Téma: Kim Nam-gil

k.szilvia86 2013 márc. 08. - 19:55:00 Előzmény Hanyíí
(54667/65967)
Olyan jó érzés olvasni Oppa gondolatait.

én átírtam a mondást:

Aki az állatok szereti,rossz ember nem lehet.:-)

Én is nagyon szeretem az állatokat. Annyi szeretet tudnak adni az állatok, egy szomorú embert képesek felvidítani.

Ha nem tévedek Kim Nam-gilnek is sokat jelent e macskája, biztosan nagyon szereti,gondoskodik róla.._)

El kell mesélnem tegnap hogy jártam.
A macskám szereti,igényli a társaságomat. Mellette ültem,és a kezemre rátette a kis mancsát,és ott is hagyta. Mintha azt akarná mondani,üzenni: örülök,hogy itt vagy, fontos vagy nekem.:-)

Kép a macsekról, kis tigris a drága..-)
k.szilvia86 2013 márc. 08. - 19:22:15
(54666/65967)
Szép estét mindenkinek!


Én is csatlakozom, szép Nõnapot kívánok mindenkinek!:-)


Hoztam Oppát mindenkinek..-)
Pattika69 2013 márc. 08. - 19:16:49
(54665/65967)
Anikám, én is csatlakozom hozzád!!!:))

BOLDOG NÕNAPOT!!!:))

http://www.youtube.com/watch?v=xkHOboQbyF4
ani.net54 2013 márc. 08. - 17:44:51 Előzmény Hanyíí
(54664/65967)
Végre, nem egy nyúlfarknyi:))))

Nekem is jól esett, köszi Hanyíí!!!!!
ani.net54 2013 márc. 08. - 17:42:46
(54663/65967)
Sziasztok!

BOLDOG NÕNAPOT HÖLGYEIM!

Most értem haza egy szuperlatívusz nõnapi buliból, késõbb még jövök!
Hanyíí 2013 márc. 08. - 15:21:32
(54662/65967)
Bocs! Itt nem írtam oda, a szöveg nem a könyvbõl van, hanem egy úti blogból - csak azért, hogy legyen arról is fogalmunk, hol zajlik a történetnek ez a része.
Hanyíí 2013 márc. 08. - 15:19:40
(54661/65967)
"12 Záporral találkozva

Nyugtalanító volt, hogy csak elmosódva látta a legelõket, melyeken tehenek és birkák kószálnak, a hatalmasra nõtt fákat, és a kisebb csoportokban feltûnõ házakat.
A vékony esõcsíkok égszakadásba fordultak, és harminc percen át zuhogott.

Miközben utazott, idõnként lehúnyta a szemét, nem is a fáradság miatt, hanem inkább azért, mert ahogy átjárta a zene, a pillanat hatalmas erõfeszítõ munkának tûnt. A repülõtérrõl Coromandelbe vezetõ út, a sárguló szénaboglyák és az ég, a felhõk és a mûveletlen föld, meg a fekete aszfalt szín egysége képszerû hangulatot teremtett.
A színskáláról körültekintõen kiválasztott színekkel megfestett és ráadásul egyfajta finom rózsaszínnel még külön megszínezett elképesztõen szép látvány volt ez, de az emelkedõ és leereszkedõ, kanyargós, majd hirtelen megint átlátható országút ismétlõdése mégis könnyed ritmusra és beszédre késztetett."

(Kim Nam-gil: Way Back to the Road,12.old., ford. Kiss Marcell)
Hanyíí 2013 márc. 08. - 15:17:02
(54660/65967)
Pozitív gondolatokkal vissza a "Way Back to the Road"-hoz.

Úton Coromandel és a Coromandel félsziget felé.

"A 85 kilométer hosszú Coromandel-félsziget természetes határt képez a Csendes-óceán és a mögötte levõ Hauraki-öböl között. Dombvidéki táj, sûrû erdõkkel; partvidéke népszerû üdülõhely.
... A híres Cathedral Cove sziklákhoz vezetõ turistaút Hahei északi végénél indul, a meredek szakaszokon lépcsõk könnyítik a haladást. A Csendes-óceánba függõlegesen beleszakadó sziklafalat a tenger hullámzása állandóan pusztítja, abráziós kapukat, furcsa sziklaalakzatokat hoz létre. A homokos partra leérve elsõként egy hatalmas alagúton gyalogolunk keresztül, majd jobbra tekintve sziklatornyokat, gomba formájú képzõdményeket láthatunk a vízben. Az egyik, piramis formájú sziklatömböt a bátrabbak körül is járhatják. A partvidék tengeri természetvédelmi terület, mely a Motukorure, Moturoa, Motueka és a Mahurangi szigeteket körülvevõ tengeri életközösségeket vigyázza."

Itt vannak Ani kedvenc, tengerparti sziklás képei!
Hanyíí 2013 márc. 08. - 14:43:43
(54659/65967)
"Miután az ENSZ Biztonsági Tanácsa újabb szankciókat foganatosított Phenjan ellen, Észak-Korea hatályon kívül helyezi a Dél-Koreával kötött megnemtámadási szerzõdést. Kim Dzsong Un észak-koreai vezetõ arra szólította fel a katonáit, hogy készüljenek a konfrontációra az ellenséggel. " (HVG)

Az ENSZ Biztonsági Tanácsának szankcióit most elõször Kína is megszavazta. Kína ugyan józanságra int, de szemmel láthatóan kihátrál Észak-Korea mögül.

Kim Dzsong Un azt mondta, ha március 11.-én még tart az amerikai-dél-koreai hadgyakorlat, akkor õk fellépnek az agresszorokkal szemben.
Egy hatalom mániás elmebeteg simán lángra lobbanthat egy térséget vagy akár a világot - volt már rá példa.

Milyen napra virrad Kim Nam-gil születésnapja?
Pattika69 2013 márc. 08. - 13:13:01 Előzmény Hanyíí
(54658/65967)
Ahhh, de jól esett!!!:)))

Köszi Hanyí!!!!:)
Hanyíí 2013 márc. 08. - 07:56:50
(54657/65967)
Szép Napot!

Pusszancs!!!!!
Hanyíí 2013 márc. 08. - 07:55:47
(54656/65967)
Teddy Zee-vel!

Március 05.-én együtt vacsoráztak Szöulban.

Arról vitatkoznak, hogy ez a kép akkor készült-e vagy sem, de egy biztos: õk ketten vannak rajta, jóbarátok.
Hanyíí 2013 márc. 08. - 07:53:09
(54655/65967)
Szép jó reggelt Elveszett Leányok!

Egy kis reggeli - napközi -vagy akár esti felüdülés! Két helyrõl is ugyanaz:

http://v.youku.com/v_show/id_XNTIzODEzNTQ0.html

http://www.youtube.com/watch?v=k7rQ81fmYgw
Hanyíí 2013 márc. 07. - 21:35:32 Előzmény 76 babika
(54654/65967)
Sziasztok!

Felraktam a következõt - rájöttem, hogy nem szabad ugrálnom, mert akkor pont az út lényegét nem fogják érteni.

Nekem is van már kedvencem - sajnos még nagyon sokára jön.

De ez az alábbi rész is a 10. oldalon, ahol elindul az út - tartalmaz egy többször is átélt gondolatot:

"...,a szokásos, kiismerhetõ dobozszerû létet kiváltó szabadságba, ...."

Ez a kép most Hiro410 blogján a beköszönõ - a kíváncsi, töprengõ, elgondolkozó ... , a srác, aki ezt a könyvet írta.
Hanyíí 2013 márc. 07. - 21:23:04
(54653/65967)
10 "Soft landing és indulás

Elúszó ég, magas páratartalom, és nem túl erõs szél, úgyhogy elég egy könnyû kabát.
A repülõ 12 óra alatt ért a Föld túloldalára. Reggel, az óramutató 7 óra 10 percnél jár, amikor elõször köszöntheti az auckland-i repülõteret.
Miközben a buszra vár, mint egy vízbõl kikászálódó búvár, megmártózik az új-zélandi szélben.

„Nem furcsa ez az egész?
Külföldön mindig magasabbnak látja az eget az ember... Vagy csak én vagyok így vele?”

Kiismerhetetlen tekintetet erõltetett magára, de közben belül nevetett.

Miután felvette az utazás elsõ részéhez szükséges lakókocsi kulcsait, a város központja felé vette az irányt, hogy megebédeljen, és ekkor elkezdett esni az esõ.
Elõször a Coromandel felé tartó utat célozta be.
Kíváncsi szemmel szemlélte az ablakon túli világot.
Vajon mit is keresett igazán ezen az utazáson?
Nyárból a télbe, a szokásos, kiismerhetõ dobozszerû létet kiváltó szabadságba, és az idegen város ege, aminek, nem tudni az okát, de csak a magasságát érezte, most körbezárta."

(Kim Nam-gil: Way Back to the Road, 10 old., ford. Kiss Marcell)
Pattika69 2013 márc. 07. - 19:38:58
(54652/65967)
Sziasztok!!! Szép estét!!!

A videót én is megnéztem!!!
Azt, hogy nem értem a cikkekre értettem!!!
Hanyíí 2013 márc. 07. - 19:17:40 Előzmény ani.net54
(54651/65967)
Sajnos nem az számít neki, hogy mi milyennek látjuk, hanem az, hogy õ milyennek látja önmagát.

Mindenesetre egy dolgot azért tud: bármilyennek is látja magát és bármennyi kétség és félelem van benne, ha meg kell jelenni, akkor mindezt legyõzi és mi csak egy laza sármos férfit látunk.
Hanyíí 2013 márc. 07. - 19:11:10 Előzmény ani.net54
(54650/65967)
Szia Ani!

Itt a macsek kép a kempingbõl és a hozzá tartozó szöveg. (így kell Tam-tam nevét leírni: 탐탐):

38 Reggel a kempingben

Ahogy eljött a reggel, azért, hogy teljesen kitárja mind az öt érzékét, sétált egyet a kemping körül.
Egy meghatározható pillanatban lehetségessé vált az, ami csak egy utazás alatt elképzelhetõ: a reggeli séta.
Azért, hogy egy következõ helyre állhasson tovább, összepakolta a bõröndjét, majd elsétált a 10 percnyire lévõ kávézóba.
Miközben megivott egy kávét és elfogyasztotta az új-zélandi reggelijét, odajött hozzá egy fekete macska.
Egy nem közeli, de nem is távoli helyen leült, és egy darabig csak õt nézte.

„Hé, te aztán jóképû jószág vagy.
Mi a neved?
Szöulban van egy hozzád hasonló macskám.
Hiányzik. Az öreg Tamtam...”

(Kim Nam-gil: Way Back to the Road 38.old, ford. Kiss Marcell)
Hanyíí 2013 márc. 07. - 18:58:43 Előzmény ani.net54
(54649/65967)
Igen, olyan kínais. Ha azt írják alá: Lao-ce - simán elhiszem.
Hanyíí 2013 márc. 07. - 18:57:40
(54648/65967)
A többi hír viszont mind nagyjából ugyanarról szól.

A KBS 2TV "új" drámájáról, a címe "Shark", amibe meghívták fõszereplõnek Kim Nam-gilt. A nõi fõszereplõ Son Ye-jin.

Érdekessége a dolognak, hogy ezt már egyszer megcsinálták 2005-ben. Most aktualizálják a történetet és húzó nevekkel akarják bemutatni.
Filmrõl beszélünk, a 2005-ös változat 107 perc volt.