elképzelem. Ez a japán stílus. Hallottam is valahol a film címét.
6/10
efes 2008 máj. 20. - 19:53:42 6/10
(68/332)
Jaja. Emlékszem, talán az Öld meg a sógunt címû filmben volt egy olyan jelenet, hogy ilyen gyaloghintót vittek egy gyönyörû zöld rizsmezõn, egyszercsak kiugrik három pacák a vízbõl/rizsbõl, és az egyik egyetlen suhintással kettévágja a hintót a kardjával. Ott is szökõkútként lövellt a vér, pedig nem is lehetett látni, hogy ült valaki a hintóban... Na a lényeg, hogy addig ömlött a vér, míg a zöldellõ rizsmezõ vörös nem lett.
9/10
norton15 2008 máj. 20. - 19:49:57 9/10
(67/332)
Amikor a tv-ben ment, kiírták, hogy kb 100 l mûvért használtak el.:) Szerintem mûfaji sajátosság ez a sok vér.
6/10
zee944 2008 máj. 20. - 19:47:46 6/10
(66/332)
Nekem nem jöttek be ezek a Kill Bill-ek. Üresek, mint a kurvaélet. :D
6/10
efes 2008 máj. 20. - 19:45:43 6/10
(65/332)
Mostanában láttam egy Jittemai címû japán szamurájfilmet (elég szar volt) de abban voltak olyan kardozósjelenetek, mint amikor a nagy leszámolás volt abban a fogadóban vagy hol. Csak arantino több piros festéket használt...
9/10
norton15 2008 máj. 20. - 19:40:40 9/10 Előzmény efes
(64/332)
"Amerikában asszem egyben vetítették. Vagy ott sem."

Ott sem vetítették egyben. Azért nem volt rossz döntés kettévágni a filmet, ráadásul egy nagyon jó végsõ kérdéssel SPOILER("Tudja, hogy a lánya él?")SPOILER. Japánban ment a bõvített verzió, ahol a fekete-fehér rész a végén színes volt asszem.
moksa 2008 máj. 20. - 19:12:17 Előzmény efes
(63/332)
Igen, így van!! A harmadikok megint jók szoktak lenni..ez tényleg érdekes! :))
6/10
efes 2008 máj. 20. - 19:09:19 6/10
(62/332)
Nincs mit. Amúgy az nagyjából igaz, hogy általában a második részek gyengébbek az elsõnél, és majd a harmadik lesz megint jobb. Vagy az sem..:)
moksa 2008 máj. 20. - 19:05:58
(61/332)
No, hát ezt egyáltalán nem tudtam! Köszönöm az információt, így már egészen más a leányzó fekvése:))))
6/10
efes 2008 máj. 20. - 19:02:13 6/10
(60/332)
Na most itt nem az a helyzet: a Kill Bill 1-2õt egyszerre forgatták, eredetileg egyben is akarta levetíttetni QT, de a pénzéhes producerek úgy gondolták ha két premiert csinálnak a kétfelé vágott filmnek az dupla bevétel lesz. Ebbõl a szempontbõl kb. igazuk van. (Amerikában asszem egyben vetítették. Vagy ott sem.) A meggyõzõ bankszámla-adatokon aztán gondolom, QT sem rágódott sokat.. De ami a lényeg, a 2 nem folytatása az 1-nek, hanem az 1+2 az a Kill Bill.
moksa 2008 máj. 20. - 18:58:13
(59/332)
Üdvök!

Amikor meghallom, hogy valaminek jön a 2. része, akkor már tudom, hogy nem lesz olyan jó, mint az elsõ. Egyszerûen nem szabadna második részeket csinálni!:)))
Sajna, ennél a filmnél is ez a helyzet. :((
7/10
bujka 2008 ápr. 11. - 13:28:44 7/10 Előzmény Dantes
(58/332)
Tarantinonak azóta sztem nem sikerült jó filmet csinálni, de az kétségtelen, hogy egy zseni. Várjuk az új ínyencségeket...:P Az elsõ rész szerintem azért egy hajszálnyival jobb.
10/7
Dantes 2008 márc. 07. - 16:08:31 Előzmény Tenebra Mors
(57/332)
Naná, Tarantino az egyik legnagyobb XD

alexy88, szerintem épp KIll BILL 2-ben a vége egyenesen zseniális.

***SPOILER***

Dumálnak mindenfélérõl, remek párbeszédek, aztán várom hogy majd jön egy nagy össze csapás köztük ,és erre be veti a öt ujjas szívrepesztõ technikát, Bill elsétál, és meghal.
Nagyon jó húzás.
Utánna meg afilm következõ perce, gyerek néz valami filmet, vagy mesét, az anyja meg a fürdõben sír...aztán jön a stáblista, be mutatja ismét az összes szereplõt.
Jó lezárása ez egy filmnek.
Épp azért meglepõ, váratlan, és olyan furcsa groteszk is, olyan Tarantinós.
7/10
alexy88 2008 márc. 07. - 15:53:39 7/10
(56/332)
Nekem az 1.rész sokkal jobban tetszett: a film elsõ fele még amolyan igazi Tarantinós munka(idõrend,párbeszédek)de az utolsó jelenetek szerintem túl egyszerûre és kézenfekvõre sikeredtek,valami izgalmasabb befejezést vártam volna a Mestertõl!
Tenebra Mors 2008 márc. 02. - 19:24:16
(55/332)
Ahogy alattam is jól megragadták: a Kill Bill-nek és Tarantino munkásságának pont az a lényege, hogy B-kategóriás filmek kliséit és banalitásait forgatja kis és teszi görbe tükör elé. SZVSZ csak meg kell ezt látni bennük, és máris nem úgy nézi az ember, hogy "micsoda kliséhalmaz szar ez". A Kill Bill vol 1-ben is pont arra törekedett, hogy megmutassa: milyen idióta filmek vannak, melyek ötvözik a western-t és a szamurájfilmeket. Illetve szerintem kiváló reflexió a Hét szamurájra és a Hét mesterlövészre ezzel az igen sajátos ötvözettel és atmoszférával.
Tarantino filmjeinek pont az a lényege, mint az '50-'60-as években az újhullámos rendezõk filmjeinek. Fõleg Godard-nak, akinek Bande Apart c. filmjérõl nevezte el stúdióját Tarantino (Band Apart). Godard is mit csinált? A Kifulladásigban például a film noir-ok és a bûnügyi filmek kliséit sûrítette össze. Mégis mitõl lett legenda? Hát a sajátos stílustól, a filmes eszközök kiváló és bár destruktív, de új nézõpontú használata miatt. Tarantino is ugyanezt csinálja, csak éppen a '80-as évektõl folyó akciófilm-hullámot lovagolja meg, azoknak a banalitásait forgatja ki. S mindezt sajátos stílusával teszi (pl.: olyan finomságok, mikor a Vol 1-ben a rendõr szemüvegén keresztül látjuk az áldozatot, zöld árnyalatú képben).

A 2. rész pedig abszolút Tarantino film: beszélgetõs, elmélkedõs, rengeteg a flashback, illetve a történetmesélése abszolút non-lineáris, a nézõnek itt is rendkívüli aktivitásra van szüksége, akárcsak az elsõ részben.

Véleményem szerint meg kell látni a felszín alatt az igazi filmet. Nekem szerencsére sikerült.

Úgyhogy nálam az elsõ 9/10 a vol 2. pedig 10/10.
S Tarantino FTW! Ugye, Dantes? XD
Dantes 2008 márc. 02. - 17:24:23
(54/332)
Ha könnyû, akkor hogy lehet csak Tarantino lett ezzel a módszerrel nagy rendezõ? ha könnyû lenne, tucatszám lennének ilyen filmek.
zszoltan 2008 márc. 02. - 17:08:16
(53/332)
"Innen-onnan ellopott klisékbõl könnyû filmet csinálni!" Valóban. De JÓ filmet csinálni (különösen) klisékbõl, ahhoz már különleges tehetség kell. De persze Tarantino filmjeinek is csak egy (kis) része tetszik nekem.
De például a Kill Bill 1 is olyan jól van összeszerkesztve a kliséibõl, hogy még azt a pár hektoliter szétfröcskölt vért is hajlandó vagyok megbocsátani neki. Sõt, idõnként kifejezetten illett a film hangulatába. (Amúgy nem szeretem a szükségtelenül véres filmeket.)

(A vol 2-rõl a véleményem alább olvasható: http://forum.port.hu/viewtopic.php?post_id=559302&postorder=desc&result_per_page=15&highlight=559302#559302 )